Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα, για τη 13η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον ΠΑΣ Γιάννινα
16:54
Ο Αστέρας έχει δύο σερί νίκες και έχει ανέβει στην 11η θέση με 12 βαθμούς
16:55
Από την άλλη πλευρά, ο ΠΑΣ είναι στη 13η θέση με 11 βαθμούς και θέλει να επιστρέψει στις νίκες μετά την ισοπαλία κόντρα στον ΟΦΗ
16:57
Η ενδεκάδα του Αστέρα Τρίπολης (Γιώργος Παράσχος): Παπαδόπουλος, Βλάχος, Πασαλίδης, Βαλιέντε, Μαρτίνεζ, Κώτσιρας, Κυριακόπουλος, Μουνάφο, Τόνσο, Καλτσάς, Μανιάς
16:57
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Νικολιάς, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Αποστολόπουλος, Γιάκος, Μπουκουβάλας, Κριζμάν, Ξυδάς, Σιόντης, Αθανασιάδης
16:59
Διαιτητής: Γιώργος Κομίνης
Α’ βοηθός: Μιχαήλ Παπαδάκης
Β’ βοηθός: Ιωάννης Καραγκιζόπουλος
4ος: Βασίλειος Φωτιάς
16:59
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Αθανασιάδης, Ρόλε, Τσιλιανίδης, Δουβίκας, Φερνάντεζ, Μπέλοκ, Σάλας.
17:00
Στον πάγκο για τον ΠΑΣ: Ν.Μιχαήλ, Παμλίδης, Σκόνδρας, Μυστακίδης, Τσικάρσκι, Βιντάλ, Ευαγγέλου.
17:14
1' Έναρξη της αναμέτρησης
17:18
3' Σουτ του Κώτσιρα, η μπάλα άουτ
17:23
8' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Εξαιρετική σέντρα του Αποστολόπουλου, στο ύψος του δεύτερου δοκαριού έκανε την προβολή ο Κρίζμαν, αλλά απέκρουσε με τα πόδια ο Παπαδόπουλος
17:29
14' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Κρίζμαν από τα δεξιά γύρισε την μπάλα, ο Ξύδας έκανε το πλασέ, απέκρουσε ο Παπαδόπουλος και στη συνέχεια από τον Αθανασιάδη η μπάλα άουτ.
17:31
17' Νέα καλή στιγμή για τον ΠΑΣ! Υπέροχο κοντρόλ του Κρίζμαν, κάνει το σουτ από πλάγια θέση, η μπάλα άουτ.
17:38
24' Προκαλεί κινδύνους όποτε θέλει ο ΠΑΣ Γιάννινα. Νέο ρήγμα από τη δεξιά πλευρά και αριστερή στην άμυνα του Αστέρα
17:46
30' Έχει ισορροπήσει στα τελευταία λεπτά ο Αστέρας, αλλά δεν έχει απειλήσει
17:51
37' Έχει πέσει πάρα πολύ ο ρυθμός του ματς και δεν συμβαίνει το παραμικρό...
17:56
41' Κλασική ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Υπέροχη κάθετη του Κρίζμαν στον Αθανασιάδη, πλασέ του τελευταίου πάνω στον Παπαδόπουλο
18:17
46' Σωστή κίτρινη κάρτα για τον Βαλεντίνο Βλάχο
18:18
47' Καλή εκτέλεση φάουλ του Γιάκου, μαζεύει εύκολα στην αριστερή του γωνία ο Παπαδόπουλος.
18:21
49' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μανιάς από πλεονεκτική θέση κάνει το σουτ, με την μπάλα όμως να περνά λίγο έξω από το δεξί δοκάρι των φιλοξενούμενων.
18:25
54' Σέντρα του Καλτσά από τα δεξιά, δεν ανησυχεί ο Βελλίδης.
18:26
55' Κόρνερ για τον ΠΑΣ, με εκτελεστή τον Νικολιά, περνά ανεκμετάλλευτο.
18:32
60' Αλλαγή για τον Αστέρα με τον Μάρκο Φερνάντες να παίρνει την θέση του Γιώργου Κυριακόπουλου
18:33
62' Σέντρα του Μαρτίνες από τα δεξιά, διώχνει η άμυνα των φιλοξενούμενων.
