Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τον ΟΦΗ για τη 10η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από ΣΠΟΡ FM 94,6.
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τον ΟΦΗ για τη 10η αγωνιστική της Super League
Δύο ομάδες με παρόμοιους στόχους, αφού θέλουν να αποφύγουν τον υποβιβασμό
Λεβαδειακός (Σανίνο): Μπάγιτς, Ναγκίς, Μαρκόρβσκι, Ζησόπουλος, Καραχάλιος, Παντελιάδης, Τσαμπούρης, Σαβαντόγκο, Μητρόπουλος, Αντιλεχού, Στανόγεβιτς.
ΟΦΗ (Παπαδόπουλος): Στρέτζος, Νάστος, Ντίνας, Πλατέλλας, Κυριακίδης, Αραβίδης, Μιχόγιεβιτς, Κοιλιάρας, Παπάζογλου, Κοροβέσης, Μπολάκης.
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους βρίσκονται οι: Επασί, Όμο, Καθάριος, Γιακουμάκης, Κρνέτα, Ιωαννίδης, Μάνγκα.
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων βρίσκονται οι: Σωτηρίου, Αργυρόπουλος, Κομεσίδης, Κουτσιανικούλης, Δεληγιαννίδης, Οικονόμου, Σασί.
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
Διαιτητές: Ευάγγελος Γρατσάνης, Αντώνιος Καρατζίκας, Ανδρέας Φωτόπουλος, 4ος: Αθανάσιος Τζήλος
1' Σέντρα στο ματς
Χωρίς κάτι το αξιόλογο στα πρώτα πέντε λεπτά της αναμέτρησης
6' Προσπάθεια του Αραβίδη, αλλά αδύναμο το σουτ και μπλοκάρει ο Μπάγιτς
7' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά, εντελώς ανενόχλητος ο Παντελιάδης στο δεύτερο δοκάρι, αλλά στέλνει την μπάλα πάνω στο αριστερό πόδι του Στρέζου που σώζει πάνω στη γραμμή
12' Καλύτερος ο Λεβαδειακός σε αυτά τα πρώτα λεπτά
16' Κυριαρχεί ο Λεβαδειακός μέχρι τώρα στον αγωνιστικό χώρο. Περιμένουμε τώρα και φάσεις στο ματς...
24' Κεφαλιά του Μαρκόφσκι που απείλησε την άμυνα του ΟΦΗ, αλλά δεν υπάρχει φάση αφού ο επιθετικός έχει υποδειχθεί σε θέση οφσάιντ
25' ΓΚΟΛ Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ! 1-0 Ο ΣΤΑΝΟΓΕΒΙΤΣ! Διαγώνιο σουτ του Σαβατογκό, ασταθής επέμβαση του Στρέζου παίρνει το ριμπάουντ ο Στανόγεβιτς που πρόλαβε τον Μιχόγεβιτς και γίνεται το 1-0.
32' Σαν να μην έχει κατέβει στο γήπεδο ο ΟΦΗ στο ματς... Δεν έχει απειλήσει στο παραμικρό.
34' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Σαβαντογκό ανενόχλητος διένυσε το μισό γήπεδο από τα δεξιά, έκανε τη σέντρα για το κεφάλι του Στανόγεβιτς, αλλά ο Στρέζος απέκρουσε στην αριστερή του γωνία.
35' Κίτρινη κάρτα στον Κοροβέση
41' Πέναλτι για τον ΟΦΗ! Ο Ζησόπουλος ανέτρεψε τον Κοροβέση και σωστά δίνεται η παράβαση
42' Κίτρινη κάρτα στον Νανγκίς
43' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ! 1-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αραβίδη! Η μπάλα στο κέντρο της εστίας και ο Μπάγιτς που είχε διαλέξει τη δεξιά γωνία δεν μπορούσε να κάνει κάτι
45' Φάουλ για τον Λεβαδειακό, αλλά έπρεπε να δοθεί πέναλτι, αφού η παράβαση από τον Μιχόγεβιτς έγινε εντός περιοχής
45' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ ΚΑΙ 2-1! Εκπληκτική εκτέλεση του Στανόγεβιτς από τα πλάγια η μπάλα στο δοκάρι και γκολ! Ωστόσο, η μπάλα δεν έχει περάσει όλη τη γραμμή, άρα δεν θα έπρεπε να υπάρξει ποτέ το δεύτερο τέρμα του Λεβαδειακού!
Λήξη α' ημιχρόνου, με τον Λεβαδειακό να προηγείται 2-1 του ΟΦΗ
Εν τω μεταξύ τώρα δόθηκε ριπλέι της φάσης στο 7', με τον Στρέζο να διώχνει την μπάλα, αφού αυτή έχει περάσει τη γραμμή, ενώ το φάουλ που θα έπρεπε να δοθεί πέναλτι, τελικά δεν θα έπρεπε να δοθεί καθόλου, αφού δεν υπάρχει καμία παράβαση
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
46' Τώρα θα έπρεπε να δοθεί πέναλτι υπέρ του Λεβαδειακού, αφού ο αμυντικός του ΟΦΗ, Μπολάκης, έχει απλωμένο το χέρι και πέφτει πάνω στον Νανγκίς
49' Μακρινό σουτ του Αραβίδη, σε κόρνερ ο κίπερ του Λεβαδειακού
55' Σουτ του Κοροβέση και απόκρουση από τον Μπάγιτς
58' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Εκτός ο Κοιλιάρας, μέσα ο Κουτσιανικούλης
64' Έσπασε στα τελευταία λεπτά την πίεση του ΟΦΗ ο Λεβαδειακός.
68' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. μέσα ο Όμο, εκτός ο Μητρόπουλος
71' Κίτρινη κάρτα στον Μαρκόβσκι
74' Κακό παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο. Ο ΟΦΗ δεν μπορεί να απειλήσει καθόλου
77' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Μέσα ο Σασί, εκτός ο Μπολάκης
78' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Εκτός ο Στανόγεβιτς, μέσα ο Καθάριος
80' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Εκτός ο Νανγκίς, μέσα ο Γιακουμάκης
86' Κίτρινη κάρτα στον Καθάριο
90' Πέντε λεπτά καθυστερήσεων
95' Κίτρινη κάρτα στον Παπάζογλου
Λήξη της αναμέτρησης!
Ο Λεβαδειακός θα επικρατήσει του ΟΦΗ με 2-1, αλλά θα γίνει μεγάλη συζήτηση για τη διαιτησία και ειδικότερα για το γκολ του Λεβαδειακού με το οποίο νίκησε.