Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πανιώνιος-Παναιτωλικός, για την 9η αγωνιστική της Super League μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6

17:04
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πανιώνιος-Παναιτωλικός,για την 9η αγωνιστική της Super League.
17:05
Το ματς είναι προγραμματισμένο για 17:15, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports1 και ραδιοφωνικά θα υπάρχει ενημέρωση από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
17:08
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
17:08
Πανιώνιος (Ζοζέ Ανιγκό): Κότνικ, Μπανανά, Κούρντι, Κεϊτά, Κότσιτς, Κόρμπος, Οικονομίδης, Μασούρας, Σπιριντόνοβιτς, Ντομίνγκες, Ντουρμισάι.
17:08
Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Ρότσα, Μάζουρεκ, Άργκους, Λιάβας, Μαρινάκης, Μαλής, Λουσέρο, Ντίας, Μπαρμπόσα, Μανά.
17:08
Στον πάγκο των κυανέρυθρων: Μαλέρμπ, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Καμαρά, Πίρις, Τσιλούλης, Άλμπεργκ.
17:09
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Γιαννακόπουλος, Βασιλούδης, Αγρόδημος, Τσιγγάρας, Τσοκάνης, Χαντάκιας, Βακράκος.
17:09
Διαιτητής: Γεώργιος Τζοβάρας. Βοηθοί: Κωνσταντίνος Νικολαϊδης, Παναγιώτης Κωνσταντόπουλος. 4ος Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσαμούρης
17:11
Οι γηπεδούχοι είναι στη 10η θέση με 8 βαθμούς και προέρχεται από το 2-2 με τον Ατρόμητο στη Νέα Σμύρνη, ενώ στην 7η αγωνιστική ηττήθηκε 1-0 από τον Παναθηναϊκό
17:13
Ο Παναιτωλικός τα πάει πολύ καλά έως τώρα στο πρωτάθλημα, βρίσκεται στην 7η θέση με 12 βαθμούς και προέρχεται από το εντός έδρας 1-1 με τον Αστέρα, με το οποίο μπήκε στοπ στο σερί δύο νικών

17:15

2' Γκολ ο Πανιώνιος, 1-0!

Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Σπιριντόνοβιτς, ο Κυριακίδης βγήκε για να καθαρίσει τη φάση, αλλά βρήκε ελάχιστα την μπάλα, αυτή έμεινε "ζωντανή" μέσα στην περιοχή και ο Μασούρας άνοιξε το σκορ με δυνατό σουτ.
17:19

5' Γκολ ο Πανιώνιος, 2-0!

Ο Μασούρας εκτέλεσε πλάγιο από τα δεξιά, ο Οικονομίδης υποδέχτηκε την μπάλα και έκανε το γύρισμα στην καρδιά της περιοχής και λόγω της κακής αντίδρασης του Μαρινάκη ο Κόρμπος είχε την ευκαιρία να σκοράρει από κοντά.
17:24
10' Απειλεί ο Πανιώνιος. Ο Μασούρας έβγαλε γρήγορα μπροστά την ομάδα και τελείωσε ο ίδιος τη φάση με το αριστερό λίγο έξω από την περιοχή, αλλά την έστειλε λίγο δίπλα από το αριστερό του Κυριακίδη.
17:25
11' Κάθετη για τον Μανά του Παναιτωλικού, που βρέθηκε μέσα στην περιοχή και δεξιά, αλλά δεν πήρε ούτε το κόρνερ
17:28
14' Κι άλλη επικίνδυνη επίθεση από τον Πανιώνιο. Ο Ντουρμισάι βρέθηκε από τα δεξιά, είχε χρόνο και χώρο, αλλά καθυστέρησε χαρακτηριστικά και τον πρόλαβε η αντίπαλη άμυνα
17:30
17:30
17:32
14' Κίτρινη για τον Ντίας και τον Σπιριντόνοβιτς, που πήγαν να πιαστούν στα χέρια
17:37
22' Καλή επίθεση του Πανιώνιου, αλλά ο Σπιριντόβιτς που βγήκε φάτσα με τον Κυριακίδη υποδείχθηκε (ήταν για λίγο) σε αντικανονική θέση
17:41

27' Γκολ ο Πανιώνιος, 3-0!

Σουτ του Οικονομίδη εκτός περιοχής, έδιωξε ασταθώς ο Κυριακίδης και ο Ντουρμισάι εκμεταλλεύτηκε το γεγονός ότι κόλλησε η άμυνα των φιλοξενούμενων και από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
18:04
43' Σουτ του Λιάβα για τον Παναιτωλικό, έφυγε ψηλά άουτ η μπάλα.
18:05
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις
18:05

Ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη. Πανιώνιος-Παναιτωλικός 3-0

Ο Μασούρας άνοιξε το σκορ στο 2' έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και λάθος του Κυριακίδης, ο Κόρμπος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 5', ενώ ο Ντουρμισάι πήρε το... ριμπάουντ μετά την απομάκρυνση του Κυριακίδη για να κάνει τρία τα τέρματα των γηπεδούχων
18:16

Έναρξη στο δεύτερο μέρος!

18:25
Ο Παναιτωλικός προσπάθησε να μπει δυνατά στο παιχνίδι, αλλά δεν κατάφερε να δημιουργήσει κάποια καλή φάση
18:25
Πιο κλειστό το ματς έως τώρα, σε σχέση με το ξεκίνημα του πρώτου μέρους
18:29
57' Απειλεί ο Παναιτωλικός. Ωραία κίνηση του Μανά, σούταρε μέσα από την περιοχή και αριστερά, έδιωξε ο Κότνικ
18:33
62' Απειλεί ο Σπιριντόνοβιτς, τον έκοψαν οι φιλοξενούμενοι εκτός περιοχής και ενώ ήταν έτοιμος να κάνει... μπούκα
18:39
67' Σουτ του Κούρντι από την πλευρά του Πανιώνιου, η μπάλα πέρασε άουτ
18:45
72' Κοντά στο 4-0 ο Πανιώνιος. Ο Σπιριντόνοβιτς βγήκε πολύ γρήγορα στην αντεπίθεση, εκμεταλλευόμενος την ταχύτητά του και την τεχνική του, αλλά ήταν άστοχο το πλασέ του.
18:50
79' Ο Αλμπεργκ στη θέση του Κόρμπου
18:50
Ο αρχηγός του Πανιωνίου αποχώρησε με φορείο, καθώς έχει χτυπήσει κεφάλι με κεφάλι με τον Λουσέρο
18:51
Εκτός κι ο Λουσέρο, μέσα ο Τσοκάνης
18:54
83' Ο Καμαρά στη θέση του Μασούρα για τον Πανιώνιο
18:57
87' Βασιλούδης αντί Μάζουρεκ για τον Παναιτωλικό
19:02
90' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ο Κότνικ δεν βρήκε την μπάλα, αλλά ο Ντίας αιφνιδιάστηκε και αστόχησε από πολύ καλή θέση