LIVE: Όμιλοι Champions League

Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sport-fm.gr την εξέλιξη των αγώνων για την τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

19:43
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε LIVE την εξέλιξη των 8 σημερινών παιχνιδιών, με τα οποία ολοκληρώνεται η φάση των ομίλων του φετινού Champions League!
19:44
Με τα δύο παιχνίδια του 7ου ομίλου ξεκινάει η αποψινή δράση στις 19:55. Στην Τσεχία η Βικτόρια Πλζεν αντιμετωπίζει τη Ρόμα, ενώ η Ρεάλ Μαδρίτης υποδέχεται στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου» την ΤΣΣΚΑ Μόσχας!
19:46
Οι ενδεκάδες των ομάδων:
Βικτόρια Πλζεν (4-2-3-1): Χρούσκα – Λιμπέρσκι, Χούμπνικ, Χέιντα, Χάβελ – Χροσόβσκι, Προχάτζκα – Κόβαρικ, Τσέρμακ, Κόπιτς – Τσορί
Ρόμα (4-2-3-1): Μιράντε – Κολάροφ, Μανωλάς, Μαρκάνο, Σαντόν – Ενζοζί, Κριστάντε – Κλάιφερτ, Παστόρε, Ουντέρ – Σικ

Ρεάλ Μαδρίτης (4-3-3): Κουρτουά – Μαρσέλο, Σάντες, Βαγιέχο, Οντριοθόλα – Βαλβέρδε, Γιορέντε, Ίσκο – Βινίσιους, Ασένσιο, Μπενζεμά
ΤΣΣΚΑ Μόσχας (5-3-2): Ακινφέεφ – Σενίκοφ, Μάγκνουσον, Μπεσάο, Ναμπάπκιν, Φερνάντες – Ομπλιακόφ, Μπίστροβιτς, Βλάσιτς – Σίγκουρντσον, Τσαλόφ
19:48
Ρεάλ Μαδρίτης και Ρόμα έχουν ήδη εξασφαλίσει την πρόκρισή τους στη φάση των "16", ενώ Πλζεν και ΤΣΣΚΑ έχουν από 4 βαθμούς και θα παλέψουν για την τρίτη θέση του ομίλου και το εισιτήριο για το Europa League.
19:50
Οι "μερένχες" μάλιστα έχουν εξασφαλίσει και την πρωτιά του ομίλου, αφού βρίσκονται τρεις αβαθμούς πάνω από τη Ρόμα και την έχουν νικήσει και στα δύο μεταξύ τους παιχνίδια.
19:56
ΕΝΑΡΞΗ στα παιχνίδια!
19:57
Με αρκετές αλλαγές παρατάσσει την ομάδα του ο Σαντιάγο Σολάρι, με τον Βινίσιους να γίνεται ο νεαρότερος μη Ισπανός ποδοσφαιριστής που ξεκινάει σε παιχνίδι Champions League στη ιστορία της Ρεάλ Μαδρίτης (σε ηλικία 18 χρονών και 152 ημερών)!
19:59
4' Η Ρεάλ Μαδρίτης έχει μπει δυνατά στο παιχνίδι και πιέζει την ΤΣΣΚΑ.
20:02
5' Η Πλζεν απείλησε τη Ρόμα για πρώτη φορά στο παιχνίδι, με μια κεφαλιά του Χούμπνικ να περναει ψηλά άουτ.
20:05
Πέρασε το πρώτο δεκάλεπτο στα δύο παιχνίδια, χωρίς να έχουμε δει ακόμα κάποιο γκολ.
20:09
Ένας παλιός γνώριμος της "βασίλισσας" στα επίσημα του "Μπερναμπέου" για το αποψινό παιχνίδι με την ΤΣΣΚΑ! Εικόνα live21962432/1143.jpg
20:10
14' Αδύναμο σουτ του Ασένσιο, μπλοκάρει εύκολα ο Ακινφέεφ. (Ρεάλ Μαδρίτης - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 0-0)
20:13
18' Η Ρεάλ Μαδρίτης έχει την υπεροχή, με τους παίκτες της ΤΣΣΚΑ να αμείνονται στο δικό τους μισό.
