Λεβαδειακός-Άρης

Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τον Άρη για την 18η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Καλησπέρα σας!
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Λεβαδειακός-Άρης για τη 18η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Ο Λεβαδειακός βρίσκεται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας έχοντας συλλέξει μόλις 2 πόντους στα 6 τελευταία ματς πρωταθλήματος (0-2-4).
Ντεμπούτο στον πάγκο των Βοιωτών θα κάνει ο νέος προπονητής τους, Νίκος Καραγεωργίου, που διαδέχθηκε τον Σανίνο.
Την προηγούμενη αγωνιστική ο Λεβαδειακός έμεινε στο 0-0 εκτός έδρας με τον Απόλλωνα Σμύρνης.
Ο Άρης έρχεται από το 0-0 με τη Λάρισα εκτός έδρας.
Η ενδεκάδα του Λεβαδειακού: Μπάγιτς - Τσαμπούρης, Αντιλέχου, Ανγκούα, Ντιόγκο - Κονέ, Ζησόπουλος - Νανγκίς, Στανόγιεβιτς, Γιακουμάκης - Μαρκόβσκι
Η ενδεκάδα του Άρη: Κουέστα – Τζανακάκης, Δεληζήσης, Μπάσα, Βαλεριάνος - Ματίγια, Σιώπης - Κόρχουτ, Γκαρσία, Τόνσο - Ντιγκινί
Διαιτητής του αγώνα ο Αθανάσιος Σέζος.
Στον πάγκο για τον Λεβαδειακό οι Μπαλαούρου, Παντελιάδης, Μητρόπουλος, Σαβαντογκό, Λιάγκας, Ιωαννίδης, Καραχάλιος.
Στον πάγκο για τον Άρη οι Αναγνωστόπουλος, Ιντζόγλου, Λάρσον, Μαρτίνες, Ρόουζ, Παυλίδης, Διαμαντόπουλος.
Βγήκαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.
Μόλις 2 νίκες έχει πανηγυρίσει ο Άρης σε 15 επισκέψεις του στη Λιβαδειά (5 ισοπαλίες, 8 ήττες).
Στον πρώτο γύρο, ο Άρης επικράτησε 2-0 εντός του Λεβαδειακού.
Τα πάντα έτοιμα για τη σέντρα του αγώνα.
Ξεκίνησε το ματς, ο Λεβαδειακός πήρε τη σέντρα.
1' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Στανόγιεβιτς από πλάγια θέση, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
6' Τίποτα σημαντικό μέχρι στιγμής. Παιχνίδι κέντρου...
7' Κόρνερ για τον Άρη.
12' Χωρίς μεγάλη φάση μέχρι τώρα το παιχνίδι.
16' Πρώτη ευκαιρία στο ματς για τον Άρη. Ο Ντιγκινί σούταρε με δύναμη μέσα από την περιοχή, αλλά ο Μπάγιτς έδιωξε.
21' Πιέζει στο τελευταίο 5λεπτο ο Άρης.
24' Ο Λεβαδειακός δεν έχει απειλήσει ακόμα.
25' Πρώτη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Νανγκίς γύρισε στη μικρή περιοχή, ο Μαρκόβσκι έκανε την προβολή, αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι.
27' Φάουλ για τον Άρη σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
27' Κεφαλιά του Δεληζήση μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
29' Σέντρα του Τζανακάκη από τα δεξιά, βγήκε και μπλόκαρε ο Μπάγιτς.
34' Έπεσε πάλι ο ρυθμός του αγώνα.
38' Γκολ για τον Λεβαδειακό!
Σέντρα του Τσαμπούρη από δεξιά, ο Μαρκόβσκι πήρε την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής και νίκησε τον Κουέστα.
Στο 33' και το 36' δέχθηκαν κίτρινες κάρτες ο Ανγκούα και ο Κονέ.
40' Φάουλ για τον Άρη σαν... κοντινό κόρνερ.
41' Εκτέλεσε ο Ματίγια, ο Μαρκόβσκι έδιωξε σε κόρνερ.
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Λεβαδειακός προηγείται 1-0 του Άρη.
Το μοναδικό γκολ ο Μαρκόβσκι στο 38'.
Φεύγουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο.
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
Μία αλλαγή για τον Άρη. Ο Λάρσον πήρε τη θέση του Κόρχουτ.
46' Επιθετικά ξεκίνησε ο Άρης, που κέρδισε κόρνερ στην πρώτη φάση του δευτέρου ημιχρόνου.
50' Σουτ του Λάρσον έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
52' Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Μακρινό σουτ του Στανόγιεβιτς, μπλόκαρε ο Κουέστα.
56' Σουτ του Ζησόπουλου έξω από την περιοχή, πάλι μπλόκαρε ο Κουέστα.
57' Κόρνερ για τον Άρη, που είναι πιο δραστήριος στο δεύτερο μέρος.
58' Ευκαιρία για τον Άρη. Δυνατό σουτ του Λάρσον έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε δίπλα από το δοκάρι. Κόρνερ για την ομάδα του Παντελίδη.
63' Πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Σαβαντογκό στη θέση του Νανγκίς.
65' Πιέζει ο Άρης.
68' 62%-38% υπέρ του Άρη η κατοχή μπάλας.
68' Κόρνερ για τον Άρη.
69' Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μητρόπουλος αντικαθιστά τον Γιακουμάκη.
70' Γυριστό σουτ του Γκαρσία μέσα από την περιοχή, έδιωξε ο Μπάγιτς.
72' Σουτ του Δεληζήση έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
73' Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη. Ο Διαμαντόπουλος στη θέση του Τόνσο.
73' Κίτρινη κάρτα στον Σιώπη.
74' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό.
78' Πιέζει ο Άρης, η άμυνα του Λεβαδειακού όμως είναι απροσπέλαστη.
82' Τρίτη αλλαγή για τον Άρη. Ο Μαρτίνες στη θέση του Γκαρσία.
84' Ευκαιρία για τον Άρη. Σουτ του Ματίγια έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
85' Κόρνερ για τον Άρη.
88' Φάουλ για τον Άρη σε πολύ καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
94' Μικρή διακοπή στο ματς γιατί τραυματίστηκε ο Σαβαντογκό.
Τελευταία φάση του αγώνα με τον Άρη να έχει κερδίσει φάουλ σε σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
Εκτέλεσε ο Ματίγια, βγήκε και μπλόκαρε ο Μπάγιτς.
Τέλος αγώνα, ο Λεβαδειακός επικράτησε 1-0 του Άρη!
Ιδανικό ντεμπούτο για τον προπονητή των γηπεδούχων, Νίκο Καραγεωργίου. Το μοναδικό γκολ στο 38' ο Μαρκόβσκι.