Παρακολουθήστε από το control-room του sporfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τον Ατρόμητο για την 5η αγωνιστική της Super League.

Καλησπέρα σας
17:26
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τον Ατρόμητο για την 5η αγωνιστική της Super League
17:27
Ο Λεβαδειακός είναι χαμηλά στη βαθμολογία έχοντας 3 βαθμούς με τη νίκη που έχει πετύχει στην έδρα του επί του Απόλλωνα Σμύρνης
17:28
Από την άλλη μεριά, ο Ατρόμητος έχει 10 βαθμούς έπειτα 4 ματς (μόλις μία ισοπαλία κόντρα στην Ξάνθη) και είναι αήττητος
18:01
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
18:02
Λεβαδειακός (Άκης Μάντζιος): Επασί, Τσαμπούρης, Ζησόπουλος, Κρνέτα, Αντιλέχου, Παντελιάδης, Φαβάρο, Όμο, Γιακουμάκης, Σουμπίνιο και Μαρκόβσκι.
18:03
Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Μέγιερι, Γιαννούλης, Χατζηισαϊας, Ρισβάνης, Σάκιτς, Μάντσον, Μπουσούλατζιτς, Βασιλακάκης, Ουγκράι, Καρασαλίδης και Κουλούρης.
18:09
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Μπάγιτς, Νανγκίς, Καραχάλιος, Χατζηλάμπρος, Σαβαντόγκο, Μητρόπουλος, Ιωαννίδης
18:10
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Θεοδωράκης, Μούγιακιτς, Κωτσόπουλος, Γαρουφαλιάς, Νάτσος, Κιβρακίδης, Ούμπιδες.
18:11
Διαιτητής: Ιωάννης Παπαδόπουλος. Βοηθοί: Γεώργιος Χριστάκογλου, Δημήτριος Νατσιόπουλος 4ος Διαιτητής: Αθανάσιος Σέζος
18:16
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες...
18:18

Έναρξη στο ματς!