20:20
23' ΔΟΚΑΡΙ για τη Ρεάλ Μαδρίτης, μετά από ωραίο σουτ του Ασένσιο. Λίγο νωρίτερα ο Ακινφέεφ αντέδρασε ιδανικά σε σουτ του Βινίσιους από πλάγια θέση. Παραμένει το 0-0.
20:21
Την ίδια ώρα η Ρόμα πιέζει και έχει κλείσει την Πλζεν στην μεγάλη της περιοχή. (Πλζεν - Ρόμα 0-0)
20:21
26' Πρώτη καλή στιγμή για Πλζεν, ο Κόβαρικ από πολύ πλεονεκτική θέση στέλνει τη μπάλα ψηλά άουτ.
20:22
27' Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τη Ρεάλ Μαδρίτης.
20:24
28' Ο Ίσκο εκτέλεσε, στέλνοντας τη μπάλα πάνω στο τείχος. (Ρεάλ Μαδρίτης - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 0-0)
20:27
Να θυμίσουμε πως στην ισοβαμία μεταξύ Πλζεν και ΤΣΣΚΑ υπερτερούν οι Τσέχοι. Συνεπώς, όπως έχουν αυτή τη στιγμή τα πράγματα, η Πλζεν παίρνει την τρίτη θέση του ομίλου και το εισιτήριο για τη φάση των "32" του Europa League.
20:28
31' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ Μαδρίτης, μετά από πολύ ωραία συνεργασία των παικτών της, ο Ασένσιο βρέθηκε απέναντι στον Ακινφέεφ αλλά έστειλε τη μπάλα πάνω στον αρχηγό της ΤΣΣΚΑ.
20:30
Ελάχιστα έχει απειληθεί ο Κουρτουά από τους επιθετικούς της ΤΣΣΚΑ ως τώρα. Εικόνα live21962432/42290.jpg
20:32
37' Ο Κολάροφ κέρδισε φάουλ για τη Ρόμα από τα αριστερά, σαν κοντινό κόρνερ.
20:32
37' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ
20:34
Μετά από γρήγορη αντεπίθεση και φανταστικό πλασέ του Τσάλοφ, η ΤΣΣΚΑ παίρνει προβάδισμα στο "Μπερναμπέου", εκμεταλλευόμενη την πρώτη καλή ευκαιρία που δημιούργησε! (Ρεάλ Μαδρίτης - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 0-1)
20:35
Το γκολ του Τσάλοφ με το οποίο η ΤΣΣΚΑ περνάει την Πλζεν και ανεβαίνει στην τρίτη θέση του ομίλου!
20:36
41' Φάουλ σε καλή θέση τώρα για τη Ρεάλ Μαδρίτης.
20:36
41' Ο Ασένσιο εκτέλεσε, οι αμυντικοί έδιωξαν σε κόρνερ.
20:38
43' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ
20:39
Οι Ρώσοι "παγώνουν" για δεύτερη φορά το "Μπερναμπέου", με τον Κουρτουά να αποκρούει ένα πλασέ του Φερνάντες και τον Σενίκοφ να παίρνει το "ριμπάουντ" και να κάνει το 2-0 για την ΤΣΣΚΑ! (Ρεάλ Μαδρίτης - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 0-2)
20:40
Το δεύτερο γκολ της ΤΣΣΚΑ με τον Σενίκοφ!
20:41
Εκεί που η ΤΣΣΚΑ ήταν παντελώς ακίνδυνη στα πρώτα 35 λεπτά του παιχνιδιού, καταφέρνει να σκοράρει δύο φορές και να πάρει μεγάλο προβάδισμα κόντρα στην πρωταθλήτρια Ευρώπης!
20:42
ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ στις δύο αναμετρήσεις.
20:42
Ρεάλ Μαδίτης - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 0-2
Βικτόρια Πλζεν - Ρόμα 0-0
20:43
Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, η ΤΣΣΚΑ βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην τρίτη θέση του ομίλου. Σε περίπτωση όμως που η Πλζεν νικήσει τη Ρόμα θα περάσει ξανά μπροστά από τους Ρώσους. Εικόνα live21962432/40708.jpg
20:55
Σιγά-σιγά γίνονται γνωστές και οι ενδεκάδες των ομάδων που θα αγωνιστούν στις 22:00.
