LIVE: Πανιώνιος-Άρης

Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον Άρη για την 6η αγωνιστική της Super League.
Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον Άρη για την 6η αγωνιστική της Super League
Ο Πανιώνιος προέρχεται από την πρώτη του νίκη κόντρα στον Απόλλωνα με 2-0 στη Ριζούπολη
Ο Άρης είναι ψηλά στη βαθμολογία με 12 βαθμούς έχοντας 4 νίκες σε 5 ματς
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων
Πανιώνιος: Κότνικ – Κούρντι, Ντομίνγκες, Μπανανά, Παπαγεωργίου – Κεΐτά, Κόρμπος – Τσιλούλης, Σπιριντόνοβιτς, Μασούρας - Ντουρμισάι
Άρης: Κουέστα – Τζανακάκης, Μάβραϊ, Δεληζήσης, Μενέντες – Σιώπης, Ματίγια, Μπάσα – Μπρούνο Γκάμα, Γιουνές, Ματέο Γκαρσία
Στον πάγκο του Πανιωνίου: Νίκας, Σαραμαντάς, Οικονομίδης, Πίρις, Σταυρόπουλος, Μανθάτης, Σοφιάν
Στον πάγκο του Άρη: Καντιμοίρης, Κωνσταντινίδης, Σόουζα, Ντιγκινί, Ναζλίδης, Κολάσο, Μαρτίνες
Διαιτητής: Γιώργος Κομίνης Α’ βοηθός: Χρήστος Μπαλτάς Β’ βοηθός: Ανδρέας Μεϊντάνας 4ος: Γεώργιος Τζοβάρας
Έτοιμες για είσοδο οι δύο ομάδες
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
1' Σέντρα στο ματς
2' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο, με τον Μασούρα να γυρίζει την μπάλα στον Σπιριντόνοβιτς, αλλά το πλασέ του κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτυών
5' Αδύναμο σουτ του Ματέο Γκαρσία, στην αγκαλιά του Κότνικ
10' Έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων ο Πανιώνιος, αλλά εκτός από τη φάση του 2' τίποτα το σπουδαίο προς την εστία του Κουέστα
11' Μακρινό σουτ του Μπρούνο Γκάμα, κανένας κίνδυνος για τον Κότνικ
12' Φάουλ σε καλή θέση για τον Πανιώνιο
13' Κάκιστη εκτέλεση του Σπιριντόνοβιτς.
14' Εξαιρετικό σουτ του Σπιριντόνοβιτς μέσα από την περιοχή, εντυπωσιακή απόκρουση του Κουέστα
21' Κεφαλιά του Ντουρμισάι, μπλοκάρει ο Κουέστα
26' Χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις μέχρι τώρα το ματς
32' Προσπαθεί ο Άρης να δημιουργήσει κινδύνους στην εστία του Κότνικ χωρίς επιτυχία
36' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Μασούρα.
41' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ! Εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά ο Σπιριντόνοβιτς, κεφαλιά του Ντομίνγκες και 1-0 για τον Πανιώνιο!
44' Νέο σουτ του Μασούρα, μπλοκάρει ο Κουέστα
Ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη! Ο Πανιώνιος προηγείται δίκαια του Άρη 1-0 με το γκολ του Ντομίνγκες στο 41'
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
50' Έχει μπει καλύτερα ο Άρης
51' Στην αντεπίθεση προσπαθεί να χτυπήσει πλέον ο Πανιώνιος.
58' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Αντεπίθεση των γηπεδούχων, με τον Ντουρμισάι να γίνεται ο τελικός αποδέκτης της μπάλας σε φάση αντεπίθεσης, αλλά το σουτ που επιχείρησε ήταν άστοχο, πάνω από την εστία.
58' Σουτ του Γιουνές, δεν ανησυχεί ο Κότνικ
60' Ψαλιδάκι του Γιουνές, φιλόδοξη προσπάθεια με την μπάλα να περνά άουτ
60' Νέα ευκαιρία με τον Ντουρμισάι. Κοντρολάρει με το στήθος, σουτάρει με τη μία, αλλά η μπάλα περνά εκτός εστίας
64' Κίτρινη κάρτα στον Μασούρα
65' Κίτρινη κάρτα στον Κεϊτά
68' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Κεφαλιά του Γιουνές από κόρνερ του Ματίγια, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά του οριζόντιου δοκαριού και άουτ
70' Νέα ευκαιρία για τον Άρη. Εκτέλεση φάουλ του Μπρούνο Γκάμα, η μπάλα περνά από όλους και δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Κότνικ
75' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Σπιριντόνοβιτς, μέσα ο Μανθάτης
78' Αλλαγή για τον Αρη. Μέσα ο Μαρτίνες, εκτός ο Ματίγια
80' Εκτέλεση φάουλ του Μπρούνο Γκάμα, άουτ η μπάλα
81' Στο 61 η κατοχή υπέρ του Άρη
84' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Τσιλούλης, μέσα ο Σταυρόπουλος
87' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Κόρμπος, μέσα ο Οικονομίδης
90' Κίτρινη κάρτα στον Μανθάτη
Πέντε λεπτά καθυστερήσεων
91' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Ο Γιουνές έκανε την πρώτη κεφαλιά, τη δεύτερη ο Γκαρσία που από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε την μπάλα άουτ
92' Κίτρινη κάρτα στον Σόουζα
Λήξη της αναμέτρησης
Ο Πανιώνιος με το γκολ του Ντομίνγκες επικρατεί 1-0 του Άρη, πετυχαίνοντας τη δεύτερη και συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα και ταυτόχρονα έκοψε τη φόρα του Άρη μία αγωνιστική πριν από το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ.