ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Λεβαδειακό, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

17:06
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός, για την 11η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr
17:06
Πάμε αρχικά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
17:07
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης/4-3-3): Βελλίδης - Μπουκουβάλας, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Αποστολόπουλος – Νικολιάς, Λίλα, Γιάκος - Ντόλοβατς, Παμλίδης, Κρίζμαν
17:07
Λεβαδειακός (Τζουζέπε Σανίνο/4-2-3-1): Μπάγιτς – Τσαμπούρης, Ζησόπουλος, Παντελιάδης, Κρνέτα – Καραχάλιος, Όμο – Σαβαντογκό, Στανόγεβιτς, Νανγκίς - Μαρκόφσκι
17:07
Στον πάγκο των Ηπειρωτών: Μιχαήλ Ν., Κακούμπα, Ξύδα, Σιόντη, Αθανασιάδη, Σκόνδρα, Μυστακίδη
17:08
Σε αυτόν των φιλοξενούμενων: Ζωγράφο, Νίκα, Καθάριο, Χατζηλάμπρο, Βήχο, Ιωαννίδη, Μανγκά
17:09
Διαιτητής: Γεώργιος Τζοβάρας. Βοηθοί: Δημήτριος Σαμοϊλης, Γεώργιος Παλαμίδας 4ος Διαιτητής: Γεώργιος Βρέσκας
17:12
Οι δύο ομάδες ισοβαθμούν, μαζί και με τον ΟΦΗ, στους 7 βαθμούς και βρίσκονται στη 13η και 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα.
17:13
Μεγάλης σημασίας το σημερινό παιχνίδι και για τις δύο ομάδες, οι οποίες έχουν ως στόχο τους στη φετινή σεζόν την παραμονή στην Super League.
17:13
Οι δύο ομάδες εισέρχονται αυτή τη στιγμή στον αγωνιστικό χώρο.
17:15
Έξι συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς νίκη (5 ήττες, 1 ισοπαλία) στο πρωτάθλημα για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Από την άλλη, ο Λεβαδειακός έρχεται από νίκη την προηγούμενη αγωνιστική, κόντρα στον ΟΦΗ.
17:16
ΕΝΑΡΞΗ του παιχνιδιού!
17:19
3': Πρώτο σουτ του παιχνιδιού για τον Λεβαδειακό με τον Ναγκίς, δεν ανησυχεί καθόλου ο Βελλίδης.
17:21
6': Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο τώρα ο ΠΑΣ και έχει κλείσει τον Λεβαδειακό στη μεγάλη του περιοχή.
17:24
9': Ωραία ενέργεια και σέντρα του Νικολιά από τα δεξιά, ο Μπάγιτς μπλοκάρει εύκολα.
17:26
Αρκετά έντονη η βροχόπτωση στα Ιωάννινα, ωστόσο ο αγωνιστικός χώρος δείχνει σε πολύ καλή κατάσταση.
17:27
12': Συνεχίζει να πιέζει ο ΠΑΣ, χωρίς όμως να έχει καταφέρει ακόμα να δημιουργήσει κάποια ευκαιρία για γκολ.
17:30
15': Συνεχείς οδηγίες σε έντονο ύφος από τον προπονητή του Λεβαδειακού, Τζουζέπε Σανίνο.
17:33
18'- ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
17:34
Ο Μπουκουβάλας έκανε ωραία σέντρα από τα αριστερά και ο Κρίζμαν με ωραία κεφαλιά νικάει τον Μπάγιτς, ανοίγοντας το σκορ για τον ΠΑΣ Γιάννινα!
17:36
Οι γηπεδούχοι μετουσιώνουν την έως τώρα υπεροχή τους στον αγωνιστικό χώρο σε γκολ, το οποίο τους δίνει το προβάδισμα, λίγο πριν τη συμπλήρωση 20 λεπτών παιχνιδιού.
17:39
23': Δεν έχει αλλάξει μετά το γκολ η εικόνα του παιχνιδιού, με τους παίκτες του ΠΑΣ να διατηρούν την κατοχή της μπάλας στα πόδια τους την περισσότερη ώρα και τον Λεβαδειακό να αμύνεται με 11 παίκτες πίσω από τη μπάλα.