20:56
Για τον όμιλο της ΑΕΚ, ο Άγιαξ αντιμετωπίζει την Μπάγερν Μονάχου, στη μάχη για την πρωτιά.
Άγιαξ (4-3-3): Ονανά – Ταλιαφίκο, Ντε Λιχτ, Βόμπερ, Μαζραουί – Βαν Ντε Μπέεκ, Μπλιντ, Ντε Γιονγκ – Νέρες, Τάντιτς, Ζίγιεκ
Μπάγερν Μονάχου (4-2-3-1): Νόιερ – Αλάμπα, Ζούλε, Μπόατενγκ, Ραφίνια – Γκορέτζκα, Κίμιχ – Ριμπερί, Μίλερ, Γκνάρμπι – Λεβαντόφσκι
20:57
ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ στα δύο παιχνίδια.
20:59
47' Η Ρόμα μπαίνει δυνατά και στο δεύτερο ημίχρονο, χάνοντας μια καλή ευκαιρία με τον Κλάιφερτ. (Πλζεν - Ρόμα 0-0)
21:06
54' Η ΤΣΣΚΑ κερδίζει μερικά συνεχόμενα κόρνερ και ο Κρόος ετοιμάζεται να περάσει στον αγωνιστικό χώρο για τη Ρεάλ Μαδρίτης. (Ρεάλ Μαδρίτης - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 0-2)
21:07
55' Ευκαιρία για την ΤΣΣΚΑ με τον Φερνάντες να κάνει δυνατόι σουτ και τον Κουρτουά να διώχνει, Στην αντεπίθεση ο Ισκο από καλή θέση δεν κατάφερε να απειλήσει τον Ακινφέεφ.
21:07
Πολύ καλός ο ρυθμός στο παιχνίδι στα πρώτα δέκα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου.
21:11
Για τον 8ο όμιλο, παίζουν Βαλένθια – Μάντσετσερ Γιουνάιτεντ και Γιουνγκ Μπόις – Γιουβέντους.
Βαλένθια (4-4-2): Ντομενέκ – Λάτο, Ντιακαμπί, Βέτζο, Πιτσίνι – Τσερίσεφ, Κοντογμπιά, Παρέχο, Σολέρ – Μίνα, Μπατσουαγί
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (4-2-3-1): Ρομέρο – Ρόχο, Μπαϊγί, Τζόουνς, Βαλέντσια – Πογκμπά, Φελαϊνί, Φρεντ, Μάτα, Περέιρα - Λουκακου

Γιουνγκ Μπόις (4-3-3): Βόλφλι – Γκαρσία, Μπενίτο, Καμαρά, Εμπαμπού – Εμπισέρ, Λοπέρ, Σο – Φάσναχτ, Ενγκαμαλέου, Ορό
Γιουβέντους (4-4-2): Σέζνι – Κουαρδάδο, Μπονούτσι, Ρουγκάνι, Ντε Σίλιο – Μπερναρντέσι, Πιάνιτς, Μπεντακούρ, Κόστα – Ρονάλντο, Μάντζουκιτς
21:12
60' H Ρεάλ Μαδρίτης πιέζει τώρα και ψάχνει ένα γκολ για να ξαναμπεί στο παιχνίδι. (Ρεάλ Μαδρίτης - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 0-2)
21:14
62' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΙΚΤΟΡΙΑ ΠΛΖΕΝ
21:15
Ο Κόπιτς έδωσε σέντρα πάρε-βάλε στον Κόβαρικ και εκείνος από κοντά σκοράρει και βάζει μπροστά την Πλζεν! (Πλζεν - Ρόμα 0-1)
21:16
Το γκολ που βάζει μπροστά την Πλζεν κόντρα στη Ρόμα! Αυτή τη στιγμή η Πλζεν είναι αυτή που βρίσκεται στην τρίτη θέση του ομίλου.
21:19
68' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΟΜΑ
21:20
Με υπέροχο πλασέ του Ουντέρ στην κίνηση, ισοφαρίζει η Ρόμα! (Πλζεν - Ρόμα 1-1)
21:21
Το γκολ της ισοφάρισης για τη Ρόμα!
21:24
72' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΖΕΝ
21:24
73' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ
21:25
Με γκολ του Τσορί, η Πλζεν παίρνει ξανά το προβάδισμα! (Πλζεν - Ρόμα 2-1)
21:26
Το γκολ του Σίγκουρντσον που δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ΤΣΣΚΑ μέσα στο "Μπερναμπέου"! (Ρεάλ Μαδρίτης - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 0-3)
21:29
Οι ενδεκάδες για τα παιχνίδια του 6ου ομίλου, Σαχτάρ - Λιον και Μάντσεστερ Σίτι - Χοφενχάιμ.
Σαχτάρ (4-2-3-1): Πιατόφ – Ιζμάιλι, Κοτσόλαβα, Κριβτσόφ, Ματβιγιένκο – Στεπανένκο, Μαϊκόν – Τάισον, Κοβαλένκο, Μάρλος – Μοράες
Λιον (3-4-3): Λόπες – Μαρσάλ, Μαρσέλο, Ντεναγιέρ – Μεντί, Αουάρ, Τουσάρτ, Τετέ – Ντεπάι, Φεκίρ, Τραορέ

Μάντσεστερ Σίτι (4-3-3): Έντερσον – Ζιντσένκο, Λαπόρτ, Οταμέντι, Στόουνς – Φόντεν, Γκουντογκάν, Μπερνάρντο Σίλβα – Σανέ, Στέρλινγκ, Ζέσους
Χοφενχάιμ (3-5-2): Μπαόυμαν – Μπρένετ, Νούχου, Χούμπνερ – Σουλτζ, Μπιτενκούρ, Γκείγκερ, Γκρίλιτς, Καντεραμπέκ – Κράμαριτς, Ζοέλιντον
21:31
Μπαίνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο των αναμετρήσεων που ξεκίνησαν στις 19:55. Αν παραμείνουν έτσι τα αποτελέσματα, η Πλζεν πάει στο Europa League και η ΤΣΣΚΑ Μόσχας σπίτι της, παρά το μεγάλο διπλό στο "Σαντιάγο Μπερναμπέου".
21:39
Τίποτα δεν έχει αλλάξει στα δύο παιχνίδια, καθώς πλησιάζουμε στις καθυστερήσεις.
21:45
90'+2' ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ για τη Ρόμα.
Ο Πελεγκρίνι παίρνει δύο κίτρινες κάρτες σε τρία λεπτά και αποβάλλεται.
21:46
ΤΕΛΟΣ στα παιχνίδια που ξεκίνησαν στις 19:55.
Ρεάλ Μαδρίτης - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 0-3
Βικτόρια Πλζεν - Ρόμα 2-1
21:48
Η Πλζεν πήρε τη νίκη που ήθελε και θα συνεχίσει στο Europa League, ενώ η ΤΣΣΚΑ, παρά το γεγονός πως ανάγκασε τη Ρεάλ Μαδρίτης στην πιο βαριά εντός έδρα ευρωπαϊκή ήττα της ιστορίας της, θα μείνει στην τελευταία θέση του ομίλου, πληρώνοντας την εντός έδρας ήττα από τους Τσέχους (2-1) την προηγούμενη αγωνιστική.
21:50
Η δράση συνεχίζεται με έξι ακόμα παιχνίδια, συμπεριλαμβανομένου και αυτού της ΑΕΚ με την Μπενφίκα στη Λισαβόνα. Με τις αναμετρήσεις αυτές θα ολοκληρωθεί η φάση των ομίλων του φετινού Champions League.
21:50
21:52
Σημαντικότερο όλων, το παιχνίδι ανάμεσα σε Σαχτάρ και Λιον, από το οποίο θα κριθεί το ποια από τις δύο θα περάσει στη φάση των "16" από τον 6ο όμιλο. Οι Ουκρανοί θέλουν μόνο νίκη στο χιονισμένο Κίεβο, ενώ η Λιον "βολεύεται" και με ισοπαλία.
21:54
Άγιαξ και Μπάγερν Μονάχου μονομαχούν για την πρωτιά του 5ου ομίλου, με τους Ολλανδούς να θέλουν μόνο νίκη.
