Πανιώνιος - Λεβαδειακός

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Πανιωνίου με τον Λεβαδειακό, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

19:02
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της 13ης αγωνιστικής ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον Λεβαδειακό, στη Νέα Σμύρνη.
19:05
Ο Πανιώνιος βρίσκεται στην 8η θέση με 17 βαθμούς και ο Λεβαδειακός στη 15η με 7.
19:07
Διαιτητής είναι ο Γεώργιος Τάσης (Ηπείρου). Βοηθοί Αντώνιος Καρατζίκας (Αθηνών), Θεόφιλος Μωϋσίδης (Ηπείρου). Τέταρτος Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)
19:08
Οι ενδεκάδες των δυο ομάδων.
19:08
Πανιώνιος: Κότνικ, Σαραμαντάς, Ντομίγκες, Μπανανά, Κούρντι, Κόρμπος, Κεϊτά, Σπιριντόνοβιτς, Οικονομίδης, Μασούρας, Ντουρμισάι.
19:09
Λεβαδειακός: Μπάγιτς, Νανγκίς, Καθάριος, Ζησόπουλος, Γιακουμάκης, Παντελιάδης, Τσαμπούρης, Λιάγκας, Μητρόπουλος, Ιωαννίδης, Στανόγεβιτς.
19:13
Ο Πανιώνιος προέρχεται από ήττα με 4-2 από την ΑΕΛ. Από την άλλη, ο Λεβαδειακός προέρχεται κι αυτός από ήττα από τον Αστέρα.
19:14
Στον πάγκο για τον Πανιώνιο: Μάλερμπ, Κότσιτς, Σιντί Αλί, Μάκρυλλος, Σταυρόπουλος, Παπαγεωργίου, Άλμπεργκ.
19:14
Στον πάγκο για τον Λεβαδειακό: Ζωγράφος, Νίκας, Μαρκόβσκι, Χατζηλάμπρος, Βήχος, Βίντεκερ, Μανγκά.
19:26
Σε λίγα λεπτά η σέντρα στο παιχνίδι
19:28
Λίγος ο κόσμος στη Νέα Σμύρνη. Οι δυο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.
19:31
1' Σέντρα στο παιχνίδι για τον Πανιώνιο.
19:32
2' Κόρνερ για τον Πανιώνιο.
19:33
Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ για τους γηπεδούχους.
19:35
4' Κόρνερ για τον Πανιώνιο, κεφαλιά του Ντομίνγκες, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
19:40
Πιο επιθετικός ο Πανιώνιος σε αυτά τα πρώτα λεπτά.
19:48
16' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο, με τον Ντουρμισάι να γυρίζει, να κάνει το σουτ με το αριστερό και τον τερματοφύλακα να μπλοκάρει.
19:51
20' Σουτ του Μασούρα, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
19:52
21' Ενέργεια του Οικονομίδη στα όρια της περιοχής και φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Πανιώνιο.
19:53
Το φάουλ έκανε ο Λιάγκας και αντίκρισε την κίτρινη κάρτα.
19:54
23' Ο Σπιριντόνοβιτς εκτελεί το φάουλ, η μπάλα μακριά από τα δοκάρια, άουτ.
19:55
Πιέζει ο Πανιώνιος τον Λεβαδειακό.
19:58
Στην προηγούμενη φάση, από το ριπλέι φαίνεται πως ο Λιάγκας ανέτρεψε τον Μασούρα μέσα στην περιοχή. Ο διαιτητής όμως έδωσε φάουλ έξω από αυτήν.
20:00
Κίτρινη κάρτα στον Οικονομίδη.
20:02
Συμπληρώσαμε το πρώτο ημίωρο στη Νέα Σμύρνη. Πάντα στο 0-0 οι δυο ομάδες.
20:03
32' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Σπιριντόνοβιτς βρέθηκε σε θεση τετ α τετ, πλάσαρε, αλλά ο Μπάγιτς έδιωξε σε κόρνερ.
20:07
Κίτρινη κάρτα στον Κεϊτά.
20:08
37' Φάουλ από τον Στανόγιεβιτς, η μπάλα βρήκε στο τείχος, αλλά ο Κότνικ έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.
20:12
41' ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 0-1!
20:12
Αντεπίθεση για τον Λεβαδειακό, κάθετη πάσα από τον Κεϊτά, ο Ιωαννίδης πλάσαρε σωστά για το 0-1!
20:15
44' Κεφαλιά από τον Κεϊτά, έπειτα από κόρνερ, η μπάλα έξω.
20:17
Λήξη ημιχρόνου.
20:34
46' Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
20:34
Στη θέση του Οικονομίδη ο Σιντί Αλί για τον Πανιώνιο
20:37
49' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο, με τον Σπιριντόνοβιτς ξανά να βρίσκεται σε θέση τετ α τετ, να πλασάρει, και τον Μπάγιτς να διώχνει.
20:39
51' Μακρινό σουτ του Σαραμαντά, μπλοκάρει ο Μπάγιτς.
20:45
57' Πάλι σε θέση τετ α τετ ο Σπιριντόβιτς, το πλασέ του πέρασε άουτ!
20:48
59' Ο Ζησόπουλος σκοράρει με κεφαλιά, αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Ο παίκτης του Λεβαδειακού ήταν οριακά εκτεθειμένος.
20:49
Κίτρινη κάρτα στον Ιωαννίδη.
20:55
67' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μαρκόφσκι αντί του Νανγκίς.
20:56
68' Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Σουτ του Μασούρα μέσα από την περιοχή, η μπάλα βρήκε το αριστερό δοκάρι.
21:00
71' Απευθείας φάουλ του Ντουρμισάι, άουτ
21:03
75΄Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Άλμπεργκ αντί του Κόρμπου.
21:05
77' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Έξω ο Καθάριος, μέσα ο Μανγκά.
21:10
82' Μακρινό σουτ του Μητρόπουλου, η μπάλα δίπλα από την εστία του Κότνικ.
21:11
83' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο, με το μακρινό δυνατό σουτ του Σπιριντόνοβιτς να βρίσκει σε αντίπαλο και να περνάει κόρνερ!
21:13
84' Νέο σουτ του Σπιριντόνοβιτς, από διαγώνια θέση μέσα αριστερά, η μπάλα καταλήγει εκ νέου κόρνερ...
21:13
85' Βήχος αντί Ιωαννίδη στην τελευταία αλλαγή των φιλοξενούμενων.
21:17
88' Γέμισμα από αριστερά του Σπιριντόνοβιτς, ο Σιντί Αλί έστειλε τη μπάλα με τον ώμο άουτ.
21:18
89' Κίτρινη κάρτα στον Μπάγιτς για καθυστερήσεις.
21:19
90' Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις...
21:20
90'+1' Δεύτερο δοκάρι για τον Πανιώνιο, με τον Μασούρα να σουτάρει από το ύψος της περιοχής αλλά τη μπάλα να μην καταλήγει στα δίχτυα!
21:23
90'+5' Γκοοοοολ! 1-1 ο Πανιώνιος, με τον Άλμπεργκ να σουτάρει έξω από την περιοχή, τον Μπάγιτς να μην βλέπει καθαρά την πορεία της μπάλας και αυτή να καταλήγει στα δίχτυα του.
21:25
90'+7' Λήξη του αγώνα, με τον Πανιωνιο και τον Λεβαδειακό να αναδεικνύονται ισόπαλοι με 1-1.