18:34
63' Κόρνερ για τον Αστέρα με εκτελεστή τον Καλτσά. Στην συνέχεια της φάσης το σουτ του Φερνάντες περνά άουτ.
18:35
64' Αλλαγή και για τον ΠΑΣ, μέσα ο Παμλίδης έξω ο Γιάκος.
18:36
65' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Κώτσιρας θα πατήσει περιοχή από τα δεξιά, με το σουτ που επιχειρεί να περνά λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
18:38
68' Κόρνερ για τους γηπεδούχους.
18:39
Βγαίνει και μαζεύει εύκολα ο Βελλίδης.
18:40
69' Νέο κόρνερ για τον Αστέρα.
18:40
Γυριστή κεφαλιά του Φερνάντες στο πρώτο δοκάρι, περνά πάνω από την εστία.
18:42
71' Σωστή κίτρινη κάρτα για τον Πασαλίδη.
18:42
Φάουλ σε καλό σημείο τώρα για τον ΠΑΣ, με τον Κρίζμαν πάνω στην μπάλα.
18:43
Βρίσκει στο τείχος και καταλήγει πλάγιο.
18:46
74' Πιο απειλητικοί οι γηπεδούχοι που ψάχνουν τρόπο να ξεκλειδώσουν την άμυνα του ΠΑΣ. Από την άλλη οι Γιαννιώτες προσπαθούν να «χτυπήσουν» στη κόντρα.
18:47
75' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Κρίζμαν κάνει εξαιρετική προσπάθεια, με τον Παπαδόπουλο να βγάζει με δυσκολία στην δεξιά του γωνιά και να παραχωρεί κόρνερ.
18:48
Περνά ανεκμετάλλευτο για τους φιλοξενούμενους.
18:50
80' Ωραία κάθετη του Φερνάντεθ στο κενό χώρο, δεν θα προλάβει ο Μανιάς.
18:52
81' Επικίνδυνο γύρισμα του Κώτσιρα από τα δεξιά, θα απομακρύνει η άμυνα των φιλοξενούμενων.
18:53
83' Αλλαγή για τον ΠΑΣ, μέσα ο Σκόνδρας στη θέση του Σιόντη που δεν μπορούσε να συνεχίσει.
18:56
85' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Το σουτ του Παμλίδη από τα δεξιά θα περάσει πάνω από την εστία του Παπαδόπουλου.
18:57
85' Αλλαγή για τον Αστέρα, ο Δουβίκας θα μπει στην θέση του Βλάχου.
18:59
86' Βρίσκει δίχτυα ο Αστέρας αλλά το γκολ δεν μετράει. Ο Δουβίκας σύμφωνα με τον ρέφερι έχει σπρώξει τον Μπουκουβάλα τη στιγμή που παίρνει την κεφαλιά και σκοράρει. Κανένα διαφωτιστικό ριπλέι για το αν όντως υπάρχει φάουλ ή όχι.
19:00
88' Αλλαγή για τν ΠΑΣ τη θέση του Ξύδα θα πάρει ο Μυστακίδης.
19:00
90' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!
19:02
Υπέροχη συνεργασία των γηπεδούχων. Ο Κώτσιρα από τα δεξιά να βρει τον Καλτσά μέσα στην περιοχή, με τον Έλληνα μεσοεπιθετικό να σεντράρει στο δεύτερο δοκάρι, εκεί όπου ο Φερνάντεθ με κοντινή προβολή από αρκετά πλάγια θέση θα ανοίξει το σκορ για τους Αρκάδες.
19:03
Τρία τα λεπτά των καθηστερήσεων.
19:03
90+1' Αλλαγή για τον Αστέρα, ο Μπελόκ θα πάρει τη θέση του Μανιά.
19:05
Λήξη της αναμέτρησης!
19:07
Ο Αστέρας Τρίπολης θα πάρει μια σπουδαία νίκη στα τελευταία λεπτά του αγώνα με γκολ του Φερνάντεθ στο 90'. Τρίτη σερί νίκη για την ομάδα του Σάββα Παντελίδη που φτάνει πλέον τους 15 βαθμούς.