Παναιτωλικός-Απόλλων Σμύρνης 2-1

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναιτωλικού με τον Απόλλων Σμύρνης, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας, στο Αγρίνιο.

18:37
Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τον Απόλλωνα για την 13η αγωνιστική της Super League.
18:40
H ενδεκάδα του Παναιτωλικού: Κυριακίδης, Μαρινάκης, Τσοκάνης, Μαλής, Άργκους, Ντίας, Λουσέρο, Μανά, Ουίλιαν Μπαρμπόσα, Μοράρ, Καμαρά.
18:42
Η ενδεκάδα του Απόλλωνα: Χουάντερσον, Τζανετόπουλος, Κοντοές, Λούκιτς, Οριουέλα, Ακόστα, Κονέ, Γκίνο, Μπεντινέλι, Τριάδης, Ελ Χέλβε
18:44
Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό: Γιαννακόπουλος, Βασιλούδης, Λιάβας, Μάζουρεκ, Τσιγγαράς, Γιαννιώτης, Αγροδήμος
18:45
Στον πάγκο για τον Απόλλωνα: Βάσιτς, Βαφέας, Ντούρσο, Ντεφεντερίκο, Φόνζι, Πέδρο, Γκαρός
18:46
Διαιτητής ο Ευάγγελος Γρατσάνης, με βοηθούς τους Βασιλόπουλο και Μεϊντάνα.
18:48
Στην 10η θέση ο Παναιτωλικός με 15 πόντους, στην τελευταία ο Απόλλωνας με μόλις 2 βαθμούς.
18:57
Φουλ επίθεση από τον Τραϊανό Δέλλα, με σχήμα 4-2-3-1 και τον Μοράρ πίσω από τον Καμαρά.
18:58
Σε 4-1-4-1 ο σχηματισμός της "Ελαφράς Ταξιαρχίας".
19:02
Μήνυμα συμπαράστασης στον Ηλία Γιαννιώτη από τους συμπαίκτες του στον Παναιτωλικό.
19:03
1' Σέντρα αγώνα
19:06
3' ΓΚΟΟΟΛ ο Παναιτωλικός με τον Ουίλιαν Μπαρμπόσα.
19:07
Βαθιά μπαλιά του Άργκους για τον Τσοκάνη που έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Απόλλωνα, ο αριστερός μπακ παράλληλο γύρισμα για τον Ουίλιαν που σκόραρε με δεξί πλασέ.
19:08
5' Σουτ του Μπεντινέλι, μπλόκαρε ο Κυριακίδης.
19:09
7' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Κοντοές βγάζει σέντρα από δεξιά, ο Ελ Χέλβε πλασάρει με τη μία άουτ.
19:13
10' Ιδανικό ξεκίνημα για τον Παναιτωλικό, ο Απόλλωνας προσπαθεί να πιέσει περισσότερο στο κέντρο.
19:15
13' Κίτρινη ο Λουσέρο, για μαρκάρισμα στον Μπεντινέλι.
19:18
15' Με την συμπλήρωση του πρώτου τετάρτου οι γηπεδούχοι βρίσκονται από το 3' στο κεφάλι του σκορ με το γκολ του Ουίλιαν Μπαρμπόσα.
19:20
18' Ο Παναιτωλικός ελέγχει το κέντρο. Θετική η παρουσία του Ντίας σε αυτόν τον χώρο.
19:21
19' Εκτέλεση φάουλ του Μοράρ (το κέρδισε ο Λουσέρο), η μπάλα άουτ.
19:24
21' Άλλη μια συνεργασία που πάνε να βγάλουν ο Ουίλιαν με τον Τσοκάνη από αριστερά, κόπηκε από τον Κοντοέ.
19:26
24' Φάουλ στο ύψος της μεγάλης περιοχής, από αριστερά για τον Απόλλωνα, παίρνει ο Ελ Χέλβε.
19:27
25' Από την απομάκρυνση της άμυνας των γηπεδούχων, η μπάλα φτάνει στον Ακόστα που σουτάρει πολύ έξω.
19:28
25' ΓΚΟΟΟΛ του Μοράρ με ξερό δεξί σουτ.
19:29
Αυτό είναι το 6ο γκολ του Ρουμάνου που μετά την πάσα του Ντίας, βρέθηκε μόνος έξω από το ημικύκλιο και εξαπέλυσε μια χαμηλή βολίδα στη γωνία του Χουάντερσον.
19:30
28' Κίτρινη στον Τομάς Μπεντινέλι για διαμαρτυρία.
19:33
30' Σέντρα του Ακόστα, ο Λούκιτς στο δεύτερο δοκάρι πιάνει την κεφαλιά άουτ.
19:34
32' Κόρνερ για τον Απόλλωνα
19:35
33' Κίτρινη στον Κοντέ, για μαρκάρισμα στον Μανά.
19:37
35' Ο Τεννές βγάζει τον Τριάδη για να περάσει στη θέση του τον Ντεφεντερίκο. Δεν είναι αναγκαστική αλλαγή, αλλά τακτικής.