17:40
Στο 76% η κατοχή της μπάλας για τον ΠΑΣ Γιάννινα.
17:44
28': Ο Λεβαδειακός απειλέι για πρώτη φορά στο παιχνίδι, μετά από κόρνερ, οι αμυντικοί του ΠΑΣ διώχνουν τη μπάλα με δυσκολιά.
17:47
31': Φάουλ σε καλή θέση για μία σέντρα από τα δεξιά, για τον Λεβαδειακό.
17:48
32': Ο Στανόγεβιτς εκτέλεσε όμορφα, ο Ζησόπουλος πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.
17:51
Συμπληρώνουμε 35 λεπτά παιχνιδιού, παραμένει το 1-0 για τον ΠΑΣ Γιάννινα με το γκολ του Κριζμάν από το 18'.
17:51
36': Κόρνερ τώρα για τον Λεβαδειακό.
17:51
Επιθετικό φάουλ του Μαρκόφσκι δίνει ο διαιτητής της αναμέτρησης.
17:53
37': Για πρώτη φορά στο παιχνίδι, ο Λεβαδειακός κρατάει μπάλα και προσπαθεί να δημιουργήσει τις προϋποθέσεις για την ισοφάριση.
17:54
38': Ο ΠΑΣ βγήκε γρήγορα στην αντεπίθεση, ο Κρίζμαν έκανε μια σέντρα, η οποία όμως ήταν πολύ δυνατή και πέρασε πλάγιο άουτ από την άλλη πλευρά του γηπέδου.
17:58
42': Ευκαιρία για να απειλήσει από ακόμα μία στημένη φάση έχει ο Λεβαδειακός, με ένα φάουλ σε καλή θέση που κέρδισε ο Τσαμπούρης.
17:58
43'- Ακυρωθέν γκολ για τον Λεβαδειακό
17:59
Ο Σαβαντογκό εκτέλεσε δυνατά το φάουλ, ο Μαρκόφσκι πετάχτηκε και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, αλλά ο βοηθός υπέδειξε οφσάιντ. Παραμένει το 1-0 για τον ΠΑΣ Γιάννινα.
18:01
ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
ΠΑΣ Γιάννινα - Λεβαδειακός 1-0
18:04
Με την κεφαλιά του Κρίζμαν από το 18', ο ΠΑΣ Γιάννινα έχει το προβάδισμα απέναντι στον Λεβαδειακό. Οι Ηπειρώτες ήταν πολύ ανώτεροι από τον αντίπαλό τους μέχρι και το 35', όταν ο Λεβαδειακός πήρε μέτρα στο γήπεδο και ισορρόπησε το παιχνίδι, ενώ στο 43' ο Μαρκόφσκι ισοφάρισε, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε, σωστά, ως οφσάιντ.
18:17
ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
18:17
Με μία αλλαγή στην ενδεκάδα του θα παραταχθεί ο ΠΑΣ στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Ξύδας μπήκε στη θέση του Ντόλοβατς, με τον Πετράκη να μην αλλάζει κάτι στον σχηματισμό των γηπεδούχων.
18:18
Χωρίς αλλαγή ο Λεβαδειακός του Σανίνο.
18:19
47': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα
18:20
Οι παίκτες του ΠΑΣ κινήθηκαν πολύ γρήγορα, αλλά ο Παμλίδης δεν κατάφερε να βρει με την πάσα που έκανε τον Κρίζμαν, ο οποίος ήταν ολομόναχος στο όριο της μικρής περιοχής. Μπλόκαρε σταθερά ο Μπάγιτς.
18:21
49': Ένα σουτ του Ναγκίς από πλάγια θέση για τον Λεβαδειακό, η μπάλα πέρασε άουτ.
18:22
50': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
18:23
Φανταστικό γκολ από τον Κρίζμαν, ο οποίος μετά από σέντρα του Αποστολόπουλου έπιασε ένα φανταστικό ανάποδο ψαλίδι και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Μπάγιτς! 2-0 για τον ΠΑΣ!
18:24
Πραγματικά πανέμορφο το δεύτερο προσωπικό γκολ του Κρίζμαν σήμερα. Υποψήφιο για γκολ της χρονιάς στη Super League!
