Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΣ Γιάννινα-ΟΦΗ για τη 12η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της 12ης αγωνιστικής, ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον ΟΦΗ.
Οι έντεκα του ΠΑΣ: Βελλίδης, Λίλα, Νικολιάς, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Αποστολόπουλος, Αθανασιάδης, Γιάκος, Παμλίδης, Μπουκουβάλας, Ξυδάς
Η ενδεκάδα του ΟΦΗ: Στρέζος, Δεληγιαννίδης, Κοροβέσης, Ποτουρίδης, Παπάζογλου, Μεγιάδο, Νάστος, Κυριακίδης, Πλατέλλας, Σάσι, Βουό
Στον πάγκο για τον ΠΑΣ: Μιχαήλ, Τσικάρσκι, Ευαγγέλου, Σιόντης, Κρίζμαν, Σκόνδρας, Μυστακίδης
19:15
Στον πάγκο για τον ΟΦΗ: Σωτηρίου, Αργυρόπουλος, Μιχόγεβιτς, Παπαστεριανός, Κομεσίδης, Κοιλιάρας, Οικονόμου
19:16
Διαιτητής ο Γιώργος Λάμπρου από τον σύνδεσμο της Ευβοιας, βοηθοί οι Καλαμπόκης (Αιτωλ/νίας) και Γιαννίκος (Πειραιά)
19:32
1' Σέντρα αγώνα
19:35
2' Φάουλ σε καλή θέση κερδίζει ο Ξύδας.
19:35
3' Από την εκτέλεση του Γιάκου, μια κεφαλιά προς τα πίσω από αμυνόμενο, ο Στρέζος σε ετοιμότητα μπλόκαρε.
19:39
6' Ωραία ανάπτυξη του ΟΦΗ, με συνεργασία Πλατέλλα, Μεγιάδο, ο Δεληγιαννίδης δεν μπορεί να κάνει κοντρόλ μέσα στην περιοχή του ΠΑΣ.
19:40
7' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία ο ΠΑΣ : Ο Κλάους κατεβάζει με το στήθος λίγο μέσα από την περιοχή, από καλή θέση, το σουτ του άστοχο.
19:44
12' Κόρνερ για τον ΠΑΣ.
19:47
15' Φάση διαρκείας για τον ΟΦΗ, με τις κόντρες να φέρνουν τον Πλατέλλα σε θέση βολής, αλλά ο άσος των Κρητικών δεν πιάνει γεμάτο σουτ.
19:49
17' Η φάση του ματς από τον ΠΑΣ: Σουτ του Αποστολόπουλου, ο Στρέζος φεύγει για να κάνει την απόκρουση του ματς στην αριστερή γωνία και αποκρούει σε κόρνερ.
19:50
18' Νέο κόρνερ για τον ΠΑΣ, γυριστή κεφαλιά του Κλάους, η μπάλα φεύγει έξω.
19:51
19' Σουτ του Πλατέλλα, επεμβαίνει δύσκολα ο Βελλίδης, κατόπιν κόρνερ για τον ΟΦΗ.
19:54
22' Καλύτερος ο ΠΑΣ μέχρι στιγμής, με καλές στιγμές, ο Στρέζος έκανε την απόκρουση του ματς και κράτησε το μηδέν.
19:57
25' Δεξί πλασέ του Σασί, η μπάλα στην αγκαλιά του Βελλίδη.
19:59
27' Κόρνερ για τον ΠΑΣ.
19:59
27' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΣ: Κεφαλιά του ξεμαρκάριστου Τζημόπουλου, η μπάλα μόλις άουτ.
20:02
30' Κίτρινη ο Τζημόπουλος, αφού ο Πλατέλλας του έκλεψε την μπάλα στη μεσαία γραμμή και ήθελε να φύγει στην κόντρα.
20:07
34' Προσπαθεί να ισορροπήσει το ματς ο ΟΦΗ. Αψιμαχία Πλατέλλα, Αποστολόπουλου, λύνει το θέμα ο Λάμπρου με παρατηρήσεις.
20:10
37' Διακοπή, μιας και ο Αποστολόπουλος είναι πεσμένος κάτω. 'Επεσε κάπως το τέμπο του ΠΑΣ.
20:13
41' Γκέλα του Τζημόπουλου, μετά από κεφαλιά του Βουό, ο Πλατέλλας σουτάρει με το δεξί και είναι άστοχος.
20:18
45' Χωρίς καθυστερήσεις, 0-0 το πρώτο μέρος, με τον ΠΑΣ να είναι καλύτερος με τρεις πολύ καλές στιγμές, την ευκαιρία του Κλάους, το σουτ του Αποστολόπουλου που εξουδετέρωσε ο Στρέζος και την κεφαλιά του Τζημόπουλου.
