Παναιτωλικός-ΑΕΛ 2-2

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός-ΑΕΛ, για την 20ή αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

18:29
Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον Παναιτωλικό με την ΑΕΛ, στον προτελευταίο χρονικά αγώνα, της 20ης αγωνιστικής της Super League.
18:30
Παναιτωλικός: Γιαννακόπουλος, Μιχάι, Λιάβας, Μανά, Μάζουρεκ, Μπαρμπόσα, Λουσέρο, Αμαράλ, Γκούγκα, Άργκους, Μπαϊροβιτς
18:32
ΑΕΛ: Κρίστινσον, Ντέλετιτς, Γιακιμόβσκι, Γκόλιας, Ζίζιτς, Λεοζίνιο, Ακόστα, Μπέρτος, Σεσέροβιτς, Νούνιτς, Φατιόν
18:33
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Θεοδωρόπουλος, Μάλης, Τσιγγάρας, Τσοκάνης, Βασιλούδης, Μπελεβώνης, Μοράρ
18:34
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Παϊτέρης, Μπάλλας, Μπαργκάν, Σικάβκα, Μόρας, Νούσιος, Ζίβκοβιτς
18:34
Διαιτητής ο Φωτιάς, με βοηθούς τους Καρατζίκα και Καρσιώτη.
18:36
Με νίκη ο Παναιτωλικός θα μπει για τα καλά στη μάχη της πεντάδας, ενώ η ΑΕΛ θέλει βαθμό ή βαθμούς για να πάρει ώθηση στη μάχη της σωτηρίας.
18:57
Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.
18:58
Δεν είναι πολύς ο κόσμος στο γήπεδο.
18:58
Σε 4-2-3-1 οι γηπεδούχοι.
18:59
Ο ίδιος σχηματισμός και για την φιλοξενούμενη.
19:00
1' Σέντρα α' μέρους
19:02
1' Φάουλ για τον Παναιτωλικό, κερδίζει ο Μπαϊροβιτς σε καλή θέση, από πλάγια αριστερά.
19:02
2' Διώχνει η άμυνα της ΑΕΛ.
19:04
3' Οι Αγρινιώτες προσπαθούν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους.
19:04
4' Σέντρα του Μανά, μπλοκάρει ο Κρίστινσον.
19:06
6' Με πολύ κόσμο στο χώρο του κέντρου, η κυκλοφορία είναι δύσκολη και για τους δύο, ως τώρα.
19:09
9' Ωραία προσπάθεια του Ακόστα από αριστερά, τα χάλασε στην τελική πάσα.
19:10
10' Υπόδειξη για οφσάιντ στον Μπαρμπόσα.
19:11
10' Σουτ του Λεοζίνιο, μπλόκαρε εύκολα ο Γιαννακόπουλος.
19:14
13' Η ΑΕΛ ελέγχει το ρυθμό που είναι αργός και δεν επιτρέπει στους γηπεδούχους μέχρι στιγμής ν' ανεβάσουν στροφές.
19:14
14' Φάουλ για την ΑΕΛ.
19:15
15' ΕΥΚΑΙΡΙΑ για την ΑΕΛ: Ο Λεοζίνιο γεμίζει ο Νούνιτς στην πορεία της μπάλας, δεν μπορεί από κοντά να τη στείλει στα δίχτυα, αφού η προβολή του καταλήγει άουτ.
19:19
18' Η ΑΕΛ έχει την καλύτερη στιγμή στο ματς και φαίνεται να έχει μπλοκάρει ως τώρα την γηπεδούχο ομάδα.
19:22
21' Αρκετά τα νεύρα και βεβιασμένες προσπάθειες από τους παίκτες των γηπεδούχων.
19:24
23' Φάουλ για τους γηπεδούχους, λίγο πάνω από τη μεσαία γραμμή.
19:24
24' ΓΚΟΟΟΟΛ Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ!
