Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr το ματς ανάμεσα στον Άρη και τον ΠΑΣ Γιάννινα για τη 19η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.
Καλησπέρα σας!
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα για τη 19η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Ο Άρης έρχεται από το διπλό (0-1) στην Ξάνθη, που τον διατηρεί σε τροχιά εξάδας.
Ο ΠΑΣ έχασε 2-1 εκτός από τον ΠΑΟΚ και παραμένει στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας έχοντας 17 πόντους.
Η ενδεκάδα του Άρη: Κουέστα - Τζανακάκης, Δεληζήσης, Ρόουζ, Κόρχουτ - Σιώπης, Μπάσα - Ντιγκινί, Λάρσον, Ματέο Γκαρσία - Διαμαντόπουλος.
Η ενδεκάδα του ΠΑΣ: Βελλίδης - Τζημόπουλος, Λίλα, Σκόνδρας - Μπουκουβάλας, Κάστρο, Νικολιάς, Γιάκος, Σεργκελασβίλι - Αθανασιάδης, Μάνος.
16-6-1 η εντός έδρας παράδοση του Άρη με τον ΠΑΣ!
Στον πάγκο για τον Άρη οι Αναγνωστόπουλος, Ιντζόγλου, Βαλεριάνος, Μαρτίνες, Ανάκογλου, Ματίγια, Βέλεθ.
Στον πάγκο για τον ΠΑΣ οι Ν. Μιχαήλ, Παμλίδης, Πάντελιτς, Νάουμετς, Ευαγγέλου, Βιντάλ, Λεό.
Διαιτητής του αγώνα ο Στέφανος Κουμπαράκης.
Βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.
Ξεκίνησε το ματς, ο Άρης πήρε τη σέντρα.
3' Σουτ του Λάρσον μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
6' Ο Άρης έχει αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων στα πρώτα λεπτά.
12' Σουτ του Μπάσα σταματάει, η μπάλα βρίσκει στα σώματα
20' Χέρι του Κόρμχουτ μέσα στην περιοχή του Αρη, επιθετικό φάουλ καταλογίζει ο διαιτητής!
22' Κίτρινη κάρτα στον Κάστρο.
25' Φάουλ για τον Άρη και κίτρινη κάρτα στον Τζημόπουλο
30' Σουτ του Γκαρσία, μπλοκάρει ο Βελλίδης
36' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Κεφαλιά του Αθανασιάδη, εντυπωσιακή επέμβαση του Κουέστα σε κόρνερ.
38' Κεφαλιά πάσα από τονΣκόνδρα, η μπάλα περνάει παράλληλα με την εστία του Κουέστα. Νέα καλή φάση για τον ΠΑΣ Γιάννινα.
44' Κίτρινη κάρτα στον Λάρσον
45' Λήξη ημιχρόνου. Αρης - ΠΑΣ Γιάννινα 0-0.
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
47' Κεφαλιά του Ντιγκινί, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
47' Φάουλ για τον ΠΑΣ και κίτρινη κάρτα στον Τζανακάκη
52' Μέτριο έως κακό το ματς στο "Κλεάνθης Βικελίδης".
55' Σουτ από τον Γκαρσία, διώχνει ο Βελλίδης
56' Σέντρα του Μπάσα διώχνει σε κόρνερ ο Βελλίδης
59' Σουτ του Σιώπη, διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Βελλίδης! Πιέζει τον ΠΑΣ ο Αρης!
63' Αλλαγή για τον Αρη. Εξω ο Μπάσα, μέσα ο Ματίγια.
65' Κεφαλιά του Μάνου. η μπάλα φεύγει άουτ
72' Κίτρινη κάρτα στον Διαμαντόπουλο.
74' Ωραία ενέργεια του Ματέο Γκαρσία μπλοκάρει με δυσκολία ο Βελλίδης. Νέα ευκαιρία για τον Αρη.
75' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Μαρτίνες στη θέση του Λάρσον
77' Γκολ ο Αρης, 1-0!
77΄Ο Γκαρσία παίρνει το ριμπάουντ, έπειτα από την απόκρουση του Βελλίδη στο σουτ του Μαρτίνες, και με κοντινή προβολή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.
82' Δύο αλλαγές για τον ΠΑΣ. Ο Βιντάλ και ο Παμλίδης αντικατέστησαν Γιάκος και Λίλα αντίστοιχα.
84' Κόρνερ για τον Άρη.
87' Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Λεό παίρνει τη θέση του Μάνου.
88' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Βέλεθ αντικαθιστά τον Διαμαντόπουλο.
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.
92' Ένα λεπτό ακόμα για το τέλος του αγώνα.
Τέλος αγώνα, ο Άρης επικράτησε 1-0 του ΠΑΣ Γιάννινα!
Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης ο Ματέο Γκαρσία στο 76'.
Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Άρη, που ανέβηκε στην 5η θέση.