Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον Άρη για την 6η αγωνιστική της Super League.

Καλησπέρα σας
17:41
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον Άρη για την 6η αγωνιστική της Super League
17:53
Ο Πανιώνιος προέρχεται από την πρώτη του νίκη κόντρα στον Απόλλωνα με 2-0 στη Ριζούπολη
17:53
Ο Άρης είναι ψηλά στη βαθμολογία με 12 βαθμούς έχοντας 4 νίκες σε 5 ματς
17:53
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων
17:56
Πανιώνιος: Κότνικ – Κούρντι, Ντομίνγκες, Μπανανά, Παπαγεωργίου – Κεΐτά, Κόρμπος – Τσιλούλης, Σπιριντόνοβιτς, Μασούρας - Ντουρμισάι
17:58
Άρης: Κουέστα – Τζανακάκης, Μάβραϊ, Δεληζήσης, Μενέντες – Σιώπης, Ματίγια, Μπάσα – Μπρούνο Γκάμα, Γιουνές, Ματέο Γκαρσία
18:00
Στον πάγκο του Πανιωνίου: Νίκας, Σαραμαντάς, Οικονομίδης, Πίρις, Σταυρόπουλος, Μανθάτης, Σοφιάν
18:01
Στον πάγκο του Άρη: Καντιμοίρης, Κωνσταντινίδης, Σόουζα, Ντιγκινί, Ναζλίδης, Κολάσο, Μαρτίνες
18:02
Διαιτητής: Γιώργος Κομίνης Α’ βοηθός: Χρήστος Μπαλτάς Β’ βοηθός: Ανδρέας Μεϊντάνας 4ος: Γεώργιος Τζοβάρας
18:12
Έτοιμες για είσοδο οι δύο ομάδες
18:14
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
18:17
1' Σέντρα στο ματς
18:20
2' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο, με τον Μασούρα να γυρίζει την μπάλα στον Σπιριντόνοβιτς, αλλά το πλασέ του κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτυών
18:23
5' Αδύναμο σουτ του Ματέο Γκαρσία, στην αγκαλιά του Κότνικ
18:28
10' Έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων ο Πανιώνιος, αλλά εκτός από τη φάση του 2' τίποτα το σπουδαίο προς την εστία του Κουέστα
18:28
11' Μακρινό σουτ του Μπρούνο Γκάμα, κανένας κίνδυνος για τον Κότνικ
18:30
12' Φάουλ σε καλή θέση για τον Πανιώνιο
18:30
13' Κάκιστη εκτέλεση του Σπιριντόνοβιτς.
18:32
14' Εξαιρετικό σουτ του Σπιριντόνοβιτς μέσα από την περιοχή, εντυπωσιακή απόκρουση του Κουέστα
18:39
21' Κεφαλιά του Ντουρμισάι, μπλοκάρει ο Κουέστα
18:45
26' Χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις μέχρι τώρα το ματς
18:50
32' Προσπαθεί ο Άρης να δημιουργήσει κινδύνους στην εστία του Κότνικ χωρίς επιτυχία
18:54
36' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Μασούρα.
18:58
41' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ! Εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά ο Σπιριντόνοβιτς, κεφαλιά του Ντομίνγκες και 1-0 για τον Πανιώνιο!
19:02
44' Νέο σουτ του Μασούρα, μπλοκάρει ο Κουέστα
19:04
Ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη! Ο Πανιώνιος προηγείται δίκαια του Άρη 1-0 με το γκολ του Ντομίνγκες στο 41'
19:20
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
19:24
50' Έχει μπει καλύτερα ο Άρης
19:24
51' Στην αντεπίθεση προσπαθεί να χτυπήσει πλέον ο Πανιώνιος.
19:32
58' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Αντεπίθεση των γηπεδούχων, με τον Ντουρμισάι να γίνεται ο τελικός αποδέκτης της μπάλας σε φάση αντεπίθεσης, αλλά το σουτ που επιχείρησε ήταν άστοχο, πάνω από την εστία.
19:32
58' Σουτ του Γιουνές, δεν ανησυχεί ο Κότνικ
19:33
60' Ψαλιδάκι του Γιουνές, φιλόδοξη προσπάθεια με την μπάλα να περνά άουτ
19:34
60' Νέα ευκαιρία με τον Ντουρμισάι. Κοντρολάρει με το στήθος, σουτάρει με τη μία, αλλά η μπάλα περνά εκτός εστίας
19:37
64' Κίτρινη κάρτα στον Μασούρα
19:39
65' Κίτρινη κάρτα στον Κεϊτά
19:41
68' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Κεφαλιά του Γιουνές από κόρνερ του Ματίγια, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά του οριζόντιου δοκαριού και άουτ
19:44
70' Νέα ευκαιρία για τον Άρη. Εκτέλεση φάουλ του Μπρούνο Γκάμα, η μπάλα περνά από όλους και δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Κότνικ
19:48
75' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Σπιριντόνοβιτς, μέσα ο Μανθάτης
19:52
78' Αλλαγή για τον Αρη. Μέσα ο Μαρτίνες, εκτός ο Ματίγια
19:53
80' Εκτέλεση φάουλ του Μπρούνο Γκάμα, άουτ η μπάλα
19:54
81' Στο 61 η κατοχή υπέρ του Άρη
19:57
84' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Τσιλούλης, μέσα ο Σταυρόπουλος
20:00
87' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Κόρμπος, μέσα ο Οικονομίδης
20:03
90' Κίτρινη κάρτα στον Μανθάτη
20:04
Πέντε λεπτά καθυστερήσεων
20:05
91' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Ο Γιουνές έκανε την πρώτη κεφαλιά, τη δεύτερη ο Γκαρσία που από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε την μπάλα άουτ
20:05
92' Κίτρινη κάρτα στον Σόουζα
20:09
Λήξη της αναμέτρησης
20:10
Ο Πανιώνιος με το γκολ του Ντομίνγκες επικρατεί 1-0 του Άρη, πετυχαίνοντας τη δεύτερη και συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα και ταυτόχρονα έκοψε τη φόρα του Άρη μία αγωνιστική πριν από το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ.