Παρακολουθήστε live από το control room του www.sportfm.gr την αναμέτρηση του Άρη με τον Παναιτωλικό, για τη 14η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

18:38
Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Άρη με τον Παναιτωλικό για την 14η αγωνιστική της Super League.
18:38
Ο Σάββας Παντελίδης έχει προχωρήσει σε θεαματικό "λίφτινγκ" της ομάδας του Άρη συγκριτικά με το ματς κόντρα στον Ατρόμητο, αφού υπάρχουν πέντε αλλαγές.
18:39
Η ενδεκάδα του Άρη: Κουέστα, Κωνσταντινίδης, Βαλεριάνος, Βέλεθ, Δεληζήσης, Σιώπης, Ματίγια, Ντιγκινί, Γκάμα, Γκαρσία, Γιουνές
18:40
Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού: Κυριακίδης, Λιάβας, Τσοκάνης, Μαλής, Άργκους, Ντιας, Λουσέρο, Καμαρά, Μάζουρεκ, Μπαρμπόσα, Μοράρ
18:42
Στον πάγκο για τον Άρη: Αναγνωστόπουλος, Μπάσα, Ναζλίδης, Μαρτίνες, Τζανακάκης, Μενένεντεθ, Μαβράι
18:42
Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό: Γιαννακόπουλος, Χαντάκιας, Μανά, Βασιλούδης, Τσιγγάρας, Αγροδήμος, Μπελεβώνης.
18:44
Την αναμέτρηση διευθύνει ο Αγγελος Ευαγγέλου.
19:01
1' Σέντρα αγώνα
19:05
3' Χωρίς κάτι ιδιαίτερο, το πρώτο τρίλεπτο.
19:06
5' Πρώτο κόρνερ στον αγώνα για τον Άρη.
19:07
5' Ωραία εκτέλεση του Γκάμα, ο Κυριακίδης κάνει κακή έξοδο, ο Δεληζήσης την κεφαλιά έξω.
19:08
7' Κερδίζει κι άλλο κόρνερ ο Άρης, που θέλει να πιέσει από την αρχή.
19:12
10' Διακοπή στον αγώνα, σε διεκδίκηση Καμαρά-Δεληζήση, με τον παίκτη του Παναιτωλικού να έχει πάθει ζημιά στο γόνατο.
19:13
Για 3η φορά στην καριέρα του ο Χασάν Καμαρά, τραυματίζεται στο γόνατο.
19:14
13' Ο Μανά στη θέση του άτυχου Καμαρά.
19:15
14' Δοκάρι για τον Άρη με τον Γιουνές από πλάγια θέση και η μπάλα κόρνερ από κόντρα σε αμυνόμενο.
19:15
14' Επικίνδυνο γύρισμα του Ματέο Γκαρσία η μπάλα περνάει έξω.
19:19
16' Νεύρα ανάμεσα σε Μανά και Βαλεριάνο. Στην εξέλιξη της φάσης o Moράρ πιάνει κεφαλιά, μπλόκαρε ο Κουέστα.
19:19
18' Σουτ του Τσοκάνη, άουτ.
19:21
19΄Σουτ του Μανά στον Σιώπη, στην επαναφορά ο Μάζουρεκ αστοχεί από πολύ καλή θέση.
19:22
20' Σέντρα του Βαλεριάνου, με γροθιές ο Κυριακίδης.
19:25
23' Ο Βαλεριάνος κάνει σωτήρια παρέμβαση στο τετ-α-τετ του Μανά με τον Κουέστα. Κόρνερ για τους Αγρινιώτες.
19:25
24' Νέο κόρνερ παραχωρεί ο Δεληζήσης.
19:28
27' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ ΚΑΙ ΑΠΟΒΟΛΗ ΤΟΥ ΚΟΥΕΣΤΑ.
19:30
Ο Δεληζήσης κάνει φοβερό λάθος, ο Μοράρ φεύγει σε τετ-α-τετ και ο Κουέστα τραβάει το σορτσάκι του Μοράρ.
19:30
Ο Αναγνωστόπουλος μπαίνει στην εστία στη θέση του Γιουνές.
19:31
30' Ντεμπούτο για τον 24χρονο πορτιέρε.
19:32
31' Άουτ η εκτέλεση πέναλτι του Μάζουρεκ. Ο Άρης γλίτωσε, αλλά θα παίξει με δέκα για μια ώρα.
19:34
33' Τακουνάκι του Γκαρσία, ο Κυριακίδης απομακρύνει ίσα-ίσα, μπροστά από τον Ντιγκινί. Αίμα κι άμμος στο Κλεάνθης Βικελίδης.
19:40
39' Κόρνερ για τον Άρη.
19:40
39' Ευκαιρία για τον Αρη. Απίθανη επέμβαση σε σουτ του Ριέρα από τον Κυριακίδη.
19:45
44' Πρόβλημα με τον Ντιγκινί και διακοπή πάλι στο ματς.
19:46
45' Τέσσερα λεπτά θα είναι ο έξτρα χρόνος για το πρώτο μέρος.
19:50
45+4' Τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Άρης παίζει μαζεμένος πλέον, αφότου έμεινε με δέκα.
19:52
45+4' Λήξη πρώτου μέρους. Στο 0-0 ο Άρης με τον Παναιτωλικό. Δοκάρι στο 14' ο Γιουνές για τον Άρη, ο Μάζουρεκ έχασε το πέναλτι, αλλά εξακολουθεί να βρίσκεται σε πλεονεκτική θέση, μετά την αποβολή του Κουέστα.
20:08
46' Σέντρα στην επανάληψη
20:12
48' Το σκηνικό φέρνει την εκκίνηση του β' μέρους, με τον Άρη ν' αφήνει χώρο στον Παναιτωλικό, αφού παίζει με δέκα.
20:13
49' Σέντρα του Ματέο Γκαρσία, μπλόκαρε ο Κυριακίδης.
20:14
50' Γκάμα, Γκαρσία και Ντιγκινί, άλλαξαν την μπάλα, σουτ του Γάλλου άουτ. Καλή στιγμή για τον Άρη.
20:15
52' Ο Τσοκάνης κάνει πάσα στην πλάτη της άμυνας του Άρη, ο Ντίαζ βρίσκει αέρα.
20:16
53' Σουτ του Λουσέρο εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο Αναγνωστόπουλος.
20:18
55' Μενέντεθ αντί Βαλεριάνου
20:19
56' Κίτρινη στον Κωνστανίδη για μαρκάρισμα στον Τσοκάνη.
20:20
57' Απευθείας ο Μοράρ, μπλόκαρε ο Αναγνωστόπουλος.
20:21
58' Κίτρινη ο Μαλής για μαρκάρισμα στον Ντιγκινί.
20:23
59' Ο Γκάμα κάνει σέντρα σουτ, ο Κυριακίδης αποκρούει. Ο Γκάμα πάει να πάρει το πέναλτι παίρνει κίτρινη, όπως και ο Λιάβας για το μαρκάρισμα στον Ματίγια, στο οποίο άφησε πλεονέκτημα ο Ευαγγέλου.
20:25
62' Κόρνερ παραχωρεί ο Βέλεθ, σε συρτή σέντρα του Τσοκάνη.
20:26
63' ΓΚΟΟΟΛ, ο Μαλής με το πρώτο γκολ στην καριέρα του, ανοίγει το σκορ με προβολή.
20:29
66' Ο Παναιτωλικός οδεύει για ένα ακόμα καλό αποτέλεσμα. Με τρίποντο απόψε, μπαίνει στην πρώτη πεντάδα.
20:33
69' Το γκολ του Μαλή, χωρίζει τις δύο ομάδες, με τον Παναιτωλικό να έχει και το αριθμητικό πλεονέκτημα. Αναιμικός και πάλι ο Άρης.
20:34
71' Χαρτάκι από τον Παντελίδη, πήρε ο Ματίγια, προφανώς με οδηγίες.
20:34
71' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Άρης με τον Ντιγκινί.
20:35
Ο Μπρούνο Γκάμα ξανά δημιουργεί, πασάροντας κάθετα στον Μενέντεθ που σεντράρει συρτά από αριστερά και ο Γάλλος έκανε το 1-1.
20:37
73' Μεγάλη επέμβαση ο Αναγνωστόπουλος σε σουτ του Μάζουρεκ.
20:37
74' Νέο κόρνερ παραχωρεί ο Ματίγια.
20:38
75' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Παναιτωλικός, με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Λουσέρο.
20:39
Τραγικό λάθος του Σιώπη, καθώς ο Λουσέρο εκτελεί χαμηλά στο πρώτο δοκάρι, ο Σιώπης αφήνει την μπάλα κάτω από τα πόδια και αιφνιδιάζει τον Αναγνωστόπουλο, που μπαίνει με την μπάλα στα δίχτυα.
20:41
78' Κίτρινη ο Ουίλιαν Μπαρμπόσα
20:42
79' Κίτρινη κάρτα στον Ντιγκινί για διαμαρτυρία.
20:44
81' Ετοιμάζεται ο Ναζλίδης να μπει στο ματς.
20:45
82' Σέντρα του Μενέντεθ, παραλίγο αυτογκόλ ο Μαλής, γίνεται η αλλαγή του Άρη με τον Ναζλίδη αντί του Ματέο Γκαρσία.
20:46
83' Ο Μοράρ στην προσπάθεια του ν' απομακρύνει έχει χτυπήσει στο δοκάρι.
20:46
83' Ο Τσιγγάρας αντί Μάζουρεκ
20:49
86' Κόρνερ για τον Άρη.
20:50
86' Μεγάλη επέμβαση του Κυριακίδη σε κεφαλιά του Φραν Βέλεθ.
20:51
88' Ο Χαντάκιας αντί του Ντίας, τελευταία αλλαγή του Δέλλα.
20:54
90' Τέσσερα λεπτά τα χασομέρια.
20:55
90+2' Ο Κυριακίδης με δύο σερί εξόδους σε γεμίσματα, κρατάει το αποτέλεσμα. Κερδίζει και φάουλ από τον Δεληζήση.
20:58
90+3' Κίτρινη ο Κυριακίδης.
20:58
90'+4' Κίτρινη ο Τσιγγάρας
20:59
Ο Παναιτωλικός έγραψε ιστορία με την πρώτη νίκη του στην ιστορία επί του Άρη στη Θεσσαλονίκη. Στην πρώτη πεντάδα με 21 πόντους οι Αγρινιώτες με τα γκολ του Μαλή και του Λουσέρο. Το γκολ του Ντιγκινί δεν έφτασε στον Άρη.