Πανιώνιος-Παναιτωλικός

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πανιώνιος-Παναιτωλικός, για την 9η αγωνιστική της Super League μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πανιώνιος-Παναιτωλικός,για την 9η αγωνιστική της Super League.
Το ματς είναι προγραμματισμένο για 17:15, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports1 και ραδιοφωνικά θα υπάρχει ενημέρωση από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
Πανιώνιος (Ζοζέ Ανιγκό): Κότνικ, Μπανανά, Κούρντι, Κεϊτά, Κότσιτς, Κόρμπος, Οικονομίδης, Μασούρας, Σπιριντόνοβιτς, Ντομίνγκες, Ντουρμισάι.
Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Ρότσα, Μάζουρεκ, Άργκους, Λιάβας, Μαρινάκης, Μαλής, Λουσέρο, Ντίας, Μπαρμπόσα, Μανά.
Στον πάγκο των κυανέρυθρων: Μαλέρμπ, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Καμαρά, Πίρις, Τσιλούλης, Άλμπεργκ.
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Γιαννακόπουλος, Βασιλούδης, Αγρόδημος, Τσιγγάρας, Τσοκάνης, Χαντάκιας, Βακράκος.
Διαιτητής: Γεώργιος Τζοβάρας. Βοηθοί: Κωνσταντίνος Νικολαϊδης, Παναγιώτης Κωνσταντόπουλος. 4ος Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσαμούρης
Οι γηπεδούχοι είναι στη 10η θέση με 8 βαθμούς και προέρχεται από το 2-2 με τον Ατρόμητο στη Νέα Σμύρνη, ενώ στην 7η αγωνιστική ηττήθηκε 1-0 από τον Παναθηναϊκό
Ο Παναιτωλικός τα πάει πολύ καλά έως τώρα στο πρωτάθλημα, βρίσκεται στην 7η θέση με 12 βαθμούς και προέρχεται από το εντός έδρας 1-1 με τον Αστέρα, με το οποίο μπήκε στοπ στο σερί δύο νικών
Στον αγωνιστικό χώρο πλέον οι δύο ομάδες

Έναρξη στο ματς!

Πρώτο κόρνερ για τον Πανιώνιο με το καλήμερα

2' Γκολ ο Πανιώνιος, 1-0!

Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Σπιριντόνοβιτς, ο Κυριακίδης βγήκε για να καθαρίσει τη φάση, αλλά βρήκε ελάχιστα την μπάλα, αυτή έμεινε "ζωντανή" μέσα στην περιοχή και ο Μασούρας άνοιξε το σκορ με δυνατό σουτ.

5' Γκολ ο Πανιώνιος, 2-0!

Ο Μασούρας εκτέλεσε πλάγιο από τα δεξιά, ο Οικονομίδης υποδέχτηκε την μπάλα και έκανε το γύρισμα στην καρδιά της περιοχής και λόγω της κακής αντίδρασης του Μαρινάκη ο Κόρμπος είχε την ευκαιρία να σκοράρει από κοντά.
10' Απειλεί ο Πανιώνιος. Ο Μασούρας έβγαλε γρήγορα μπροστά την ομάδα και τελείωσε ο ίδιος τη φάση με το αριστερό λίγο έξω από την περιοχή, αλλά την έστειλε λίγο δίπλα από το αριστερό του Κυριακίδη.
11' Κάθετη για τον Μανά του Παναιτωλικού, που βρέθηκε μέσα στην περιοχή και δεξιά, αλλά δεν πήρε ούτε το κόρνερ
14' Κι άλλη επικίνδυνη επίθεση από τον Πανιώνιο. Ο Ντουρμισάι βρέθηκε από τα δεξιά, είχε χρόνο και χώρο, αλλά καθυστέρησε χαρακτηριστικά και τον πρόλαβε η αντίπαλη άμυνα
14' Κίτρινη για τον Ντίας και τον Σπιριντόνοβιτς, που πήγαν να πιαστούν στα χέρια
22' Καλή επίθεση του Πανιώνιου, αλλά ο Σπιριντόβιτς που βγήκε φάτσα με τον Κυριακίδη υποδείχθηκε (ήταν για λίγο) σε αντικανονική θέση

27' Γκολ ο Πανιώνιος, 3-0!

Σουτ του Οικονομίδη εκτός περιοχής, έδιωξε ασταθώς ο Κυριακίδης και ο Ντουρμισάι εκμεταλλεύτηκε το γεγονός ότι κόλλησε η άμυνα των φιλοξενούμενων και από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
43' Σουτ του Λιάβα για τον Παναιτωλικό, έφυγε ψηλά άουτ η μπάλα.
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις

Ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη. Πανιώνιος-Παναιτωλικός 3-0

Ο Μασούρας άνοιξε το σκορ στο 2' έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και λάθος του Κυριακίδης, ο Κόρμπος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 5', ενώ ο Ντουρμισάι πήρε το... ριμπάουντ μετά την απομάκρυνση του Κυριακίδη για να κάνει τρία τα τέρματα των γηπεδούχων

Έναρξη στο δεύτερο μέρος!

Ο Παναιτωλικός προσπάθησε να μπει δυνατά στο παιχνίδι, αλλά δεν κατάφερε να δημιουργήσει κάποια καλή φάση
Πιο κλειστό το ματς έως τώρα, σε σχέση με το ξεκίνημα του πρώτου μέρους
57' Απειλεί ο Παναιτωλικός. Ωραία κίνηση του Μανά, σούταρε μέσα από την περιοχή και αριστερά, έδιωξε ο Κότνικ
62' Απειλεί ο Σπιριντόνοβιτς, τον έκοψαν οι φιλοξενούμενοι εκτός περιοχής και ενώ ήταν έτοιμος να κάνει... μπούκα
67' Σουτ του Κούρντι από την πλευρά του Πανιώνιου, η μπάλα πέρασε άουτ
72' Κοντά στο 4-0 ο Πανιώνιος. Ο Σπιριντόνοβιτς βγήκε πολύ γρήγορα στην αντεπίθεση, εκμεταλλευόμενος την ταχύτητά του και την τεχνική του, αλλά ήταν άστοχο το πλασέ του.
79' Ο Αλμπεργκ στη θέση του Κόρμπου
Ο αρχηγός του Πανιωνίου αποχώρησε με φορείο, καθώς έχει χτυπήσει κεφάλι με κεφάλι με τον Λουσέρο
Εκτός κι ο Λουσέρο, μέσα ο Τσοκάνης
83' Ο Καμαρά στη θέση του Μασούρα για τον Πανιώνιο
87' Βασιλούδης αντί Μάζουρεκ για τον Παναιτωλικό
90' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ο Κότνικ δεν βρήκε την μπάλα, αλλά ο Ντίας αιφνιδιάστηκε και αστόχησε από πολύ καλή θέση