Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Λαμία και τον Ατρόμητο για τη 18η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από ΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Λαμία και τον Ατρόμητο
Ματς στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Super League
Ο Ατρόμητος είναι στην 4η θέση της βαθμολογίας με 29 βαθμούς και θέλει την πρώτη του νίκη για το πρωτάθλημα στο 2019
Από την άλλη πλευρά, η Λαμία είναι στη ζώνη του υποβιβασμού με 14 βαθμούς.
Ωστόσο, προέρχεται από μεγάλη πρόκριση στο Κύπελλο κόντρα στον Παναθηναϊκό μέσω της διαδικασίας των πέναλτι
Στο ματς του α' γύρου ο Ατρόμητος είχε επικρατήσει 1-0 με γκολ του Κουλούρη
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κομίνης (Αθηνών) ΒΟΗΘΟΙ: Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας), Κουρομπύλια (Δυτ. Αττικής)
Η ενδεκάδα του Ατρόμητου: Μέγερι - Κιβρακίδης, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Σάκιτς - Μάντσον, Μπουσούλατζιτς - Ενσικουλού, Μπρούνο, Ουάρντα - Κουλούρης
Στη βασική ενδεκάδα ο Ουάρντα
Πάγκος: Θεοδωράκης, Μούγιακιτς, Ούμπιντες, Νάτσος, Κωτσόπουλος, Καρασαλίδης, Κορτ
Η ενδεκάδα της Λαμίας: Μελίσσας - Βασιλαντωνόπουλος, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Βάντερσον - Δημούτσος, Σκόνδρας, Πίτι - Τομάς, Επστάιν, Μπαράλες.
Επιστροφή του Πίτι στην ομάδα και απευθείας στην ενδεκάδα
Στον πάγκο: Κατσίκας, Καρυπίδης, Καραμάνος, Μπερτόλιο, Ρόμανιτς, Ασίγκμπα, Μπουλούλης.
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
Όλα έτοιμα για τη σέντρα με λίγα λεπτά καθυστέρηση
1' Έναρξη της αναμέτρησης
Στο αριστερό άκρο της μεσοεπιθετικής γραμμής του Ατρόμητου ο Ενσικουλού, δεξιά ο Ουάρντα, δεκάρι ο Μπρούνο
Τώρα έχουν αλλάξει θέσεις οι τρεις πίσω από τον Κουλούρη. Φαίνεται ότι υπάρχει εντολή του Κάναντι για ελευθερία κινήσεων
4' Πρόβλημα με τον Μπρούνο που είναι στο έδαφος
11' Τίποτα το σπουδαίο μέχρι τώρα, παρά μόνο πρωτοβουλία κινήσεων από τον Ατρόμητο
13' Ωραίες συνεργασίες μέχρι τώρα Ενσικουλού-Ουάρντα, αλλά τα χαλούν και οι δύο στην τελική προσπάθεια. Η Λαμία φαίνεται λίγο πανικόβλητη, διώχνοντας την μπάλα στα τυφλά...
17' Σουτ του Μάντσον, η μπάλα περνά άουτ, χωρίς να ανησυχήσει ιδιαίτερα ο Μελίσσας
17' Πολύ καλές προϋποθέσεις για σουτ από τον Ενσικουλού, αλλά η προσπάθεια που επιχείρησε ήταν εντελώς αδύναμη... Μπλοκάρει ο Κατσίκας
18' Τεράστια ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Μπαράλες πιάνει ένα φαλτσαριστό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα περνά ξυστά δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Μέγερι
22' Έχουν ισορροπήσει οι γηπεδούχοι και δείχνουν να πατούν λίγο καλύτερα
23' Κεφαλιά του Μπαράλες, μπλοκάρει ο Μέγερι
24' Αιμόφυρτος ο Μάντσον, καθώς έπεσε πάνω στον Μπαράλες με δύναμη.
25' 40%-60% η κατοχή υπέρ του Ατρόμητου
27' Φάουλ κερδίζει η Λαμία σε καλή θέση. Κίτρινη κάρτα στον Χατζηισαΐα.
28' Κακή εκτέλεση του Πίτι, άουτ η μπάλα
31' Νέα τεράστια ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Πίτι έμεινε όρθιος έξω από την περιοχή παρά την πίεση, έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι.
35' Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον
35' Υπάρχει επαφή Κιβρακίδη πάνω στον Επστάιν μέσα στην περιοχή. Φαίνεται να πέφτει εύκολα ο Γερμανός, καθώς με το που ένιωσε την επαφή έπεσε στο έδαφος
38' Απογοητευμένος ο Κάναντι από τα λάθη των παικτών του...
