LIVE: ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα

Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον ΠΑΣ Γιάννινα για την εξ αναβολής 15η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από ΣΠΟΡ FM 94,6
Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον ΠΑΣ Γιάννινα για την εξ αναβολής 15η αγωνιστική της Super League
Ο ΠΑΟΚ που η μοναδική του γκέλα στο πρωτάθλημα είναι μία ισοπαλία κόντρα στον Ατρόμητο, είναι στην 1η θέση με 47 βαθμούς
Από την άλλη μεριά, ο ΠΑΣ είναι στη 13η θέση με 17 βαθμούς
Σημειώνεται ότι αυτή η θέση οδηγεί σε αγώνα μπαράζ με τον τρίτο της Football League
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων
ΠΑΟΚ (Ράζβαν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης – Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Γιαννούλης – Μίσιτς, Μαουρίτσιο – Λημνιός, Πέλκας, Μπίσεσβαρ - Άκπομ
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης – Μπουκουβάλας, Σκόνδρας, Ευαγγέλου, Λίλα, Σεργκελασβίλι – Σιόντης, Γιάκος, Βιντάλ – Μάνος, Κρίζμαν
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Ρέι, Τόσκα, Ελ Καντουρί, Σβιντέρσκι, Καρέλης, Μπαλογιάννης, Ζαμπά
Στον πάγκο του ΠΑΣ: Μιχαήλ, Παμλίδης, Τσικάρσκι, Κάστρο, Πάντελιτς, Νάουμετς, Πήλιος
Διαιτητής: Φώτιος Φωτιάδης Α’ βοηθός: Δημήτρης Γκάγκας Β’ βοηθός: Ιωάννης Καραγκιζόπουλος 4ος: Βασίλειος Φωτιάς
1' Έναρξη του ματς
3' Συνεχόμενες στατικές φάσεις από τον ΠΑΟΚ, χωρίς κίνδυνο για την άμυνα του ΠΑΣ
5' Μακρινό πλασέ του Μπίσεσβαρ, μπλοκάρει ο Βελλίδης χωρίς πρόβλημα
9' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Τέλεια σέντρα από τον Γιαννούλη για τον Άκπομ (που νικάει στον αέρα τον Σκόνδρα), αλλά ο Βελλίδης έπεσε στη δεξιά του γωνιά και απέκρουσε σε κόρνερ.
11' Τρομερή ατομική ενέργεια του Λημνιού από τα δεξιά, απόκρουση του Βελλίδη με τα πόδια
12' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Πέλκας δεν μπόρεσε να στείλει στα δίχτυα έπειτα από κακή απομάκρυνση του Βελλίδη. Δεν υπήρχε φάουλ, όπως διαμαρτυρήθηκε ο γκολκίπερ του ΠΑΣ, αφού ο Άκπομ ήταν ακίνητος και δεν παρεμπόδισε αντικανονικά την κίνηση του Έλληνα γκολκίπερ να πάει στην μπάλα.
17' Κίτρινη κάρτα στον Ευαγγέλου για φάουλ στον Άκπομ
19' Ζήτημα ο ΠΑΣ να έχει αλλάξει μέχρι τώρα πάνω από 3-4 συνεχόμενες πάσες. Ζήτημα να έχει περάσει και το κέντρο... Με αυτή την εικόνα είναι σαν να περιμένει απλά το... μοιραίο
20' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Πέλκα.
21' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Εξαιρετική ενέργεια από τον Γιαννούλη, που γυρίζει την μπάλα πολύ σωστά στο ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά το σουτ του Μίσιτς είναι κακό και η μπάλα καταλήγει άουτ
26' Συνεχίζει ο ΠΑΟΚ να επιτίθεται από τα πλάγια... Η κατοχή της μπάλας πρέπει να είναι στο 75% υπέρ του ΠΑΟΚ
29' Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα για διαμαρτυρία
34' Σέντρα από τα δεξιά, ο Άκπομ βρήκε την μπάλα, αλλά πέρασε άουτ
37' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Ο Ευαγγέλου ανέτρεψε άνευ λόγου και αιτίας τον Άκπομ, που δεν έδειχνε να προλαβαίνει την μπάλα και σωστά δίνεται η παράβαση
38' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! 1-0 ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΤΟΥ ΠΕΛΚΑ!
Εν τω μεταξύ ο Ευαγγέλου έχει κάνει και λάθος πριν από τη δική του παράβαση, αφού χάνει την μπάλα έξω από την περιοχή της ομάδας του από μαρκάρισμα του Άκπομ
41' Κίτρινη κάρτα στον Κρίζμαν
42' Σουτ του Μαουρίσιο, άουτ η μπάλα.
45' Κίτρινη κάρτα στον Πέλκα
45'+1' Πρόβλημα με τον Μάτος που φαίνεται να έχει πρόβλημα στο αριστερό του γόνατο
Λήξη του α' ημιχρόνου.
Με την εκτέλεση πέναλτι του Πέλκα, ο ΠΑΟΚ προηγείται με 1-0 του ΠΑΣ Γιάννινα. Στην παράβαση υπέπεσε ο Ευαγγέλου
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
48' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Πλασέ του Πέλκα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, απέκρουσε ο Βελλίδης
52' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ! 1-1 ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΝ ΜΑΝΟ! Μπαλιά του Μπουκουβάλα στον Μάνο κι αυτός έπειτα από άψογο κοντρόλ κρεμάει τον Πασχαλάκη για το 1-1. Στη φάση υπάρχει υποψία οφσάιντ, με το Μάνο να είναι πολύ οριακά ακάλυπτος από την άμυνα του ΠΑΟΚ
55' Κίτρινη κάρτα στον Λίλα
59' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Μπίσεσβαρ, μέσα ο Ζαμπά
62' Σέντρα του Λημνιού, πλασέ του Μαουρίσιο πάνω από την εστία.
64' Νέο σουτ του Μαουρίσιο, άουτ η μπάλα
68' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μέσα ο Σβιντέρσκι, εκτός ο Λημνιός
70' Σουτ του Άκπομ, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών
74' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Εκτός ο Βιντάλ, μέσα ο Πάντελιτς
74' Αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Μίσιτς, μέσα ο Ελ Καντουρί
75' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! Δεν υπήρχε τίποτα στη φάση αυτή, ο Άκπομ έπεσε μόνος του και όχι από το ασφυκτικό μαρκάρισμα του Λίλα
76' ΑΠΕΚΡΟΥΣΕ Ο ΒΕΛΛΙΔΗΣ! ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΤΟ 1-1!
78' Κίτρινη κάρτα στον Σιόντη
85' Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Εκτός ο Κρίζμαν, μέσα ο Παμλίδης
Προσπαθεί ο ΠΑΟΚ, αλλά φαίνεται σοκαρισμένος από την απώλεια του πέναλτι
87' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ! 2-1 ΜΕ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΣΒΙΝΤΕΡΣΚΙ! Σέντρα του Ελ Καντουρί, ο Μάτος την κεφαλιά με τον Βελλίδη να έχει κακή αντίδραση και ο Σβιντέρσκι σε κενή εστία κάνει το 2-1.
90' Πέντε λεπτά καθυστερήσεων
95' Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη
Λήξη της αναμέτρησης
Ο ΠΑΟΚ αν και τα είδε... όλα επικράτησε 2-1 του ΠΑΣ Γιάννινα, με τον Σβιντέρσκι στο 87' να καθαρίζει το παιχνίδι για τη νέα του ομάδα.