Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Ατρόμητου με τον ΠΑΣ Γιάννινα, στο πλαίσιο της έκτης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
Καλησπέρα σας!
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα για την 6η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Η ενδεκάδα του Ατρόμητου: Μέγιερι – Σάκιτς, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Γιαννούλης – Μπουσούλατζιτς, Μάντσον – Μπρούνο, Μούγιακιτς, Ουγκράι - Κουλούρης
Η ενδεκάδα του ΠΑΣ: Βελλίδης – Μπουκουβάλας, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Σκόνδρας, Κακουμπά – Μυστακίδης, Λίλα, Βιντάλ, Νικολιάς - Ξύδας
Διαιτητής του αγώνα ο Κωνσταντίνος Κοτσάνης.
Ο Ατρόμητος νίκησε 2-0 εκτός έδρας τον Λεβαδειακό και παραμένει αήττητος στο φετινό πρωτάθλημα (4-1-0).
Ο ΠΑΣ έχασε 2-1 εκτός από τον Παναθηναϊκό και υπέστη την πρώτη ήττα του μετά από 2 σερί νίκες στο πρωτάθλημα.
Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν στις 25/9 στο Περιστέρι για το Κύπελλο, με τον ΠΑΣ να επικρατεί 2-1.
Στον πάγκο για τον Ατρόμητο οι Θεοδωράκης, Κιβρακίδης, Ούμπιδες, Κωτσόπουλος, Γαρουφαλιάς, Καρασαλίδης, Νάτσος.
Στον πάγκο για τον ΠΑΣ οι Νεόφυτος Μιχαήλ, Αθανασιάδης, Κρίζμαν, Κούζικ, Κάστρο, Γιάκος, Σιόντης.
Βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.
Όλα έτοιμα για τη σέντρα.
Ξεκίνησε το ματς, ο ΠΑΣ πήρε τη σέντρα.
3' Φάουλ για τον Ατρόμητο σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
6' Πάλι φάουλ για τον Ατρόμητο σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
10' Παιχνίδι κέντρου στα πρώτα λεπτά, ελέγχει το ρυθμό ο Ατρόμητος.
12' Διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για πέναλτι.
Στο replay φαίνεται να υπάρχει παράβαση, αφού ο Μάντσον ρίχνει κάτω τον Ξύδα.
14' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Ατρόμητο.
15' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ουγκράι, μπλόκαρε ο Βελλίδης.
Με 3-5-2 παρατάχθηκε τελικά ο ΠΑΣ και όχι 4-2-3-1.
20' Μακρινό σουτ του Σάκιτς, η μπάλα άουτ.
23' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Μυστακίδης βρέθηκε στην περιοχή, σούταρε, αλλά ο Γιαννούλης με τάκλιν έκοψε την πορεία της μπάλας.
25' Φάουλ για τον ΠΑΣ σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
28' Σουτ του Μπουσούλατζιτς, έδιωξε με γροθιές ο Βελλίδης.
31' Κίτρινη κάρτα στον Μυστακίδη.
34' Επικίνδυνη στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Ουγκράι μέσα στην περιοχή, σέντραρε, όμως έδιωξαν οι αμυντικοί του ΠΑΣ.
36' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ατρόμητο.
36' Σουτ του Μπουσούλατζιτς έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Βελλίδης.
8 τελικές έχει ο Ατρόμητος, μία ο ΠΑΣ.
38' Γκολ για τον Ατρόμητο!
Ο Κουλούρης με κεφαλιά μέσα από την περιοχή κι ενώ έπεφτε, έστειλε την μπάλα στη γωνία της εστίας του Βελλίδη.
Τέταρτο φετινό γκολ για τον Κουλούρη.
Στο 35' δέχθηκε κίτρινη κάρτα ο χαφ του ΠΑΣ, Βιντάλ.
39' Κίτρινη κάρτα και στον Βελλίδη για διαμαρτυρία.
40' Κόρνερ για τον Ατρόμητο, που κυριαρχεί στα τελευταία λεπτά.
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο.
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Ατρόμητος προηγείται 1-0 του ΠΑΣ.
Το μοναδικό γκολ του πρώτου μέρους ο Κουλούρης στο 38'.
9 τελικές είχε ο Ατρόμητος, μία ο ΠΑΣ.
50%-50% η κατοχή της μπάλας.
Βγαίνουν οι δύο ομάδες για το δεύτερο ημίχρονο.
Μία αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κάστρο παίρνει τη θέση του Μιχαήλ.
Συνεχίζει ως έχει ο Ατρόμητος.
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.
48' Κόρνερ για τον Ατρόμητο.
53' Ελέγχει το ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου ο Ατρόμητος.
54' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, αλλά ο Μούγιακιτς δεν πρόλαβε να εκτελέσει μέσα από την περιοχή.
59' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Αθανασιάδης παίρνει τη θέση του Μυστακίδη.
60' Κίτρινη κάρτα στον Τζημόπουλο.
62' Κόρνερ για τον Ατρόμητο.
63' Καλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Μούγιακιτς βρέθηκε μόνος του στην περιοχή, πλάσαρε, αλλά ο Βελλίδης έδιωξε.
64' Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιδες αντικαθιστά τον Ουγκράι.
64' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κρίζμαν παίρνει τη θέση του Ξύδα.
65' Κόρνερ για τον Ατρόμητο.
66' Κίτρινες κάρτες στον Σκόνδρα και τον Κουλούρη.
66' Σουτ του Μπουσούλατζιτς, η μπάλα άουτ.
Μίνι διακοπή στο ματς γιατί έχει τραυματιστεί ο Γιαννούλης.
Επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο ο Γιαννούλης.
69' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Σουτ του Μούγιακιτς μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε με τη δεύτερη ο Βελλίδης.
72' Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Κιβρακίδης αντικαθιστά τον τραυματία Γιαννούλη.
75' 51%-49% υπέρ του Ατρόμητου η κατοχή μπάλας.
78' Κίτρινη κάρτα στον Νικολιά.
80' Καλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Κουλούρης σούταρε μέσα από την περιοχή, ο Βελλίδης έδιωξε.
80' Κίτρινη κάρτα στον Μούγιακιτς.
81' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιδες μέσα από την περιοχή σούταρε δυνατά, πάλι ο Βελλίδης έδιωξε με γροθιές.
Ο Ατρόμητος πάντως βρίσκει πολλούς χώρους στις αντεπιθέσεις.
85' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Κωτσόπουλος αντικαθιστά τον Μούγιακιτς.
89' Πιέζει ο ΠΑΣ, αλλά δεν έχει βρει καθαρή ευκαιρία.
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
92' Σουτ του Κρίζμαν μέσα από την περιοχή, η μπάλα μακριά από την εστία του Μέγιερι.
Τέλος του αγώνα, ο Ατρόμητος επικράτησε 1-0 εντός του ΠΑΣ Γιάννινα!
Τέταρτη συνεχόμενη νίκη για τους Περιστεριώτες, που παραμένουν συγκάτοικοι του ΠΑΟΚ στην κορυφή της βαθμολογίας. Το μοναδικό γκολ ο Κουλούρης στο 38'.