Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τον ΠΑΟΚ που ολοκληρώνει το πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής της Super League.
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τον ΠΑΟΚ
Το ματς ολοκληρώνει το πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής της Super League
Ο ΠΑΟΚ είναι στην κορυφή με 35 βαθμούς ενώ ο Λεβαδειακός είναι προτελευταίος με μόλις 8 πόντους
Λεβαδειακός: Μπάγιτς, Παντελιάδης, Ζησόπουλος, Λιάγκας, Τσαμπούρης, Καθάριος, Μητρόπουλος, Στανόγεβιτς, Ιωαννίδης, Καραχάλιος, Γιακουμάκης
Πάγκος: Ζωγράφος, Νανγκίς, Μαρκόβσκι, Βιντεκέρ, Μάνγκα, Χατζηλάμπρος, Κρνέτα
ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης – Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Τόσκα – Μαουρίσιο, Βέρνμπλουμ – Ζαμπά, Μπίσεσβαρ, Ουάρντα – Πρίγιοβιτς
Στον πάγκο: Ρέι, Κίτσιου, Σάκχοφ, Κάνιας, Ελ Καντουρί, Λημνιός, Άκπομ.
Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης) Βοηθοί: Νικόλας Σάββας (Σερρών), Σταύρος Σίπκας (Σάμου) 4ος: Βασίλειος Φωτιάς (Πέλλας)
Τώρα γίνεται η είσοδος των δύο ομάδων
Όλα έτοιμα για τη σέντρα
1' Σέντρα στο ματς
2' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Ο Μπίσεσβαρ με πανέξυπνο πλασέ αιφνιδίασε τον Μπάγιτς που άφησε την μπάλα, αυτή κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν τη μεγάλη ευκαιρία με την έναρξη του αγώνα.
6' Πρόβλημα τραυματισμού για τον Βέρνμπλουμ
Ο Σουηδός αμυντικός χαφ μάλλον θα περάσει εκτός με πρόβλημα στον αστράγαλο
7' Ο Σάκχοφ θα μπει στο ματς. Αναγκαστική η αλλαγή
11' Στον αχίλλειο τένοντα είναι το πρόβλημα του Βέρνμπλουμ
13' Δυνατό σουτ του Μάτος, αλλά ακίνδυνο προς την εστία του Μπάγιτς
18' Πρόβλημα με τον Γιακουμάκη, με τον επιθετικό του Λεβαδειακού να δέχεται το πάτημα από τον Σάκχοφ στην προσπάθεια του τελευταίου να πασάρει
19' Συνέχεια τώρα στο παιχνίδι
21' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ωραία πάσα του Γιακουμάκη στον Ιωαννίδη, αυτός πιο γρήγορος από όλους έκανε το σουτ έξω από την περιοχή και απέκρουσε ο Πασχαλάκης
22' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Στην αντεπίθεση έβγαλε την ομάδα του ο Ουάρντα, πάσαρε στον Μπίσεσβαρ που ήταν αμαρκάριστος έξω από την περιοχή, αλλά ο Μπάγιτς απέκρουσε το σουτ του Ολλανδού
22' Κίτρινη κάρτα στον Λιάγκα
22' Κεφαλιά του Πρίγιοβιτς, πάνω από την εστία η μπάλα.
28' Κίτρινη κάρτα στον Μάτος για αγκωνιά στον αέρα στον Γιακουμάκη
32' Σουτ του Ουάρντα έξω από την περιοχή, με δεύτερη προσπάθεια ο Μπάγιτς μπλοκάρει
35' Αδύναμη κεφαλιά του Πρίγιοβιτς, εύκολα ο Μπάγιτς
38' Κίτρινη κάρτα στον Παντελιάδη για μαρκάρισμα στον Ζαμπά
41' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! 0-1 ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΙΓΙΟΒΙΤΣ! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΤΕΡΜΑ ΤΟΥ ΣΕΡΒΟΥ! Ο Ζαμπά του πετάει την μπάλα μέσα στην περιοχή και πάνω στο γκελ και από διαγώνια θέση, ο Σέρβος κάνει το βολέ, διαμορφώνοντας το 0-1. Εκπληκτική εκτέλεση του Πρίγιοβιτς
Δύο λεπτά καθυστερήσεων
Λήξη α' ημιχρόνου
Με την γκολάρα του Πρίγιοβιτς, ο ΠΑΟΚ προηγείται 1-0 του Λεβαδειακού από το 41'
46' Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου
46' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! 0-2 ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΙΣΕΣΒΑΡ! Ατομική προσπάθεια του Ολλανδού που φτάνει έξω από την περιοχή και με δεξί πλασέ κάνει το 0-2! Παράσταση νίκης για τον Δικέφαλο.
Εν τω μεταξύ, τα νέα για τον Βέρνμπλουμ είναι δυσάρεστα, καθώς οι πρώτες εκτιμήσεις κάνουν λόγο για ρήξη αχιλλείου τένοντα, που σημαίνει ότι ο Σουηδός θα μείνει εκτός για 4-5 μήνες
54' Πλέον, μιλάμε, για ένα διαφορετικό ματς, με τον ΠΑΟΚ να ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι
57' Για πέναλτι σε χέρι του Τσαμπούρη διαμαρτυρήθηκε ο ΠΑΟΚ. Δεν υπάρχει ούτε υποψία.
64' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Εκτός ο Καθάριος, μέσα ο Νανγκίς
65' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ζαμπά σε τετ-α-τετ με τον Μπάγιτς στέλνει την μπάλα πάνω από την εστία. Δεν υπήρχε οφσάιντ.
71' Διαδικαστικά φαντάζουν τα εναπομείναντα λεπτά
74' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Σουτ του Καραχάλιου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, απέκρουσε σε κόρνερ ο Πασχαλάκης
75' ΓΚΟΛ Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ! ΜΕΙΩΝΕΙ ΣΕ 1-2 ΜΕ ΓΚΟΛΑΡΑ ΤΟΥ ΖΗΣΟΠΟΥΛΟΥ! Από εκτέλεση κόρνερ ο Ζησόπουλος κάνει το γυριστό υπό την πίεση του Ζαμπά και μειώνει σε 2-1
79' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, μέσα ο Μανγκά
81' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Μαουρίσιο, μέσα ο Κάνιας
84' Κίτρινη κάρτα στον Τσαμπουρή για σκληρό μαρκάρισμα στον Ζαμπά.
85' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Ζαμπά, μέσα ο Ελ Καντουρί
89' Πρόβλημα τραυματισμού για τον Μάτος
90' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Εκτός ο Γιακουμάκης, μέσα ο Μαρκόβσκι
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων
Λήξη της αναμέτρησης
Ο ΠΑΟΚ επικρατεί 2-1 του Λεβαδειακού έστω και με αρκετό άγχος και επαναφέρει τη διαφορά στο +8 από τον Ολυμπιακό