Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ΑΕΛ-Λαμία για την 7η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Η ενδεκάδα της ΑΕΛ: Κρίστινσον - Κόεφ, Γκόλιας, Μόρας, Χούμπτσεβ - Φατιόν, Μπάλλας – Ντέλετιτς, Σαχίτι, Πίτι – Μπαργκάν
Η ενδεκάδα της Λαμίας: Σαράνοβ - Βασιλαντωνόπουλος, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Βάντερσον - Σκόνδρας, Δημούτσος, Μπλάζιτς - Επστάιν, Καραμάνος, Μπαράλες
Στον πάγκο για την ΑΕΛ οι Παϊτέρης, Μιλοσάβλιεβιτς, Κούνιτς, Λεοζίνιο, Ακόστα, Μπέρτος, Γρομητσάρης.
Στον πάγκο για τη Λαμία οι Μελίσσας, Οσμάν, Μπερτόγλιο, Αναστασιάδης, Μαστούρ, Τσούκαλος, Ασίγκμπα.
20:25
Διαιτητής του αγώνα ο Γεώργιος Κομίνης.
20:26
Η ΑΕΛ υπέστη την 4η ήττα της στα 5 τελευταία ματς (1-0-4), αφού έχασε 1-0 στην Ξάνθη πριν από δύο εβδομάδες.
20:28
Χωρίς νίκη στο φετινό πρωτάθλημα η Λαμία (0-3-3), που έρχεται από την 3η σερί ισοπαλία της, 1-1 εντός με τον ΟΦΗ.
20:30
Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
20:32
Ξεκίνησε το παιχνίδι, η ΑΕΛ πήρε τη σέντρα.
20:33
1' Φάουλ για την ΑΕΛ σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
20:35
2' Πρώτη τελική στο ματς, ο Μόρας πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ.
20:42
9' Χωρίς κάτι σημαντικό στα πρώτα λεπτά.
20:45
11' Πρόβλημα τραυματισμού για τον Σαχίτι.
20:45
13' Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Ακόστα αντικαθιστά τον τραυματία Σαχίτι.
20:46
13' Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον.
20:52
19' Μίνι διακοπή στο ματς, με τον Αντέτζο να τραυματίζεται, αλλά να σηκώνεται αμέσως μετά.
20:53
21' Κίτρινη κάρτα στον Μπλάζιτς, φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΛ.
20:54
22' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πίτι, έδιωξε στη γωνία του ο Σαράνοβ.
20:56
24' Καλή στιγμή για την ΑΕΛ, ο Πίτι σούταρε δυνατά μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στο σώμα του Πλιάτσικα.
20:59
27' Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο.
21:00
28' Μακρινό σουτ του Πίτι, η μπάλα άουτ.
21:02
30' Γκολ για την ΑΕΛ!
21:03
Εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Ντέλετιτς, που σούταρε έξω από την περιοχή για να στείλει την μπάλα στη γωνία της εστίας του Σαράνοβ.
21:04
31' Απείλησε η Λαμία με τον Επστάιν, αλλά το σουτ του μέσα από την περιοχή, βρήκε στα σώματα των αντιπάλων.
21:06
33' Σουτ του Μπάλλα, μπλόκαρε ο Σαράνοβ.
21:12
40' Πολύ καλή στιγμή για τη Λαμία, με τον Βασιλαντωνόπουλο να πλασάρει άστοχα μέσα από την περιοχή.
21:18
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.
21:19
45'+2' Κίτρινη κάρτα στον Μόρα για διαμαρτυρία.
21:20
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με την ΑΕΛ να προηγείται 1-0 της Λαμίας.
21:35
Βγήκαν οι δύο ομάδες για το δεύτερο ημίχρονο.
21:35
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.
21:38
47' Φάουλ για τη Λαμία σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
21:38
48' Γκολ για τη Λαμία!
21:40
Μετά από την εκτέλεση φάουλ του Επστάιν, ο Πλιάτσικας πήρε την κεφαλιά, μετά η μπάλα κατέληξε στον Μπαράλες, ο οποίος με κεφαλιά από τη μικρή περιοχή εκτέλεσε τον Κρίστινσον.
21:42
51' Κίτρινη κάρτα στον Γκόλια.
21:45
55' Κόρνερ για την ΑΕΛ.
21:46
56' Τρομερή ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Επστάιν να αστοχεί σε τετ-α-τετ έπειτα από εξαιρετική αντεπίθεση.
21:48
57' Κι άλλη καλή στιγμή για τη Λαμία με τον Βασιλαντωνόπουλο να πλασάρει αδύναμα μέσα από την περιοχή.
21:48
58' Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα.
21:52
62' Κόρνερ για την ΑΕΛ.
21:53
63' Πρώτη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Οσμάν παίρνει τη θέση του Μπλάζιτς.
21:54
64' Κι άλλο κόρνερ για την ΑΕΛ.
21:55
65' Γκολ για τη Λαμία!
21:56
Ο Επστάιν μέσα από την περιοχή εκτέλεσε τον Κρίστινσον. Το... μισό γκολ όμως ανήκει στον Βασιλαντωνόπουλο, που σέντραρε από δεξιά και βρήκε ελεύθερο τον συμπαίκτη του.
21:59
68' Δεύτερη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπερτόλιο αντικαθιστά τον Δημούτσο.
22:03
73' Σέντρα του Ακόστα, μπλόκαρε ο Σαράνοβ.
22:06
75' Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Μιλοσάβλιεβιτς αντικαθιστά τον Μπάλλα. Νωρίτερα, ο Κούνιτς πήρε τη θέση του Μπαργκάν.
22:06
76' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον, με 10 παίκτες θα συνεχίσει η Λαμία.
22:10
80' Έχει ανεβάσει στροφές η ΑΕΛ και πιέζει για την ισοφάριση.
22:13
83' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ασίγκμπα αντικαθιστά τον Επστάιν.
22:14
84' Κίτρινη κάρτα στον Καραμάνο.
22:14
84' Κόρνερ για τη Λαμία.
22:15
85' Ευκαιρία για τη Λαμία, ο Καραμάνος σούταρε μέσα από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ.
22:18
88' Αντιστέκεται η Λαμία στις πιέσεις των γηπεδούχων.
22:20
89' Φάουλ ακριβώς έξω από την περιοχή για την ΑΕΛ. Κίτρινη κάρτα στον Ασίγκμπα.
22:21
91' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντέλετιτς, έδιωξε ο Σαράνοβ και στο ριμπάουντ ο Μόρας αστόχησε εξ επαφής.
22:21
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.
22:25
93' Φάση διαρκείας στην περιοχή της Λαμίας, ο Σκόνδρας κέρδισε επιθετικό φάουλ.
22:26
96' Μακρινό σουτ του Χούμπτσεβ, η μπάλα άουτ.
22:27
Τέλος αγώνα, η Λαμία επικράτησε 2-1 της ΑΕΛ και πανηγύρισε την πρώτη φετινή νίκη της!
22:28
Το 1-0 στο 30' από τον Ντέλετιτς, οι φιλοξενούμενοι το ανέτρεψαν στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου (48' Μπαράλες, 65' Επστάιν) κι ενώ έμειναν με 10 παίκτες στο 76'.