Παναχαϊκη - Ολυμπιακός 0-2

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση για τη 2η αγωνιστική των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας.
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στην Παναχαϊκή και τον Ολυμπιακό για την 2η αγωνιστική των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων: Παναχαϊκή: Σούλης, Σταμόπουλος, Τσελεπίδης, Λουμπαρδέας, Ντάσιος, Ελευθεριάδης, Πλέγας, Παπατόλιος, Μασούρας, Κολ, Μαυριάς. Ολυμπιακός: Γιαννιώτης, Τοροσίδης, Μεριά, Μιράντα, Τσιμίκας, Γκιγέρμε, Νάτχο, Ανδρούτσος, Ναουέλ, Βρουσάι, Μάνος.
1' Σέντρα στην αναμέτρηση.
5' Ο Σταματόπουλος βάζει την προβολή, στο σουτ του Μάνου και η μπάλα περνάει κόρνερ
6' Εκτέλεση από τον Τσιμίκα, ο Τοροσίδης γίνεται κάτοχος της μπάλας προ του Σούλη, αλλά δεν μπορεί να σουτάρει...
9' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μεριά, από πολύ μακριά, η μπάλα κοντράρει στο τείχος και απομακρύνεται.
10' Σουτ του Σταμόπουλου, η μπάλα περνάει ψηλά άουτ.
12' Kόρνερ για την Παναχαϊκή
13' Νέο κόρνερ για την ομάδα των Αχαιών.
15' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.
16' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.
17' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Τοροσίδης από το κόρνερ του Τσιμίκα, πιάνει την κεφαλιά, ενστικτωδώς ο Σούλης θα αποκρούσει.
22' Ο Μάνος παίζει με πλάτη μετά την πάσα του Γκιγιέρμε, πήγε να περάσει, αλλά ο Σούλης πέφτει στα πόδια του και μπλοκάρει.
25' Ο Γκιγιέρμε σουτάρει λίγο άουτ.
25' Λίγο πριν το σουτ του Γκιγιέρμε, ο Ντάσιος ανατρέπει τον Τσιμίκα μέσα στην περιοχή και υπήρχε παράβαση.
26' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.
32' Το κακό τερέν, αποτελεί ανασταλτικό παράγοντα για να παιχτεί ποδόσφαιρο. Ο Τοροσίδης είχε την καλύτερη στιγμή στο ματς στο 17', δεν είδε το πέναλτι στον Τσιμίκα από τον Ντάσιο, ο Παπαδόπουλος στο 25'.
35' Ναουέλ, Νάτχο και Μάνος συνεργάζονται, με τον τελευταίο να σουτάρει, αλλά τον Σούλη να μπλοκάρει την μπάλα.
38' ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό ο Τοροσίδης.
Όπως και στο ματς με τη Ντουντελάνζ, μια κεφαλιά του κάπταιν των "ερυθρολεύκων" ο Τοροσίδης δίνει τη λύση με κεφαλιά σε στημένη φάση, από μια εκτέλεση κόρνερ του Ναουέλ.
42' Ο Νάτχο αλλάζει το παιχνίδι στα δεξιά, ο Τοροσίδης μονοκόμματο σουτ από πλάγια δεξιά, στην εξωτερική πλευρά των γκολπόστ. Κεφάτος ο αρχηγός του Ολυμπιακού.
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Ο Ολυμπιακός από το 38' προηγείται 1-0 με την κεφαλιά του Βασίλη Τοροσίδη, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ναουέλ.
46' Σέντρα β' μέρους με αλλαγή για την Παναχαϊκή. Ο Κυνηγόπουλος στη θέση του Μασούρα.
Ένταση των οπαδών του Ολυμπιακού με την Αστυνομία στις κερκίδες.
48' Κίτρινη ο Ντάσιος, για σκληρό μαρκάρισμα στον Βρουσάι.
Στις κερκίδες φαίνεται να εκτονώνεται η κατάσταση, με την αποχώρηση της Αστυνομίας από τις εξέδρες.
Ο κόσμος κρατάει το πρόσωπο του, προφανώς από ρίψη χημικών της Αστυνομίας.
Η ένταση συνεχίζεται, κάποιοι φίλοι προσπαθούν να αποχωρήσουν από το γήπεδο.
52' ΔΙΑΚΟΠΗ λόγω των χημικών, υπάρχει πρόβλημα για όλους στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο.
Επεισόδια των φίλων του Ολυμπιακού με την Αστυνομία, μάχες σώμα με σώμα, στον περιβάλλοντα χώρο και σε είσοδο θύρας.
Ο Παπαδόπουλος έχει στείλει τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια, αφού η κατάσταση από τα χημικά είχε γίνει αφόρητη. Αποχωρούν πολλοί γονείς με τα παιδιά τους, άνοιξε θύρα για να αποσυμφορηθεί η κατάσταση.
Μετά από περίπου 10λεπτη διακοπή, οι ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού επιστρέφουν στο γήπεδο.
Τώρα σιγά-σιγά ετοιμάζονται να βγουν και οι παίκτες των γηπεδούχων.
Οι μισοί φίλοι του Ολυμπιακού, φαίνεται πως έχουν αποχωρήσει από το γήπεδο.
Τώρα εμφανίζεται το διαιτητικό τρίο για την επανέναρξη του αγώνα.
Μετά από περίπου ένα τέταρτο το ματς θα συνεχιστεί με ελεύθερο.
56' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό
58' Ο Ντάσιος αντιμετωπίζει πρόβλημα στο χέρι και δεν μπορεί να συνεχίσει. Ο Πολίμος μπαίνει στη θέση του.
59' Σκαφτή μπαλιά του Νάτχο για τον Βρουσάι, το σουτ η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
Επίσημη διαμαρτυρία του Υπεύθυνου Επικοινωνίας της ΠΑΕ Ολυμπιακός στο συνδρομητικό κανάλι της COSMOTE TV για την στάση της Αστυνομίας και την αλόγιστη χρήση χημικών.
Υπάρχει τραυματίας από τα επεισόδια.
65' Σουτ του Μαυριά, μπλοκάρει ο Γιαννιώτης.
Για παρουσία φίλου άλλης ομάδας στην ερυθρόλευκη κερκίδα, ήταν η αφορμή για την εκκίνηση των επεισοδίων, σύμφωνα με ενημέρωση της ΠΑΕ Παναχαϊκή.
70' ΓΚΟΟΟΛ από τον Ναουέλ, για τον Ολυμπιακό το 0-2.
Ο Ναουέλ σκοράρει με αριστερό σουτ, μετά το γέμισμα του Τοροσίδη και προσπάθεια του Μάνου, να κατεβάσει την μπάλα.
73' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.
73' Αργυρόπουλος αντί του Κολ, κλείνει τις αλλαγές η Παναχαϊκή.
75' Σουτ του Μάνου, μπλοκάρει ο Σούλης
76' Βοϊλης αντί Μάνου.
79' Σύγχυση στην άμυνα του Ολυμπιακού, ο Τσελεπίδης το σουτ από πλάγια, αποκρούει ο Γιαννιώτης, απομακρύνει ο Μεριά.
80' Ο Φετφατζίδης στη θέση του Νάτχο.
83' Μασούρας αντί Ναουέλ.
85' Ψαλίδι του Κυνηγόπουλου, κοντράρει στον Γιαννιώτη, μπλοκάρει ο Μιράντα.
86' Ο Ανδρούτσος σηκώνει ωραία την μπάλα στον Φετφατζίδη που σουτάρει απευθείας, θεαματική επέμβαση του Σούλη σε κόρνερ.
90' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό
90' Πέντε λεπτά ο επιπλέον χρόνος
90+6' Τέλος αγώνα. Ο Ολυμπιακός με τα γκολ των Τοροσίδη 38' και Ναουέλ 70' νίκησε 2-0 σε ένα επεισοδιακό ματς.
Η βαθμολογία στον 5ο όμιλο: Ολυμπιακός 6, Λεβαδειακός και Παναχαϊκή από 3, Άρης Αβάτου 0. Την τελευταία αγωνιστική, παίζουν Άρης Αβάτου - Ολυμπιακός, Παναχαϊκή - Λεβαδειακός.