Λαμία-ΟΦΗ

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Λαμίας με τον ΟΦΗ για την έκτη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Αγώνας φωτιά και για τις δύο ομάδες, που ψάχνουν την πρώτη τους φετινή νίκη για να... ξεκολλήσουν από το αρνητικό σερί που τρέχουν.
Συγκεκριμένα, η Λαμία έχει συγκεντρώσει δύο βαθμούς, μετρώντας δύο σερί ισοπαλίες με Παναιτωλικό (2-2) και Ξάνθη (0-0).
Ο ΟΦΗ, από την άλλη, έχει μόλις έναν, από την ισοπαλία (2-2) με τον Πανιώνιο στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων
Λαμία (Μάκης Χάβος): Σαράνοφ, Σκόνδρας, Βάντερσον, Αναστασιάδης, Αντέτζο, Δημούτσος, Μπλάζιτς, Καραγκούνης, Επστάιν, Μπερτόλιο, Μπαράλες.
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι: Μελισσάς, Βασιλαντωνόπουλος, Καρυπίδης, Καραμάνος, Πλιάτσικας, Μαστούρ, Τσούκαλος.
ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Αργυρόπουλος, Νάστος, Βουό, Πλατέλλας, Αραβίδης, Μιχόγεβιτς, Μεγιάδο, Νέιρα, Ποτουρίδης.
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι: Σωτηρίου, Ντίνας, Κουτσιανικούλης, Κυριακίδης, Παπαστεριανός, Δεληγιαννίδης, Σασί.
Διαιτητής του ματς είναι ο Άγγελος Ευαγγέλου, με βοηθούς τους Αντώνη Καρατζίκα και Μιχάλη Καρσιώτη.
Η αναμέτρηση μεταδίδεται τηλεοπτικά από την ΕΡΤ1 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
Αρκετές απουσίες μετράει στο σημερινό ματς ο ΟΦΗ. Ο Νίκος Παπαδόπουλος δεν έχει στη διάθεσή του τους τραυματίες Παπάζογλου, Μπολάκη, Κοιλιάρα και Δερμιτζάκη, ενώ στον πάγκο έμεινε ο Παπαστεριανός, ο οποίος τις τελευταίες μέρες επέστρεψε στις προπονήσεις μετά από ενοχλήσεις στον αχίλλειο. Εκτός αποστολής είναι και ο τιμωρημένος Κομεσίδης.
Ο Μάκης Χάβος, από την άλλη, δεν αντιμετωπίζει προβλήματα ενόψει του ματς.
Όλα είναι έτοιμα για την έναρξη του ματς.
1' Ξεκίνησε το παιχνίδι
2' Συστάσεις στον Κοροβέση για σκληρό μαρκάρισμα στον Καραγκούνη, ο οποίος δείχνει να πονάει.
5' Εκτέλεση φάουλ του Επστάιν. Υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ ο Αντέτζο.
8' Κόρνερ για τη Λαμία, περνάει ανεκμετάλλευτο.
12' Κίτρινη κάρτα στον Ποτουρίδη για σκληρό μαρκάρισμα στον Καραγκούνη.
Ο Θανάσης Καραγκούνης παραμένει στο έδαφος μετά το δεύτερο σκληρό μαρκάρισμα που δέχεται σήμερα. Αποχωρεί με φορείο.
16' Εκτελέστηκε το φάουλ, αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτο.
17' Επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο ο Καραγκούνης. Στη σύγκρουση με τον Ποτουρίδη χτύπησε στο στήθος και έδειχνε να δυσκολεύεται να αναπνεύσει, όμως, τελικά, μπόρεσε να επιστρέψει στο παιχνίδι.
20' Αδύναμη κεφαλιά του Αραβίδη, από σέντρα του Πλατέλλα από δεξιά. Δεν δυσκολεύτηκε να μπλοκάρει ο Σαράνοφ.
27' Κίτρινη κάρτα στον Καραγκούνη για φάουλ στον Αραβίδη.
30' Κόρνερ για τον ΟΦΗ, ο Σαράνοφ μπλοκάρει κεφαλιά του Ποτουρίδη
32' Κεφαλιά του Μπαράλες, από εκτέλεση φάουλ του Επστάιν, η μπάλα στα χέρια του Στρέζου
36' Σύγκρουση στο κεφάλι για Μπαράλες και Μεγιάδο, έδειξε να πονάει ο παίκτης της Λαμίας. Συνεχίζεται με ελεύθερο το παιχνίδι.
