Παναιτωλικός-Αστέρας

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης, για την 8η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός-Αστέρας, για την 8η αγωνιστική της Super League
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 19:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από την ΕΡΤ1 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Μαρινάκης, Πάουλο, Μάζουρεκ, Μοράρ, Ντίας, Ρότσα, Μάλης, Άργκους, Λουσέρο, Μάνα.
Αστέρας (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης, Βλάχος, Κυριακόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος, Βαλιέντε, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Τόνσο, Καλτσάς, Τσιλιανίδης, Μανιάς.
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Γιαννακόπουλος, Λιάβας, Μπαρμπόσα, Τσοκάνης, Καμαρά, Χαντάκιας, Αγρόδημος.
Στον πάγκο των Αρκάδων: Παπαδόπουλος, Δουβίκας, Φερνάντεζ, Μπέλοκ, Κώτσιρας, Ορτέγκα, Πασαλίδης.
Διαιτητής: Φώτιος Φωτιάδης. Βοηθοί: Νικόλαος Σάββας, Σπυρίδων Βασιλόπουλος 4ος Διαιτητής: Γεώργιος Κομίνης
Οι γηπεδούχοι είναι στην 8η θέση με 11 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι παρά τις καλές εμφανίσεις (και λόγω του δύσκολου προγράμματος) έχουν μόλις τέσσερις

Έναρξη στο ματς!

Χωρίς καλή στιγμή το ματς έπειτα από 8 λεπτά αγώνα
8' Τελική για τον Αστέρα. Έξυπνο πλασέ του Μανιάς εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κυριακίδη
Πρόβλημα με Μάζουρεκ στον Παναιτωλικό. Έχει χτυπήσει στο σαγόνι, αλλά θα συνεχίσει ο Αργεντινός μεσοεπιθετικός.
Στο 55%-45% η κατοχή της μπάλας για Παναιτωλικό κόντρα στον Αστέρα. Φτωχό σε θέαμα το ματς στο πρώτο 20λεπτο
Σέντρα του Ντίας από τα δεξιά για τον Μανά, αλλά δεν έφτασε στην μπάλα ο δεύτερος
29' Κίτρινη για τον Αστέρα. Την αντίκρισε ο Ιγκλέσιας
30' Πρώτη τελική εντός εστίας. Σουτ από τον Τσιλιανίδη μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κυριακίδης
35' Άστοχο σουτ του Μάζουρεκ, η μπάλα εκτός. Καλή επίθεση από τον Παναιτωλικό
37' Κίτρινη για τον Αστέρα. Την είδε ο Τσιλιανίδης
Δύσκολα θα συνεχίσει ο Βλάχος για τον Αστέρα. Είναι ζαλισμένος μετά από χτύπημα στο κεφάλι
Θα περάσει ο Κώτσιρας στο ματς
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις
45+2' Κώτσιρας αντί Βλάχου στο ματς για τον Αστέρα

Ημίχρονο στο Αγρίνιο. Παναιτωλικός-Αστέρας 0-0!

Πολύ κακό το θέαμα στο πρώτο μέρος και πολύ λογικό το ότι δεν έχει μπει κάποιο γκολ
Ο Βαλεντίνος Βλάχος, ο οποίος έγινε αναγκαστική αλλαγή επειδή χτύπησε στο κεφάλι και ένιωθε ζαλάδες, μεταφέρεται στο νοσοκομείο
Μπαρμπόσα αντί Πάουλο για τον Παναιτωλικό

Έναρξη δεύτερου μέρους!

Άνευρο το ξεκίνημα και του δεύτερου μέρους
55' Πρώτη μεγάλη στιγμή στην αναμέτρηση και είναι για τον Αστέρα. Ο Ιγκλέσιας γέμισε με το κεφάλι, δεν έδιωξαν καλά οι του Παναιτωλικού και ο Τόνσο έπιασε το σουτ με τη μια, για να βρει σε ετοιμότητα τον Κυριακίδη
61' Φερνάντες αντί Τσιλιανίδη στο ματς για τον Αστέρα.

63' Δοκάρι για τον Παναιτωλικό!

Ωραία κίνηση του Μανά εκτός περιοχής, η μπάλα κόντρα σε πόδια και βρήκε το δεξί δοκάρι του Αθανασιάδη. Δόθηκε άουτ πάντως

66' Γκολ ο Παναιτωλικός, 1-0!

Ο Μοράρ εκτέλεσε φάουλ λίγα μέτρα κάτω από τη σέντρα, κόντραρε (μάλλον στην πλάτη του Τόνσο) η μπάλα και με την παράξενη τροχιά της κατέληξε στα δίχτυα του Αθανασιάδη που αιφνιδιάστηκε
67' Αντίδραση με τη μια από τον Αστέρα, δίχως αποτέλεσμα. Ο Μανιάς έκανε το γύρισμα, η μπάλα έχει βρει στον Άργκους, με τους φιλοξενούμενους να ζητάνε χέρι
70' Βον πλανέ του Τόνσο μετά από σέντρα του Κώτσιρα, η μπάλα πέρασε έξω
71' Βγήκε φάτσα με τον Κυριακίδη ο Μανιάς και νικήθηκε από τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Υποδείχθηκε λανθασμένα σε αντικανονική θέση.
72' Ο Δουβίκας στη θέση του Τόνσο
75' Καμαρά αντί Μοράρ για τον Παναιτωλικό
76' Κίτρινη για τον Παναιτωλικό, την είδε ο Ρότσα
77' Σουτ του Λουσέρο, μπλόκαρε ο Αθανασιάδης
81' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Μανά, μέσα ο Χαντάκιας.
85' Κίτρινη στον Λουσέρο. Την έδωσε ο Φωτιάδης την ώρα που ουσιαστικά παιζόταν το ματς. Ακατανόητη η κίνηση του διαιτητή, που σταμάτησε το παιχνίδι για τζάμπα λόγο
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις
90+1' Κίτρινη στον Μάζουρεκ για διαμαρτυρία

90+3' Γκολ ο Αστέρας, 1-1!