Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός-ΑΕΚ, για την 11η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλησπέρα σας!
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Παναιτωλικός-ΑΕΚ για την 11η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού: Κυριακίδης - Μαρινάκης, Χαντάκιας, Άργκους, Ρόσα - Λουσέρο, Ντίας - Oυίλιαν, Μάζουρεκ, Μανά - Καμαρά
Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Μπάρκας - Μπακάκης, Λαμπρόπουλος, Τσόσιτς, Χουλτ – Μάνταλος, Άλεφ, Σιμόες, Μπακασέτας – Λιβάγια - Πόνσε
Ο Παναιτωλικός ηττήθηκε 2-1 από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα πριν από τη διακοπή και συμπλήρωσε 3 ματς πρωταθλήματος δίχως νίκη (0-1-2).
Η ΑΕΚ έρχεται από την εντός έδρας ήττα (0-2) από τον Ατρόμητο.
Διαιτητής του αγώνα ο Εμμανουήλ Σκούλας.
Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό οι Γιαννακόπουλος, Γιαννιώτης Η., Λιάβας, Τσοκάνης, Μοράρ, Γιαννιώτης Δ., Αγρόδημος.
Στον πάγκο για την ΑΕΚ οι Τσιντώτας, Γκάλο, Τσιγκρίνσκι, Κλωναρίδης, Γαλανόπουλος, Γιακουμάκης, Μπογέ.
Για την ΑΕΚ ακολουθεί το εντός έδρας παιχνίδι με τον Άγιαξ για το Champions League την Τρίτη.
Σε 10 λεπτά η σέντρα του αγώνα.
Η ΑΕΚ έχει μείνει άσφαιρη επιθετικά στα 3 τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.
Βγήκαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.
Ξεκίνησε το ματς, ο Παναιτωλικός πήρε τη σέντρα.
3' Μακρινό σουτ του Ρόσα, η μπάλα άουτ.
Δύο γυναίκες βοηθοί διαιτητή σήμερα. Η κυρία Κουρομπύλια και η κυρία Δέτση.
5' Κόρνερ για την ΑΕΚ.
5' Σουτ του Μπακάκη έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
Ίλια Ίβιτς και Γωγώ Μαστροκώστα στο γήπεδο του Αγρινίου.
Η ΑΕΚ έχει τον έλεγχο στο πρώτο δεκάλεπτο.
14' Επικίνδυνη σέντρα του Μπακάκη, βγήκε ο Κυριακίδης και έδιωξε με γροθιές.
19' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναιτωλικό.
20' Επικίνδυνη στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Μπακασέτας βρέθηκε στην περιοχή, αλλά δεν έκανε καλό κοντρόλ.
22' Χωρίς κάποια μεγάλη ευκαιρία το ματς.
25' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, αλλά ο Καμαρά δεν μπόρεσε να σουτάρει μέσα από την περιοχή. Κέρδισε πάντως το κόρνερ.
26' Σκόραρε ο Ουίλιαν, αλλά υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.
26' Γκολ για τον Παναιτωλικό!
Αυτογκόλ του Τσόσιτς μετά από γύρισμα του Ρόσα στην περιοχή.
Τώρα είδαμε το replay της προηγούμενης φάσης με το ακυρωθέν γκολ του Ουίλιαν. Εντελώς λανθασμένη η υπόδειξη από τη βοηθό διαιτητή, δεν υπάρχει παράβαση.
33' Κίτρινη κάρτα στον Άλεφ.
35' Φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΚ για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
39' Επικίνδυνη αντεπίθεση για τον Παναιτωλικό, αλλά ο Καμαρά τα έκανε... μαντάρα.
45' Πιέζει η ΑΕΚ για να βρει γκολ ισοφάρισης.
45' Κόρνερ για την ΑΕΚ.
45' Κι άλλο κόρνερ για την ΑΕΚ.
45' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Πόνσε πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, έδιωξε δύσκολα ο Κυριακίδης. Κι άλλο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους.
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων στο πρώτο ημίχρονο.
45'+2' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό σε αντεπίθεση. Ο Καμαρά (σε θέση οφσάιντ) με προβολή από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα δίπλα από το δοκάρι.
45'+3' Κεφαλιά του Άργκους μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Μπάρκας.
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Παναιτωλικός προηγείται 1-0 της ΑΕΚ με το αυτογκόλ του Τσόσιτς στο 26'.
Δικαίως προηγούνται οι γηπεδούχοι, αφού ήταν πιο απειλητικοί μετά το 20'.
Μετριότατη και φλύαρη η εικόνα της ΑΕΚ.
62%-38% υπέρ της ΑΕΚ η κατοχή μπάλας στο πρώτο μέρος.
Βγήκαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο.
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.
Μία αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μπογέ πήρε τη θέση του Μπακασέτα.
Συνεχίζει ως έχει ο Παναιτωλικός.
50' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.
50' Κι άλλο κόρνερ για τον Παναιτωλικό μετά από εντυπωσιακή ατομική προσπάθεια του Ντίας.
51' Γκολ για τον Παναιτωλικό!
Μετά από την εκτέλεση κόρνερ του Μάζουρεκ, ο Καμαρά πήρε την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μπάρκα.
53' Κόρνερ για την ΑΕΚ.
53' Σουτ του Μπακάκη έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
Νωρίτερα, ο Καμαρά δέχθηκε κίτρινη κάρτα επειδή έβγαλε τη φανέλα του στους πανηγυρισμούς για το γκολ.
Ετοιμάζει δεύτερη αλλαγή ο Ουζουνίδης.
60' Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Κλωναρίδης αντικαθιστά τον Άλεφ. Φουλ επίθεση από τον Ουζουνίδη.
Διαμαρτυρίες των ανθρώπων της ΑΕΚ για μια υπόδειξη του Λιβάγια ως οφσάιντ κι ενώ ο Κροάτης επιθετικός έφευγε μόνος του προς την αντίπαλη εστία.
64' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Το σουτ του Μπογέ έξω από την περιοχή όμως έφυγε πάνω από την εστία του Κυριακίδη.
66' Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μοράρ παίρνει τη θέση του τραυματία Καμαρά.
68' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.
69' Κίτρινη κάρτα στον Χαντάκια.
Με κάτι σαν 4-2-4 παίζει τώρα η ΑΕΚ, αλλά και πάλι δεν μπορεί να γίνει απειλητική.
Τελικά, το πρώτο γκολ του αγώνα χρεώθηκε στον Καμαρά.
76' Κεφαλιά του Λιβάγια μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Κυριακίδης.
77' Γκολ για την ΑΕΚ!
Ο Σιμόες από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μετά από κεφαλιά-πάσα του Πόνσε. Πολύ οριακή φάση καθώς ο Πορτογάλος είναι στο όριο για οφσάιντ.
78' Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ηλίας Γιαννιώτης αντικατέστησε τον Μανά.
79' Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γκάλο πήρε τη θέση του Μπακάκη.
Ο Παναιτωλικός έχει κλειστεί υπερβολικά στα καρέ του.
82' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.
83' Κίτρινη κάρτα στον Ηλία Γιαννιώτη.
87' Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Λιάβας παίρνει τη θέση του Μάζουρεκ.
89' Πολύ καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Πόνσε μόνος του στην περιοχή, η μπάλα άουτ. Ο Αργεντινός όμως ήταν σε θέση οφσάιντ.
90' Κίτρινη κάρτα στον Κυριακίδη.
90' Μακρινό σουτ του Λιβάγια, η μπάλα άουτ.
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
93' Σύρραξη μεταξύ των ποδοσφαιριστών.
93' Κίτρινη κάρτα στους Τσόσιτς, Μαρινάκη.
Τέλος αγώνα, ο ψυχωμένος και διαβασμένος Παναιτωλικός επικράτησε δικαίως 2-1 της φλύαρης ΑΕΚ!
Ο Καμαρά τα δύο γκολ των γηπεδούχων (26', 51'), ο Σιμόες μείωσε στο 76'.
Τρίτο σερί ματς πρωταθλήματος δίχως νίκη για την ΑΕΚ (0-1-2).
Μετά το τέλος του αγώνα, οι παίκτες της ΑΕΚ είχαν συνομιλία με φίλους της ομάδας.