18:28
Η βροχή συνεχίζει να πέφτει με αμείωτο ρυθμό στους "Ζωσιμάδες".
18:29
56': Δύο αλλαγές για τον Λεβαδειακό, Ιωαννίδης και Μανγκά μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο και αποχωρούν οι Νανγκίς και Στανόγιαβιτς.
18:30
58': Στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα, ο Μανγκά κάνει ένα πολύ καλό σουτ από μακρινή απόσταση, η μπάλα περνάει λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Βαλλίδη.
18:31
Με 4-4-2 αγωνίζεται πλέον ο Λεβαδειακός.
18:32
Συμπληρώθηκε μία ώρα παιχνιδιού. ΠΑΣ Γιάννινα - Λεβαδειακός 2-0, με δύο γκολ από τον Σάντι Κρίζμαν.
18:37
66': Ο Λεβαδειακός αδυνατεί να φτάσει στην μεγάλη περιοχή του ΠΑΣ με αξιώσεις, ενώ οι γηπεδούχοι προσπαθούν να διαχειριστούν το υπέρ τους 2-0.
18:40
69': Ο Ξυδάς κάνει ατομική ενέργεια και μπαίνει στην μεγάλη περιοχή του Λεβαδειακού, αλλά το σουτ του κόβεται με ωραίο τάκλιν του Τσαμπούρη.
18:43
71': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα.
18:44
Ο Όμο έκανε λάθος πάσα προς τα πίσω, ο Νικολιάς όμως δεν κατάφερε να νικήσει σε τετ-α-τετ τον Μπάγιτς, με τον τερματοφύλακα του Λεβαδειακού να αποκρούει σε κόρνερ!
18:47
75΄: Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Λεβαδειακό, ο Καθάριος παίρνει τη θέση του Όμο.
18:49
77': Ο Κρίζμαν άγγιξε το χατ-τρικ, αλλά το σουτ του από κοντά κατέλειξε άουτ.
18:50
77': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Πετράκης βάζει στο παιχνίδι τον Αθανασιάδη και βγάζει τον Κρίζμαν, ο οποίος αποθεώνεται από του φίλους της ομάδας του.
18:52
80': Δοκάρι για τον Λεβαδειακό.
18:53
Μετά από εκτέλεση φάουλ του Τσαμπούρη, ο Ζησόπουλος πήρε την κεφαλιά , στέλνοντας τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Βελλίδη. Στη συνέχεια η άμυνα του ΠΑΣ έδιωξε με υπερένταση.
18:54
Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους να μειώσουν και να μπουν ξανά στο παιχνίδι, στα τελευταία λεπτά του.
18:55
83': Ο Τζημπουλος κόβει τελευταία στιγμή μια πάσα του Σαβαντογκό προς τον Ιωαννίδη στη μικρή περιοχή του ΠΑΣ.
18:56
84': "Κλείνει" τις αλλαγές του και ο Πετράκης. Ο Σιόντης περνάει στη θέση του Παμλίδη.
18:57
85': Κίτρινη κάρτα για τον Καραχάλιο
18:59
88': Κίτρινη κάρτα στον Κρνέτα, για φάουλ που έκανε στον Ξύδα.
19:01
89': Ο Σιόντης σούταρε από το όριο της μικρής περιοχής του Λεβαδειακού, ο Μπάγιτς μπλόκαρε.
19:03
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.
19:05
93': Ο Σαβαντογκό παίρνει την κεφαλιά από κοντά, ο Βελλίδης αποκρούει σταθερά.
19:05
ΤΕΛΟΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ
ΠΑΣ Γιάννινα - Λεβαδειακός 2-0
19:07
Ο ΠΑΣ Γιάννινα παίρνει μία πάρα πολύ σημαντική νίκη απέναντι στον Λεβαδειακό, με την οποία φτάνει τους 10 βαθμούς και βγαίνει από τη ζώνη του υποβιβασμού. Απόλυτος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Κρίζμαν ο οποίος σκόραρε δύο γκολ (το δεύτερο πανέμορφο με ανάποδο ψαλίδι) και οδήγησε την ομάδα του στη νίκη!