Μπέτις-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Μπέτις-Ολυμπιακός, για την 5η αγωνιστική του Europa League.
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την κρίσιμη-εκτός έδρας αναμέτρηση του Ολυμπιακού κόντρα στην Μπέτις, που είναι προγραμματισμένη για τις 19:55
Το παιχνίδι θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesports1 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
Οι Πειραιώτες έχουν πολύ δύσκολη αποστολή στο «Βιγιαμαρίν», καθώς στοχεύουν σε θετικό αποτέλεσμα μέσα σε δύσκολη έδρα και κόντρα σε πολύ καλό αντίπαλο.
Περιμένοντας επίσης και... δωράκι από την Ντουντελάνζ στην αναμέτρηση με τη Μίλαν. Η ομάδα από το Λουξεμβούργο δεν έχει βαθμό έως τώρα
Πάμε να θυμηθούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, για τις οποίες έχετε ενημερωθεί νωρίτερα μέσω του sport-fm.gr
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Τσιμίκας, Βούκοβιτς, Σισέ, Ομάρ, Μπουχαλάκης, Γκιγιέρμε, Καμαρά, Ναουέλ, Ποντένσε, Φορτούνης
Μπέτις (Κίκε Σετιέν): Ρόμπλες, Σίντνεϊ, Μαντί, Μπαρτρά, Καρβάλιο, Ζούνιορ, Λο Σέλσο, Κανάλες, Τέγιο, Λεόν, Σανάμπρια.
Στον πάγκο των ερυθρόλευκων: Γιαννιώτης, Νάτχο, Γκερέρο, Βρουσάι, Κούτρης, Μιράντα, Τοροσίδης
Οι Χουτεσιώτης και Φετφατζίδης έχουν μείνει εκτός αποστολής από τους παίκτες που ταξίδεψαν στην Ισπανία
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Πάου Λόπεθ, Μπαραγκάν, Χάβι Γκαρθία, Γκουαρδάδο, Ινούι, Χοακίν και Λόρεν.
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Ρώσος Σεργκέι Καράσεφ, ο οποίος είχε διευθύνει την εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Μάλμε του 2014, αφήνοντας έντονα παράπονα στην ομάδα του Μίτσελ τότε.
«Ο Ολυμπιακός πρέπει να δείξει το καλύτερό του πρόσωπο. Ένα πρόσωπο όπως σε ένα μεγάλο μέρος της αναμέτρησης στο Μιλάνο. Όπως είπε ο κ. Μάρτινς στους παίκτες ξέρουν πολύ καλά το τι πρέπει να κάνουν, την δουλειά τους και να πετύχουν και να νικήσουν. Έχουμε ένα μυστικό όπλο, τον Κώστα Φορτούνη και θα δούμε», ανέφερε μέσω της Cosmote TV ο Κριστιάν Καρεμπέ πριν από λίγο.
10 λεπτά για τη σέντρα
Ο Ολυμπιακός έχει επτά βαθμούς (όσους και η Μίλαν) με τις δύο νίκες κόντρα στην Ντουντελάνζ συν την ισοπαλία στο πρώτο μέρος με την Μπέτις, ενώ ηττήθηκαν 3-1 από τη Μίλαν.
Οι γηπεδούχοι έχουν έναν περισσότερο, ξεκινώντας με ισοπαλία στο Καραϊσκάκη, από μια νίκη με Ντουντελάνζ εντός, το 2-1 στην έδρα της Μίλαν και το 1-1 εντός με τους Ιταλούς. Στο πρωτάθλημα η Μπέτις έχει 16 βαθμούς και είναι στην 14η θέση. Πρόσφατα επικράτησε 4-3 της Μπαρτσελόνα εκτός έδρας, ενώ την Κυριακή ηττήθηκε 2-1 από τη Βιγιαρεάλ
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

Έναρξη στο ματς!

Φάουλ για τον Ολυμπιακό, λίγο έξω από την περιοχή
Δεν βγήκε κάτι καλό
6' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Οι ερυθρόλευκοι βγήκαν από τ' αριστερά με τον Φορτούνη, που έστρωσε για τον Μπουχαλάκη στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, αλλά ο διεθνής μέσος έστειλε την μπάλα πάνω από την αντίπαλη εστία
Θετικό το πρόσωπο του Ολυμπιακού έως τώρα
Πιέζει η Μπέτις τώρα. Σέντρα του Ζούνιορ από τ' αριστερά που κόπηκε και δεύτερη στα καπάκια και κέρδος ένα κόρνερ για τους γηπεδούχους
13' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό! Οι ερυθρόλευκοι βγήκαν καλά στην αντεπίθεση και η μπάλα -έπειτα από κόντρες- στρώθηκε στον Καμαρά, που έπιασε πολύ δυνατό σουτ, η μπάλα λίγο δίπλα από την εστία της Μπέτις
17' Πέναλτι για την Μπέτις! Ο Σισέ έκανε κεφαλοκλείδωμα σε αντίπαλο (Μαντί) έπειτα από στημένη φάση. Κίτρινη για τον Σενεγαλέζο
18' Αποκρούει ο Σα! Ο Σέρχιο Λεόν εκτέλεσε, αλλά ο Πορτογάλος τερματοφύλακας έπεσε εξαιρετικά στη δεξιά του γωνιά και στην επαναφορά βγήκε και πάλι νικητής κόντρα στον παίκτη της Μπέτις, αυτήν τη φορά με τα πόδια. Η δεύτερη επέμβαση είναι πιο δύσκολη
Γκολ η Μίλαν, 1-0 με τον Κουτρόνε!
24' Κίτρινη στον Ναουέλ
25' Κίτρινη στον Μπουχαλάκη
29' Απίθανη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Τσιμίκας σέντραρε ωραία από τα αριστερά, ο Μπουχαλάκης βρέθηκε στο σημείο του πέναλτι και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα ελάχιστα δίπλα από αριστερό δοκάρι του Ρόμπλες
36' Σουτ του Λο Σέλσο εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο Σα
Αν εξαιρέσουμε τη φάση του πέναλτι, ο Σισέ έχει πολύ καλή παρουσία έως τώρα
Γκολ η Ντουντελάνζ, 1-1 στο ματς με τη Μίλαν

