Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΠΑΟΚ-ΑΕΛ, μέσω του control-room του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του ΠΑΟΚ με την ΑΕΛ για την 13η αγωνιστική της Super League
19:07
Τηλεοπτικά θα μεταδοθεί από το Novasports2 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
19:08
Η αναμέτρηση αποτελεί ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ ώστε να βρεθεί πιο κοντά στον τίτλο, καθώς αν νικήσει θα βρεθεί στο +8 από τον Ολυμπιακό, που σκόνταψε στα Πηγάδια στην αναμέτρηση με την Ξάνθη, ενώ ο Ατρόμητο, ο οποίος αγωνίζεται τώρα έχει δύσκολο παιχνίδι με τον Άρη.
19:08
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
19:09
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου/4-2-3-1): Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Κρέσπο, Βαρέλα, Μάτος-Μαουρίτσιο, Βέρνμπλουμ- Ελ Καντουρί, Ουάρντα, Λημνιός, Πρίγιοβιτς
19:10
ΑΕΛ (Τζιανλούκα Φέστα/4-2-3-1): Κρίστινσον, Καρανίκας, Ζίζιτς, Γκοΐκοβιτς, Χούμπτσεφ, Ντέλετιτς, Ακόστα, Φατιόν, Μιλοσάβλιεβιτς, Μπαργκάν, Νούνιτς.
19:11
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Ρέι, Τόσκα, Σάκχοφ, Μπίσεσβαρ, Ζαμπά, Καρέλης, Ακπόμ.
19:11
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Παϊτέρης, Μπάλλας, Κούνιτς, Πίτι, Γκόλιας, Λεοζίνιο, Γρομητσάρης.
19:12
Διαιτητής: Κωνσταντίνος Κοτσάνης. Βοηθοί: Ηλίας Κωνσταντίνου, Ανδρέας Φωτόπουλος 4ος Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου
19:15
Ο Ραζβάν Λουτσέσκου δεν έχει τον Δημήτρη Πέλκα στη διάθεσή του, καθώς ο ο διεθνής μεσοεπιθετικός δεν έβγαλε κανονικά το πρόγραμμα των δύο τελευταίων ημερών

19:35
Προσπάθεια του Βιεϊρίνια από τ' αριστερά, μπλόκαρε ο Κρίστινσον τη σέντρα του Πορτογάλου
19:36
5' Κίτρινη στον Καρανίκα για φάουλ στον Βιεϊρίνια
19:39
Έξυπνη κάθετη του Ουάρντα για τον Λημνιό, ήταν λίγο πιο δυνατή απ' ότι έπρεπε
19:48
Η ΑΕΛ έχει οχυρωθεί στην άμυνά της και έχει μπλοκάρει τον ΠΑΟΚ που δυσκολεύεται να δημιουργήσει και παίζει αρκετά από την αριστερή του πλευρά σε αυτό το πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης
19:48
19:49
18' Σουτ του Ουάρντα εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο Κρίστινσον
19:51
20' Επικίνδυνο γύρισμα του Λημνιού από τα δεξιά, έδιωξε με δυσκολία ο Κρίστινσον
19:53
Πολύ επικίνδυνη κόντρα της ΑΕΛ, σωτήρια προβολή του Κρέσπο πάνω στον Νούνιτς
19:54
22' Κεφαλιά του Κρέσπο, διώχνει σε κόρνερ ο Κρίστινσον
19:56
25' Κεφαλιά του Ουάρντα, αουτ
19:57
26' Κίτρινη για την ΑΕΛ, την είδε ο Ακόστα
19:58
27' Άστοχο και χωρίς ισορροπία σουτ του Μαουρίτσιο
19:59
28' Σουτ του Μαουρίτσιο, η μπάλα πολύ άουτ
20:06
20:06
20:07
36' Σουτ του Μαουρίτσιο εκτός περιοχής, αρκετά μακριά από την αντίπαλη εστία η μπάλα
20:07

37' Γκολ η ΑΕΛ, 0-1!

Ο Ντέλετιτς βρήκε δεξιά τον Καρανίκα που έκανε ψηλή σέντρα και ο Νούνιτς με σκαστή κεφαλιά νίκησε τον Πασχαλάκη.
20:09
Πρώτη φορά που... κυνηγάει σκορ στο γήπεδό του ο ΠΑΟΚ τη φετινή σεζόν
20:10
Ο ΠΑΟΚ έχει πατήσει λίγο στην αντίπαλη περιοχή στο πρώτο μέρος και προσπαθεί να γίνει επικίνδυνος με σουτ εκτός περιοχής. Σχεδόν όλα άστοχα
20:10
Έχει "παγώσει" η Τούμπα μετά το τέρμα των φιλοξενούμενων
20:12
41' Απειλεί ο ΠΑΟΚ. Η μπάλα στρώθηκε στον Μαουρίτσιο που έπιασε δυνατό σουτ και κέρδισε ένα κόρνερ
20:13
Φοβερές μονομαχίες μέσα στην περιοχή
20:15
20:17
Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ και αποβολή για την ΑΕΛ! Ο Πρίγιοβιτς βρέθηκε μέσα στην περιοχή και ο Καρανίκας, ο οποίος είχε κίτρινη από νωρίς, τον γκρέμισε
20:18

45+2' Γκολ ο ΠΑΟΚ, 1-1!

