Παρακολουθήστε live από το control room του www.sportfm.gr την αναμέτρηση του Αστέρα Τρίπολης με τον ΟΦΗ, για τη 14η αγωνιστική της Superleague!
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα σε Αστέρα Τρίπολης και ΟΦΗ, για την 14η αγωνιστική της Superleague.
Η ενδεκάδα του Αστέρα Τρίπολης: Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Κυριακόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Τόνσο, Μανιάς, Καλτσάς, Φερνάντεζ
Η ενδεκάδα του ΟΦΗ: Στρέζος, Σασί, Ποτουρίδης, Παπάζογλου, Μεγιάδο, Κοροβέσης, Δεληγιαννίδης, Παπαστεριανός, Κυριακίδης, Πλατέλλας, Βουό
Στον πάγκο για τον Αστέρα Τρίπολης: Αθανασιάδης, Ρόλε, Τσιλιανίδης, Δουβίκας, Μπελόκ, Βαλιέντε, Ορτέγκα
Οι αναπληρωματικοί του ΟΦΗ: Σωτηρίου, Αργυρόπουλος, Ντίνας, Κουτσιανικούλης, Μιχόγιεβιτς, Κοιλιάρας, Νέιρα
Διαιτητής της αναμέτρησης στο «Θεόδορος Κολοκοτρώνης» θα είναι ο Φωτιάδης, με βοηθούς τους Μπαλτά, Κόλια και τέταρτο τον Τάση.
Ο Αστέρας Τρίπολης βρίσκεται στη 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 15 βαθμούς και προέρχεται από τρεις συνεχόμενες νίκες (κόντρα σε Λάρισα, Λεβαδειακό και ΠΑΣ Γιαννινα), ενώ ο ΟΦΗ είναι 13ος, τέσσερις βαθμούς πίσω από τον σημερινό του αντίπαλο και προέρχεται από τη μεγάλη νίκη με 3-1 κόντρα στον Παναθηναϊκό.
Σε δέκα λεπτά η πρώτη σέντρα, στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της ημέρας, για την 14η αγωνιστική της Supeleague!
Την πρώτη του εκτός έδρας νίκη στο φετινό πρωτάθλημα ψάχνει ο ΟΦΗ, ο οποίος έχει μέχρι σήμερα 4 ισοπαλίες και 3 ήττες.
Ο Γιώργος Παράσχος είναι ο πρώτος προπονητής στην ιστορία του Αστέρα Τρίπολης, που ξεκινάει με τρεις διαδοχικές νίκες!
Οι δύο ομάδες βγαίνουν τώρα στον αγωνιστικό χώρο.
Λίγος ο κόσμος στις κερκίδες του βροχερού «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης».
1' Έναρξη στο παιχνίδι!
4' Πρώτο σουτ στο παιχνίδι για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Φερνάντεθ σούταρε έξω από τη μεγάλη περιοχή του ΟΦΗ, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.
5' Πρώτο κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης.
6' Ο Τόνσο εκτέλεσε, ο διαιτητής σφύριξε επιθετικό φάουλ πάνω στον Παπαστεριανό.
10' Ο Αστέρας Τρίπολης έχει μπει πιο επιθετικά από τον ΟΦΗ στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα, χωρίς ωστόσο να έχουμε δει ακόμα κάποια καλή ευκαιρία.
11' Διπλή προσπάθεια του Μανιά από το όριο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα φτάνει χωρίς δύναμη στην αγκαλιά του Στρέζου.
12' Πρώτη τελική προσπάθεια για τον ΟΦΗ, μετά από σέντρα του Δεληγιαννίδη, ο Βουό στέλνει τη μπάλα πολύ ψηλά.
14' Μακρινό σουτ του Τόνσο, μπλοκάρει εύκολα ο Στρέζος.
Στα επίσημα του γηπέδου βρίσκεται και ο πρόεδρος του ΟΦΗ, Μιχάλης Μπούσης.
17' Μεγάλη ευκαιρία για την Αστέρα, ο Στρέζος με τα πόδια αρνείται το γκολ στον Φερνάντεθ, ο οποίος βρέθηκε απέναντι στο τέρμα του ΟΦΗ μετά από ωραία πάσα του Μουνάφο!
20' Πρώτο κόρνερ για τον ΟΦΗ, που βάζει παίκτες στην περιοχή του Παπαδόπουλου.
21' Η φάση τελείωσε με επιθετικό φάουλ του Κυριακίδη.
23' Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο ο ΟΦΗ στα τελευταία λεπτά και προσπαθεί να δημιουργήσει.
25' Κέρδισε φάουλ σε πολύ καλή θέση ο Κυριακίδης. Δέχθηκε και κίτρινη κάρτα ο Πασαλίδης του Αστέρα.
26' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ!
Ο Δεληγιαννιδης εκτέλεσε το φάουλ πανέξυπνα κάτω από το τοίχος, με τη μπάλα να χτυπάει αρχικά στο δοκάρι και στη συνέχεια στο χέρι του Παπαδόπουλου, καταλήγοντας στα δίχτυα!
Ο Δεληγιαννίδης σκοράρει για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική, μετά το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό στο Ηράκλειο!
Αυτό ήταν το πρώτο γκολ που δέχεται ο Αστέρας Τρίπολης, μετά από 405 αγωνιστικά λεπτά!
33' Παρά το γκολ που σκόραρε, ο ΟΦΗ συνεχίζει να μένει ψηλά και να βάζει πολύ δύσκολα στον Αστέρα Τρίπολης
36' Σουτ του Κυριακίδη μέσα από την περιοχή του Αστέρα, η μπάλα στα σώματα και τελικά απομακρύνεται...
39' Καλή ευκαιρία για τον Αστέρα. Σουτ του Φερνάντεθ μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Στρέζος.
44' Πολύ καλή η πίεση του ΟΦΗ που δυσκολεύει τον Αστέρα να αναπτυχθεί
Λήξη α' ημιχρόνου
Ο ΟΦΗ προηγείται 1-0 του Αστέρα μέσα στην Τρίπολη με την πολύ έξυπνη εκτέλεση φάουλ του Δεληγιαννίδη στο 27'
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
49' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο προωθημένος Κοροβέσης μπήκε μέσα στην περιοχή, αλλά απέκρουσε ο Παπαδόπουλος σε κόρνερ
52' Σύγχυση στη μεγάλη περιοχή του ΟΦΗ, απομάκρυναν με μεγάλη προσπάθεια σε κόρνερ. Πέρασε ανεκμετάλλευτο για τον Αστέρα.
55' Σουτ του Καλτσά, η μπάλα άουτ
58' Σέντρα-σουτ του Μανιά από τα δεξιά, απομάκρυνε με τα πόδια ο Στρέζος
62' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ! 1-1 ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΝ ΤΟΝΣΟ! Ο Τόνσο με διπλή προσπάθεια από το ύψος της μικρής περιοχής ισοφαρίζει για τον Αστέρα!
65' Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Εκτός ο Φερνάντεθ, μέσα ο Δουβίκας
65' Οφσάιντ στον Βουό. Δύσκολη φάση, μπορεί και να καλυπτόταν ο επιθετικός του ΟΦΗ
67' Πολιορκία στα καρέ του ΟΦΗ με συνεχόμενα σουτ από παίκτες του Αστέρα
69' Γυριστό σουτ του Πασαλίδη, μπλοκάρει ο Στρέζος
73' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Εκτός ο Παπαστεριανός, μέσα ο Ντίνας.
73' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Διπλό τελείωμα της φάσης από τον Μανιά, απομάκρυνε πάνω στη γραμμή αμυντικός του ΟΦΗ
81' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Νέιρα αμαρκάριστος από το ύψος της μικρής περιοχής πλάσαρε, αλλά ο Παπαδόπουλος που δεν είχε διώξει σωστά σε πρώτη φάση απέκρουσε σε κόρνερ
82' Αλλαγή για τον Αστέρα. Εκτός ο Καλτσάς, μέσα ο Τσιλιανίδης
87' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ! 2-1 ΚΑΙ ΠΑΛΙ Ο ΤΟΝΣΟ! Εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά από τον Τσιλιανίδη, ο Πασαλίδης βρίσκει την μπάλα, ασθενής επέμβαση του Στρέζου και στο ριμπάουντ ο Τόνσο για το 2-1
91' Αλλαγή για τον Αστέρα. Εκτός ο Μανιάς, μέσα ο Βαλιέντε
90' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Μέσα ο Κουτσιανικούλης, εκτός ο Κυριακίδης
Πέντε λεπτά καθυστερήσεις
92' Κίτρινη κάρτα στον Ποτουρίδη
93' Κίτρινη κάρτα ο Μεγιάδο
Λήξη της αναμέτρησης!
Ο Αστέρας κάνει το 4/4 με τον Παράσχο στον πάγκο του επικρατώντας 2-1 του ΟΦΗ με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο