Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και την Ξάνθη, με την οποία ολοκληρώνεται η 9η αγωνιστική της Super League.

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και την Ξάνθη, για την 9η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Η ενδεκάδα του Αστέρα: Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Βαλιέντε, Τριανταφυλλόπουλος, Κυριακόπουλος, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Κατσάς Φερνάντεζ, Τόνσο, Μανιάς.
Η ενδεκάδα της Ξάνθης: Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Αλμέιδα, Κασάδο, Καμαρά, Κοβάσεβιτς, Κίκε, Ντουρίτσκοβιτς, Κάτστρο, Γέντρισεκ.
Στον πάγκο του Αστέρα: Αθανασιάδης, Μπέλοκ, Ορτέγκα, Τσιλιανίδης, Πασαλίδης, Δουβίκας, Βλάχος.
19:20
Στον πάγκο της Ξάνθης: Γκαραβέλης, Μελισσόπουλος, Καντά, Θυμιάνης, Σαρπόνγκ, Μελιόπουλος, Φλίσκας
19:21
Διαιτητής είναι ο Ιωάννης Παπαδόπουλος με βοηθούς τον Βασίλειο Νικολακάκη και Αντώνιο Δίπλαρη. 4ος Διαιτητής: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης
19:21
Μπορεί κανείς να πει ότι το παιχνίδι για τον Αστέρα είναι εξαιρετικά σημαντικό. Οι Αρκάδες έχουν μόλις μια νίκη σε 8 ματς.
19:22
Αντίθετα, πιο άνετη είναι η Ξάνθη, που βρίσκεται στην 5η θέση.
19:29
Οι δυο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο. Σε λίγο η σέντρα στο ματς.
19:30
1' Σέντρα στο παιχνίδι για την Ξάνθη.
19:37
4' Ο Κώτσιρας σέντραρε από δεξιά, με τον Ζίβκοβιτς να μαζεύει τη μπάλα.
19:37
7' Κόρνερ για τον Αστέρα, πέρασε ανεκμετάλλευτο.
19:40
10' Καλή φάση για τον Αστέρα, με τον Καλτσά να κάνει σουτ από την περιοχή και τη μπάλα να βρίσκει στον Μανιά.
19:42
Πιο επιθετικός ο Αστέρας σε αυτά τα πρώτα λεπτά.
19:43
13' ,Μακρινό σουτ του Ιγκλέσιας, η μπάλα πολύ ψηλά, άουτ.
19:44
14' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Σουτ του Φερνάντεζ, μέσα από την περιοχή, ο Ζίβκοβιτς έπεσε στην αριστερή του γωνιά και έδιωξε σε κόρνερ.
19:51
Συνεχίζει να είναι πιο επιθετικός ο Αστέρας Τρίπολης. Οι γηπεδούχοι πιέζουν και ψάχνουν το γκολ.
19:56
25' Νέα φάση για τον Αστέρα. Ατομικό ενέργεια του Φερνάντες μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
20:01
Πολύ παθητικό το παιχνίδι της Ξάνθης, η οποία δεν έχει κάνει ούτε μια τελική.
20:02
32' Σουτ του Καλτσά, ξανά ο Ζίβκοβιτς έδιωξε σε κόρνερ!
20:09
Παραμένει το 0-0 στο παιχνίδι, με τον ρυθμό να έχει πέσει.
20:10
40' Μακρινό σουτ του Γέντρισεκ, η μπάλα άουτ. Αυτή είναι η πρώτη τελική της Ξάνθης!
20:13
42' Πρώτη αλλαγή και μάλιστα αναγκαστική για τον Αστέρα. Ο Τσιλιανίδης αντί του Φερνάντες.
20:16
45' Κίτρινη κάρτα στον Κάστρο.
20:17
45' + Λήξη ημιχρόνου στην Τρίπολη. Αποτέλεσμα 0-0.
20:32
46' Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
20:33
Αλλαγή για Ξάνθη, στη θέση του Κίκε ο Καντά
20:38
51' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Έπειτα από σέντρα, 3 παίκτες των γηπεδούχων δεν κατάφεραν εξ επαφής να έρθουν σε επαφή με την μπάλα και αυτή πέρασε άουτ.
20:41
54' Γύρισμα του Τριανταφυλλόπουλου με το στήθος, ο Παπαδόπουλος απομάκρυνε με υπερένταση. Παραλίγο αυτογκόλ για τους Αρκάδες!
20:46
59' Καλό σουτ του Ιγκλέσιας, έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι.
20:49
63' Αντεπίθεση για τον Αστέρα, ο Τόνσο έδωσε στον Τσιλιανίδη, αλλά ο Μπαξεβανίδης έβαλε το πόδι του και απομάκρυνε το σουτ.
20:53
65' Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά.
20:58
71' ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 0-1!
20:59
72΄ Ανοίγει το σκορ η Ξάνθη. Γύρισμα από τα δεξιά, η μπάλα έφτασε μέσα στην περιοχή και ο Γέντρισεκ, με συρτό σουτ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1!
21:02
75' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Δουβίκας, έξω ο Ιγκλέσιας.
21:02
76' Κίτρινη κάρτα στον Βαλιέντε.
21:03
Αυτό ήταν το 7ο φετινό γκολ για τον εντυπωσιακό Γέντρισεκ. Ο Σλοβάκος έπιασε τον Κουλούρη στην πρώτη θέση του πίνακα των σκόρερ.
21:05
78' Μακρινό σουτ του Κυριακόπουλου, η μπάλα πήρε φάλτσα και δυσκόλεψε τον Ζίβκοβιτς, που απομάκρυνε.
21:06
79' Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο για μαρκάρισμα στον Κάστρο.
21:08
82' Ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Καλτσά, που έκανε δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά ο Ζίβκοβιτς απέκρουσε εντυπωσιακά.
21:11
84' Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη, με τον Μελιόπουλο να παίρνει τη θέση του Κάστρο.
21:12
86' Δυνατό σουτ του Καλτσά, η μπάλα περνάει ψηλά άουτ.
21:17
Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.
21:18
Πιέζει για την ισοφάριση ο Αστέρας.
21:19
92' Νέο σουτ του Καλτσά μέσα από την περιοχή, αλλά μπλοκάρει εύκολα ο Ζίβκοβιτς.
21:20
Λήξη αγώνα.
21:21
Η Ξάνθη με το γκολ του Γέντρισεκ νίκησε 1-0 τον Αστέρα Τρίπολης, παρέμεινε αήττητη για όγδοο συνεχόμενο παιχνίδι και σκαρφάλωσε στην 4η θέση της βαθμολογίας με 18 βαθμούς.
21:21
Η ομάδα της Αρκαδίας γνώρισε την έκτη ήττα της σε εννιά παιχνίδια και με 5 βαθμούς παρέμεινε στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα.