Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην ΑΕΚ και την Ξάνθη για τη 12η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από ΣΠΟΡ FM 94,6

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην ΑΕΚ και την Ξάνθη από το ΟΑΚΑ
19:01
Πρόκειται για ματς στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Super League.
19:03
H AEK έχει πέσει στην 7η θέση λόγω των συνεχόμενων αρνητικών αποτελεσμάτων και έχει 17 βαθμούς
19:03
Η Ξάνθη είναι στην 6η θέση με 18 βαθμούς
19:04
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων
19:05
ΑΕΚ (4-2-3-1): Μπάρκας – Μπακάκης, Οικονόμου, Τσιγκρίνσκι, Χουλτ – Γαλανόπουλος, Άλεφ – Κλωναρίδης, Μάνταλος, Μπογέ – Πόνσε.
19:11
Ξάνθη (4-2-3-1): Ζίβκοβιτς – Οκάν, Λισγάρας, Αλμέιδα, Κασάδο – Καμαρά, Κοβάσεβιτς – Σαρπόνγκ, Ντουρίτσκοβιτς, Καντά - Γέντρισεκ
19:19
Στον πάγκο της ΑΕΚ: Τσιντώτας, Γκάλο, Τσόσιτς, Σβάρνας, Αλμπάνης, Γιακουμάκης, Λιβάγια
19:20
19:21
Στον πάγκο της Ξάνθης: Γκαραβέλης, Μπρίτο, Μελιόπουλος, Κάστρο, Μελισσόπουλος, Κίκε, Θυμιάνης
19:28
Στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων
19:30
1' Έναρξη του ματς
19:32
Διαιτητής: Φώτιος Φωτιάδης (Καστοριά)
Α’ βοηθός: Χρήστος Ακρίβος (Αθηνών)
Β’ βοηθός: Σταύρος Σίπκας (Σάμου)
4ος: Αθανάσιος Τζήλος (Λάρισας)
19:35
Έχει συμπληρωθεί πεντάλεπτο στην αναμέτρηση, με την Ξάνθη να αμύνεται μαζικά, μην αφήνοντας την ΑΕΚ να απειλήσει
19:36
6' Πρώτη καλή στιγμή για την ΑΕΚ! Σουτ του Γαλανόπουλου περίπου από τα 25 μέτρα, η μπάλα κόντραρε και σε σώματα αμυνομένων και απέκρουσε ο Ζίβκοβιτς
19:37
8' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Σκόρερ ο Πόνσε και 1-0! Ολιγωρία της άμυνας της Ξάνθης σε φάση κόρνερ των γηπεδούχων, ο Κλωναρίδης σούταρε με την μπάλα να κοντράρει στον Οκάν και σε κενή εστία ο Πόνσε δεν δυσκολεύτηκε για το 1-0. Δεν υπάρχει περίπτωση οφσάιντ
19:41
12' Αδύναμο σουτ του Κλωναρίδη, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Ζίβκοβιτς
19:44
14' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Μπογέ
19:44
Λίγος κόσμος στο ΟΑΚΑ, κάτι άλλωστε που ήταν και αναμενόμενο
19:47
17' Διαμαρτύρεται για πέναλτι η Ξάνθη σε πτώση του Ντουρίτσκοβιτς. Δεν υπάρχει τίποτα, παρά μόνο φάουλ του παίκτη της Ξάνθης στον Μπογέ και όχι πέναλτι.
19:49
20' Επικίνδυνη σέντρα του Χουλτ, κανένας συμπαίκτης του όμως στο ύψος του δεύτερου δοκαριού.
19:56
19:56
27' Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Τραγικό λάθος από τον Αλμέιδα, ο Μάνταλος με ωραία μπαλιά βρίσκει τον Πόνσε που δεν μπόρεσε να κάνει καλό κοντρόλ και βγήκε σε δύσκολη γωνία, με τον Ζίβκοβιτς να έχει την ευκαιρία να αποκρούσει το σουτ του Αργεντινού.
19:59
29' Κακή αμυντική αντίδραση του Μπακάκη, που δεν πάει πάνω στην μπάλα από σέντρα του Καντά, σώζει ο Μπάρκας που βγήκε γρήγορα και μπλόκαρε
20:03
33' Λάθος του Καμαρά στο χώρο της μεσαίας γραμμής, ο Κλωναρίδης πήρε την μπάλα και έφτασε μέχρι την περιοχή σουτάροντας απέναντι από τον Ζίβκοβιτς, σε κόρνερ απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Ξάνθης
20:05
35' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Κλωναρίδη
20:06
37' Αδύναμο σουτ του Μάνταλου, εύκολα ο Ζίβκοβιτς μπλοκάρει
20:09
40' 7 τελικές για την ΑΕΚ, στο 0 η Ξάνθη
20:12
20:12
20:12
20:14
45' Κίτρινη κάρτα στον Κοβάσεβιτς
20:16
Λήξη α' ημιχρόνου. ΑΕΚ-Ξάνθη στο 1-0 με το πολύ γρήγορο γκολ του Πόνσε μόλις στο 8'.
20:33
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
20:38
51' Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη. Εκτός ο Καντά, μέσα ο Μπρίτο
20:40
Δεν έδωσε το χέρι του ο Καντά στον Ράσταβατς, έχοντας παράπονο ότι έγινε σε ακόμα ένα ματς αλλαγή...
20:44
56' Αργός ο ρυθμός του ματς, με την ΑΕΚ να μην αναζητά πολύ ζεστά το δεύτερο γκολ
20:47
59' Τεράστια ευκαιρία για την Ξάνθη! Ο Κασάδο προσπέρασε τον Μπακάκη, πασάρε στον Μπρίτο που σούταρε μέσα από την περιοχή και απέκρουσε σωτήρια για την ΑΕΚ ο Μπάρκας!
20:51
63' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Μάνταλο
20:52
64' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Εκτός ο Μπογέ, μέσα ο Λιβάγια
20:54
67' Αδύναμο σουτ του Λιβάγια, εύκολα ο Ζίβκοβιτς
20:56
68' Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Σέντρα του Μπακάκη, εντυπωσιακό γυριστό του Λιβάγια και απέκρουσε ο Ζίβκοβιτς
20:58
70' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Κεραυνός από τον Κροάτη έξω από την περιοχή και η μπάλα χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι
20:58
71' Νέο σουτ του Μάνταλου, μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς
20:59
71' Κίτρινη κάρτα στον Κασάδο
20:59
72' Αλλαγή για την Ξάνθη. Εκτός ο Σαρπόνγκ, μέσα ο Κάστρο
21:00
73' Κίτρινη κάρτα στον Μπρίτο
21:05
78' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Εκτός ο Κλωναρίδης, μέσα ο Αλμπάνης
21:08
80' Κίτρινη κάρτα στον Οκάν
21:08
81' Αλλαγή για την Ξάνθη. Εκτός ο Κοβάσεβιτς, μέσα ο Μελιόπουλος
21:11
84' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Εκτός ο Πόνσε, μέσα ο Γιακουμάκης
21:17
89' Διπλή χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ με Αλμπάνη και Μάνταλο να μην μπορούν να πλασάρουν τον Ζίβκοβιτς
21:18
90' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! ΣΚΟΡΕΡ Ο ΛΙΒΑΓΙΑ ΚΑΙ 2-0! Ο Αλμέιδα κάνει ακόμα ένα λάθος στο ματς, ο Λιβάγια βγαίνει απέναντι στον Ζίβκοβιτς και με ωραίο σκάψιμο νικάει τον Ζίβκοβιτς για το 2-0.
21:19
92' Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά
21:21
Λήξη της αναμέτρησης
21:22
Η ΑΕΚ επιστρέφει στις νίκες, επικρατώντας 2-0 της Ξάνθης, με το γκολ του Πόνσε από το 8' και του Λιβάγια στο 90'