39' Γκολ η Μπέτις, 1-0!

Οι γηπεδούχοι κυκλοφόρησαν ωραία την μπάλα, ο Σανάμπρια έστρωσε ωραία για τον Κανάλες που με συρτό σουτ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Δεν λειτούργησε καλά το κέντρο του Ολυμπιακού εδώ, ειδικά ο Μπουχαλάκης έχασε εντελώς τη φάση.
43' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ομάρ σέντραρε ωραία από τα δεξιά και ο Φορτούνης τσίμπησε την μπάλα στο δεύτερο δοκάρι, αλλά οι γηπεδούχοι έδιωξαν πάνω στη γραμμή
45' Εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, διώχνει με γροθιές ο Ρόμπλες
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις
45+1' Ευκαιρία για την Μπέτις, που κυκλοφόρησε καλά την μπάλα και ο Λεόν εκτέλεσε μέσα από την περιοχή και λίγο αριστερά. Άουτ

Ημίχρονο στην Ισπανία. Μπέτις-Ολυμπιακός 1-0.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Κανάλες στο 39' με συρτό σουτ. Έχασαν πέναλτι στο 18' με τον Σέρχιο Λεόν, τον οποίο κέρδισε δις ο Σα. Καλό το πρόσωπο των ερυθρόλευκων στο πρώτο μέρος, που έχασαν μεγάλες ευκαιρίες με Μπουχαλάκη και Φορτούνη. Ακόμα μεγαλύτερες αποδόσεις στο νέο Pamestoixima.gr.

Έναρξη στο δεύτερο μέρος!

47' Άστοχο σουτ του Λο Σέλσο
2-1 η Ντουντελάνζ μέσα στο Μιλάνο! Πολύ καλά νέα για τον Ολυμπιακό
53' Σουτ του Κανάλες, μπλόκαρε με δυσκολία ο Σα
Ετοιμάζεται να μπει ο Γκερέρο
58' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Γκερέρο αντί Μπουχαλάκη
59' Δοκάρι για την Μπέτις! Σουτ του Σανάμπρια μέσα από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα στο οριζόντιο. Ίσως να την έχει βρει λίγο κι ο Σα.
63' Ινούι αντί Σέρχιο Λεόν για την Μπέτις.
2-2 η Μίλαν!
67' Κεφαλιά του Ζούνιορ, έπειτα από κόρνερ, εκτός η μπάλα
3-2 η Μίλαν
72' Βρουσάι αντί Ναουέλ στο ματς για τον Ολυμπιακό
73' Πολύ σκληρό φάουλ του Μαντί πάνω στον Γκερέρο
74' Εκτός ο Μπάρτρα, μέσα ο Χάβι Γκαρθία
78' Πολύ καλή στιγμή για την Μπέτις. Έφυγε... σφαίρα στην αντεπίθεση ο Τέγιο στον κενό χώρο, αλλά λόγω Σισέ και Σα, δεν έγινε η ζημιά
Καλή επίθεση για τον Ολυμπιακό, σταματάει (κακώς) για οφσάιντ στον Φορτούνη. Πιθανόν να μην προλάβαινε την μπάλα ο παίκτης των ερυθρόλευκων
82' Νάτχο αντί Γκιγέρμε για τον Ολυμπιακό
82' Κίτρινη στον Ομάρ
83' Αλλαγή για την Μπέτις. Ο Μπαραγάν στη θέση του Τέγιο.
86' Άστοχο σουτ του Λο Σέλσο
Πολιορκία του Ολυμπιακού στην αντίπαλη άμυνα, που ολοκληρώνεται με άστοχο σουτ του Βούκοβιτς
90' Διπλή ευκαιρία με Σανάμπρια και Ινούι για την Μπέτις. Πολύ καλές επεμβάσεις από τον Σα
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις
Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, ανέβηκε ο Σα
90+2' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με κεφαλιά του Σισέ

Τέλος στην Ισπανία. Μπέτις-Ολυμπιακός 1-0