Λεβαδειακός-Παναιτωλικός

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη του Λεβαδειακός-Παναιτωλικός για την 21η αγωνιστική της Super League μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Λεβαδειακού με τον Παναιτωλικό για την 21η αγωνιστική της Super League.
Πολύ σημαντικό παιχνίδι για τους γηπεδούχους που είναι στην 15η (προτελευταία) θέση με 13 βαθμούς
Αντιθέτως, ο Παναιτωλικός θέλει να συνεχίσει τις καλές εμφανίσεις και όπου τον βγάλει. Βρίσκεται στην 7η θέση και στο -5 από την 5η θέση
Λεβαδειακός (4-3-3/ Νίκος Καραγεωργίου): Μπάγιτς, Ντιόγκο, Αντιλέχου, Ρεκβιασβίλι, Τσαμπούρης, Κονέ, Ζησόπουλος, Στανόγεβιτς, Νανγκίς, Σαβαντογκό, Μαρκόφσκι,
Παναιτωλικός (4-3-3/Τραϊανός Δέλλας): Γιαννακόπουλος, Τσοκάνης, Άργκους, Μιχάι, Λιάβας, Τσιγγάρας, Λουσέρο, Γκούγκα, Μπαΐροβιτς, Μπαρμπόσα, Μοράρ
Στον πάγκο του Λεβαδειακού: Μπαλαούρου, Παντελιάδης, Μέλεγκ, Καραχάλιος, Λιάγκας, Μητρόπουλος, Ιωαννίδης
Σε αυτόν των φιλοξενούμενων: Κυριακίδης, Γιαννιώτης, Αμαράλ, Βασιλούδης, Μάζουρεκ, Μανά, Πάουλο
Διαιτητής: Αναστάσιος Παπαπέτρου. Βοηθοί: Πέτρος Πάτρας, Χρήστος Τζιώτζιος 4ος Διαιτητής: Ανδρέας Βλάχος
Υπενθυμίζεται ότι ο Τάσος Παπαπέτρου ψηφίστηκε κορυφαίος διαιτητής της περασμένης σεζόν στα πρόσφατα βραβεία του ΠΣΑΠ
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο
Έναρξη στο ματς!
2' Πρώτη απειλή από τον Παναιτωλικό με τον Γουίλιαν, μπλόκαρε εύκολα ο Μπάγιτς
10' Διαγώνιο σουτ από τον Γκούγκα για τον Παναιτωλικό, με την μπάλα να περνά πάνω από την αντίπαλη εστία
16' Κίτρινη στον Τσοκάνη
19' Κακή σέντρα του Σαβατονγκό από τα δεξιά χωρίς τύχη
25' Μακρινό σουτ του Στανόγεβιτς το μπλοκάρει εύκολα ο Γιαννακόπουλος για τον Παναιτωλικό.
Μικρό πρόβλημα με τον Μοράρ, επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο
31' Σέντρα του Τσαμπούρη από δεξιά, δεν δυσκολεύτηκε ο Γιαννακόπουλος μπλοκάρει
Πρόβλημα με Λιάβα στον Παναιτωλικό.
Λογικά δεν θα συνεχίσει παρά το γεγονός ότι επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο
41' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Γύρισμα του Σαβατονγκό από τα δεξιά, ο Μαρκόφσκι έκανε την προβολή και ο Μιχάι έδιωξε σε κόρνερ
Ζήτησε αλλαγή ο Μοράρ
Κάνει προθέρμανση ο Μανά
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις
45' O Μανά στη θέση του Μοράρ
Ημίχρονο στο ματς! Λεβαδειακός-Παναιτωλικός 0-0 Λίγες ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, κορυφαία αυτή του Μαρκόφσκι στο 41', όπου ο Μιχάι στέρησε το γκολ από τον φορ των γηπεδούχων, διώχνοντας σε κόρνερ μετά την προβολή του πρώτου
Αμαράλ αντί Λιάβα για τον Παναιτωλικό
Έναρξη στο δεύτερο μέρος!
53' Πέναλτι για τον Λεβαδειακό! Το κέρδισε ο Μαρκόφσκι, ο οποίος έπεσε στο έδαφος μετά από μαρκάρισμα του Άργκους και ο Παπαπέτρου έδειξε την άσπρη βούλα
54' Γκολ ο Λεβαδειακός, 1-0! Ο Τσαμπούρης εκτέλεσε αριστερά και ο Γιαννακόπουλος έπεσε σωστά στη δεξιά του γωνία, αλλά δεν κατάφερε να αποσοβήσει το τέρμα
63' Εξαιρετική προσπάθεια του Νανγκίς, κέρδος ένα κόρνερ για τον Λεβαδειακό
64' Πολύ καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Κόρνερ του Στανόγεβιτς, η μπάλα έφτασε στον Αντιλέχου αλλά η μπάλα έφυγε μόλις άουτ με πλασέ από την καρδιά της αντίπαλης περιοχής!
71' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μάζουρεκ αντί του Τσιγγάρα
76' Ωραία μπαλιά του Λουσέρο για τον Τσοκάνη, αλλά ο Μπάγιτς διάβασε καλά τη φάση και την καθάρισε
89' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ιωαννίδης αντί Μαρκόφσκι στο ματς
90' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Γύρισμα από τα δεξιά και άστοχο πλασέ του Μάζουρεκ από πλεονεκτική θέση