43' Εκτέλεση φάουλ του Ουάρντα, απομάκρυνε ο Μελίσσας με τις γροθιές
45' Σουτ του Σκόνδρα, η μπάλα περνά άουτ
Δύο λεπτά καθυστερήσεων
Λήξη α' ημιχρόνου
Λαμία και Ατρόμητος στο 0-0, με τους γηπεδούχους να είναι πιο επικίνδυνοι, παρά το γεγονός ότι ο Ατρόμητος έχει την κατοχή της μπάλας.
Καθυστέρηση να αρχίσει το δεύτερο ημίχρονο, αφού η Λαμία δεν έχει βγει ακόμα στο γήπεδο
46' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Μπρούνο, μέσα ο Μούγιακιτς
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
47' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! 0-1 ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΝ ΚΟΥΛΟΥΡΗ! Στην αντεπίθεση ο Ατρόμητος με τον Ουάρντα να βγάζει πάσα «πάρε-βάλε» στον Κουλούρη που με προβολή κάνει το 0-1!
49' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ ΜΕ ΤΡΑΓΙΚΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΜΕΓΕΡΙ! Εκτελέστηκε το φάουλ, ο Μπαράλες που μάλλον ξεκίνησε από οφσάιντ, πήρε την κεφαλιά με τον Μέγερι να μην μπορεί να μπλοκάρει και η μπάλα έφτασε στον Τομάς για το 1-1
52' Κίτρινη κάρτα στον Βασιλαντωνόπουλο
Πάρα πολύ οριακή φάση με τον Αργεντινό να φαίνεται ότι έχει το σώμα του πιο μπροστά Εικόνα live21962509/30239.jpg
55' Κίτρινη κάρτα στον Πλιάτσικα
56' Αναγκαστική αλλαγή θα γίνει ο Μούγιακιτς, αφού έχει πρόβλημα στην κλείδα του χεριού του.
60' Κίτρινη κάρτα στον Κιβρακίδη και φάουλ σε καλή θέση για τη Λαμία
Έχει μπει στο ματς ο Κωτσόπουλος
61' Κακή εκτέλεση του Πίτι
62' Αλλαγή για τη Λαμία. Εκτός ο Επστάιν, μέσα ο Καραμάνος
65' Κίτρινη κάρτα στον Ουάρντα
68' Σουτ του Βασιλαντωνόπουλου, άουτ η μπάλα
69' Αλλαγή για τη Λαμία. Εκτός ο Τομάς, μέσα ο Μπερτόγλιο
69' Κίτρινη κάρτα στον Ενσικουλού
72' Σέντρα του Πίτι για τον Μπερτόγλιο, κεφαλιά του τελευταίου, άουτ η μπάλα
75' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο και πάλι για τη Λαμία
76' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ! Εξαιρετική εκτέλεση του Μπερτόγλιο, η μπάλα στο δοκάρι!
76' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ! Δεν υπάρχει τίποτα. Ο Δημούτσος σουτάρει, η μπάλα κοντράρει στον Χατζηισαΐα και μετά ο Δημούτσος πέφτει πάνω στον Χατζηισαΐα
78' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ! 2-1 ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΝ ΜΠΑΡΑΛΕΣ!
79' Κίτρινη κάρτα στον Μπουσούλατζιτς
81' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Ενσικουλού, μέσα ο Κορτ
86' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Κορτ βρίσκει τον Ουάρντα, αλλά το πλασέ του τελευταίου περνά άουτ
87' Αλλαγή για τη Λαμία. Mπουλούλης αντί Πίτι.
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.
93' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Μπροστά και ο Μέγερι.
Περνάει ανεκμετάλλευτο για τους φιλοξενούμενους.
95' Τρομερή ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Κουλούρης έπιασε φοβερό σουτ έξω από την περιοχή, αλλά ο Μελίσσας με τρομερή επέμβαση αφού η μπάλα είχε κοντράρει κιόλας κατάφερε να διώξει και να κρατήσει τη νίκη για την Λαμία!
Τέλος στην αναμέτρηση! Σπουδαία νίκη για την Λαμία με ανατροπή κόντρα στον Ατρόμητο (2-1), ωστόσο οι φιλοξενούμενοι έχουν δίκιο να φωνάζουν για την διαιτησία καθώς το δεύτερο τέρμα των γηπεδούχων προήλθε από πέναλτι που δεν υπήρξε ποτέ!