Όμιλοι Champions League

Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sport-fm.gr την εξέλιξη των αγώνων για την τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

19:30
Καλησπέρα σας!
19:32
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των αναμετρήσεων για την έκτη και τελευταία αγωνιστική των ομίλων 1-4 για το Champions League.
19:33
Η αρχή γίνεται με τις αναμετρήσεις του 4ου ομίλου που ξεκινούν στις 19:55.
19:35
Αναλυτικά οι ενδεκάδες του Σάλκε-Λοκομοτίβ Μόσχας:
Σάλκε (4-1-3-2): Φέρμαν- Γκόλερ, Νάλντο, Νάστασιτς, Μεντίλ- Σοπφ, Σταμπουλί, Σερντάρ, Μασκαρέγ- Κονοπλιάνκα, Τόιχερτ.
Λοκομοτίβ Μόσχας (4-4-2): Γκιιγιέρμε- Ιγκνατίεφ, Κβερκβέλια, Χέβεντες, Ρίμπους- Μπαρίνοφ, Κρικόβιακ, Ντενίσοφ, Μίραντσουκ- Έντερ, Φαρφάν.
19:37
Αναλυτικά οι ενδεκάδες του Γαλατασαράι-Πόρτο:
Γαλατασαράι (4-5-1): Μουσλέρα- Φερέιρα, Μαϊκόν, Καμπάκ, Ναγκατόμο- Φεγκουλί, Φερνάντο, Ντονκ, Εντιαγέ, Ροντρίγκες- Ντερντιγιόκ.
Πόρτο (4-3-3): Κασίγιας- Περέιρα, Φελίπε, Λέιτε, Τέγιες- Ερέρα, Ντανίλο, Ολιβέιρα- Λόπες, Μαρεγκά, Ερνάνι.
19:40
Η Πόρτο και η Σάλκε έχουν εξασφαλίσει ήδη την πρόκριση στη «νοκ άουτ» φάση. Η «μάχη» επικετρώνεται στην τρίτη θέση και στο εισιτήριο που οδηγεί στους «32» του Europa League. Η Γαλατασαράι έχει 4 βαθμούς, ενώ οι Ρώσοι έχουν 3.
19:43
Εικόνες από την προπόνηση των Τούρκων!
19:44
19:52
Οι ομάδες κάνουν την είσοδό τους στα δύο γήπεδα.
19:56
ΕΝΑΡΞΗ πρώτου ημιχρόνου στις δύο αναμετρήσεις.
19:58
Ο Χέβεντες τυγχάνει μεγάλης αποθέωσης από τους φίλους της Σάλκε, καθώς είχε αγωνιστεί για 11 χρόνια με τη φανέλα των «βασιλικών μπλε».
20:01
5' Συμπληρώθηκαν τα πρώτα πέντε λεπτά στα δύο παιχνίδια. Τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής.
20:05
8' Ισορροπημένο μέχρι στιγμής το παιχνίδι στη Γερμανία.
20:09
11' Πέναλτι ζητούν οι παίκτες της Γαλατασαράι για χέρι του Φελίπε. Ωστόσο μετά από απόφαση του διαιτητή γυρίζει πίσω η φάση για οφσάιντ. Σωστή απόφαση του ρέφερι.
20:12
16' Αναγκαστική αλλαγή για την Σάλκε που βλέπει τον Μεντίλ να μην μπορεί να συνεχίσει. Την θέση του παίρνει ο Μπαμπά.
20:13
17΄ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΡΤΟ!
20:14
Μετά από εκτέλεση φάουλ του Τέγιες, ο Φελίπε θα πεταχτεί στη καρδιά της αντίπαλης περιοχής και με καρφωτή κεφαλιά θα ανοίξει το σκορ. (Γαλατασαράι-Πόρτο 0-1).
20:15
Το γκολ του Φελίπε για το προβάδισμα των Πορτογάλων!