18:21
3' Τελική για τον Ατρόμητο. Σουτ του Κουλούρη από πλάγια αριστερά, σε ετοιμότητα ο Επασί
18:23
Αξίζει να σημειωθεί ότι αρχικά στη σύνθεση του Ατρόμητου ήταν ο Μπρούνο, αλλά λόγω ενοχλήσεων έμεινε εκτός αποστολής. Στη θέση του στον πάγκο βρίσκεται ο Γαρουφαλιάς
18:24
Με μπλε εμφανίσεις ο Ατρόμητος, με άσπρες ο Λεβαδειακός
18:27
Συμπληρώσαμε 9 λεπτά στον αγώνα, με τον Ατρόμητο να προσπαθεί να ελέγξει το ρυθμό και τις ιδιαίτερες συνθήκες του αγώνα
18:30
Υπάρχουν και οπαδοί του Ατρόμητου που έκαναν το ταξίδι μέχρι τη Λιβαδειά παρά τις δυσμενείς συνθήκες
18:34
16' Ατομική ενέργεια του Χατζηισαΐα που φτάνει μέχρι την αντίπαλη περιοχή και κερδίζει το κόρνερ
18:35
17' Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Κεφαλιά του Ρισβάνη, θέλησε να τελειώσει τη φάση ο Κουλούρης, αλλά απέκρουσε ασταθέστατα ο Επασί με τον Βασιλακάκη να μην μπορεί να τον νικήσει, αφού πλάσαρε στα πόδια του
18:41
24' Συνεχίζεται έντονη βροχόπτωση. Αξίζει πάντως να σημειωθεί ότι με βάση το γεγονός ότι στη Λιβαδειά βρέχει συνεχώς τις τελευταίες μέρες, ο αγωνιστικός χώρος είναι σε καλή κατάσταση. Κολλάει η μπάλα σε μερικά σημεία, αλλά σε γενικές γραμμές και τηρουμένων των αναλογιών, το γήπεδο είναι σε καλή κατάσταση
18:44
27' Προσπαθεί ο Ατρόμητος με σέντρες να απειλήσει την αντίπαλη εστία, αλλά δεν τα έχει καταφέρει μέχρι τώρα. Τίποτα το σπουδαίο επιθετικά από τον Λεβαδειακό
18:49
Συμπληρώθηκε μισάωρο στο ματς. Καλύτερος ο Ατρόμητος, αλλά ο βαρύς αγωνιστικός χώρος δυσκολεύει κάθε προσπάθεια των παικτών του Αυστριακού
18:50
32' Μεγάλη στιγμή για τον Ατρόμητο! Σέντρα του Γιαννούλη, ο Κουλούρης θέλησε να τελειώσει τη φάση με τακουνάκι, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. Κακή απόφαση από τον επιθετικό των Περιστεριωτών.
18:55
37' Ο Αντιλέχου «κατάπιε» στο σπριντ τους Μπουσούλατζιτς και Γιαννούλη, έκανε τη σέντρα, αλλά απομάκρυνε ο Χατζηισαΐας
19:01
Έχει αρχίζει και μαζεύει νερό ο αγωνιστικός χώρος σε κάποια σημεία
19:02
45' Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος
19:03
Λήξη α' ημιχρόνου
19:05
Υπό πολύ δύσκολες συνθήκες, Λεβαδειακός και Ατρόμητος μένουν στο 0-0. Οι Περιστεριώτες προσπαθούν να κυκλοφορήσουν την μπάλα έως έναν βαθμό, φτάνοντας μέχρι την αντίπαλη περιοχή, αλλά οι μετρημένες στιγμές που έχουν δημιουργήσει δεν έχουν μετουσιωθεί σε γκολ, ενώ από την άλλη πλευρά ο Λεβαδειακός είναι εντελώς ακίνδυνος επιθετικά.
19:21
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
19:22
47' Σουτ του Ουγκράι, σπουδαία επέμβαση του Επασί!
19:22
47' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! 0-1 ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΑΚΑΚΗ! Φάση διαρκείας στη μικρή περιοχή του Επασί και η μπάλα καταλήγει στον Βασιλακάκη που με σουτ νικάει τον Επασί για το 0-1!
19:25
Μένει να φανεί αν ο εντελώς ακίνδυνος μέχρι τώρα Λεβαδειακός θα μπορέσει να αντιδράσει
19:26
Υπενθυμίζεται ότι ο Ατρόμητος έχει δεχθεί μόλις ένα γκολ στο φετινό πρωτάθλημα και αυτό με πέναλτι στην 1η αγωνιστική κόντρα τον Παναιτωλικό
19:29
54' Σέντρα του Ουγκράι (που είναι ο καλύτερος παίκτης του γηπέδου) με τον Κουλούρη να μην προλαβαίνει να μπει στην πορεία της μπάλας
19:31
57' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Εκτός ο Φαβάρο, μέσα ο Σαβατογκό
19:36
62' Σουτ του Σουμπίνιο, άουτ η μπάλα
19:38
64' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! 0-2 ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΥΓΚΡΑΪ! Αντεπίθεση που βγάζει ο Ατρόμητος, με τον Κουλούρη να κλέβει την μπάλα, πασάρει στον Ουγκράι και ο Ούγγρος με εκπληκτικό τελείωμα κάνει το 0-2! Σφραγίζει μια εκπληκτική εμφάνιση με γκολ ο μεσοεπιθετικός του Ατρόμητου
19:43
65' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Εκτός ο Γιακουμάκης, μέσα ο Νανγκίς
19:46
71' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Σουτ του Σαβατογκό και πάλι σε ετοιμότητα ο Μέγερι
19:53
78' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Κουλούρης έκανε το τελείωμα με λόμπα, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ
19:57
82' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Μέσα ο Ιωαννίδης, εκτός ο Ζησόπουλος
19:59
84' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο MVP Ουγκράι, μέσα ο Μούγιακιτς
20:04
90' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα ο Ούμπιντες, εκτός ο Βασιλακάκης
20:04
90' Σουτ του Κουλούρη, η μπάλα άουτ
20:06
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
20:07
92' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Κουλούρης, μέσα ο Κωτσόπουλος
20:10
Λήξη της αναμέτρησης! Ο Ατρόμητος φεύγει με το διπλό από τη Λιβαδειά (0-2) και φτάνει στους 13 βαθμούς (προσωρινά πρώτος) έπειτα από πέντε αναμετρήσεις. Μεγάλη νίκη για τους Περιστεριώτες με δεδομένο της αναμέτρησης και τον κακό αγωνιστικό χώρο.