20:33
46' Σέντρα στην επανάληψη.
20:35
47' Ο Βουό κερδίζει τις κόντρες, πάει να επωφεληθεί ο Σασί, κόρνερ για τον ΟΦΗ.
20:36
49' Κερδίζει φάουλ ο Μεγιάδο, το εκτελεί άσχημα ο Πλατέλλας.
20:39
51' Πιο ισορροπημένη η εκκίνηση στο β' μέρος.
20:40
52' Ο Βουό πιέζει τον Τζημόπουλο, ο Βελλίδης όπως-όπως σε πλάγιο.
20:41
52' Ο Βελλίδης σε μια έξοδο, θα βγει με την μπάλα στα χέρια εκτός περιοχής. Ο Λάμπρου μάλλον έχει άδικο, ο ΟΦΗ κερδίζει φάουλ σε εξαιρετική θέση. Κίτρινη στον Βελλίδη.
20:42
53' ΓΚΟΟΟΟΛ ο ΟΦΗ με τον Ποτουρίδη. Ο Πλατέλλας του έστρωσε την μπάλα και αυτός με αριστερό σουτ, ενώ η μπάλα εξοστρακίστηκε, κατέληξε στην δεξιά γωνία.
20:44
56' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ: Ο Μπουκουβάλας σεντράρει, ο Παμλίδης την κεφαλιά η μπάλα χτυπά στον Παπάζογλου, ο Στρέζος σε ετοιμότητα.
20:44
57' Σουτ του Πλατέλλα, κόρνερ για τον ΟΦΗ.
20:45
Πρώτο γκολ του Ποτουρίδη στην Σούπερ Λίγκα, στην 106η συμμετοχή του.
20:47
60' Ετοιμάζεται να περάσει στο ματς ο Κρίζμαν.
20:47
60' Κρίζμαν αντί Ξύδα.
20:50
62' Κίτρινη κάρτα ο Λίλα.
20:51
Σε 4-4-2 πλέον ο ΠΑΣ.
20:54
66' O Mυστακίδης ετοιμάζεται να περάσει στο γήπεδο. Ο Πετράκης αλλάζει γνώμη για την αλλαγή, θα βγάλει τον Γιάκο και όχι τον Παμλίδη.
20:54
67' Μυστακίδης αντί Γιάκου.
20:56
69' Λάθος του Μεγιάδο, κόρνερ για τον ΠΑΣ. Ο Μιχόγεβιτς αντί του Σασί.
20:57
69' Νέο κόρνερ για τον ΠΑΣ.
20:58
Με τρία στόπερ ο ΟΦΗ.
20:59
71' Σουτ του Κλάους, μπλόκαρε ο Στρέζος.
21:04
76' Σέντρα του Κρίζμαν, ο Κλάους αφήνει για τον Αποστολόπουλο, αυτός του τη δίνει, αλλά ο στράικερ του ΠΑΣ κάνει χέρι.
21:09
80' Κίτρινη κάρτα ο Δεληγιαννίδης.
21:10
82' Ο Κοροβέσης παίρνει την μπάλα από τον Κυριακίδη, γυρίζει στον Πλατέλλα που σουτάρει άουτ από καλή θέση.
21:11
83' Παπαστεριανός αντί Μεγιάδο.
21:11
84' ΓΚΟΟΟΟΛ ο ΠΑΣ, με απίθανο βολ-πλανέ του Κλάους.
21:12
Σέντρα από αριστερά, ο Παμλίδης τη γυρίζει στη μικρή περιοχή για τον Αθανασιάδη, με τον Κλάους να κάνει ένα απίθανο βολ-πλανέ για την ισοφάριση.
21:14
86' Δύσκολη επέμβαση του Στρέζου σε σέντρα σουτ του Μπουκουβάλα
21:14
87' Κόρνερ ο ΠΑΣ, πιέζει για την ανατροπή.
21:19
90' Τέσσερα λεπτά επιπλέον.
21:19
90+1' Ο Πλατέλλας εκτελεί φάουλ, μπλοκάρει ο Βελλίδης.
21:19
90+2' Κοιλιάρας αντί Πλατέλλα.
21:21
90+4' Ο Δεληγιαννίδης στο έδαφος, με κράμπα.
21:23
90+5' Μετά τον Στρέζο και ο Παπάζογλου, κάρτα για καθυστέρηση.
21:24
90+6' Σουτ του Κρίζμαν άουτ και λήξη αγώνα. Ο ΟΦΗ, είχε στα χέρια του το τρίποντο ως το 84', αλλά ο Κλάους με το πρώτο του γκολ μετά από 32 ματς αφλογιστίας στην Σούπερ Λίγκα, έσωσε τον έναν πόντο για τον ΠΑΣ.