20:19
22' Σφοδρή εναέρια σύγκρουση μεταξύ των Ολιβέιρα και Μαϊκόν. Ευτυχώς σηκώνονται και οι δύο χωρίς κανένα πρόβλημα. (Γαλατασαράι-Πόρτο 0-1)
20:24
28' Η Γαλατασαράι δυσκολεύεται αρκετά να απειλήσει την εστία του Κασίγιας. (Γαλατασαράι-Πόρτο 0-1)
20:34
40' Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο των δύο αναμετρήσεων.
20:36
41' ΠΕΝΑΛΤΙ για την Πόρτο!
20:37
42' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΠΟΡΤΟ!
20:38
Ο Μούσα Μαρεγκά στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνία του Μουσλέρα και δίνει «αέρα» δύο τερμάτων στους Πορτογάλους! (Γαλατασαράι-Πόρτο 0-2)
20:40
Το εύστοχο πέναλτι του Μαρεγκά για το 2-0!
20:41
45+1' ΠΕΝΑΛΤΙ για την Γαλατασαράι!
20:42
45+1' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ!
20:43
Ο Φεγκουλί από το σημείο του πέναλτι θα νικήσει τον Κασίγιας και θα μειώσει σε 2-1! (Γαλατασαράι-Πόρτο 1-2)
20:57
Σιγά-σιγά βγαίνουν και οι ενδεκάδες των αναμετρήσεων που ξεκινούν στις 22:00.
20:59
Οι ενδεκάδες του Λίβερπουλ-Νάπολι (3ος Όμιλος):
Λίβερπουλ (4-3-3): Άλισον- Άρνολντ, Μάτιπ, Φαν Ντάικ, Ρόμπερτσον- Βαϊνάλντουμ, Χέντερσον, Μίλνερ- Σαλάχ, Μανέ, Φιρμίνο.
Νάπολι (4-3-3): Οσπίνα- Μαξίμοβιτς, Αλμπιόλ, Κουλιμπαλί, Ρουί- Άλαν, Χάμσικ, Ρουίς- Καγιεχόν, Μέρτενς, Ισνίνιε.
21:00
Οι ενδεκάδες του Μπαρτσελόνα-Τότεναμ (2ος Όμιλος):
Μπαρτσελόνα(4-3-3): Σίλεσεν- Σεμέδο, Λενγκλέ, Βερμάελεν, Μιράντα- Αλενά, Ράκιτιτς, Άρθουρ- Κουτίνιο, Ντεμπελέ, Ελ Χαντάντι.
Τότεναμ: (4-2-3-1): Λιορίς- Γουόκερ, Αλντερβάιρελντ, Βερτόνγκεν, Ρόουζ- Σισοκό, Γουίνκς, Έρικσεν, Άλι, Σον- Κέιν.
21:00
ΕΝΑΡΞΗ δευτέρου ημιχρόνου σε Γερμανία και Τουρκία.
21:07
Οι ενδεκάδες του Ίντερ-Αϊντχόφεν (2ος Όμιλος):
Ίντερ (4-5-1): Χαντάνοβιτς- Ντ’ Αμπρόσιο, Ντε Φράι, Σκρίνιαρ, Ασαμόα- Πολιτάνο, Καντρέβα, Μπρόζοβιτς, Βαλέρο, Πέρισιτς- Ικάρντι.
Αϊντχόφεν (4-3-3): Ζουτ- Ντούμφρις, Σένσμπερι, Φιρχέφερ, Ανχελίνιο- Χέντριξ, Ροσάριο, Γκαλάβιν- Ντε Γίονγκ, Μπεργκβάιν, Λοσάνο.
21:09
56' Έχει ανοίξει ο ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο, με την Σάλκε να φαίνεται αρκετά πιο απειλητική. (Σάλκε-Λοκομοτίβ Μόσχας 0-0)
21:11
56' Μεγάλη ευκαιρία για την Γαλατά. Ο Ονιεκούρου δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι έπειτα από γύρισμα του Φεγκουλί. (Γαλατασαράι-Πόρτο 1-2)
21:11
57' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΡΤΟ!
