Ώρα για σεντόνι! Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη του Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Παρί Σ. Ζ. για τους «16» του Champions League, μέσω του sport-fm.gr.

21:33
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Παρί Σεν Ζερμέν, στην πρώτη συνάντηση των δύο ομάδων για τους «16» του Champions League
21:36
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 22:00 και θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport2
21:37
Πάμε να θυμηθούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, για τις οποίες έχετε ενημερωθεί νωρίτερα μέσω του sport-fm.gr
21:37
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Όλε-Γκούνα Σόλσκιερ): Ντε Χέα, Γιανγκ, Μπαϊγί, Λίντελοφ, Σο, Μάτιτς, Ερέρα, Πογκμπά, Λίνγκαρντ, Μαρσιάλ και Ράσφορντ.
21:37
Παρί Σεν Ζερμέν (Τόμας Τούχελ): Μπουφόν, Κέρερ, Σίλβα, Κιμπεπέ, Μπερνάτ, Βεράτι, Ντράξλερ, Μαρκίνιος, Ντάνι Άλβες, Ντι Μαρία και Μπαπέ.
21:39
Σημαντικές είναι οι απουσίες για τους φιλοξενούμενους. Ο Τόμας Τούχελ πέραν του Νεϊμάρ, που θα απουσιάσει και από τα δύο παιχνίδια, δεν υπολογίζει στους Έντινσον Καβάνι και Τόμας Μενιέ.
21:39
Από τους γηπεδούχους είναι off Βαλένσια και Νταρμιάν, οι οποίοι απουσιάζουν εδώ και καιρό
21:39
Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Ιταλός Ντανιέλε Ορσάτο.
21:42
21:42
21:44
21:45
Οι δύο ομάδες συναντώνται για πρώτη φορά στην Ευρώπη, αλλά στις πέντε πιο πρόσφατες αγγλογαλλικές διπλές αναμετρήσεις στο παρελθόν οι Γάλλοι έχουν προκριθεί στις τέσσερις περιπτώσεις.
21:48
21:51
21:53
Στον πάγκο γηπεδούχους οι: Ρομέρο, Νταλό, Τζόουνς, Μάτα, Φρέντ, Σάντσεζ, Λουκάκου
21:53
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι: Αρεολά, Τσούπο-Μοτίνγκ, Ντάγκμπα, Ντιαμπί, Κουρζαβά, Ενκούνκου, Παρέδες
21:54
Υπενθυμίζεται ότι θα εφαρμοστεί από τη φάση των «16» του Champions League και η χρήση του VAR για πρώτη φορά στη διοργάνωση
22:08
6' Τελική για την Παρί. Σουτ του Ντι Μαρία εκτός περιοχής και εκτός εστίας, έλεγχε την κατάσταση ο Ντε Χέα
22:14
22:16
Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ξεκίνησε πιο δυνατά, ισορρόπησε στη συνέχεια η Παρί. Χωρίς μεγάλη φάση το παιχνίδι έως τώρα
22:17
22:17
16' Ευκαιρία για την Μάντσεστερ! Ο Πογκμπά "όργωσε" από τα δεξιά, έφερε βόλτα τον Κιμπέμπε και στη συνέχεια έκανε δυνατό γύρισμα, με την μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Μπουφόν προ του Λίνγκαρντ
22:19
Ωραία σέντρα του Γιανγκ από τα δεξιά, έδιωξε ο Κιμπέμπε προ του Λίνγκαρντ και πάλι
22:20
18' Μακρινό σουτ του Πογκμπά, πάνω από την εστία του Μπουφόν η μπάλα
22:20
22:27
20' Κίτρινη στον Ντράξλερ
22:27
25' Κίτρινη στον Πογκμπά
22:31
28' Μεγάλη ευκαιρία για την Παρί! Ύστερα από συνεργασία Βεράτι-Ντράξλερ, ο (εκτεθειμένος) Εμπαπέ βρέθηκλε φάτσα με τον Ντε Χέα και αστόχησε. Δεν σηκώθηκε η σημαία, αν είχε καταλήξει στα δίχτυα η μπάλα θα γινόταν λογικά χρήση VAR
22:32
30' Κίτρινη στον Γιανγκ
22:33
22:35
22:36
34' Κίτρινη στον Μπερνάτ
22:36
Τέσσερις κίτρινες μέσα σ' ένα τέταρτο στον αγώνα
22:37
Δεν έχει αρκετές καλές στιγμές η αναμέτρηση, αλλά έχει καλό ρυθμό
22:40
37' Επικίνδυνη επίθεση από την Παρί που λογίζεται ως μη γενόμενη! Κάθετη για Ντι Μαρία και Εμπαπέ, με τον Αργεντινό να γίνεται κάτοχος της μπάλας, αλλά να μην καταφέρνει να νικήσει τον Ντε Χέα, που αντέδρασε εξαιρετικά. Σηκώθηκε με καθυστέρηση το σημαιάκι του βοηθού.
