Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Λαμία και τον Αστέρα Τρίπολης για τη 10η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από ΣΠΟΡ FM 94,6.
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Λαμία-Αστέρας Τρίπολης για τη 10η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Η ενδεκάδα της Λαμίας: Μελίσσας - Βασιλαντωνόπουλος, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Βάντερσον – Σκόνδρας, Δημούτσος - Καραμάνος, Μπερτόλιο, Επστάιν - Μπαράλες
Η ενδεκάδα του Αστέρα Τρίπολης: Παπαδόπουλος - Κώτσιρας, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Άνχελ - Ιγκλέσιας, Μουνάφο – Καλτσάς, Τόνσο, Κυριακόπουλος - Μανιάς
Διαιτητής του αγώνα ο Γεώργιος Βρέσκας.
Στον πάγκο για τη Λαμία οι Μπαντής, Οσμάν, Καραγκούνης, Αναστασιάδης, Ρόμανιτς, Τσουκαλάς, Ασίγκμπα.
Στον πάγκο για τον Αστέρα Τρίπολης οι Αθανασιάδης, Μπελόκ, Τσιλιανίδης, Δουβίκας, Βαλιέντε, Βλάχος, Ρόλε.
Η Λαμία προέρχεται από το 0-0 στην έδρα του ΠΑΣ Γιάννινα, ενώ δεν έχει χάσει στα 6 τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα (2-4-0).
Ο Αστέρας Τρίπολης ηττήθηκε 0-1 εντός από την Ξάνθη και συμπλήρωσε 5 ματς δίχως νίκη (0-2-3).
Βγήκαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.
Ξεκίνησε το ματς, η Λαμία πήρε τη σέντρα.
2' Μακρινό σουτ του Σκόνδρα, μπλόκαρε εύκολα ο Παπαδόπουλος.
Η Λαμία έχει ξεκινήσει καλύτερα το παιχνίδι.
5' Επικίνδυνη στιγμή για τη Λαμία, με τον Μπαράλες να προσπαθεί με τον ώμο να σκοράρει.
12' Ισορρόπησε κάπως ο Αστέρας Τρίπολης.
15' Καλή στιγμή για τη Λαμία. Εκτέλεση φάουλ του Μπερτόλιο, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.
Στο 14' δέχθηκε κίτρινη κάρτα ο Ιγκλέσιας.
18' Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη.
22' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Σουτ του Κυριακόπουλου έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.
26' Καλό σουτ του Τόνσο, η μπάλα πάνω από το δοκάρι.
27' Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον.
30' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον. Με 10 παίκτες η Λαμία.
Σωστή η απόφαση του διαιτητή, αφού ο αρχηγός των γηπεδούχων ανέτρεψε τον Καλτσά εκτός περιοχής κι ενώ ο παίκτης των φιλοξενούμενων έβγαινε τετ-α-τετ με τον Μελίσσα.
31' Καλή εκτέλεση φάουλ του Τόνσο, έδιωξε στη γωνία του ο Μελίσσας.
32' Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Τριανταφυλλόπουλος πήρε την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.
34' Δοκάρι για τη Λαμία! Ο Δημούτσος σούταρε στην κίνηση από το ύψος της περιοχής, όμως στάθηκε άτυχος.
39' Δυνατό σουτ του Καλτσά, η μπάλα άουτ.
43' Μίνι διακοπή στο ματς γιατί έχει τραυματιστεί ο Μπαράλες.
44' Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι. Συνεχίζει κανονικά ο Μπαράλες.
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο.
45'+1' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης.
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, Λαμία και Αστέρας Τρίπολης στο 0-0.
4 τελικές (1 εντός στόχου) η Λαμία, 6 (3 εντός στόχου) ο Αστέρας.
58%-42% υπέρ του Αστέρα Τρίπολης η κατοχή μπάλας.
Η Λαμία παίζει με 10 παίκτες από το 30' λόγω της αποβολής του Βάντερσον.
Βγήκαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο.
Μία αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Τσιλιανίδης πήρε τη θέση του Άνχελ.
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
46' Σουτ του Μπαράλες έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.
48' Κόρνερ για τη Λαμία.
Αντέχουν οι γηπεδούχοι, αν και παίζουν με 10 παίκτες από το 30'.
48' Πρώτη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ρόμανιτς αντικαθιστά τον Καραμάνο.
51' Καλό σουτ του Μανιά, έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Μελίσσας.
Στο 50' δέχθηκε κίτρινη κάρτα ο Βασιλαντωνόπουλος.
53' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης.
56' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Τσιλιανίδη, η μπάλα όμως έφυγε άουτ.
58' Πλασέ του Ιγκλέσιας έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
60' Κόρνερ για τη Λαμία.
61' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Σουτ του Μανιά μέσα από την περιοχή, έδιωξε σε κόρνερ ο Μελίσσας.
67' Φάουλ για τη Λαμία σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
68' Κόρνερ για τη Λαμία.
73' Ευκαιρία για τον Αστέρα, αλλά το σουτ του Τόνσο μέσα από την περιοχή βρήκε στα σώματα των αντιπάλων.
61%-39% υπέρ του Αστέρα Τρίπολης η κατοχή μπάλας.
74' Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Δουβίκας στη θέση του Ιγκλέσιας.
Φουλ επίθεση από τον Σάββα Παντελίδη.
75' Κόρνερ για τον Αστέρα.
75' Διπλή ευκαιρία για τον Αστέρα. Η κεφαλιά του Τριανταφυλλόπουλου και το πλασέ του Δουβίκα μέσα από την περιοχή, αποκρούστηκαν εντυπωσιακά από τον Μελίσσα.
76' Κίτρινη κάρτα στον Δουβίκα.
78' Διαμαρτυρίες (δικαιολογημένες) των φιλοξενούμενων για πέναλτι σε χέρι του Επστάιν.
80' Δεύτερη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Οσμάν αντικαθιστά τον Σκόνδρα.
81' Καλή στιγμή για τη Λαμία. Κεφαλιά του Μπαράλες μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
82' Τρίτη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ασίγκμπα παίρνει τη θέση του Μπερτόλιο.
88' Κόρνερ για τον Αστέρα, που πιέζει.
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
Στο 86' είχε πραγματοποιηθεί και η τρίτη αλλαγή του Αστέρα, με τον Ρόλε να παίρνει τη θέση του Κώτσιρα.
91' Κίτρινη κάρτα στον Μπαράλες.
93' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη. Με 10 παίκτες και ο Αστέρας.
94' Κίτρινη κάρτα και στον Καλτσά.
Τέλος αγώνα, Λαμία και Αστέρας Τρίπολης κόλλησαν στο 0-0.
Ο Αστέρας είχε τις σημαντικότερες ευκαιρίες, όμως η Λαμία άντεξε, αν και αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο για περίπου μία ώρα.