21:13
Οι Πορτογάλοι θα συνεργαστούν υπέροχα από τα δεξιά, με τον Ολιβέιρα να είναι ο τελικός αποδέκτης της μπάλας και με όμορφο πλασέ να κάνει το 3-1. (Γαλατασαράι-Πόρτο 1-3)
21:14
Το γκολ του Ολιβέιρα για το 3-1 των Πορτογάλων!
21:15
21:19
65' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ!
21:21
Το γκολ του Ντερτιγιόκ για το 2-3 των Τούρκων!
21:21
67' ΠΕΝΑΛΤΙ για τη Γαλατά!
21:22
ΑΣΤΟΧΟ το πέναλτι για τη Γαλατά, με τον Φεγκουλί να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι του Κασίγιας. (Γαλατασαράι-Πόρτο 2-3)
21:26
Οι ενδεκάδες του Ερυθρού Αστέρα-Παρί Σεν Ζερμέν (3ος Όμιλος):
Ερυθρός Αστέρας (4-4-2): Μπόργιαν- Στοΐκοβιτς, Γκόμπελιτς, Ντεγκενέκ, Ρόντιτς- Μπεν, Γιοβάνοβιτς, Κάουσιτς, Σίμιτς- Μάριν, Πάβκοβ.
Παρί Σεν Ζερμέν (4-4-2): Μπουφόν- Κέρερ, Τιάγκο Σίλβα, Κιμπέμπε, Μπερνάτ- Εμπαπέ, Βεράτι, Μαρκίνιος, Ντι Μαρία- Νεϊμάρ, Καβάνι.
21:27
Το χαμένο πέναλτι του Φεγκουλί
21:28
75' Παραμένει το ισόπαλο αποτέλεσμα στη Γερμανία. (Σάλκε- Λοκομοτίβ Μόσχας 0-0)
21:37
Οι ενδεκάδες του Μονακό-Ντόρτμουντ (1ος Όμιλος):
Μονακό (4-4-2): Μπενάλιο- Μπιανκόν, Γκλικ, Μπαντιασίλ, Ράτζι- Χένρικς, Τίλεμανς, Μπενασέρ, Μεσενγκό- Ντιόπ, Φαλκάο.
Ντόρτμουντ (4-4-2): Χιτς- Χακίμι, Τοπράκ, Ντιαλό, Σμέλτσερ- Πούλισιτς, Βάιγκλ, Νταχούντ, Γκερέρο- Γκέτσε, Φίλιπ.
21:40
85' Πέντε λεπτά ακόμα για τη λήξη των αναμετρήσεων. Δεν έχει αλλάξει κάτι στα παιχνίδια.
21:44
Μπήκαμε στις καθυστερήσεις στα δύο παιχνίδια.
21:44
90+1' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΣΑΛΚΕ!
21:46
Μετά από μια στιγμή αδράνειας της ρωσικής άμυνας, ο Σέπφ θα ανοίξει το σκορ για του Γερμανούς! (Σάλκε-Λοκομοτίβ Μόσχας 1-0)
21:48
Τέλος αναμέτρησης στη Γερμανία. Η Σάλκε θα νικήσει την Λοκομοτίβ Μόσχας με σκορ 1-0.
21:50
Λήξη αναμέτρησης και στην Τουρκία. Η Γαλατασαράι θα ηττηθεί στην έδρα της με 3-2 από την Πόρτο, ωστόσο θα πάρει το εισητίριο για τους «32» του Europa League.
21:51
Αναλυτικά τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα:
Γαλατασαράι-Πόρτο 2-3
Σάλκε-Λοκομοτίβ Μόσχας 1-0
21:52
Οι ενδεκάδες του Μπριζ-Ατλέτικο Μαδρίτης (1ος Όμιλος):
Μπριζ (3-5-2): Χόρβατ- Πουλέν, Μέχελε, Ντένσβιλ- Βόρμερ, Άμραμπατ, Νακαμπά, Βανάκεν, Ενγκόνγκ- Γουέσλεϊ, Οπεντά.
Ατλέτικο Μαδρίτης (4-4-2): Όμπλακ- Αρίας, Γοδίν, Μοντέρο, Σαούλ Νίγκεθ- Λεμάρ, Ρόντρι, Τόμας, Κόκε-Γκριεζμάν, Μάρτινς.
22:01
ΕΝΑΡΞΗ πρώτου ημιχρόνου στις έξι αναμετρήσεις!
22:07
5' Συμπληρώθηκαν τα πρώτα πέντε λεπτά στα παιχνίδια, χωρίς κάποιο τέρμα μέχρι στιγμής.
22:08
7' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ!
22:09
Η Μπαρτσελόνα έφυγε καταπληκτικά στην αντεπίθεση, με τον Ουσμάν Ντεμπελέ να ντριπλάρει και να πλασάρει ιδανικά για το 1-0! (Μπαρτσελόνα-Τότεναμ 1-0)
22:12
9' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λίβερπουλ. Ο Σαλάχ θα σεντράρει από δεξιά, με την κεφαλιά του Μίλνερ να περνά άουτ. Καλός ρυθμός στο παιχνίδι στο «Άνφιλντ» μέχρι στιγμής. (Λίβερπουλ-Νάπολι 0-0)
22:12
9' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΙ!
22:13
Το γκολ του Ντεμπελέ για το προβάδισμα των «μπλαουγκράνα»! (Μπαρτσελόνα-Τότεναμ 1-0)
22:13
13' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ!
22:14
Το γκολ του Καβάνι από ασίστ του Εμπαπέ για το 1-0 των Παριζιάνων! (Ερυθρός Αστέρας-Παρί Σεν Ζερμέν 0-1)
22:15
15' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΝΤΟΡΜΟΥΝΤ!
22:16
Το γκολ του Λοσάνο που «παγώνει» τους Ιταλούς! (Ίντερ-Αϊντχόφεν 0-1)
22:17
Ο Γκερέιρο ανοίγει το σκορ για τους Γερμανούς! (Μονακό-Ντόρτμουντ 0-1)
22:28
26' Καλή στιγμή για τη Λίβερπουλ, το σουτ του Φιρμίνο όμως κοντράρει στα σώματα των αμυντικών. (Λίβερπουλ-Νάπολι 0-0)
22:31
30' Με κύριο εκφραστή τον Αντουάν Γκριεζμάν, η Ατλέτικο Μαδρίτης ψάχνει το γκολ στο Βέλγιο. (Μπριζ-Ατλέτικο Μαδρίτης 0-0)
22:35
32' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τη Τότεναμ, με τον Σίλεσεν να σταματά τον Σον σε τετ-α-τετ και να κρατά το 1-0! (Μπαρτσελόνα-Τότεναμ 1-0)
22:35
34' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!
22:37
Ο Σαλάχ από αρκετά πλάγια θέση θα νικήσει τον Οσπίνα και θα βάλει μπροστά στο σκορ τους «κόκκινους»! (Λίβερπουλ-Νάπολι 1-0)
22:40
39' Νέα καλή στιγμή για την Αϊντχόφεν, με τον Μπεργκβάιν να σουτάρει από μακριά και τον Χαντάνοβιτς να διώχνει σε κόρνερ με υπερένταση. (Ίντερ-Αϊντχόφεν 0-1)
22:41
40' Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους. Μόνο στο Μπριζ-Ατλέτικο δεν έχουμε κάποιο τέρμα.
22:42
40' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΙ!
