Αστέρας Τρίπολης-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Αστέρα Τρίπολης με τον Παναθηναϊκό, στο πλαίσιο της έκτης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας, στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης».

20:00
Καλησπέρα σας.
20:00
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Αστέρα Τρίπολης με τον Παναθηναϊκό, στο πλαίσιο της έκτης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας, στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης».
20:01
Οι «πράσινοι» έχουν μόνο νίκες στα μέχρι τώρα έξι επίσημα παιχνίδια τους στην φετινή σεζόν σε Πρωτάθλημα και Κύπελλο και απέναντι στον Αστέρα θέλουν -φυσικά- να διευρύνουν το σερί αυτό!
20:02
Στο πλευρό τους θα είναι και ουκ ολίγοι οπαδοί του Παναθηναϊκού, οι οποίοι θα δώσουν το «παρών» στο γήπεδο της Τρίπολης… μαζικά προκειμένου να στηρίξουν τον Γιώργο Δώνη και τους παίκτες της ομάδας τους.
20:02
Μάλιστα, αρκετοί οπαδοί του Παναθηναϊκού βρέθηκαν στο ξενοδοχείο κατά την αναχώρηση της αποστολής για το γήπεδο και... ντόπαραν την ομάδα τους!
20:03
Το «τριφύλλι» δεν μπορεί να υπολογίζει στη βοήθεια των τραυματιών Μουνιέ, Κάτσε και Γιόχανσον.
20:05
Οι Αρκάδες στον αντίποδα προέρχονται από την ήττα από τον Άρη στη Θεσσαλονίκη και ελπίζουν στην έδρα τους να κάνουν μία νέα αρχή με καλύτερα αποτελέσματα στο Πρωτάθλημα.
20:06
Μάλιστα, ο Σάββας Παντελίδης θα έχει τη δυνατότητα να παρατάξει την καλύτερη δυνατή σύνθεση στην αναμέτρηση με τον Παναθηναϊκό, αφού δεν προέκυψε κάποιο απρόοπτο πρόβλημα της τελευταίας στιγμής.
20:07
Συγκεκριμένα ο Αστέρας Τρίπολης θα παραταχθεί με τους: Αθανασιάδη, Βλάχο, Τριανταφυλλόπουλο, Πασαλίδη, Κυριακόπουλο, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Τσιλιανίδη, Τόνσο, Καλτσά και Μανιά.
20:08
Θυμηθείτε εδώ το σχήμα με το οποίο ξεκινάει ο Παναθηναϊκός.
20:09
Στον πάγκο των γηπεδούχων θα καθίσουν οι Παπαδόπουλος, Μπελόγκο, Κώτσιρας, Μαρτίνες, Δουβίκας, Φερνάντεθ και Βαλιέντε.
20:09
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα καθίσουν οι Κότσαρης, Οικονόμου, Χατζηθεοδωρίδης, Καμπετσής, Βέργος, Τζανδάρης και Μπουζούκης.
20:11
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Μανώλης Σκουλάς του Συνδέσμου Θεσσαλίας.
20:13
Στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» για να παρακολουθήσει την οικογένεια του... δια ζώσης βρίσκεται και ο Τάσος Δώνης, γιος του Γιώργου και αδερφός του Χρήστου!
20:16
20:17
Οι φίλοι του Παναθηναϊκού έχουν πάρει γεμίσει... ασφυκτικά το «πέταλο» του γηπέδου!
20:22
20:23
Φωτογραφία από το... μπιζάρισμα των «πράσινων» έξω από το ξενοδοχείο!
20:25
20:25
Ένας... παλιός γνώριμος του Παναθηναϊκού, ο Τάσος Λαγός είχε την ευκαιρία να μιλήσει με τους νυν παίκτες της ομάδας.
20:26
Αρκετοί οπαδοί του Παναθηναϊκού βρίσκονται και σε άλλες Θύρες του γηπέδου.
20:27
Οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.
20:29
Θερμό τετ α τετ του Γιώργου Δώνη με τον Ματίας Ιγκλέσιας...
20:29
Όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης.
20:30
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα.
20:31
1' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, με τον Καλτσά να βγαίνει στην επίθεση, τον Διούδη να αποκρούει το πλασέ του, ενώ στην επαναφορά ο Τόνσο κάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα περνάει άουτ!
20:32
2' Σουτ του Μανιά από πλάγια θέση στην περιοχή, πέφτει και μπλοκάρει ο Διούδης.
20:35
4' Προσωρινή διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού των Κουλιμπαλί και Τσιλιανίδη.
20:36
7' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τον Παναθηναϊκό, εκτελείται αλλά ο Μακέντα υποδεικνύεται οφσάιντ.
20:39
9' Κόρνερ για τον Αστέρα, μετά από τάκλιν του Μαυρομμάτη στον Καλτσά, περνάει όμως ανεκμετάλλευτο.
20:41
11' Νέο κόρνερ, αυτή την φορά για τον Παναθηναϊκό, από το λάθος διώξιμο του Πασαλίδη, χωρίς αντίκρισμα.
20:44
14' Κίτρινη κάρτα στον Κυριακόπουλο, για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Κουλιμπαλί.
20:49
20:49
Και πίσω από τον πάγκο των φιλοξενούμενων κυριαρχεί το... πράσινο στοιχείο!
20:53
23' Ο Παναθηναϊκός παίζει με 10 λόγω της αποχώρησης του τραυματία Στάικου.
20:53
24' Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, με τον Μπουζούκη να αντικαθιστά τον Στάικο.
20:56
26' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Δώνη να μπαίνει στην περιοχή, αλλά αντί να κάνει την σέντρα να σουτάρει, από πλάγια θέση, με τον Αθανασιάδη να διώχνει!
20:57
28' Σέντρα του Ινσούα από τα αριστερά, ο Πασαλίδης προλαβαίνει και διώχνει με κεφαλιά μπροστά από τον Μακέντα...
21:03
34' Μακρινό σουτ του Δώνη, είναι αδύναμο και μπλοκάρει εύκολα ο Αθανασιάδης.
21:05
36' Σουτ του Κουρμπέλη, έξω από την περιοχή, η μπάλα καταλήγει άουτ.
21:09
40' Αναγκαστική αλλαγή και για τον Αστέρα, με τον Ιγκλέσιας να αποχωρεί τραυματίας, δίνοντας τη θέση του στον Βαλιέντε.
21:10
40' Σουτ στην κίνηση του Βαλιέντε, μπλοκάρει εύκολα ο Διούδης.
21:12
43' Κίτρινη κάρτα στον Ινσούα, για σκληρό φάουλ πάνω στον Καλτσά.
21:14
44' Μακρινό σουτ του Κυριακόπουλου, ψηλά άουτ η μπάλα.
21:15
45' Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.
21:17
45'+1' Ο Μανιάς δεν μπορεί να κάνει το κοντρόλ, προ του Διούδη που βγαίνει και μπλοκάρει.
21:17
45'+2' Λήξη του πρώτου μέρους, χωρίς σκορ το ματς.
21:33
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Αστέρα Τρίπολης στη σέντρα.
21:37
46' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Σουτ του Μανιά, μετά από γύρισμα του Κυριακόπουλου, ο Διούδης καταφέρνει και διώχνει με υπερένταση με τακουνάκι!
21:38
47' Γκοοοολ! 1-0 ο Αστέρας, με τον Κυριακόπουλο να σουτάρει με δύναμη έξω από την περιοχή, τον Διούδη να διώχνει με τα πόδια, αλλά τον Τόνσο να βρίσκει τη μπάλα στην επαναφορά και τον επερχόμενο Μανιά να σκοράρει, στη συνέχεια, όντας αμαρκάριστος.
21:38
49' Κίτρινη κάρτα στον Βαλιέντε.
21:42
53' Σουτ του Μακέντα, διώχνει ο Αθανασιάδης σε κόρνερ, στην εξέλιξη της φάσης προκύπτει νέο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό
21:43
54' Γέμισμα του Χατζηγιοβάνη, ο Δώνης προσπαθεί για την προβολή αλλά είναι δύσκολο να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα...
21:45
58' Αλλαγή για τον ΠΑΟ. Μέσα ο Τζανδάρης, έξω ο Πούγγουρας.
21:49
60' Σέντρα από τα δεξιά του Καλτσά, ο Κουλιμπαλί διώχνει προ του Τσιλιανίδη σε κόρνερ, που περνάει ανεκμετάλλευτο.
21:52
63' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, με τον Τόνσο να μην μπορεί να νικήσει τον Διούδη, που βγήκε από το τέρμα του, ενώ στην εξέλιξη της φάσης το σουτ του Καλτσά κόντραρε στον Κολοβέτσιο και κατέληξε κόρνερ.
21:54
66' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσιλιανίδη, πέφτει και διώχνει σε κόρνερ ο Διούδης.
22:04
77' Κλείνει τις αλλαγές του ο Παναθηναϊκός. Μπαίνει ο Καμπετσής αντί του Δώνη.
22:05
78' Αλλαγή και για τον Αστέρα. Μπελόκ αντί του Καλτσά.
22:09
81' Κίτρινη κάρτα στον Τόνσο, για φάουλ πάνω στον Χατζηγιοβάνη.
22:10
82' Κίτρινη κάρτα στον Τζανδάρη.
22:13
85' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Μπελόκ να βάζει το κεφάλι του στο σουτ του Καμπετσή, μειώνοντας την ταχύτητα της μπάλας που καταλήγει στη συνέχεια στον Αθανασιάδη.
22:15
86' Τελευταία αλλαγή του Αστέρα. Μαρτίνεθ αντί Τσιλιανίδη
22:17
89' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να ισοφαρίσει, με την κεφαλιά του Καμπετσή μετά τη σέντρα του Ινσούα να σταματάει στο δοκάρι και να περνάει άουτ!
22:18
90' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό, με τον Κυριακόπουλο να σπρώχνει και να ανατρέπει τον Χατζηγιοβάνη, βλέποντας παράλληλα την κόκκινη κάρτα, ενώ με κίτρινη παρατηρείται και ο Αθανασιάδης!
22:20
90'+1' Γκοοολ! 1-1 ο Παναθηναϊκός, με τον Μακέντα να ευστοχεί στην εκτέλεση και να ισοφαρίζει για την ομάδα του.
22:21
90'+3' Λήξη του αγώνα, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με σκορ 1-1.