19:26
Φάση διαρκείας στα καρέ της ΑΕΛ με τελική κατάληξη το άνοιγμα του σκορ. Ο Μανά κάνει σέντρα σουτ, ο Κρίστινσον αποκρούει ασθενώς, το σουτ του Μπαϊροβιτς κόβεται από τον Μπέρτο, με την 3η ο Μάζουρεκ κάνει το 1-0 με κοντινό σουτ.
19:27
27' Διακοπή στο ματς, αφού έχει τραυματιστεί ο Νούνιτς.
19:29
28' Kόρνερ για την ΑΕΛ. Μετά από κεφαλιές, η μπάλα στο αριστερό του Ντέλετιτς που σουτάρει άουτ.
19:30
30' Φάουλ για την ΑΕΛ από δεξιά στο ύψος της περιοχής, το κερδίζει ο Μπέρτος.
19:32
31' Κίτρινη κάρτα στον Ακόστα, αφού ο Παναιτωλικός πήγαινε να βγει σε κόντρα με τον Μάζουρεκ.
19:33
33' Ο Γιαννακόπουλος με το δεξί χέρι, προλαβαίνει τον Ντέλετιτς και διώχνει.
19:34
33' Γύρισμα του Μπαϊροβιτς, σε κόρνερ ο Μπέρτος με προβολή που παραλίγο να στείλει την μπάλα στην εστία του.
19:34
34' Φεύγει σε κόντρα η Λάρισα, ο Ντέλετιτς πετάει για τον Λεοζίνιο, αλλά ο Αμαράλ με τον Γκούγκα προλαβαίνουν τον παίκτη της ΑΕΛ.
19:39
38' Ο Παναιτωλικός τώρα ελέγχει τον αγώνα με το προβάδισμα του στο 1-0 με το γκολ του Μάζουρεκ στο 24'.
19:41
Στο άλλο ματς ο Άρης με γκολ του Λάρσον προηγείται 1-0 μέσα στην Τρίπολη του Αστέρα στο 9'
19:42
42' ΓΚΟΟΟΛ ο Μπαϊροβιτς
19:44
Σεντερφορίσιο γκολ από τον Μπαϊροβιτς, αλλά έχει φύγει από αντικανονική θέση ο Σουηδός. Ο Μανά πιάνει την κεφαλιά, εκείνη τη στιγμή ο Μπαϊροβιτς είναι ακάλυπτος, βάζει στην πλάτη τον Ζίζιτς και με το αριστερό κάνει το 2-0.
19:45
43' Σουτ του Ντέλετιτς, άουτ.
19:46
45' Ένα επιπλέον λεπτό στο α' μέρος.
19:47
45+1' Σέντρα από αριστερά, ο Λεοζίνιο κεφαλιά άουτ.
19:49
45+1' Τέλος α' μέρους. Με τον Μάζουρεκ στο 24' και τον Μπαϊροβιτς στο 42' (έφυγε από θέση οφσάιντ) προηγείται 2-0 της ΑΕΛ.
20:02
46' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Μπαργκάν αντί του Ακόστα.
20:03
46' Σέντρα β' μέρους.
20:05
46' Ο Μπαρμπόσα έπρεπε να δει κάρτα για αντικανονικό μαρκάρισμα στον θώρακα, αλλά ο Φωτιάς δεν το αντιλήφθηκε.
20:05
48' Ο Μπαργκάν κερδίζει φάουλ.
20:06
49' Ο Ζίζιτς εκτελεί πάνω στο τείχος.
20:07
50' Κόρνερ για την ΑΕΛ.
20:08
51' Μπλοκάρει σε δύο χρόνους, ο Γιαννακόπουλος.
20:11
53' Φάουλ για την ΑΕΛ κερδίζει ο Ντέλετιτς.
20:14
56' Προσπαθεί η ΑΕΛ να φτάσει στην περιοχή του Παναιτωλικού, αλλά με πολλές ατομικές προσπάθειες που κόβονται.
20:15
57' Φάουλ κερδίζει ο Λουσέρο, από τον Ντέλετιτς.
20:18
60' Σέντρα του Μανά, για τον Μπαρμπόσα, η μπάλα φεύγει κόρνερ.
20:18
61' Σέντρα του Γκούγκα, με γροθιές ο Κρίστινσον.
20:19
Ο Αρης προηγείται στο ημίχρονο του Αστέρα με 3-0 στην Τρίπολη.
20:20
62' ΓΚΟΟΟΛ ο Φατιόν για τη Λάρισα με κεφαλιά.
20:20
Ο Ντέλετιτς με φαρμακερή σέντρα βρίσκει στην καρδιά της άμυνας τον Άντονι Φατιόν που με καρφωτή κεφαλιά μειώνει σε 2-1.
20:21
63' Μοράρ αντί Μπαϊροβιτς για τον Παναιτωλικό και Σικάβκα αντί Λεοζίνιο
20:22
64' Κίτρινη του Μοράρ για φάουλ πάνω στον Φατιόν.
20:22
65' Σέντρα του Μπέρτου, γύρισμα του Μπαργκάν ψηλά.
20:23
66' Κίτρινη στον Αμαράλ για μαρκάρισμα στον Ντέλετιτς.
20:25
67' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ
20:25
Ο Λιάβας θα κάνει πέναλτι πάνω στον Μπαργκάν και βλέπει την κίτρινη κάρτα.
20:26
68' ΓΚΟΟΟΛ η ΑΕΛ ισοφαρίζει με τον Φατιόν από την άσπρη βούλα.
20:28
71' Ματσάρα στο Αγρίνιο, μεγάλη ευκαιρία για τον Νούνιτς να κάνει το 2-3 με δεξί σουτ στην έξω μεριά του τέρματος
20:31
74' Τσιγγάρας αντί Λουσέρο
20:33
75' Στο έδαφος ο Άργκους, μεγάλη καρδιά η ΑΕΛ στην επανάληψη, επέστρεψε με δύο γκολ του αρχηγού της. Καταλυτική και η αλλαγή του Μπαργκάν στην επανάληψη.
20:35
78' Ο Μαλής θα μπει στη θέση του Άργκους που δεν μπορεί να συνεχίσει.
20:37
79' Ο Μανά δίνει αγκωνιά στον Φατιόν, ούτε κάρτα ο Φωτιάς.
20:38
81' Κόρνερ η ΑΕΛ
20:38
81' Έφυγε στο δεύτερο δοκάρι η μπάλα.
20:39
82' Λίγο έλειψε να κάνει το λάθος ο Κρίστινσον διόρθωσε ο Γκόλιας που αναγκάστηκε να πάρει κίτρινη.
20:40
83' Ο Νούνιτς από καλή θέση κάνει αδύναμο σουτ, μπλοκάρει ο Γιαννακόπουλος.
20:41
84' Σέντρα του Αμαράλ, κεφαλιά του Μοράρ, μπλοκάρει ο Κρίστινσον.
20:44
86' Φοβερά απανωτά λάθη από την άμυνα του Παναιτωλικού, κλέβει ο Μπαργκάν που κερδίζει φάουλ σε πολύ καλή θέση.
20:45
87' Στο τείχος η μπάλα από την εκτέλεση του Μπαργκάν.
20:46
89' Μόρας αντί Νούνιτς
20:47
90' Κίτρινη ο Γιακιμόβσκι.
20:47
90' Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος
20:48
90+1' Σέντρα του Λιάβα, μπλοκάρει ο Κρίστινσον.
20:51
90+4' Σουτ του Αμαράλ, μόλις άουτ.
20:52
90+5' Σουτ του Ντέλετιτς πολύ έξω.
20:53
ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ. Η ΑΕΛ παρότι έμεινε πίσω στο σκορ με 2-0 (24' Μάζουρεκ, 42' Μπαϊροβιτς), με το δεύτερο γκολ από αντικανονική θέση στο ξεκίνημα της προσπάθειας του Μπαϊροβιτς με δύο γκολ του Φατιόν στο 62' και στο 68' με πέναλτι πήρε την ισοπαλία 2-2.