ΑΕΛ-ΑΕΚ

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΑΕΛ-ΑΕΚ, για την 14η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΑΕΛ-ΑΕΚ, για την 14η αγωνιστική της Super League.
Το ματς είναι προγραμματισμένο για τις 17:15, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports2 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
Η ΑΕΚ είναι στην 4η θέση με 23 βαθμούς και στο -12 από την και τον ΠΑΟΚ, προέρχεται από το 1-0 από την Μπενφίκα στο τελευταίο της (φετινό) ματς στο Champions League, ενώ στο πρωτάθλημα επικράτησε 2-0 της Λαμίας στο πρωτάθλημα
Η ομάδα της Λάρισας είναι στην ενδέκατη θέση με 14 βαθμούς και προέρχεται από την ήττα με 2-1 από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
ΑΕΛ (Τζιανλούκα Φέστα): Κρίστινσον, Γκόλιας, Χούμπτσεβ, Ζίζιτς, Γκοΐκοβιτς, Αντονι, Ακόστα, Μιλοσάβλιεβιτς, Μπαργκάν, Ντέλετιτς, Νούνιτς.
ΑΕΚ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Μπάρκας, Χουλτ, Τσιγκρίνσκι, Οικονόμου, Μπακάκης, Μοράν, Γαλανόπουλος, Κλωναρίδης, Λιβάια, Μπογέ, Πόνσε.
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Παϊτέρης, Μπάλλας, Κούνιτς, Σαχίτι, Λεοζίνιο, Χοτζάλι, Γρομητσάρης.
Στον πάγκο της Ένωσης: Τσιντώτας, Αλμπάνης, Γκάλο, Τσόσιτς, Σβάρνας, Γιακουμάκης, Γιαννιώτας.
Διαιτητής: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης. Βοηθοί: Αντώνιος Δίπλαρης, Δαμιανός Ευθυμιάδης 4ος Διαιτητής: Ευάγγελος Γρατσάνης
Σε κακή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος στην "AEL FC Arena"

Χωρίς φάση, αλλά με πολλά φάουλ έως τώρα το παιχνίδι
11' Πρώτη τελική στο ματς και είναι για την ΑΕΚ. Εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά και γυριστό του Μάριου Ουκονόμου, η μπάλα πάνω από την εστία της ΑΕΛ
12' Κίτρινη στον Χουλτ
Ο Μάρκο Λιβάγια ένιωσε κάποιες ενοχλήσεις στην προθέρμανση, αλλά είναι κανονικά στο αρχικό σχήμα
17' Πρώτη τελική για την ΑΕΛ. Μακρινό σουτ του Μπαργκάν, η μπάλα εκτός χωρίς να ανησυχήσει καθόλου ο Μπάρκας
19' Άστοχο σουτ του Φατιόν
Έντονες διαμαρτυρίες του Πόνσε για χέρι του Γκόλια μέσα στην περιοχή. Δεν φάνηκε από το replay να υπάρχει κάτι
32' Ωραία σέντρα του Λιβάγια, διώχνει ο Γκοϊκοβιτς και ενώ είχε... οπλίσει ο Πόνσε, που τελικά βρήκε τελευταίος την μπάλα
34' Δοκάρι για την ΑΕΛ! Παράλληλη κίνηση του Μπαργκάν με τη γραμμή της μεγάλης περιοχής και συρτό-δυνατό σουτ που έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Μπάρκα
35' Πολύ καλή ευκαιρία για την ΑΕΚ. Γύρισμα του Μπακάκη από τα δεξιά, διώχνει ο Κρίστινσον με τα χέρια και η μπάλα πήγε στον Μπογέ, που είχε κέρδος μόνο ένα κόρνερ, όντας στο ύψος του πέναλτι.
37' Δυνατό σουτ του Κλωναρίδη, η μπάλα έξω σε κόρνερ
38' Γυριστό του Μπογέ μετά από κόρνερ, η μπάλα σε σώματα
Έχει φτιάξει το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά από άποψη θεάματος
43' Κίτρινη για την ΑΕΛ. Την είδε ο Ακόστα
44' Σουτ του Μπογέ από τη μεγάλη περιοχή, κόντρα σε δύο αντιπάλους και κόρνερ η μπάλα

Ημίχρονο στη Λάρισα. ΑΕΛ-ΑΕΚ 0-0

Πολύ κακό παιχνίδι για μισή ώρα, με πολύ "ξύλο" και συνεχόμενες διακοπές, αλλά στη συνέχεια έφτιαξε και πήγαινε πάνω-κάτω η μπάλα, με τους γηπεδούχους να έχουν δοκάρι με τον Μπαργκάν στο 34', ενώ στο επόμενο λεπτό είχε καλή προσπάθεια με Μπακάκη και Μπογέ η ΑΕΚ
Έναρξη στο δεύτερο μέρος!
50' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ωραία μπαλιά του Οικονόμου για τον Πόνσε, που βρέθηκε μέσα στην περιοχή και δέχτηκε την κόντρα την ύστατη στιγμή και πήρε το κόρνερ
55' Σουτ του Μπογέ, η μπάλα εκτός
Ετοιμάζεται ο Γιαννιώτας για την ΑΕΚ
56' Γιαννιώτας αντί Κλωναρίδη
57' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Μπαργκάν βρέθηκε σε πολύ καλή θέση, αλλά προσπάθησε να "σκοτώσει" τον Μπάργκα και αστόχησε
68' Γκάλο αντί Μπακάκη για την ΑΕΚ
77' Ο Τσιγκρίνσκι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά λίγο πριν δόθηκε φάουλ του Πόνσε στον Γκοΐκοβιτς
79' Κίτρινη στον Οικονόμου.
79' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Γιακουμάκης αντί Μπογέ
83' Κίτρινη στον Γιαννιώτα για διαμαρτυρίες
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις
Σουτ του Ντέλετιτς, μπλόκαρε ο Μπάρκας.
Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Μπάρκας έκανε κάκιστη έξοδο, αλλά Μπαργκάν δεν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ελέω Οικονόμου.

Τέλος στο ματς. ΑΕΛ-ΑΕΚ 0-0