Απόλλων Σμύρνης-Ατρόμητος

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης Απόλλων Σμύρνης-Ατρόμητος, για τη 12η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλησπέρα σας!
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Απόλλων Σμύρνης-Ατρόμητος για τη 12η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Ο Απόλλων Σμύρνης συνετρίβη 5-1 στο ΟΑΚΑ από τον Παναθηναϊκό και παραμένει ουραγός με μόλις έναν πόντο σε 11 αγώνες (0-1-10).
Ο Ατρόμητος υπέστη την πρώτη ήττα του στο φετινό πρωτάθλημα, 1-2 εντός από τον Ολυμπιακό.
Στον πάγκο των γηπεδούχων θα κάνει πρεμιέρα ο Μπάμπης Τεννές, ο οποίος ανέλαβε για 4η φορά στην καριέρα του την "ελαφρά ταξιαρχία".
Η ενδεκάδα του Απόλλωνα Σμύρνης: Χουάντερσον – Κοντοές, Λούκιτς, Τζανετόπουλος, Οριουέλα – Κονέ, Γκίνο – Ακόστα, Μπεντινέλι, Τριάδης - Ελ-Χέλβε
Η ενδεκάδα του Ατρόμητου: Μέγερι – Κιβρακίδης, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Σάκιτς - Μπρούνο, Μάντσον, Ούμπιδες, Γιαννούλης - Κωτσόπουλος, Κουλούρης
Διαιτητής του αγώνα ο Γεώργιος Κομίνης.
Σε 12 λεπτά η σέντρα του ματς.
Θυμίζουμε ότι η διοίκηση του Απόλλωνα επέβαλε πρόστιμο 1.000 ευρώ στους παίκτες της ομάδας για τις κακές εμφανίσεις τους.
Εκτός μάχης για τους γηπεδούχους οι Στάθης, Κύργιας, Ντ' Ούρσο και Σικαμπάλα.
Νοκ άουτ για τους φιλοξενούμενους οι Μπουσούλατζιτς, Ουγκράι.
Σε 6 λεπτά η σέντρα του αγώνα.
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Βάσιτς, Βαφέας, Βάρκας, Ντεφεντερίκο, Ναδάλες, Πέδρο, Γκαρός.
Στον πάγκο για τον Ατρόμητο οι Θεοδωράκης, Μούγιακιτς, Βασιλακάκης, Ενσικουλού, Μανούσος, Καρασαλίδης, Γαρουφαλιάς.
Βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.
Τα πάντα είναι έτοιμα για τη σέντρα.
Ξεκίνησε το παιχνίδι, ο Ατρόμητος πήρε τη σέντρα.
Με 4-4-2 παρατάσσεται τελικά ο Ατρόμητος.
Ο Σάκιτς σε ρόλο αριστερού μπακ και ο Γιαννούλης θα παίξει μπροστά του.
5' Τίποτα σημαντικό μέχρι τώρα.
Ο Ατρόμητος έχει ελαφρά υπεροχή.
6' Φάουλ για τον Ατρόμητο σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
7' Πιέζει ο Ατρόμητος, δίχως όμως ουσιαστικό αποτέλεσμα.
11' Ισορρόπησε κάπως ο Απόλλωνας.
13' Φάουλ για τον Απόλλωνα σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
14' Κίτρινη κάρτα στον Μάντσον για φάουλ στον Μπεντινέλι.
15' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ελ-Χέλβε, μπλόκαρε εύκολα ο Μέγερι.
20' Μακρινό σουτ του Ούμπιδες, μπλόκαρε ο Χουάντερσον.
22' Γύρισμα του Γιαννούλη στην περιοχή του Απόλλωνα, βγήκε και μπλόκαρε ο Χουάντερσον.
23' Κόρνερ για τον Ατρόμητο.
26' Γκολ για τον Απόλλωνα!
Μακρινό σουτ του Τριάδη, η μπάλα κάπου κόντραρε, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Μέγερι.
28' Φάουλ για τον Απόλλωνα σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
29' Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Μετά από την εκτέλεση φάουλ του Κονέ, ο Λούκιτς πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
35' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τον Μπρούνο να πλασάρει μέσα από την περιοχή, αλλά τον Χουάντερσον να απομακρύνει και εν συνεχεία τον Λούκιτς να διώχνει σε κόρνερ.
38' Κόρνερ για τον Ατρόμητο.
39' Γκολ για τον Ατρόμητο!
Ο Μπρούνο μπήκε στην περιοχή, σούταρε, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και στη συνέχεια στο γόνατο του Κωτσόπουλου για να καταλήξει στα δίχτυα.
40' Κίτρινη κάρτα στον Γκίνο.
43' Φάουλ για τον Ατρόμητο σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων στο πρώτο μέρος.
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, Απόλλων Σμύρνης και Ατρόμητος στο 1-1.
52%-48% υπέρ του Απόλλωνα Σμύρνης η κατοχή της μπάλας.
Στο 26' ο Τριάδης το 1-0, στο 39' ισοφάρισε ο Κωτσόπουλος για τον Ατρόμητο.
Επέστρεψαν οι ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο.
Μία αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μανούσος αντικαθιστά τον Κιβρακίδη.
Συνεχίζει ως έχει ο Απόλλων.
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.
52' Χαμηλό τέμπο στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους.
54' Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Ναδάλες αντικαθιστά τον Τζανετόπουλο.
55' Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Σουτ του Ακόστα μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
59' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Μπεντινέλι σούταρε έξω από την περιοχή, έδιωξε σε κόρνερ ο Μέγερι.
63' Κόρνερ για τον Απόλλωνα, που είναι καλύτερος στο πρώτο 18λεπτο του δευτέρου ημιχρόνου.
63' Πολύ καλό σουτ του Τριάδη από μακρινή απόσταση, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Μέγερι.
64' Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μούγιακιτς παίρνει τη θέση του Κωτσόπουλου.
67' Μακρινό σουτ του Σάκιτς, η μπάλα άουτ.
Μίνι διακοπή στο ματς γιατί τραυματίστηκε ο Χατζηισαΐας, ο οποίος έχει ματώσει πάνω από το φρύδι.
70' Κίτρινη κάρτα στον Ελ-Χέλβε.
72' Κόρνερ για τον Ατρόμητο.
73' Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Ντεφεντερίκο αντικαθιστά τον Τριάδη.
74' Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Βασιλακάκης παίρνει τη θέση του Μάντσον.
75' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Ο Μπρούνο σούταρε από το ύψος της περιοχής, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε πάνω από τα δοκάρια του Χουάντερσον.
77' Κίτρινη κάρτα στον Οριουέλα.
79' Κόρνερ για τον Απόλλωνα.
82' Κόρνερ για τον Απόλλωνα.
Στο 81' δέχθηκε κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία ο Μπρούνο.
86' Πιέζει ο Ατρόμητος τώρα.
87' Κίτρινη κάρτα στον Κοντοέ.
88' Κόρνερ για τον Ατρόμητο.
90' Κίτρινη κάρτα στον Σάκιτς.
90' Τρίτη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Βαφέας αντικατέστησε τον Μπεντινέλι.
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
92' Καλή επιθετική ενέργεια από τους παίκτες του Απόλλωνα, αλλά ο Μέγερι βγήκε και μπλόκαρε.
Τέλος αγώνα, Απόλλων Σμύρνης και Ατρόμητος έμειναν στο 1-1.
Δίκαιο το αποτέλεσμα σε γενικές γραμμές.
Στο 26' προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι με τον Τριάδη, στο 39' ισοφάρισε ο Κωτσόπουλος.