22:46
42' Κοντά στο 3-0 η Παρί, με τον Εμπαπέ να στέλνει την μπάλα λίγα εκατοστά δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μπόργιαν. (Ερυθρός Αστέρας-Παρί Σεν Ζερμέν 0-2)
22:46
Το όμορφο γκολ του Νεϊμάρ για το 2-0! (Ερυθρός Αστέρας-Παρί Σεν Ζερμέν 0-2)
23:06
48' Νέα καλή ευκαιρία για τη Τότεναμ, καθώς ο Σίλεσεν θα πει «όχι» σε σουτ του Έρικσεν και θα παραχωρήσει κόρνερ. (Μπαρτσελόνα-Τότεναμ 1-0)
23:11
50' Καλή ευκαιρία για τη Λίβερπουλ και πάλι με τον Σαλάχ για να κάνουν το 2-0. (Λίβερπουλ-Νάπολι 1-0)
23:15
23:17
55' Διπλή χαμένη ευκαιρία για τον Ερυθρό Αστέρα, με τους Μπεν και Μάριν να μην μπορούν να σκοράρουν από καλή θέση. (Ερυθρός Αστέρας-Παρί Σεν Ζερμέν 0-2)
23:18
56' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΥΘΡΟ ΑΣΤΕΡΑ!
23:19
Η πίεση έφερε «καρπούς» για τους Σέρβους, με τον Γκόμπελιτς να μειώνει σε 2-1! (Ερυθρός Αστέρας-Παρί Σεν Ζερμέν 1-2)
23:22
61' Δυνατό σουτ του Χέντερσον από τα 25 μέτρα, πέφτει και μπλοκάρει εντυπωσιακά ο Λιορίς στην δεξιά του γωνία! (Λίβερπουλ-Νάπολι 1-0)
23:24
66' Η Ίντερ ψάχνει αγωνιωδώς το γκολ που θα την ξαναβάλει σε «τροχιά» πρόκρισης. (Ίντερ-Αϊντχόφεν 0-1)
23:30
73' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΝΤΕΡ!
23:33
Ο Ικάρντι με κοντινή κεφαλιά ισοφαρίζει για τους Ιταλούς! (Ίντερ-Αϊντχόφεν 1-1)
23:36
74' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΙ!
23:38
77' Τεράστια ευκαιρία για την Λίβερπουλ. Ο Μανέ από αρκετά πλεονεκτική θέση θα κοπεί από τον Οσπίνα και θα παραμείνει το 1-0. (Λίβερπουλ-Νάπολι 1-0)
23:39
Η καρφωτή κεφαλιά του Μαρκίνιος για το 3-1 των Παριζιάνων! (Ερυθρός Αστέρας-Παρί Σεν Ζερμέν 1-3)
23:41
79' Μεγάλη ευκαιρία για τη Νάπολι. Ο Καγιεχόν θα πλασάρει μέσα από την περιοχή, όμως το πλασέ του θα περάσει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Άλισον. (Λίβερπουλ-Νάπολι 1-0)
23:42
83' Δεύτερο δοκάρι για την Μπαρτσελόνα και πάλι με τον Κουτίνιο. Ο Βραζιλιάνος από τα αριστερά θα κάνει το σουτ, το οποίο βρίσκει στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Λιορίς.
23:42
85' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΤΕΝΑΜ!
23:44
Ο Λούκας Μόουρα θα ισοφαρίσει για την Τότεναμ και θα δώσει το προβάδισμα πρόκρισης στους Άγγλους! (Μπαρτσελόνα-Τότεναμ 1-1)
23:45
88' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ!
23:47
Το δεύτερο γκολ του Γκερέιρο στο παιχνίδι για τους Γερμανούς! (Μονακό-Ντόρτμουντ 0-2)
23:49
Έχουμε μπει στις καθυστερήσεις των αναμετρήσεων.
23:52
90+4' Κεφαλιά του Μαρτίνες πάνω από την εστία των Ολλανδών! (Ίντερ-Αϊντχόφεν 1-1)
23:53
90+2' Τεράστια ευκαιρία για τη Νάπολι. Ο Μίλικ σε ανεπανάληπτο τετ-α-τετ θα νικηθεί από τον Βραζιλιάνο τερματοφύλακα της Λίβερπουλ! (Λίβερπουλ-Νάπολι 1-0)
23:53
Έχουμε τελικό αποτέλεσμα σε Βαρκελώνη και Μονακό.
23:54
90+2' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΠΑΡΙ!
23:55
Ο Εμπαπέ θα δώσει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των Παριζιάνων! (Ερυθρός Αστέρας-Παρί Σεν Ζερμέν 1-4)