21:56
Στον 8ο όμιλο, Μάντσετσερ Γιουνάιτεντ και Γιουβέντους έχουν ήδη προκριθεί, με τους πρωταθλητές Ιταλίας να είναι 2 βαθμούς πάνω από τους "κόκκινους διαβόλους".
21:56
Παρακάτω έχουν ανέβει και οι ενδεκάδες των ομάδων για τα παιχνίδια που ξεκινάνε σε λίγα λεπτά.
22:00
ΕΝΑΡΞΗ ΤΩΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ
22:02
2' Πρώτη καλή φάση για την Μπάγερν, ένα σουτ του Γκνάμπρι περνάει λίγο δίπλα από το αριστερί δοκάρι του Ονανά. (Άγιαξ - Μπάγερν Μονάχου 0-0)
22:06
2' Έντονη η χιονόπτωση στο Κίεβο, όπου πραγματοποιείται το παιχνίδι ανάμεσα σε Σαχτάρ και Λιον. Από αυτό το ζευγάρι θα προκείψει η τελευταία ομάδα που μένει για να συμπληρωθεί το "παζλ" της φάσης των "16" της διοργάνωσης. (Σαχτάρ - Λιον 0-0)
22:10
6' Ευκαιρία για την Χοφενχάιμ, με τον Γκρίλιτς να στέλνει από πλεινεκτική θέση τη μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Έντερσον (Μάντσεστερ Σίτι- Χοφενχάιμ 0-0)
22:12
12' Πολύ καλή ευκαιρία για τη Μπάγερν με τον Ονανά να νικάει σε τετ-α-τετ τον Γκνάμπρι. (Άγιαξ - Μπάγερν Μονάχου 0-0)
22:12
13' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ
22:14
Ο Γκνάμπρι βρήκε με ωραία κάθετη πάσα τον Πολωνό και ο Λεβαντόφσκι με ιδανικό τελείωμα έδωσε το προβάδισμα στη Μπάγερν! (Άγιαξ - Μπάγερν Μονάχου 0-1)
22:15
Το γκολ του Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι που δίνει προβάδισμα... πρωτιάς στην Μπάγερν Μονάχου!
22:16
15' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γιουβέντους, με τον Ρονάλντο να αστοχεί από πολύ καλή θέση. (Γιουνγκ Μπόις - Γιουβέντους 0-0)
22:18
15' ΠΕΝΑΛΤΙ για την Χοφενχάιμ
22:18
17' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΛΕΝΘΙΑ
22:18
16' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΧΟΦΕΝΧΑΙΜ
22:19
Ο Κάρλος Σολέρ δίνει το προβάδισμα στη Βαλένθια! (Βαλένθια - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-0)
22:21
Ο Κράμαριτς εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που έκανε ο Λαπόρτ και η πολύ καλή έως τώρα Χοφενχάιμ μπαίνει σε θέση οδηγούστο Μάντσεστερ! (Μάντσεστερ Σίτι - Χοφενχάιμ 0-1)
22:23
Το πεναλτι και η εύστοχη εκτέλεσή του από τον Κράμαριτς!
22:24
Λίγο αργότερα η Σϊτι είχε δοκάρι, μετά από κεφαλιά του Γκάμπριελ Ζέσους.
22:25
21' Και ακόμα μία ευκαιρία για την Μάντσεστερ Σίτι τώρα, με κεφαλιά του Στόουνς να αποκρούεται από τον Μπάουμαν. Άμεση αντίδραση από τους γηπεδούχους. (Μάντσεστερ Σίτι - Χοφενχάιμ 0-1)
22:25
22' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΣΑΧΤΑΡ
22:27
Ο Μοράες μετά από πάσα του Ιζμάιλι πλαδάρει ιδανικά και δίνει προβάδισμα πρόκρισης στους πρωταθλητές Ουκρανίας! (Σαχτάρ - Λιον 1-0)
22:28
28' Τεράστια ευκαιρία για την Μπάγερν, ο Λεβαντόφσκι δεν κατάφερε να σκοράρει από πολύ κοντά, η μπάλα βρήκε στο κεφάλι του Ονανά και κατέλειξε κόρνερ. (ΆγιαξΜπάγερν Μονάχου 0-1)
22:28
Το γκολ της Σαχτάρ για το 1-0 κόντρα στη Λιον!