22:41
Αντιμετωπίζει πρόβλημα ο Μαρσιάλ
22:44
Μικρή διακοπή: Μάχη σώμα με σώμα κοντά στην πλάγια γραμμή του Γιάνγκ με τον Ντι Μαριά, πήγε πιο δυνατά ο πρώτος με αποτέλεσμα ο Αργεντινός να πέσει με άσταλα στο έδαφος και να χτυπήσει το χεριστερό του χέρι
22:52
Ημίχρονο στο Μάντσεστερ. Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Παρί Σεν Ζερμέν 0-0 Λίγες οι καλές φάσεις συνολικά, καλός ο ρυθμός στο παιχνίδι, ανώτερη συνολικά η ομάδα του Σόλσκιερ, αλλά η μεγαλύτερη ευκαιρία σπαταλήθηκε από τους φιλοξενούμενους με τον Εμπαπέ στο 28' όταν και αστόχησε από θέση βολής. Πάντως, ήταν εκτεθειμένος. Η προσπάθεια του Πογκμπά στο 16' ήταν η πιο επικίνδυνη για τους γηπεδούχους στο πρώτο μέρος, αλλά είχαν άλλες δύο-τρεις καλές αντεπιθέσεις, που κόπηκαν στο... τσακ.
23:06
Ετοιμάζεται ο Μάτα για τη Γιουνάιτεντ. Λογικά δεν μπορεί να συνεχίσει ο Μαρσιάλ
23:07
46' Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ: Μάτα αντί Μαρσιάλ
23:08
Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο
23:13
48' Kίτρινη στον Λίντελοφ
23:16
53' Καλή στιγμή για την Παρί. Ωραία σέντρα του Άλβες από τα δεξιά, κεφαλιά του Εμπαπέ και καλή απόκρουση από τον Ντε Χέα.
23:17
53' ΓΚΟΛ για την Παρί, 0-1! Εκτέλεση κόρνερ και από κοντά ο Κιμπέμπε με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Πολύ κακή επικοινωνία ανάμεσα σε Λίντελοφ και Μπαϊγί
23:19
56' Ευκαιρία για την Παρί. Μονοκόματο σουτ του Άλβες, κόντραρε η μπάλα και πέρασε εκτός σε κόρνερ
23:22
59' Σκαστό σουτ του Ερέρα εκτός περιοχής και η μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μπουφόν
23:23
60' ΓΚΟΛ η Παρί, 0-2! Εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας από τους φιλοξενούμενους, η μπάλα έφτασε αριστερά στον Ντι Μαρία που γύρισε με τη μια στον Εμπαπέ, ο οποίος με μια επαφή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Δύο ασίστ ο Αργεντινός άσος
23:25
63' Κίτρινη στον Άλβες
23:26
63' Τεράστια ευκαιρία της Παρί για τρίτο γκολ! Ο Εμπαπέ έφυγε... σφαίρα στην αντεπίθεση, μπούκαρε στην περιοχή και προσπάθησε με περίτεχνο τρόπο να νικήσει τον Ντε Χέα, που στάθηκε στο... ύψος του.
23:28
64' Κι άλλη ευκαιρία για την Παρί! Σουτ του Ντι Μαρία, που βγήκε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και καλή επέμβαση του Ντε Χέα σε κόρνερ.
23:29
Εξαιρετική εμφάνιση του Ντι Μαρία κόντρα στην πρώην ομάδα του.
23:33
70' Σουτ του Ερέρα, κόντραρε στον Βεράτι η μπάλα. Επιθετική προσπάθεια μετά από ώρα για τους γηπεδούχους
23:38
75' Παρέδες αντί Βεράτι
23:44
81' Νταγκμπά αντί Ντι Μαρία στο για την Παρί
23:45
82' Άστοχο σουτ του Ερέρα για τη Γιουνάιτεντ
23:47
84' Λουκάκου αντί Ράσφορντ στο ματς
23:48
23:48
23:50
Τρία λεπτά για τα 90'
23:50
87' Κίτρινη στον Ερέρα
23:52
89' Αποβολή για τη Γιουνάιτεντ. Δεύτερη κίτρινη στον Πογκμπά, που χάνει τη ρεβάνς