Λεβαδειακός-Αστέρας Τρίπολης

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης Λεβαδειακός-Αστέρας Τρίπολης, για τη 12η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλησπέρα σας!
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Λεβαδειακός-Αστέρας Τρίπολης για τη 12η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Ο Λεβαδειακός έρχεται από κακή εμφάνιση και δίκαιη ήττα 2-0 στα Γιάννινα από τον ΠΑΣ.
Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 2-0 εντός της Λάρισας στο ντεμπούτο του νέου τεχνικού του, Γιώργου Παράσχου.
Αυτή ήταν η πρώτη νίκη για τους Αρκάδες μετά από 6 αγωνιστικές.
Μόλις μία φορά έχει ηττηθεί εντός έδρας από τον Αστέρα Τρίπολης ο Λεβαδειακός (7-3-1).
Η ενδεκάδα του Λεβαδειακού: Μπάγιτς – Τσαμπούρης, Ζησόπουλος, Χατζηλάμπρος, Παντελιάδης – Όμο, Καραχάλιος – Νανγκίς, Στανόγεβιτς, Σαβαντογκό - Μαρκόβσκι
Η ενδεκάδα του Αστέρα Τρίπολης: Παπαδόπουλος – Κώτσιρας, Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Κυριακόπουλος – Βαλιέντε, Ιγκλέσιας, Μουνάφο – Καλτσάς, Τόνσο, Μανιάς
Διαιτητής του αγώνα ο Ευάγγελος Μανούχος.
Σε 10 λεπτά η σέντρα του αγώνα.
Στον πάγκο για τον Λεβαδειακό οι Ζωγράφος, Καθάριος, Βήχος, Λιάγκας, Μανγκά, Μητρόπουλος, Ιωαννίδης.
Στον πάγκο για τον Αστέρα Τρίπολης οι Αθανασιάδης, Βλάχος, Τσιλιανίδης, Ρόλε, Φερνάντεθ, Δουβίκας, Άνχελ.
Βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.
Ξεκίνησε το ματς, ο Λεβαδειακός πήρε τη σέντρα.
1' Ανάποδη κεφαλιά του Μαρκόβσκι μέσα από την περιοχή μετά από πλάγιο του Παντελιάδη, μπλόκαρε εύκολα ο Παπαδόπουλος.
3' Μακρινό σουτ του Ιγκλέσιας, η μπάλα άουτ.
5' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό.
7' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, με τον Σαβαντογκό να πλασάρει με τη μία μέσα από την περιοχή, ωστόσο η μπάλα έφυγε άουτ.
9' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Κεφαλιά-ψαράκι του Ιγκλέσιας από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.
12' Καλό ρυθμό έχει το παιχνίδι με τις δύο ομάδες να έχουν επιθετικές διαθέσεις.
14' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό.
17' Μακρινό σουτ του Νανγκίς, η μπάλα άουτ.
19' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης.
20' Κίτρινη κάρτα στον Κώτσιρα.
25' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Καλτσάς σέρβιρε στον Μανιά, που σούταρε με πολύ καλές προϋποθέσεις μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι.
28' Καλό σουτ του Στανόγεβιτς έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα πήγε στο κέντρο της εστίας και μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.
29' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης.
32' Τρομερή ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Μανιάς βγήκε τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα του Λεβαδειακού, αλλά ο Μπάγιτς έδιωξε.
34' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Σουτ του Μουνάφο με το αριστερό, έξω από την περιοχή, η μπάλα όμως έφυγε πάνω από το δοκάρι.
35' Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Καλτσάς σούταρε δυνατά μέσα από την περιοχή, αλλά ο Μπάγιτς έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.
40' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης, που κυριαρχεί στο τελευταίο 10λεπτο.
44' Κεφαλιά του Ιγκλέσιας από το ύψος της περιοχής, η μπάλα άουτ.
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο.
45'+1' Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Ο Στανόγεβιτς σούταρε με δύναμη μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.
Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι στον Σαβαντογκό. Κίτρινη κάρτα στον παίκτη του Λεβαδειακού για... θέατρο.
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, Λεβαδειακός και Αστέρας Τρίπολης στο 0-0.
Καλό ματς με αρκετές φάσεις εκατέρωθεν. Ο Αστέρας είχε τις σημαντικότερες ευκαιρίες.
Βγαίνουν οι δύο ομάδες για το δεύτερο ημίχρονο.
Όλα έτοιμα για τη σέντρα του δευτέρου ημιχρόνου.
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.
Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
47' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης.
50' Κόκκινη κάρτα (2η κίτρινη) στον Σαβαντογκό, με 10 παίκτες θα συνεχίσει ο Λεβαδειακός.
52' Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Καλό σουτ του Τόνσο, έδιωξε στη γωνία του ο Μπάγιτς. Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους.
Στη φώτο, η επίμαχη φάση στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, που ζήτησαν πέναλτι οι άνθρωποι του Λεβαδειακού.
55' Πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Βήχος αντικαθιστά τον Χατζηλάμπρο.
58' Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Τσιλιανίδης πήρε τη θέση του Ιγκλέσιας.
64' Γκολ για τον Αστέρα Τρίπολης!
Δυνατό σουτ του Τόνσο έξω από την περιοχή, ο Μπάγιτς δεν μπόρεσε να αντιδράσει τώρα.
Δικαίως προηγούνται οι φιλοξενούμενοι, αφού έχουν τις σημαντικότερες ευκαιρίες μετά το 25'.
69' Φάουλ για τον Αστέρα Τρίπολης σε καλό σημείο.
70' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης, αφού η εκτέλεση φάουλ βρήκε στο τείχος.
71' Μετά από αρκετή ώρα απείλησε ο Λεβαδειακός, όμως ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε το σουτ του Βήχου.
72' Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μητρόπουλος αντικαθιστά τον Νανγκίς.
77' Κίτρινη κάρτα στον Βαλιέντε.
77' Τρίτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Ιωαννίδης αντικαθιστά τον Στανόγεβιτς.
81' Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Φερνάντεθ αντικατέστησε τον Καλτσά.
82' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης.
88' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό, που το... παλεύει όσο μπορεί.
90' Γκολ για τον Αστέρα Τρίπολης!
Ο Μανιάς βρέθηκε μόνος του στην περιοχή του Λεβαδειακού και γύρισε στον -επίσης αμαρκάριστο- Φερνάντεθ, που απλά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
91' Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης! Ο Τόνσο προσπάθησε με ανορθόδοξο τρόπο να σκοράρει μέσα από τη μικρή περιοχή, αλλά ο Μπάγιτς έδιωξε σε κόρνερ.
92' Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Άνχελ αντικαθιστά τον Τόνσο.
93' Μακρινό σουτ του Καραχάλιου, η μπάλα άουτ.
Τέλος αγώνα, ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 2-0 του Λεβαδειακού!
Τόνσο (64') και Φερνάντεθ (90') τα δύο γκολ των φιλοξενούμενων, που ήταν ανώτεροι.
Με 10 παίκτες από το 50' ο Λεβαδειακός, που υπέστη τη 2η διαδοχική ήττα του.