ΑΟΧ/Κισσαμικός-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε σε real time από το www.sportfm.gr την εξέλιξη του τελευταίου αγώνα του Παναθηναϊκού για τους ομίλους του Κυπέλλου Ελλάδας με αντίπαλο τον ΑΟΧ/Κισσαμικό.
Καλησπέρα σας!
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Κισσαμικός-Παναθηναϊκός για την τελευταία αγωνιστική του 3ου ομίλου του Κυπέλλου Ελλάδας.
Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Διούδης - Πούγγουρας, Παντελάκης, Οικονόμου - Αποστολάκης, Κάτσε, Τζανδάρης, Στάικος, Χατζηθεοδωρίδης - Εμμανουηλίδης, Βέργος
Οι δύο ομάδες ισοβαθμούν με 4 πόντους και έχουν προκριθεί, ενώ ο Παναθηναϊκός χρειάζεται μόνο νίκη για να πάρει την 1η θέση αφού έχει χειρότερη διαφορά τερμάτων από την ομάδα των Χανίων.
Σε 10 λεπτά η σέντρα του αγώνα.
Στον πάγκο για τον Παναθηναϊκό οι Ξενόπουλος, Καμπετσής, Κουντουριώτης, Θεοχάρης, Χατζηγιοβάνης, Μπουζούκης, Ηλιάδης.
Ο Παναθηναϊκός επικράτησε 1-0 του Ατρόμητου την Κυριακή για τη Σούπερ Λίγκα, ενώ στο τελευταίο του παιχνίδι στο Κύπελλο έμεινε στο 2-2 εντός με την Ιεράπετρα.
Βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.
Ο ΑΟΧ/Κισσαμικός έρχεται από το 0-0 εντός με την Παναχαϊκή την Κυριακή, ενώ στο τελευταίο ματς Κυπέλλου έφερε 0-0 εντός με τον Παναιτωλικό.
Ντεμπούτο στον πάγκο των γηπεδούχων κάνει ο Αλέκος Βοσνιάδης.
Διαιτητής του αγώνα ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος.
Ξεκίνησε το παιχνίδι, ο Παναθηναϊκός πήρε τη σέντρα.
Η ενδεκάδα του ΑΟΧ/Κισσαμικού: Δασκαλάκης, Τεγούσης, Σισέ, Καραγιάννης, Βρεττός, Αποστολόπουλος, Ρίσκι, Γκίνι, Καραγεώργης, Φάζος, Σάλιακας
1' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό.
3' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό στην προβολή του Εμμανουηλίδη.
7' Γκολ για τον Παναθηναϊκό!
Ο Εμμανουηλίδης εκμεταλλεύτηκε το λάθος του αντίπαλου τερματοφύλακα και τον πλάσαρε ανενόχλητος μέσα από την περιοχή.
11' Κίτρινη κάρτα στον Πούγγουρα.
13' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Στάικο να κάνει επικίνδυνη σέντρα από τα δεξιά και τον Δασκαλάκη να κάνει κακή απομάκρυνση, αλλά ο Βέργος δεν μπόρεσε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
16' Προσπαθεί να ισορροπήσει το παιχνίδι ο ΑΟΧ/Κισσαμικός.
17' Δοκάρι για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό!
Ο Αποστολόπουλος στην περιοχή, σούταρε με δύναμη, αλλά η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι.
22' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Βέργος από το ύψος της μικρής περιοχής κατέβασε την μπάλα και σούταρε, αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι.
24' Δύο συνεχόμενα κόρνερ για τον Παναθηναϊκό.
25' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Εμμανουηλίδης από τη μικρή περιοχή πήρε την κεφαλιά, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ.
31' Καλή στιγμή για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό με το σουτ του Βρεττού έξω από την περιοχή να φεύγει άουτ.
32' Σέντρα του Ρίσκι, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
33' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Βέργος πήρε την κεφαλιά-ψαράκι από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι.
35' Φάουλ για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό σε πολύ καλό σημείο.
36' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Αποστολόπουλο, έδιωξε σε κόρνερ ο Διούδης.
36' Σουτ στην κίνηση από τον Καραγιάννη, η μπάλα άουτ.
38' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό. Ο Ρίσκι βγήκε τετ-α-τετ με τον Διούδη, αλλά ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού έδιωξε σε κόρνερ.
40' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Εμμανουηλίδης και Βέργος δεν σούταραν μέσα από την περιοχή ενώ θα μπορούσαν.
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Παναθηναϊκός προηγείται 1-0 του ΑΟΧ/Κισσαμικού.
Στο 7' το μοναδικό γκολ από τον Εμμανουηλίδη.
9 τελικές προσπάθειες από τον Παναθηναϊκό, 5 είχε ο ΑΟΧ/Κισσαμικό σε ένα "γεμάτο" πρώτο ημίχρονο.
60%-40% υπέρ του Παναθηναϊκού η κατοχή της μπάλας.
Βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο.
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.
Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
49' Χωρίς κάτι σημαντικό μέχρι στιγμής το δεύτερο μέρος.
50' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Χατζηθεοδωρίδης σούταρε από το ύψος της περιοχής, αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι.
51' Ο ΑΟΧ/Κισσαμικός σκόραρε, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε.
Κακώς ακυρώθηκε το γκολ για χέρι του Αποστολόπουλου, αφού η μπάλα βρήκε στο μηρό του στο διώξιμο του Χατζηθεοδωρίδη.
54' Γκολ για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό!
Μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του Παναθηναϊκού, ο Ρίσκι σκόραρε με τακουνάκι μετά από πάσα του Αποστολόπουλο. Ο Φινλανδός επιθετικός των γηπεδούχων στην αρχή της φάσης νικήθηκε από τον Διούδη.
55' Πρώτη αλλαγή για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό. Ο Σελινιωτάκης αντικατέστησε τον Τεγούση.
Με την ισοπαλία, ο ΑΟΧ/Κισσαμικός κατακτά την 1η θέση στον όμιλό του.
57' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό!
Ο Σισέ έκανε χέρι σε γύρισμα του Βέργου.
Ο Δασκαλάκης απέκρουσε το πέναλτι του Βέργου.
Κακή η εκτέλεση του πέναλτι από τον Βέργο.
59' Δύο αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Μπουζούκης και Καμπετσής αντικαθιστούν Κάτσε και Αποστολάκη αντίστοιχα.
65' Πολύ καλό σουτ του Στάικου έξω από την περιοχή, ο Δασκαλάκης έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.
66' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό.
66' Φάουλ για τον Παναθηναϊκό ακριβώς έξω από την περιοχή, αλλά είναι αρκετά πλάγια.
67' Εκτέλεσε απευθείας ο Στάικος, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.
69' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
70' Δεύτερη αλλαγή για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό. Ο Αρναρέλης πήρε τη θέση του Καραγιάννη.
74' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό.
74' Τρίτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Χατζηγιοβάνης αντικαθιστά τον Εμμανουηλίδη.
75' Γκολ για τον Παναθηναϊκό!
Στην αρχή της φάσης ο Παντελάκης σούταρε με γυριστό μέσα από την περιοχή, ο Δασκαλάκης έδιωξε εντυπωσιακά, αλλά ο Βέργος ακολούθησε τη φάση και έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-2.
78' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό. Ο Αρναρέλης σούταρε από δύσκολη γωνία με πλάτη στο τέρμα, με τον Διούδη να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.
79' Τρίτη αλλαγή για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό. Ο Τόλι πήρε τη θέση του Σάλιακα.
81' Κόρνερ για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό.
83' Ευκαιρία για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό. Ο Αρναρέλης σούταρε από πλάγια θέση μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
87' Φάουλ για τον Παναθηναϊκό σε πολύ καλό σημείο για απευθείας εκτέλεση.
87' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Χατζηγιοβάνη, η μπάλα άουτ.
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
93' Σέντρα-σουτ του Πούγγουρα, η μπάλα άουτ.
Τέλος αγώνα, ο Παναθηναϊκός επικράτησε 2-1 του ΑΟΧ/Κισσαμικού και κατέκτησε την 1η θέση στον 3ο όμιλο του Κυπέλλου Ελλάδος.
Στο 7' το 0-1 από τον Εμμανουηλίδη, στο 54' το 1-1 από τον Ρίσκι, στο 75' το 1-2 από τον Βέργο.