Λαμία-Λεβαδειακός

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Λαμία-Λεβαδειακός, για την 8η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Λαμία-Λεβαδειακός, για την 8η αγωνιστική της Super League.
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 19:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από την ΕΡΤ1 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
Οι γηπεδούχοι είναι στη 10η θέση με έξι βαθμούς και οι φιλοξενούμενοι στην 15η με μόλις τρεις βαθμούς.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
Λαμία (Μάκης Χάβος): Σαράνοφ, Βασιλαντωνόπουλος, Πλιάτσικας, Ασίγκμπα, Αντέτζο, Μπλάζιτς, Δημούτσος, Μπερτόλιο, Καραμάνος, Επστάιν, Μπαράλες.
Λεβαδειακός (Τζουζέπε Σανίνο): Επασί, Παντελιάδης, Τσαμπούρης, Ζησόπουλος, Αντιλέχου, Μητρόπουλος, Νανγκίς, Καραχάλιος, Σαβαντογκό, Σουμπίνιο Μαρκόφσκι
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Μελίσσας, Οσμάν, Καραγκούνης, Αναστασιάδης, Σκόνδρας, Μαστούρ, Τσούκαλος
Στον πάγκο των πράσινων: Μπάγιτς, Κρνέτα, Γιακουμάκης, Στανόγεβιτς, Χατζηλάμπρος, Ιωαννίδης, Φαβάρο
Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης. Βοηθοί: Ηλίας Κωνσταντίνου, Δημήτριος Γκάγκας 4ος Διαιτητής: Ευάγγελος Γρατσάνης

Έναρξη στο ματς!

4' Απειλεί η Λαμία. Ο Βασιλαντωνόπουλος έκανε το γύρισμα από τα δεξιά προς το πέναλτι, αλλά δεν βρήκε κάποιον συμπαίκτη του.
Σε χαμηλό τέμπο έως τώρα το ματς
9' Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Ο Νανγκίς έκανε το γύρισμα από τ' αριστερά (πιθανόν να έχει βγάλει την μπάλα νωρίτερα), ο Μαρκόφσκι έστρωσε με το στήθος για τον Σουμπίνιο, που δεν μπόρεσε να νικήσει τον αντίπαλο πορτιέρε.

11' Γκολ η Λαμία, 1-0!

Ο Μπερτόλιο έμεινε χωρίς προσωπικό αντίπαλο μέσα στην περιοχή και έπιασε σκαστή κεφαλιά μετά από σέντρα του Βασιλαντωνόπουλου, για να ανοίξει το σκορ.

24' Γκολ η Λαμία, 2-0!

Γύρισμα του Καραμάνου από τα δεξιά, η μπάλα κόντραρε και στρώθηκε στον Μπαράλες μέσα στην περιοχή και ο Αργεντινός από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει.
28' Δοκάρι για τη Λαμία! Ο Πλιάτσικας έκανε δυνατό σουτ και έστειλε την μπάλα στη συμβολή των δοκών, δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα ο Επασί παρά την εκτίναξή του.
29' Επικίνδυνη φάση από τη Λαμία. Έπειτα από γέμισμα, ο Μπαράλες πήγε να μπει στη φάση και ο Ζησόπουλος έδιωξε σε κόρνερ
Κάνει ό,τι θέλει στο ματς η Λαμία σε αυτό το χρονικό διάστημα
32' Επίθεση με αξιώσεις μετά από ώρα για τον Λεβαδειακό. Ύστερα από κόντρες, ο Αντιλέχου βρέθηκε μέσα στην περιοχή και αριστερά, αλλά έκανε δυνατό γύρισμα και δεν βρήκε κάποιον συμπαίκτη του
35' Αδύναμη κεφαλιά του Μαρκόφσκι, που δεν είχε καλή ισορροπία, η μπάλα στην αγκαλιά του Σαράνοφ
Εντελώς... ασύνδετος στο πρώτο μέρος ο Λεβαδειακός, ο οποίος πρόσφατα άλλαξε προπονητή και ο Τζουζέπε Σανίνο... ψάχνεται ακόμα
42' Κίτρινη για τον Λεβαδειακό, την είδε ο Αντιλέχου
43' Κεφαλιά του Μπαράλες έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Μπερτόλιο, έδιωξε σε κόρνερ ο Επασί
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις

Ημίχρονο στο ματς. Λαμία-Λεβαδειακός 2-0!

Σαφώς ανώτεροι οι γηπεδούχοι στο πρώτο μέρος και καρποφόρησε η υπεροχή τους με τα τέρματα των Μπερτόλιο (11') και Μπαράλες (24'). Στο 28' είχε δοκάρι ο Πλιάτσικας για τους Φθιωτούς. Οι τελικές είναι 5(3)-3(2) και η κατοχή 68%-32%

Έναρξη στο δεύτερο μέρος!

Στο έδαφος ο Μπλάζιτς
Έχει γυρίσει το πόδι του.
Θα μπει ο Σκόνδρας στο ματς αντί του Μπλάζιτς
57' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Σκόνδρας αντί του Μπλάζιτς

60' Γκολ ο Λεβαδειακός, 2-1!

Ο Παντελιάδης έκανε σέντρα από τ' αριστερά και ο Νανγκίς εκτέλεσε με τη μια, βάζοντας και πάλι στο παιχνίδι τους φιλοξενούμενους
66' Φαβάρο αντί Αντιλέχου στο ματς για τον Λεβαδειακό
69' Στανόγεβιτς αντί Σουμπίνιο στο ματς για τον Λεβαδειακό
70' Καραγκούνης αντί Επστάιν για τη Λαμία
Ο Σουμπίνιο αρνήθηκε να δώσει το χέρι του στον προπονητή του (Τζουζέπε Σανίνο) κατά την αντικατάστασή του.
71' Χάνει σημαντική ευκαιρία ο Λεβαδειακός. Ο Σαβαντογκό τροφοδοτήθηκε στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, αλλά έκανε πολύ κακό τελείωμα
79' Οσμάν αντί Μπερτόλιο στο ματς για τη Λαμία
79' Ο Γιακουμάκης αντικαθιστά τον Μητρόπουλο
80' Μακρινό σουτ του Παντελιάδη, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από την αντίπαλη εστία

81' Γκολ ο Λεβαδειακός, 2-2!

Ο Σαβατονγκό έκανε σέντρα από τα δεξιά και ο Γιακουμάκης με ωραίο άλμα και κεφαλιά νίκησε τον Σαράνοφ.

83' Γκολ η Λαμία, 3-2!

Εκτέλεση φάουλ του Καραγκούνη από τα δεξιά, κεφαλιά του Αντέτζο, που νίκησε την αντίπαλη, για να δώσει προβάδισμα στην ομάδα του.
88' Αποβολή για τον Λεβαδειακό. Ο Καραχάλιος αντίκρισε δεύτερη κίτρινη.
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις
90+1' Πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Σαβατονγκό για τον Λεβαδειακό, αστόχησε από πολύ καλή θέση
Λιγότερο από ένα λεπτό στο ματς
90+5' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Νανγκίς βγήκε στην κόντρα μετά από λάθος του Καραγκούνη, αλλά δεν κατάφερε να βρει εστία, αφού έβαλαν κόντρα οι φιλοξενούμενοι

Τέλος στο ματς. Λαμία-Λεβαδειακός 3-2!