Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Πανιώνιο και την ΑΕΚ για την 18η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Πανιώνιο και την ΑΕΚ.
Από την άλλη πλευρά ο Πανιώνιος είναι στη 10η θέση με 19 βαθμούς
Πανιώνιος (Άκης Μάντζιος): Μανοΐλοβιτς, Σταυρόπουλος, Μπανανά, Ντομίνγκες, Σαραμαντάς, Κόρμπος, Κούρντι, Κεϊτά, Παπαγεωργίου, Ντουρμισάι, Σιντί Αλί.
Στον πάγκο του Πανιωνίου: Κότνικ, Καμαρά, Μανθάτης, Οικονομίδης, Τσιλούλης, Κότσιτς, Μακρύλλος.
ΑΕΚ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Μπάρκας, Μπακάκης, Τσιγκρίνσκι, Οικονόμου, Χουλτ, Μάνταλος, Άλεφ, Μπακασέτας, Γκάλο, Κλωναρίδης, Πόνσε.
Στον πάγκο της ΑΕΚ: Τσιντώτας, Τσόσιτς, Σβάρνας, Κρίστισιτς, Αλμπάνης, Μπότος, Μπογέ.
Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών), Βοηθοί: Αντώνιος Καρατζίκας (Αθηνών), Μιχαήλ Καρσιώτης (Κορινθίας), 4ος: Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας)
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
Όλα έτοιμα για σέντρα στο ματς
Ενός λεπτού σιγή πριν τη σέντρα στη μνήμη του παλαίμαχου του Πανιωνίου, Γιάννη Σκορδίλη.
1' Έναρξη του ματς
4' Τρομερή ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Η μπάλα κοντράρει στον Οικονόμου μετά το σουτ του Σίντι Αλί, το ριμπάουντ ο Ντουρμισάι με δυνατό σουτ και ο Μπάρκας έδιωξε σε κόρνερ
5' Κεφαλιά του Μπανανά από το κόρνερ, άουτ η μπάλα
8' Μέχρι στιγμής η ΑΕΚ έχει μόνο την κατοχή της μπάλας και μια φλύαρη κυκλοφορία
14' ΓΚΟΛ Η ΑΕΚ! 0-1 ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΤΑΛΟ! Εκπληκτικό 1-2 του αρχηγού της ΑΕΚ με τον Πόνσε και 0-1 με το πλασέ από κοντινή απόσταση. Ωστόσο, είναι ένα τέρμα που δεν θα έπρεπε να μετρήσει, καθώς ο Μάνταλος έχει πάρει την μπάλα ξεκάθαρα με το χέρι.
19' Εκτέλεση φάουλ του Γκάλο, η μπάλα στο τείχος
22' Εμφανώς επηρεασμένος ο Πανιώνιος μετά το γκολ της ΑΕΚ. Υπάρχει και εκνευρισμός και από την πρώτη στιγμή που σημειώθηκε το τέρμα, αφού οι Νεοσμυρνιώτες διαμαρτυρήθηκαν έντονα προς τον Ευαγγέλου
24' Κίτρινη κάρτα στον Χουλτ για φάουλ στον Σαραμαντά
25' Έχει πέσει η τάση στα φώτα πάνω από τα επίσημα του σταδίου της Νέας Σμύρνης. Συνεχίζεται κανονικά το ματς.
27' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Πόνσε
34' Τίποτα το σπουδαίο στο ματς με το 0-1 του Μάνταλου
35' Μακρινό σουτ του Κεϊτά, κανένας κίνδυνος για τον Μπάρκα
36' Μακρινό σουτ του Μπακάκη, άουτ η μπάλα
36' Άσχημο μαρκάρισμα του Ντουρμισάι, που πάει πολύ καθυστερημένα στον αστράγαλο του Χουλτ. Κίτρινη κάρτα που θα μπορούσε να είναι και κόκκινη
39' Αναγκαστική αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Κεϊτά, μέσα ο Μανθάτης
45' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Μακρινό σουτ με δύναμη του Μπακασέτα, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι!
45' Απάντηση από τον Ντουρμισάι με δικό του σουτ. Μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Μπάρκας
Λήξη του α' ημιχρόνου.
Η ΑΕΚ προηγείται 1-0 του Πανιωνίου με το γκολ του Μάνταλου, που όμως δεν έπρεπε να μετρήσει, αφού ο αρχηγός της «Ένωσης» έκανε κοντρόλ με το χέρι.
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
48' Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Κεφαλιά του Οικονόμου από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα άουτ
55' Ίδιο σκηνικό στο ματς, με την ΑΕΚ να έχει μια υπεροχή μεν, φλύαρη δε...
58' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Μπανανά
61' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Εκτός ο Κλωναρίδης, μέσα ο Κρίστιτσιτς
61' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Δυνατή εκτέλεση φάουλ από τον Ντουρμισάι, η μπάλα ξυστά από το δοκάρι της εστίας του Μπάρκα
65' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Μπανανά, μέσα ο Καμαρά
68' Κίτρινη κάρτα στον Μπακάκη
75' Κίτρινη κάρτα στον Κούρντι
77' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μέσα ο Τσιλούλης, έξω ο Σίντι Αλί
78' Φάουλ εκτελεσμένο από τον Κούρντι, η μπάλα στην πλάτη και όχι στο χέρι του Γκάλο
80' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Απρόσεκτη κεφαλιά του Γκάλο, η μπάλα ξυστά από το δοκάρι του Μπάρκα.
81' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Εκτός ο Μπακασέτας, μέσα ο Μπογέ
88' Τώρα εντείνει την πίεσή του ο Πανιώνιος
88' Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Πλασέ του Τσιλούλη, απέκρουσε ο Μπάρκας σε κόρνερ
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
92' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! 0-2 ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΝΣΕ! Όλος ο Πανιώνιος ήταν μπροστά, ο Μανοΐλοβιτς έκανε το λάθος και σε κενή εστία ο Πόνσε έκανε το 2-0.
93' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Εκτός ο Πόνσε, μέσα ο Αλμπάνης
Λήξη της αναμέτρησης
Η ΑΕΚ επικράτησε 2-0 του Πανιωνίου και πέτυχε την 3η σερί νίκη της στο πρωτάθλημα.