Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης ΑΕΚ-Λαμία, για τη 13η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ΑΕΚ-Λαμία για τη 13η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Με... εκπλήξεις η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Τσιντώτας - Γκάλο, Οικονόμου, Τσιγκρίνσκι, Χουλτ - Γαλανόπουλος, Άλεφ - Κλωναρίδης, Μάνταλος, Μπογέ – Πόνσε
Η ενδεκάδα της Λαμίας: Σαράνοφ – Βασιλαντωνόπουλος, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Ασίγκμπα – Σκόνδρας, Μπλάζιτς – Καραμάνος, Μπερτόλιο, Επστάιν - Μπαράλες
19:15
Η ΑΕΚ επικράτησε 2-0 εντός της Ξάνθης την προηγούμενη αγωνιστική.
19:16
Η Λαμία ηττήθηκε 0-1 εντός από τον ΠΑΟΚ και συμπλήρωσε 4 ματς πρωταθλήματος δίχως νίκη (0-2-2) και... γκολ.
19:16
Στον πάγκο για την ΑΕΚ οι Μπάρκας, Μπακάκης, Τσόσιτς, Αλμπάνης, Μοράν, Γιακουμάκης και Γιαννιώτας.
19:20
Στον πάγκο για τη Λαμία οι Μελίσσας, Παπαργυρίου, Αναστασιάδης, Μαστούρ, Ρόμανιτς, Βάντερσον, Μπουλούλης-Τσαπρούνης.
19:20
Διαιτητής του αγώνα ο Αναστάσιος Παπαπέτρου.
19:21
Σε 9 λεπτά η σέντρα του αγώνα.
19:22
Αυτό θα είναι το δεύτερο φετινό ραντεβού των δύο ομάδων. Στις 12/10, η ΑΕΚ είχε νικήσει 2-1 εντός τη Λαμία για το Κύπελλο.
19:23
Θυμίζουμε ότι για την ΑΕΚ δεν υπολογίζεται ο τιμωρημένος Λιβάγια.
19:30
Βγήκαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.
19:32
Ξεκίνησε το παιχνίδι, η Λαμία πήρε τη σέντρα.
19:35
3' Η πρώτη καλή στιγμή ανήκει στη Λαμία. Σε αντεπίθεση, ο Μπαράλες σούταρε μέσα από την περιοχή με το αριστερό, αλλά ο Τσιντώτας μπλόκαρε με τη δεύτερη.
19:36
4' Κόρνερ για την ΑΕΚ.
19:39
7' Μάτωσε στα χείλη ο Μπερτόλιο, για λίγο με 10 παίκτες η Λαμία.
19:42
10' Η ΑΕΚ έχει εγκατασταθεί έξω από την περιοχή της Λαμίας, αλλά δεν μπορεί να βρει τρόπο για να διασπάσει την καλά οργανωμένη άμυνα των φιλοξενούμενων.
19:45
13' Γκολ για την ΑΕΚ!
19:45
Λάθος του Ασίγκμπα, ο Μάνταλος έκλεψε την μπάλα και γύρισε στην περιοχή, με τον Πόνσε να εκτελεί με τη μία και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Σαράνοφ.
19:47
Η ΑΕΚ πίεσε σωστά και ανάγκασε σε λάθος τους φιλοξενούμενους, ενώ σκόραρε στην πρώτη ευκαιρία της στο ματς.
19:50
18' Αναγκαστική αλλαγή για τη Λαμία. Ο Αναστασιάδης παίρνει τη θέση του τραυματία Πλιάτσικα.
19:51
20' Μακρινό σουτ του Γαλανόπουλου, η μπάλα άουτ.
19:54
21' Σουτ του Πόνσε, μπλόκαρε ο Σαράνοφ.
19:55
23' Προσπαθεί να ισορροπήσει κάπως η Λαμία.
19:55
23' Σουτ του Σκόνδρα έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
20:01
29' Σουτ του Κλωναρίδη μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε πλάγιο άουτ.
20:05
33' Έπεσε ο ρυθμός του αγώνα.
20:06
34' Λάθος υπόδειξη του βοηθού διαιτητή, που σήκωσε τη σημαία, ενώ ο Πόνσε δεν ήταν σε θέση οφσάιντ.
20:09
37' Τρομερή ευκαιρία για την ΑΕΚ. Εντυπωσιακή προσπάθεια του Μπογέ από τα αριστερά, με τον Αργεντινό να δίνει έτοιμο γκολ στον Πόνσε, ο οποίος πλάσαρε από το ύψος του πέναλτι, αλλά ο Σαράνοφ έδιωξε με τα πόδια.