19:38
36' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, απομάκρυναν οι γηπεδούχοι.
19:41
39' Κίτρινη στον Ουίλιαν για μαρκάρισμα στον Τομάς Μπεντινέλι.
19:44
41' Ο Μαρινάκης βγαίνει από δεξιά, με τον Χουάντερσον να κάνει επέμβαση σε δύο χρόνους, αφού η μπάλα από κόντρα στον Λούκιτς, πήγαινε στα δίχτυα του, για ν' αποτρέψει το 3ο γκολ.
19:44
42' Κίτρινη ο Μαρινάκης
19:48
45' Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.
19:49
45+1' Τέλος πρώτου μέρους. Με τα γκολ του Μπαρμπόσα και του Μοράρ στο 3' και το 25', ο Παναιτωλικός προηγείται 2-0 του Απόλλωνα.
20:05
46' O Nτούρσο αντί του Γκίνο, η 2η αλλαγή του Μπάμπη Τεννέ.
20:05
46' Σέντρα β' μέρους
20:07
48' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Απόλλωνας με τον Τομάς Μπεντινέλι.
20:08
Εξαιρετική πάσα του Ντεφεντερίκο, ο Μπεντινέλι με πλασέ, νικάει τον Κυριακίδη για το 2-1. Μειώνει ο Απόλλωνας.
20:10
50' Ο Μπεντινέλι απειλεί ξανά, ο Κυριακίδης μπλοκάρει.
20:14
54' Έχει αλλάξει η εικόνα του ματς, ο Απόλλωνας πολύ ανεβασμένος στην επανάληψη με την είσοδο του Ντούρσο και την προώθηση του Τομάς Μπεντινέλι.
20:15
55' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό
20:15
55' Σουτ του Ουίλιαν μετά τις κόντρες, μπλόκαρε ο Χουάντερσον.
20:16
56' Τεράστια ευκαιρία για τον Απόλλωνα: Ο Ντούρσο παίζει με μια για τον Ακόστα που φεύγει σε τετ-α-τετ με τον Κυριακίδη, ο αρχηγός του Παναιτωλικού σώζει την ισοφάριση.
20:19
59' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Ντίας κλέβει την μπάλα μέσα στην περιοχή πλάγια δεξιά, αλλά τελειώνει τη φάση με το αριστερό και αστοχεί.
20:20
60' Ο Μάζουρεκ αντί του Μοράρ.
20:22
62' Κίτρινη ο Ντεφεντερίκο για μαρκάρισμα στον Μαρινάκη, λίγο πριν μπει στην περιοχή.
20:23
63' Η εκτέλεση του Λουσέρο, πάνω στο τείχος, κόρνερ.
20:24
64' Ωραία εκτέλεση του Λουσέρο, ο Μάζουρεκ την κεφαλιά, λίγο έξω.
20:26
66' Ο Φόνζι Ναδάλες αντί του Ακόστα.
20:28
68' Ο Λιάβας στη θέση του Μανά, δεύτερη αλλαγή του Δέλλα.
20:31
71' Κίτρινη κάρτα στον Οριουέλα για μαρκάρισμα στον Ουίλιαν.
20:33
73' Οριουέλα στον Ντούρσο, με μια το σουτ εκτός περιοχής, έξω.
20:34
74' Εκτέλεση φάουλ του Κονέ, πολύ πάνω από την εστία του Κυριακίδη.
20:35
75' Λάθος του Κυριακίδη, ο Ντεφεντερίκο αργεί και όταν στρώνει την μπάλα προς τα πίσω στον Κονέ, διώχνουν οι γηπεδούχοι.
20:36
76' Εντυπωσιακή επέμβαση του Κυριακίδη σε σουτ του Ελ Χέλβε.
20:36
77' Κίτρινη στον Λούκιτς για κράτημα στον Ουίλιαν Μπαρμπόσα.
20:41
81' Κερδίζει φάουλ ο Ντεφεντερίκο για τον Απόλλωνα σε καλή θέση.
20:41
82' Μόνος ο Τζανετόπουλος στη μικρή περιοχή, πετάει τη μπάλα ψηλά.
20:43
83' Ο Απόλλωνας στην κόντρα, αργεί ο Κονέ να δώσει την μπάλα στον Ντεφεντερίκο. Σωστή η υπόδειξη για οφσάιντ.
20:44
85' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.
20:45
85' Ο Τσιγγάρας στη θέση του Ουίλιαν Μπαρμπόσα.
20:46
86' Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους, παραχωρεί ο Φόνζι.
20:50
90' Τέσσερα λεπτά επιπλέον.
20:52
90+2' Ο Ελ Χέλβε θα δεχτεί κίτρινη.
20:55
90+4' Τέλος αγώνα. Ο Παναιτωλικός άντεξε την πίεση του Απόλλωνα στην επανάληψη, ανεβαίνει στους 18 πόντους. Τελικό σκορ 2-1, με τα γκολ των Μπαρμπόσα (3') και Μοράρ (25'), μείωσε ο Τομάς στο 48'.