Ο Πρίγιοβιτς ανέλαβε την εκτέλεσε και έφερε την κατάσταση στα ίσα. Ο Κρίστινσον έπεσε στην αριστερή του γωνία, ο Σέρβος έστειλε την μπάλα στην αντίθετη πλευρά
20:20

Ημίχρονο στην Τούμπα. ΠΑΟΚ-ΑΕΛ 1-1

Η ομάδα της Λάρισας έβαλε δύσκολα στον "δικέφαλο" στο πρώτο μέρος, παίζοντας πολύ σφιχτά, του πρόσθεσε και επιπλέον άγχος με το τέρμα του Νούνιτς στο 37ο λεπτό, αλλά ο Πρίγιοβιτς με το (σωστό) πέναλτι που κέρδισε έφερε την κατάσταση στα ίσα στις καθυστερήσεις. Επιπλέον, η ΑΕΛ θα παίξει με παίκτη λιγότερο από εδώ και πέρα, καθώς δέχθηκε δεύτερη κίτρινη ο Καρανίκας στη φάση του πέναλτι.
20:35
Ο Γκόλιας θα μπει στο ματς για την ΑΕΛ, ώστε να καλυφθεί το κενό (λόγω της αποβολής του Καρανίκα) στα μετόπισθεν των φιλοξενούμενων. Δεν θα παίξει ως δεξί μπακ, θα αλλάξει το σύστημα της ΑΕΛ και θα παίξει με τρεις πίσω
20:35
Ο Γκόλιας στη θέση του Μπαργκάν για την ΑΕΛ
20:36

Έναρξη στο δεύτερο μέρος

20:37
46' Ωραία επίθεση του ΠΑΟΚ. Ο Μαουρίτσιο άφησε (μετά το γύρισμα του Μάτος) για τον Βέρνμπλουμ, που έπιασε δυνατό μεν, αλλά άστοχο, δε, σουτ
20:38
Εν τω μεταξύ, έχει βγάλει ανακοίνωση για τη διαιτησία η ΑΕΛ
20:39
Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. σέντρα του Βιεϊρίνια από τ' αριστερά, ο Πρίγιοβιτς δεν έφτασε στην μπάλα, ο Κρίστινσον έκανε άστοχη έξοδο, αλλά δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα κάποιος αντίπαλός του για να ανοίξει το σκορ
20:44
Πτώση του Ουάρντα μέσα στην περιοχή και διαμαρτυρίες των γηπεδούχων.
20:50
60'Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ . Ο Μάτος βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά τον μπλόκαρε ο Ζίζιτς την τελευταία στιγμή
20:52
Έχει εγκατασταθεί στην περιοχή της η ΑΕΛ. Πιέζει ο ΠΑΟΚ
20:53
62' Σουτ του Ουάρντα με φάλτσα, η μπάλα εκτός εστίας
20:56
65' Κεφαλιά του Ελ Καντουρί, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ
20:57
66' Ακπόμκαι Σάκχοφ αντί Ελ Καντουρί και Βέρνμπλουμ στο ματς για τον ΠΑΟΚ
20:57
Φρέσκα πόδια από τον Ρουμάνο τεχνικό στο ματς. Ξέρει ότι η ΑΕΛ που παίζει με δέκα θα κουραστεί
20:59

69' Γκολ ο ΠΑΟΚ, 2-1!

Ο Σάκχοφ έκανε μπαλιά-τρύπα για τον Άκπομ που μπήκε ανάμεσα στα στόπερ της ΑΕΚ και με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
21:01
71' Πολύ ωραίο σουτ του Μαουρίτσιο, έδιωξε εντυπωσιακά ο Κρίστινσον
21:05
75' Ύστερα από... αναμπουμπούλα, ο Ουάρντα βρέθηκε μέσα στην περιοχή, προσπάθησε να κάνει προβολή, αλλά δεν είχε καλή ισορροπία και πέρασε η μπάλα
21:06
76' Άστοχο σουτ του Σάκχοφ ύστερα από κακό διώξιμο των φιλοξενούμενων.
21:11
81' Ζαμπά αντί Λημνιού στο ματς
21:15
84' Επικίνδυνη αντεπίθεση του ΠΑΟΚ. Ο Ζαμπά λίγο έλειψε να μπει ανάμεσα στα αντίπαλα στόπερ και στη συνέχεια ο Κρίστινσον έδιωξε πάνω στον Βραζιλιάνο που λίγο έλειψε να εκμεταλλευτεί το γεγονός ότι ήταν ανυπεράσπιστη η αντίπαλη εστία και να ισοφαρίσει.
21:17
87' Πίτι αντί Ακόστα για την ΑΕΛ.
21:18
Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον ΠΑΟΚ. Νωρίτερα διαμαρτυρίες για πέναλτι στον Ουάρντα
21:19
Εκτέλεσε δυνατά ο Μαουρίτσιο, έδιωξε ο Κρίστινσον και απομάκρυνε σε δεύτερο χρόνο
21:21
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις
21:22
90+2' Άστοχο σουτ του Ζαμπά