20:10
Στην εξέλιξη της προηγούμενης φάσης ο Γκάλο σούταρε από πλάγια θέση, όμως η μπάλα έφυγε άουτ.
20:12
38' Νέα καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Μπογέ σούταρε με δύναμη, αλλά ο Σαράνοφ έδιωξε και πάλι.
20:16
44' Χτύπησε στο πρόσωπο ο Αναστασιάδης, μίνι διακοπή στο ματς.
20:17
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων στο πρώτο ημίχρονο.
20:19
45'+2' Κόρνερ για την ΑΕΚ.
20:19
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, η ΑΕΚ προηγείται 1-0 της Λαμίας.
20:20
Η ΑΕΚ ήλεγχε απόλυτα το ρυθμό στο πρώτο μέρος, το μοναδικό γκολ ο Πόνσε στο 13'.
20:34
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
20:35
Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
20:36
Η Λαμία βέβαια έχει κάνει αναγκαστική αλλαγή από το 18'.
20:36
47' Γκολ για την ΑΕΚ!
20:37
Πάλι η ομάδα του Ουζουνίδη έκλεψε την μπάλα και βγήκε γρήγορα στην επίθεση, με τον Μάνταλο να γυρίζει την μπάλα στην περιοχή και τον Αναστασιάδη να στέλνει άθελά του την μπάλα στα δίχτυα του Σαράνοφ.
20:43
54' Συνεχίζει να ελέγχει απόλυτα το ρυθμό η ΑΕΚ.
20:44
54' Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ρόμανιτς αντικαθιστά τον τραυματία Μπαράλες.
20:46
56' Πρώτη -αναγκαστική- αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μοράν παίρνει τη θέση του τραυματία Άλεφ.
20:47
58' Απίστευτη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Πόνσε μόνος του από το ύψος της μικρής περιοχής και με τον Σαράνοφ εξουδετερωμένο, πλάσαρε, αλλά σημάδεψε το δοκάρι.
20:49
59' Φάουλ για τη Λαμία σε πολύ καλό σημείο, ακριβώς έξω από την περιοχή της ΑΕΚ.
20:49
Ο Μπερτόλιο εκτέλεσε απευθείας το φάουλ, η μπάλα όμως έφυγε άουτ.
20:56
66' Φάουλ για τη Λαμία, ευκαιρία για γέμισμα στην περιοχή της ΑΕΚ.
20:56
67' Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα για φάουλ στον Κλωναρίδη.
21:01
71' Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Αλμπάνης αντικαθιστά τον Μάνταλο.
21:02
72' Κίτρινη κάρτα στον Μπαράλες, ο οποίος σηκώθηκε από τον πάγκο της ομάδας του και διαμαρτυρήθηκε στον διαιτητή.
21:03
73' Κόρνερ για την ΑΕΚ.
21:05
Ο Μπαράλες δέχθηκε κίτρινη κάρτα για να συμπληρώσει 4 και να εκτίσει την ποινή του στο επόμενο ματς με τον Ολυμπιακό.
21:06
77' Σουτ του Αλμπάνη μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
21:10
Να σημειωθεί ότι στο 73' είχε γίνει και η 3η αλλαγή της Λαμίας, με τον Παπαργυρίου να αντικαθιστά τον Ασίγκμπα.
21:11
81' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Πόνσε πλάσαρε με τη μία και με το αριστερό από το ύψος της μικρής περιοχής, ωστόσο ο Σαράνοφ έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.
21:12
83' Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Τσόσιτς αντικαθιστά τον Γαλανόπουλο.
21:13
Με ενοχλήσεις στη μέση αποχώρησε ο Γαλανόπουλος.
21:13
83' Σουτ του Μπερτόλιο έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Τσιντώτας.
21:14
85' Κίτρινη κάρτα στον Τσόσιτς.
21:16
Με 10 παίκτες συνεχίζει η ΑΕΚ, αφού έχει τραυματιστεί ο Αλμπάνης.
21:17
Επέστρεψε ο Αλμπάνης, που δείχνει να πατάει καλά.
21:17
Με 10 παίκτες τώρα η Λαμία καθώς τραυματίστηκε ο Επστάιν.
21:18
88' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Κεφαλιά του Πόνσε μέσα από την περιοχή, έδιωξε στη γωνία του ο Σαράνοφ.
21:20
90' Δοκάρι για την ΑΕΚ με τον Αλμπάνη να πλασάρει εκτός περιοχής, αλλά να στέκεται άτυχος.