Ο ΠΑΟΚ είναι στην κορυφή με 35 βαθμούς ενώ ο Λεβαδειακός είναι προτελευταίος με μόλις 8 πόντους
Λεβαδειακός: Μπάγιτς, Παντελιάδης, Ζησόπουλος, Λιάγκας, Τσαμπούρης, Καθάριος, Μητρόπουλος, Στανόγεβιτς, Ιωαννίδης, Καραχάλιος, Γιακουμάκης
Πάγκος: Ζωγράφος, Νανγκίς, Μαρκόβσκι, Βιντεκέρ, Μάνγκα, Χατζηλάμπρος, Κρνέτα
ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης – Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Τόσκα – Μαουρίσιο, Βέρνμπλουμ – Ζαμπά, Μπίσεσβαρ, Ουάρντα – Πρίγιοβιτς
19:11
Στον πάγκο: Ρέι, Κίτσιου, Σάκχοφ, Κάνιας, Ελ Καντουρί, Λημνιός, Άκπομ.
19:27
Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης) Βοηθοί: Νικόλας Σάββας (Σερρών), Σταύρος Σίπκας (Σάμου) 4ος: Βασίλειος Φωτιάς (Πέλλας)
19:30
Τώρα γίνεται η είσοδος των δύο ομάδων
19:32
Όλα έτοιμα για τη σέντρα
19:33
1' Σέντρα στο ματς
19:34
2' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Ο Μπίσεσβαρ με πανέξυπνο πλασέ αιφνιδίασε τον Μπάγιτς που άφησε την μπάλα, αυτή κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν τη μεγάλη ευκαιρία με την έναρξη του αγώνα.
19:38
6' Πρόβλημα τραυματισμού για τον Βέρνμπλουμ
19:39
Ο Σουηδός αμυντικός χαφ μάλλον θα περάσει εκτός με πρόβλημα στον αστράγαλο
19:39
7' Ο Σάκχοφ θα μπει στο ματς. Αναγκαστική η αλλαγή
19:44
11' Στον αχίλλειο τένοντα είναι το πρόβλημα του Βέρνμπλουμ
19:46
13' Δυνατό σουτ του Μάτος, αλλά ακίνδυνο προς την εστία του Μπάγιτς
19:47
19:50
18' Πρόβλημα με τον Γιακουμάκη, με τον επιθετικό του Λεβαδειακού να δέχεται το πάτημα από τον Σάκχοφ στην προσπάθεια του τελευταίου να πασάρει
19:51
19' Συνέχεια τώρα στο παιχνίδι
19:53
21' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ωραία πάσα του Γιακουμάκη στον Ιωαννίδη, αυτός πιο γρήγορος από όλους έκανε το σουτ έξω από την περιοχή και απέκρουσε ο Πασχαλάκης
19:55
22' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Στην αντεπίθεση έβγαλε την ομάδα του ο Ουάρντα, πάσαρε στον Μπίσεσβαρ που ήταν αμαρκάριστος έξω από την περιοχή, αλλά ο Μπάγιτς απέκρουσε το σουτ του Ολλανδού
19:56
22' Κίτρινη κάρτα στον Λιάγκα
19:56
22' Κεφαλιά του Πρίγιοβιτς, πάνω από την εστία η μπάλα.
20:01
28' Κίτρινη κάρτα στον Μάτος για αγκωνιά στον αέρα στον Γιακουμάκη
20:05
32' Σουτ του Ουάρντα έξω από την περιοχή, με δεύτερη προσπάθεια ο Μπάγιτς μπλοκάρει
20:07
35' Αδύναμη κεφαλιά του Πρίγιοβιτς, εύκολα ο Μπάγιτς
20:11
38' Κίτρινη κάρτα στον Παντελιάδη για μαρκάρισμα στον Ζαμπά
20:13
41' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! 0-1 ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΙΓΙΟΒΙΤΣ! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΤΕΡΜΑ ΤΟΥ ΣΕΡΒΟΥ! Ο Ζαμπά του πετάει την μπάλα μέσα στην περιοχή και πάνω στο γκελ και από διαγώνια θέση, ο Σέρβος κάνει το βολέ, διαμορφώνοντας το 0-1. Εκπληκτική εκτέλεση του Πρίγιοβιτς
20:36
46' Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου
20:37
46' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! 0-2 ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΙΣΕΣΒΑΡ! Ατομική προσπάθεια του Ολλανδού που φτάνει έξω από την περιοχή και με δεξί πλασέ κάνει το 0-2! Παράσταση νίκης για τον Δικέφαλο.
20:40
Εν τω μεταξύ, τα νέα για τον Βέρνμπλουμ είναι δυσάρεστα, καθώς οι πρώτες εκτιμήσεις κάνουν λόγο για ρήξη αχιλλείου τένοντα, που σημαίνει ότι ο Σουηδός θα μείνει εκτός για 4-5 μήνες
20:45
54' Πλέον, μιλάμε, για ένα διαφορετικό ματς, με τον ΠΑΟΚ να ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι
20:50
57' Για πέναλτι σε χέρι του Τσαμπούρη διαμαρτυρήθηκε ο ΠΑΟΚ. Δεν υπάρχει ούτε υποψία.
20:55
64' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Εκτός ο Καθάριος, μέσα ο Νανγκίς
20:56
65' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ζαμπά σε τετ-α-τετ με τον Μπάγιτς στέλνει την μπάλα πάνω από την εστία. Δεν υπήρχε οφσάιντ.
21:02
71' Διαδικαστικά φαντάζουν τα εναπομείναντα λεπτά
21:05
74' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Σουτ του Καραχάλιου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, απέκρουσε σε κόρνερ ο Πασχαλάκης
21:06
75' ΓΚΟΛ Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ! ΜΕΙΩΝΕΙ ΣΕ 1-2 ΜΕ ΓΚΟΛΑΡΑ ΤΟΥ ΖΗΣΟΠΟΥΛΟΥ! Από εκτέλεση κόρνερ ο Ζησόπουλος κάνει το γυριστό υπό την πίεση του Ζαμπά και μειώνει σε 2-1
21:10
79' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, μέσα ο Μανγκά
21:12
81' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Μαουρίσιο, μέσα ο Κάνιας
21:15
84' Κίτρινη κάρτα στον Τσαμπουρή για σκληρό μαρκάρισμα στον Ζαμπά.
21:16
85' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Ζαμπά, μέσα ο Ελ Καντουρί
21:20
89' Πρόβλημα τραυματισμού για τον Μάτος
21:21
90' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Εκτός ο Γιακουμάκης, μέσα ο Μαρκόβσκι
21:24
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων
21:25
Λήξη της αναμέτρησης
21:27
Ο ΠΑΟΚ επικρατεί 2-1 του Λεβαδειακού έστω και με αρκετό άγχος και επαναφέρει τη διαφορά στο +8 από τον Ολυμπιακό