Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τον Λεβαδειακό για την 6η αγωνιστική της Super League.
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Παναιτωλικού με τον Λεβαδειακό για την 6η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού: Κυριακίδης – Μαρινάκης, Μιχάι, Μαλής, Ρότσα – Έρικσον, Μάρκος Πάουλο – Ντίας, Μάζουρεκ, Μοράρ - Καμαρά
Η ενδεκάδα του Λεβαδειακού: Επασί – Τσαμπούρης, Ζησόπουλος, Αντιλέχου, Παντελιάδης – Μητρόπουλος, Καραχάλιος – Σαβαντογκό, Σουμπίνιο, Νανγκίς - Μαρκόβσκι
Διαιτητής του αγώνα ο Πραξιτέλης Ζαχαριάδης.
Ο Παναιτωλικός προέρχεται από εκτός έδρας ήττα 1-0 στη Λάρισα και συμπλήρωσε 3 ματς πρωταθλήματος δίχως νίκη (0-2-1). Την Τρίτη έχασε 0-1 εντός από τον Παναθηναϊκό για το Κύπελλο.
Ο Λεβαδειακός ηττήθηκε 0-2 εντός από τον Ατρομήτο, που ήταν η 3η συνεχόμενη ήττα του στο πρωτάθλημα.
Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό οι Γιαννακόπουλος, Λιάβας, Γουίλιαν, Μανά, Λουσέρο, Τσοκάνης, Άργκους.
Στον πάγκο για τον Λεβαδειακό οι Μπάγιτς, Γιακουμάκης, Ιωαννίδης, Όμο, Φαβάρο, Χατζηλάμπρος, Νίκας.
Βγήκαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.
Ξεκίνησε το ματς, ο Παναιτωλικός πήρε τη σέντρα.
Ο Παναιτωλικός ελέγχει το ρυθμό στο πρώτο 5λεπτο.
5' Πρώτη προσπάθεια από τον Λεβαδειακό με τον Σαβαντογκό να σουτάρει από το ύψος της περιοχής, όμως η μπάλα έφυγε άουτ.
7' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.
11' Πιέζει ο Παναιτωλικός, σουτ του Μάζουρεκ, η μπάλα στα σώματα.
15' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Σουτ του Μάζουρεκ μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
20' Έπεσε ο ρυθμός του αγώνα, με τον Παναιτωλικό να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων.
Συντριπτική κατοχή μπάλας από τον Παναιτωλικό, όμως δεν μπορεί να βρει διαδρόμους προς την εστία των φιλοξενούμενων.
27' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, πέρασε ανεκμετάλλευτο.
Πολύ κακό το θέαμα του αγώνα, δεν υπάρχουν φάσεις.
30' Σέντρα του Ντίας στην περιοχή, μπλόκαρε ο Επασί.
32' Επικίνδυνη αντεπίθεση του Λεβαδειακού, σε θέση οφσάιντ ο Σαβαντογκό.
35' Μίνι διακοπή στο ματς αφού έχει τραυματιστεί ο Καραχάλιος.
37' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Προβολή του αμαρκάριστου Καμαρά από τη μικρή περιοχή, η μπάλα άουτ.
39' Σουτ του Μοράρ έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
40' Κίτρινη κάρτα στον Νανγκίς.
41' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, αλλά ο Μοράρ δεν μπόρεσε να εκτελέσει μέσα από τη μικρή περιοχή.
43' Ο Μαρκόβσκι σκόραρε, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε ορθώς ως επιθετικό φάουλ.
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων στο πρώτο ημίχρονο.
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, Παναιτωλικός και Λεβαδειακός στο 0-0.
Κάκιστο το θέαμα στο πρώτο μέρος, με τον Παναιτωλικό να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά μέχρι εκεί.
Βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο.
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
Ο Παναιτωλικός είχε 72% κατοχή μπάλας στο πρώτο ημίχρονο.
49' Γκολ για τον Παναιτωλικό!
Απίστευτο γκολ για τους γηπεδούχους με τον Έρικσον. Ο Αντιλέχου έδιωξε την μπάλα και αυτή κόντραρε στον μέσο του Παναιτωλικού για να καταλήξει στα δίχτυα του Επασί.
51' Κίτρινη κάρτα στον Παντελιάδη.
54' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.
55' Γέμισμα στην περιοχή, δεν μπόρεσε ο Καμαρά να πάρει την κεφαλιά.
57' Κίτρινη κάρτα στον Μάζουρεκ.
58' Γκολ για τον Παναιτωλικό με τον Μοράρ!
Εξαιρετική προσπάθεια του Καμαρά, που γύρισε στην περιοχή και βρήκε αμαρκάριστο τον Μοράρ, ο οποίος πλάσαρε σωστά για το 2-0.
61' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Καμαρά σούταρε από το ημικύκλιο της περιοχής, όμως ο Επασί έδιωξε.
63' Πέναλτι για τον Παναιτωλικό! Το κέρδισε ο Μάζουρεκ από τον Καραχάλιο.
63' Άστοχο το πέναλτι από τον Μοράρ, που σημάδεψε... δοκάρι.
64' Με 10 παίκτες θα συνεχίσει ο Λεβαδειακός καθώς δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Νανγκίς!
65' Δύο αλλαγές για τον Λεβαδειακό. Όμο και Γιακουμάκης αντικαθιστούν Καραχάλιο και Σουμπίνιο αντίστοιχα.
66' Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Γουίλιαν παίρνει τη θέση του Μάζουρεκ.
73' Κίτρινη κάρτα στον Σαβαντογκό.
74' Τρίτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Ιωαννίδης αντικαθιστά τον Μαρκόβσκι, ο οποίος χειροκροτείται από τους φίλους του Παναιτωλικού, που δεν ξέχασαν ότι στο παρελθόν φόρεσε τη φανέλα της ομάδας τους.
77' Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Λουσέρο αντικαθιστά τον Καμαρά.
78' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.
79' Επικίνδυνο γέμισμα του Μαρινάκη στην περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Επασί.
79' Σουτ του Γουίλιαν, μπλόκαρε ο Επασί.
83' Κίτρινη κάρτα στον Γουίλιαν.
84' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μανά αντικαθιστά τον Ντίας.
86' Γκολ για τον Λεβαδειακό!
Ο Σαβαντογκό με σουτ έξω από την περιοχή εκτέλεσε τον Κυριακίδη. Η μπάλα βρήκε και στο δοκάρι πριν καταλήξει στα δίχτυα.
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.
91' Κίτρινη κάρτα στον Τσαμπούρη.
92' Κίτρινη κάρτα στον Λουσέρο.
92' Τρομερή ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Ιωαννίδης πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή, σούταρε, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ. Απίστευτη αδράνεια της άμυνας του Παναιτωλικού.
Τέλος αγώνα, ο Παναιτωλικός κέρδισε 2-1 εντός τον Λεβαδειακό!
Έρικσον (49') και Μοράρ (58') οι σκόρερ του Παναιτωλικού, στο 86' μείωσε ο Σαβαντογκό για τον Λεβαδειακό, που έπαιζε με 10 από το 64'. Χαμένο πέναλτι στο 63' είχαν οι γηπεδούχοι.