Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης Πανιώνιος Λαμία, για την 11η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον Πανιώνιο και τη Λαμία, για την 11η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Πάνιωνιος (Ανιγκό): Κότνικ, Ντομίγκεζ, Μπανανά, Κούρντι, Κότσιτς, Οικονομίδης, Πιρίς, Κεϊτά, Τσιλούλης, Μασούρας, Ντουρμισάι
19:15
Λαμία (Χάβος): Σαράνοφ, Βασιλαντωνόπουλος, Δημούτσος, Αντέτζο, Ασίκμπα, Επστάιν, Σκόνδρας, Πλιάτσικας, Μπαράλες, Μπερτόλιο, Καραμάνος
19:15
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Μάλερμπ, Σαραμαντάς, Σταυρόπουλος, Παπαγεωργίου, Καμαρά, Σεράφ, Σιντί Αλί
19:16
Στον πάγκο για την Λαμία: Μελίσσας, Παπαργυρίου, Οσμάν, Καραγκούνης, Αναστασιάδης, Μαστούρ, Ρόμανιτς
19:16
Ο Πανιώνιος είναι στην 9η θέση με 14 βαθμούς. Από την άλλη, η Λαμία βρίσκεται στη 10η με 11 βαθμούς.
19:24
Διαιτητής είναι ο Βασίλης Φωτιάς (Πέλλας). Βοηθοί οι Ιωάννης Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Μιχάλης Παπαδάκης (Ηρακλείου). Τέταρτος ο Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιά).
19:27
Στο γήπεδο βρίσκεται και ο Κριστιάν Καρεμπέ, για να παρακολουθήσει το παιχνίδι.
19:32
1' Εναρξη του αγώνα
19:32
1' Κόρνερ για τη Λαμία.
19:33
Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ για τους φιλοξενούμενους.
19:37
5' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μασούρας βρέθηκε σε θέση τετ α τετ, πλάσαρε, αλλά ο Σαράνοφ έδιωξε εντυπωσιακά.
19:42
11' Σέντρα του Καραμάνου, κεφαλιά του Μπαράλες, η μπάλα άουτ. Καλή στιγμή για τη Λαμία.
19:44
13' Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο.
19:55
24' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία.
19:56
Τρομερό σουτ του Μπερτόλιο με το αριστερό, ο Κότνικ έδιωξε εντυπωσιακά.
19:58
27΄ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία!
19:58
Η μπάλα έφτασε στον Επστάιν, ο οποίος από αριστερά έκανε το γύρισμα, αλλά η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία.
20:06
32' Σουτ του Δημούτσου, η μπάλα άουτ.
20:09
37΄Ωραία ενέργεια του Μπερτόλιο, ο οποίος μπήκε στην περιοχή, έκανε το σουτ, αλλά ο Κότνικ μπλόκαρε.
20:17
Ενα λεπτό οι καθυστερήσεις.
20:18
45'+ Λήξη ημιχρόνου στη Νέα Σμύρνη. Πανιώνιος - Λαμία 0-0.
20:33
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
20:34
Αλλαγή για τον Πανιώνιο, στη θέση του Τσιλούλη ο Καμαρά
20:37
49' Ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Μπερτόλιο να πλασάρει από κοντά και τον Κότνικ να λέει "όχι".
20:41
53' Ωραία ενέργεια του Δημούτσου και σουτ έξω από την περιοχή, έπεσε στην αριστερή του γωνία και έδιωξε ο Κότνικ.
20:41
53' Κι άλλη φάση για τη Λαμία. Κεφαλιά του Μπαράλες, έπειτα από κόρνερ, η μπάλα λίγο έξω.
20:43
55' Κίτρινη κάρτα στον Οικονομίδη
20:44
55' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μέσα ο Σιντι Αλί, έξω ο Πιρίς.
20:49
57' Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα
20:51
63' Κίτρινη κάρτα στον Αντέτζο.
20:53
65' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Κούρντι, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
20:54
66' Κίτρινη κάρτα στον Πλιάτσικα.
20:59
71' Αλλαγή για τη Λαμία, ο Οσμάν αντί του Δημούτσου.
21:04
76' Απίθανη φάση με τον Κούρντι να κάνει σέντρα - σουτ από τα δεξιά και τον Σαράνοφ να απομακρύνει.
21:09
81' Δύο αλλαγές για τη Λαμία. Καραγκούνης και Ρόμανιτς αντικαθιστούν Μπερτόλιο και Επστάιν αντίστοιχα.
21:11
83' Πιέζει ο Πανιώνιος, έχει κλειστεί στα καρέ της η Λαμία.
21:11
84' Γκολ για τον Πανιώνιο!
21:13
Σε μια στιγμή αδράνειας της άμυνας των φιλοξενούμενων, ο Μασούρας σούταρε από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα κάπου κόντραρε, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Σαράνοφ.
21:15
87' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Πανιώνιο.
21:16
Εκτέλεσε ο Ντουρμισάι, η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ.
21:18
90' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Αντέτζο μέσα από την περιοχή, σούταρε, αλλά η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.
21:18
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
21:19
91' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Παπαγεωργίου αντικαθιστά τον Οικονομίδη.
21:22
94' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Καμαρά με ατομική προσπάθεια βρέθηκε απέναντι από τον Σαράνοφ, αλλά ήταν υπό πίεση και δεν μπόρεσε να πλασάρει σωστά. Ο Σαράνοφ έδιωξε σε κόρνερ.
21:23
94' Κίτρινη κάρτα στον Κούρντι.
21:23
Τέλος αγώνα, ο Πανιώνιος επικράτησε 1-0 της Λαμίας με το γκολ του Μασούρα στο 84'.