40' Κόρνερ για τη Λαμία, απομακρύνει η άμυνα του ΟΦΗ προ του Αντέτζο. Στη συνέχεια, μακρινό σουτ του Δημούτσου σταματάει στα χέρια του Στρέζου
42' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Πλατέλλας με επέλαση από αριστερά πιάνει δυνατό σουτ που απέκρουσε σωτήρια ο Σαράνοφ.
45+1' Γύρισμα του Αραβίδη, στο όριο του άουτ, μπλοκάρει εξαιρετικά ο Σαράνοφ
45+3' Σουτ του Νέιρα από το ημικύκλιο της περιοχής, πέρασε απελπιστικά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σαράνοφ. .
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.
Το σκληρό παιχνίδι κυριάρχησε στο ματς. Από δύο τελικές στην εστία η κάθε ομάδα, με τη Λαμία να έχει τον έλεγχο στην αρχή του ματς και τον ΟΦΗ να ανεβάζει στροφές πριν το φινάλε.
Χωρίς αλλαγές επέστρεψαν στο γήπεδο οι δύο ομάδες
46' Σέντρα στο δευτερο ημίχρονο
50' Έπειτα από σέντρα του Βάντερσον από αριστερά, γυριστό σουτ του Επστάιν πέρασε άουτ
51' Σουτ του Δημούτσου κοντράρει στον Κοροβέση, κόρνερ για τη Λαμία.
52' Εκτελεί το κόρνερ ο Καραγκούνης, απομακρύνει εύκολα ο Ποτουρίδης
53' Διαμαρτυρίες από τη Λαμία για φάουλ του Κοροβέση στον Μπερτόλιο λίγο έξω από την περιοχή, που δεν καταλογίστηκε.
54' Πρώτη αλλαγή για τη Λαμία: Στη θέση του Καραγκούνη περνάει ο Καραμάνος
58' Νέες διαμαρτυρίες της Λαμίας για μαρκάρισμα του Νάστου στο Μπαράλες μέσα στην περιοχή, δεν δείχνει τίποτα ο Ευαγγέλου.
60' Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Στη θέση του Αραβίδη, ο Ντίνας.
61' Δεύτερη αλλαγή για τη Λαμία. Στη θέση του Σκόνδρα περνάει ο Βασιλαντωνόπουλος.
62' Γκολ για τον ΟΦΗ!
Παράλληλη σέντρα του Πλατέλλα στο ύψος της μικρής περιοχής. Ο Νέιρα πλασάρει άσχημα, όμως ο Σαράνοφ δεν μπόρεσε να αντιδράσει σωστά και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.
67' Κίτρινη κάρτα στον Μπλάζιτς μετά από μαρκάρισμα στον Μεγιάδο
68' Διαμαρτυρίες ξανά από τους γηπεδούχους για χέρι του Αργυρόπουλου μέσα στην περιοχή, όμως δεν φαίνεται να υπάρχει παράβαση.
70' Ολοκληρώνει τις αλλαγές η Λαμία. Στη θέση του Μπερτόλιο μπαίνει ο Μαστούρ.
71' Κίτρινη κάρτα στον Νέιρα.
72' Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Στη θέση του Νέιρα ο Παπαστεριανός.
76' Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον για φάουλ στο Βουό.
77' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντίνα περνάει άουτ
79' Πέναλτι για τη Λαμία!
Ο Κοροβέσης ανατρέπει τον Μαστούρ μέσα στην περιοχή και ο Ευαγγέλου δείχνει την άσπρη βούλα.
Κίτρινη στον Νάστο για διαμαρτυρία
80' Γκολ για τη Λαμία!
Ο Μπαράλες νικάει τον Στρέζο από τα έντεκα βήματα και ισοφαρίζει σε 1-1
83' Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Στη θέση του Αργυρόπουλου ο Δεληγιαννίδης.
84' Σουτ του Βάντερσον πέρασε άουτ.
85' Σέντρα του Μπλάζιτς, δεν έπιασε καλά το γύρισμα ο Βασιλαντωνόπουλος και η μπάλα πέρασε άουτ.
88' Κίτρινη κάρτα στον Βουό
90' Εκτέλεση κόρνερ, πιάνει την κεφαλιά ο Μπαράλες, όμως κόντραρε και πέρασε έξω. Νέο κόρνερ για τη Λαμία.
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
90+1' Σουτ του Επστάιν πέρασε έξω
90+2' Κόρνερ για τον ΟΦΗ μετά από γύρισμα του Βουό που κόντραρε
Περνάει ανεκμετάλλευτο το κόρνερ
Τέλος στο ματς. Οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1 και συνεχίζουν αμφότερες χωρίς νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.