22:29
29' Πέναλτι για την Γιουνγκ Μπόις!
22:30
29' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΙΟΥΝΓΚ ΜΠΟΙΣ
22:31
Ο Σέζνι πέφτει σωστά και ακουμπάει τη μπάλα, ωστόσο εκείνη καταλήγει στα δίχτυα με τη "βοήθεια" του δοκαριού και έτσι ο Ορο χρίζεται σκόρερ! (Γιουνγκ Μπόις - Γιουβέντους 1-0)
22:33
Έτσι παίρνουν το προβάδισμα οι Ελβετοί στη Βέρνη στο παιχνίδι με τη Γιουβέντους!
22:35
32' Η Λιον έχει πάρει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο μετά το γκολ που δέχθηκε, ψάχνοντας την ισοφάριση. (Σαχτάρ - Λιον 1-0)
22:38
34' Ακόμα ένα δοκάρι για την Μάντσεστερ Σίτι, μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Νούχου παραλίγο να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, αλλά εκείνη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.(Μάντσεστερ Σίτι - Χοφενχάιμ 0-1)
22:38
Ο Κράμαριτς πανηγυρίζει το πέμπτο του γκολ στην έκτη του εμφάνιση στο φετινό Champions League! Εικόνα live21962432/3509.jpg
22:44
42' Δυνατό σουτ του Κριστιάνο Ρονάλντο έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα περνάει ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Βόλφλι. (Γιουνγκ Μπόις - Γιουβέντους 1-0)
22:45
Ο Λεβαντόφσκι βρίσκει δίχτυα για έβδομη φορά στο φετινό Champions League και περνάει στην πρώτη θέση του πίνακα των σκόρερ της φετινής διοργάνωσης! Εικόνα live21962432/56040.jpg
22:49
45'+1' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ
22:50
Ο Σανέ με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ, ισοφαρίζει για τους "πολίτες"! (Μάντσεστερ Σίτι - Χοφενχάιμ 1-1)
22:50
Η άψογη απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σανέ!
23:05
Το ωραιότερο γκολ της βραδιάς (μέχρι νεοτέρας) έχει προέλθει από το αριστερό πόδι του Σανέ! Εικόνα live21962432/59455.jpg
23:06
47' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΛΕΝΘΙΑ
23:07
Απίστευτο αυτογκόλ από τον Φιλ Τζόουνς και 2-0 για τις "νυχτερίδες"! (Βαλένθια - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-0)
23:08
Το αυτογκόλ του Τζόουνς.
23:11
49' Τεράστια διπλή ευκαιρία για τη Σίτι, με τον Μπάουμαν να νικάει εις διπλούν τον Λαπόρτ. (Μάντσεστερ Σίτι - Χοφενχάιμ 1-1)
23:18
56' Ακόμα μία ευκαιρία για την Μάντσεστερ Σίτι, μετά από πολύ γρήγορη αντεπίθεση Στέρλινγκ, Σανέ και Μπερνάρντο Σίλβα βρέθηκαν απέναντι στον Μπάουμαν, με τον Γερμανό τερματοφύλακα να αρνείται το γκολ στον Πορτογάλο! (Μάντσεστερ Σίτι - Χοφενχάιμ 1-1)
23:18
61' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΙΑΞ!
23:19
Υπέροχη συνεργασία των παικτών του Αίαντα, με τον Τάντιτς να ισοφαρίζει από πολύ κοντά και προ κενής εστίας! (Άγιαξ - Μπάγερν Μονάχου 1-1)
23:21
Το γκολ της ισοφάρισης από τον Τάντιτς!
23:22
61' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ
23:23
Εξαιρετική αντεπίθεση για τους "πολίτες", με τον Στέρλινγκ να βρίσκει με υπέροχη πάσα τον Σανέ και τον Γερμανό να κάνει το 2-1! (Μάντσετσερ Σίτι - Χοφενχάιμ 2-1)
23:24
Το δεύτερο προσωπικό γκολ του Σανέ με το οποίο η Σίτι φέρνει "τούμπα" το παιχνίδι με τη Χοφενχάιμ!
