ΟΦΗ-Πανιώνιος 1-1

Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Πανιώνιο για την 16η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της 16ης αγωνιστικής, ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Πανιώνιο.
Στον πρώτο γύρο, οι δύο αντίπαλοι σε ένα απολαυστικό ματς στη Νέα Σμύρνη, είχαν έρθει ισόπαλοι 2-2.
ΟΦΗ: Στρέζος, Νάστος, Ντίνας, Κουτσιανικούλης, Βουό, Πλατέλλας, Μιχόγεβιτς, Γιαννούλης, Παπάζογλου, Μπράουν, Ποτουρίδης
Πανιώνιος: Κότνικ, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Ντομίνγκεζ, Παπαγεωργίου, Κόρμπος, Σιντί Αλί, Οικονομίδης, Τσιλούλης, Ντουρμισάι, Κότσιτς
Στον πάγκο του ΟΦΗ: Σωτηρίου, Κυριακίδης, Δεληγιαννίδης, Οικονόμου, Κοροβέσης, Νέιρα, Πέρσον
Στον πάγκο του Πανιωνίου: Μανοϊλοβιτς, Μίκο, Ντε Ταντέο, Σπιριντόνοβιτς, Μπανανά, Καμαρά, Μακρύλλος
Τη συνάντηση διευθύνει, ο Γιώργος Κομίνης με βοηθούς τους Κολοσιώνη και Κωνσταντίνου
Εξαιρετική κίνηση των φίλων του ΟΦΗ, με πανό συμπαράστασης σε φίλη του Πανιωνίου που δίνει μάχη με την επάρατη νόσο. "Κάποια στιγμή θα είναι μόνο ένα ζώδιο. Ρενάτα είσαι δύναμη. Οι φίλοι σου στον ΟΦΗ" γράφει το πανό στη Θύρα 4 του Γεντί Κουλέ.
Οι δύο αντίπαλοι μέσα σε εξαιρετικό κλίμα, βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο.
1' Σέντρα αγώνα
2' Φάουλ κέρδισε ο Πλατέλλας από δεξιά στο ύψος της περιοχής. Το εκτελεί ο ίδιος, μπλόκαρε ο Κότνικ.
5' Γύρισμα του Κουτσιανικούλη, ο Βουό δεν βρήκε την μπάλα, σουτ του Παπάζογλου στα σώματα.
8' Φοβερή πάσα του Βουό στον Κουτσιανικούλη, αυτός σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, απευθείας σουτ του Ντίνα με το δεξί λίγο έξω από την εστία του Κότνικ.
12' Ο ΟΦΗ χτύπησε τη δεξιά μεριά του Πανιωνίου με τον Κουτσιανικούλη, σε δύο-τρεις περιπτώσεις στο πρώτο δεκάλεπτο.
14' Κόρνερ για τον ΟΦΗ
14' Ο Βουό πιάνει το σουτ άουτ.
16' Ο Μπράουν επιχειρεί σέντρα, η μπάλα κοντράρει πάνω του και βγαίνει άουτ.
18' Φάουλ στο ημικύκλιο της περιοχής του ΟΦΗ, κερδίζουν οι φιλοξενούμενοι με τον Σιντί Αλί.
19' Ο Κόρμπος πατάει για τον Κότσιτς που σουτάρει, αλλά ο Στρέζος είναι σε καλή θέση και μπλοκάρει.
20' Ο Κότσιτς εκτελεί φάουλ, ο Σταυρόπουλος την κεφαλιά, δύσκολα ο Στρέζος σε κόρνερ.
21' Από το κόρνερ και την απόκρουση, η μπάλα φτάνει στον Οικονομίδη που κάνει κάτι σαν σέντρα σουτ, ο Ντουρμισάι από καλή θέση αστοχεί με το κεφάλι.
22' Κίτρινη κάρτα στον Παπάζογλου για μαρκάρισμα στον Τσιλούλη.
24' Κίτρινη ο Κουτσιανικούλης.
25' Σε σέντρα του Κουτσιανικούλη, ο Σαραμαντάς βρίσκει την μπάλα γλιστρώντας, αλλά αυτή φαίνεται να χτυπάει στο στήθος του. Παίζετε έδειξε ο Κομίνης.
27' ΓΚΟΟΟΟΛ ο ΟΦΗ με τον Πλατέλλα.
Ο Κουτσιανικούλης κάνει διαγώνια πάσα, ο Σταυρόπουλος γλιστρά και ο Πλατέλλας που έχει κάνει κίνηση φορ, με αριστερό πλασέ στέλνει την μπάλα στην εστία του Κότνικ για το 1-0. Πριν πάρει τη μπάλα ο Κουτσιανικούλης, είχε χάσει την ισορροπία του και ένας ακόμα παίκτης του Πανιωνίου.
29' Κίτρινη στον Οικονομίδη για μαρκάρισμα στον Πλατέλλα.
Οι παίκτες του Πανιωνίου, φαίνεται να έχουν πρόβλημα να ισορροπήσουν στο τερέν και αυτό τους κόστισε ακριβά.
35' Ο ΟΦΗ ελέγχει το ματς μετά το προβάδισμα στο σκορ και έχει κερδίσει ένα ακόμα φάουλ με τον δραστήριο Κουτσιανικούλη.
38' Σουτ του Σιντί Αλί εκτός περιοχής, πολύ άστοχο.
Πρόβλημα φαίνεται ν' αντιμετωπίζει ο Νάστος.
40' Ο Ντίνας μπήκε ωραία από δεξιά στην περιοχή του Πανιωνίου, αλλά σούταρε άστοχα.
42' Ωραία σέντρα του Σιντί Αλί από δεξιά, ο Ντουρμισάι δεν μπορεί να πιάσει το σουτ όπως θα ήθελε και η μπάλα περνάει έξω.
44' Κόρνερ για τον ΟΦΗ
45' Φάουλ για τον ΟΦΗ, ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος στο α' μέρος.
45+1' Σουτ του Ποτουρίδη, άουτ.
45+1' Λήξη πρώτου μέρους. Με το γκολ του Πλατέλλα στο 27' ο ΟΦΗ προηγείται 1-0 του Πανιωνίου μετά τα πρώτα 45'. Ο ΟΦΗ ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου και δίκαια προηγείται στο σκορ.
46' Σέντρα β' μέρους
49' Κόρνερ για τον Πανιώνιο
51' Κόρνερ για τον ΟΦΗ
52' Σουτ με τη μία του Ποτουρίδη, η μπάλα έξω.
54' Σουτ του Σιντί Αλί, η μπάλα κοντράρει στα σώματα.
55' Σπιριντόνοβιτς αντί Κότσιτς
Ο Μάντζιος δεν έχει άλλη επιλογή και ρίχνει τον Σπιριντόνοβιτς στη θέση του Κότσιτς που σήμερα έπαιξε αριστερός εξτρέμ.
56' Σέντρα του Σπιριντόνοβιτς, ο Τσιλούλης για λίγο δεν μπορεί να κάνει επαφή με την μπάλα.
59' Κίτρινη κάρτα στον Πλατέλλα.
60' Μία ώρα αγώνα, με τον ΟΦΗ να προηγείται από το 27' με τον Πλατέλλα 1-0.
61' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.
63' Ο Πανιώνιος βγήκε στην κόντρα, ο Γιαννούλης δεν είχε άλλη επιλογή από το να ανατρέψει τον Τσιλούλη εκτός περιοχής και να δεχτεί την κίτρινη κάρτα.
65' Σέντρα του Μπράουν, ο Γιαννούλης βάζει την προβολή, αλλά η μπάλα φεύγει έξω.
66' Ο Κουτσιανικούλης στον Πλατέλλα, αυτός σουτάρει άουτ από την κορυφή της περιοχής.
67' Πλατέλλας και Βουό, συνδυάζονται μέσα στην περιοχή, αλλά ο Ιβοριανός από καλή θέση, δεν μπορεί να κάνει ένα καλό σουτ και στέλνει την μπάλα στην αγκαλιά του Κότνικ.
68' Κόρνερ ο Πανιώνιος.
69' Κίτρινη ο Ντομίνγκεζ, δεύτερη για παίκτη του Πανιωνίου.
70' Ο Βουό θέλει να κόψει για τον Πλατέλλα, η μπάλα κοντράρει και ο Κότνικ προλαβαίνει.
72' Ο Καμαρά στη θέση του Τσιλούλη.
73' Πρόβλημα για τον Γιαννούλη στη θέση του θα μπει ο Κοροβέσης.
73' Κυριακίδης αντί Ντίνα και δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ.
77' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.
80' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Πανιώνιος με κεφαλιά του Καμαρά.
Ο Παπαγεωργίου βρήκε πολύ χώρο για να βγάλει τη σέντρα, και ο Καμαρά με καρφωτή κεφαλιά φέρνει το ματς στα ίσια.
82' Ο Μπράουν γυρίζει στον Βουό, που πάλι αργεί να σουτάρει και πέφτουν πάνω του οι αμυντικοί για να τον κοντράρουν και να φτάσει η μπάλα στον Κότνικ.
83' Ο Πέρσον αντί του Παπάζογλου.
83΄Σουτ του Οικονομίδη, μπλοκάρει ο Στρέζος, μετά την κόντρα που έγινε.
85' Ο Μακρύλλος στο ματς αντί Σιντί Αλί
88' Σουτ του Κυριακίδη, άουτ.
89' Σουτ του Ντουρμισάι, η μπάλα κοντράρει και πάει κόρνερ.
90'Ευκαιρία ο Πανιώνιος με Ντομίνγκεζ. Μόνος του από το ύψος της μικρής περιοχής ο Βραζιλιάνος αστοχεί με κεφαλιά,
90' Πέντε λεπτά καθυστερήσεις
90+5' Τέλος αγώνα, ο Πανιώνιος άρπαξε την ισοπαλία με 1-1 με τον Καμαρά στο 80' που απάντησε στο γκολ του Πλατέλλα στο 27' και μάλιστα στο 90' είχε την ευκαιρία να πάρει και όλο το ματς με τον Ντομίνγκεζ.