23:26
66' Κόκκινη κάρτα για τον Άγιαξ. Ο Βόμπερ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα για ένα πολύ άσχημο μαρκάρισμα πάνω στον Γκορέτζκα, ο οποίος δείχνει να πονάει πάρα πολύ. (Άγιαξ - Μπάγερν Μονάχου 1-1)
23:27
68' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΙΟΥΝΓΚ ΜΠΟΙΣ
23:28
Ο Ορό νικάει για δεύτερη φορά απόψε τον Σέζνι και οι Ελβετοί παίρνουν προβάδισμα ασφαλείας! (Γιουνγκ Μπόις - Γιουβέντους 2-0)
23:28
65' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΙΟΝ
23:29
Με υπέροχο γκολ του Φεκίρ, η Λιον παίρνει ξανά την πρόκριση στα χέρια της! (Σαχτάρ - Λιον 1-1)
23:30
Το 2-0 της Γιουνγκ Μπόις με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Ορό!
23:30
Το φανταστικό γκολ του Ναμπίλ Φεκίρ στο χιονισμένο Κίεβο!
23:34
76' Κόκκινη κάρτα για τη Μπάγερν Μονάχου. Ο Μίλερ αποβάλλεται κι αυτός με απευθείας κόκκινη κάρτα. Με 10 παίκτες και οι δύο ομάδες για το υπόλοιπο του παιχνιδιού. (Άγιαξ - Μπάγερν Μονάχου 1-1)
23:35
Φανταστικά εξελίσσεται το βράδυ για την Γιουνγκ Μπόις στη Βέρνη. Συνεχίζουν να προηγούνται της Γιουβέντους με 2-0! Εικόνα live21962432/57718.jpg
23:38
81' Πέναλτι για τον Άγιαξ!
23:39
80' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ
23:39
82' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΙΑΞ
23:40
Ο Τάντιτς εκτελεί εύστοχα το πέναλτι που έκανε ο Μπόατενγκ και κάνει το 2-1 για τον Άγιαξ! Αυτή τη στιγμή οι Ολλανδοί είναι στην πρώτη θέση του ομίλου! (Αγιαξ - Μπάγερν Μονάχου 2-1)
23:42
Μείωσε με γκολ του Ντιμπάλα η Γιουβέντους! (Γιουνγκ Μπόις - Γιουβέντους 2-1)
23:43
Το πεναλτι και η εύστοχη εκτέλεση από τον Τάντιτς!
23:43
87' Πέναλτι για την Μπάγερν Μοναχου!
23:44
87' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ
23:45
Απίστευτη εξέλιξη στο Άμστερνταμ, με τον Λεβαντόφσκι να ευστοχεί και τη Μπάγερν να παίρνει ξανά την πρώτη θέση! (Άγιαξ - Μπάγερν Μονάχου 2-2)
23:46
88' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΕΝΦΙΚΑ
23:46
Με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκριμάλντο, η ΑΕΚ μένει πίσω στο σκορ στη Λισαβόνα. (Μπενφίκα - ΑΕΚ 1-0)
23:47
87' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΝΤΣΕΤΣΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ
23:47
90' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ
23:49
Με υπέροχο γκολ του Κομάν, η Μπέγερν παίρνει ξανά το προβάδισμα και χαρίζει στους Βαυαρούς την πρώτη θέση του ομίλου!
23:50
Το γκολ του Ράσφορντ για το 2-1 της Γιουνάιτεντ στο "Μεστάγια". (Βαλένθια - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-1)
23:51
88' Το 1-1 παραμένει στο Σαχτάρ-Λιον, με τους Γάλλους να προκρίνονται στη φάση των "16" αν δεν αλλάξει κάτι!
23:52
90'+5' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΙΑΞ
23:53
90'+3' Ακυρωθέν γκολ για τη Γιουβέντους. Ο Ρονάλντο ισοφάρισε αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ. (Γιουνγκ Μπόις - Γιουβέντους 2-1)
23:54
Το γκολ του Ταλιαφίκο, για το 3-3 σε ένα απίστευτο παιχνίδι στο Άμστερνταμ! (Άγιαξ - Μπάγερν Μονάχου 3-3)