Παρακολουθήστε σε real time μέσω του sport-fm.gr την αναμέτρηση ανάμεσα στην Ατλέτικο και τη Γιουβέντους για τη φάση των «16» του Champions League.
Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στην Ατλέτικο Μαδρίτης και Γιουβέντους για την φάση των 16 του Champions League.
Aτλέτικο Μαδρίτης (4-4-2): Όμπλακ, Χουανφράν, Φελίπε Λουίς, Γκοντίν, Χιμένες, Ρόντρι, Τόμας, Σαούλ Νίγκεθ, Κόκε, Γκριεζμάν, Ντιέγκο Κόστα
Γιουβέντους (4-3-1-2) : Σέζνι, Ντε Σίλιο, Άλεξ Σάντρο, Μπονούτσι, Κιελίνι, Μπετανκούρ, Πιάνιτς, Ματουιντί, Ντιμπάλα, Μάντζουκιτς, Ρονάλντο
Στον πάγκο για την γηπεδούχο: Αντάν, Αρίας, Κάλινιτς, Κορρέα, Λεμάρ, Σάβιτς, Μοράτα
Στον πάγκο για τη "βέκια σινιόρα": Περέν, Κάσερες, Ζοάο Κανσέλο, Τσάν, Ρουγκάνι, Μπερναρντέσκι, Σπινατσόλα
Διαιτητής ο Φέλιξ Σβάγερ από τη Γερμανία.
Περίπου 3.500 Ιταλοί στο "Γουάντα Μετροπολιτάνο"
1' Σέντρα αγώνα
1Έκοψε ο Κιελίνι τον Γκριεζμάν
1' Ο Ματουιντί βάζει επικίνδυνη προβολή την ώρα που ο Γάλλος στράικερ πάει να σουτάρει, τίποτα δεν δίνει ο Γερμανός ρέφερι.
3' Κόρνερ για Ατλέτικο.
5' Κούρσα του Γκριεζμάν που φτάνει στην περιοχή, αλλά η πάσα του στον Ντιέγκο Κόστα, δεν πέρασε από τον Μπονούτσι.
7' Φάουλ κερδίζει ο Κριστιάνο Ρονάλντο.
8' Κίτρινη ο Πάρεϊ που βρισκόταν στον Ντιέγκο Κόστα που χάνει τη ρεβάνς.
9' Φοβερή επέμβαση του Όμπλακ στο φάουλ του Ρονάλντο!
11' Σουτ του Ρονάλντο, κόντρες και κόρνερ.
12' Εκτελεί ο Πιάνιτς, κεφαλιά ο Κιελίνι άουτ.
13' Κόρνερ για την Ατλέτικο.
15' Μακρινό σουτ του Παρτέι, μπλόκαρε ο Σζέζνι.
17' Πιέζει ψηλά η Ατλέτικο.
21' Ο Κόκε σε ρόλο φορ πατάει για τον Γκριεζμάν, πετάγεται και μπλοκάρει ο Σζέζνι.
23' Σέντρα του Σάντρο, κεφαλιά του Μάντζουκιτς, άουτ.
25' Δεν μπόρεσαν να συνδυαστούν Ρονάλντο και Σάντρο.
27' Φάουλ κερδίζει ο Ντιέγκο Κόστα από τον Ντε Σίλιο, ενώ στην αρχή ο Σβάϊερ έδωσε πέναλτι. Ορθώς πήρε τη φάση πίσω, δεν ήταν εντός περιοχής το μαρκάρισμα.
29' Εκτέλεση του Γκριεζμάν, ο Σζεζνι αποκρούει.
34' Ο Ντιμπάλα μακρινό σουτ, ο Όμπλακ μπλοκάρει.
35' Κόρνερ για την Ατλέτικο.
37' Ο Ρονάλντο με εξαίρεση τη φάση του φάουλ που απέκρουσε ο Όμπλακ, είναι καλά μπλοκαρισμένος.
41' Δίνει χώρο η Ατλέτικο προς το τέλος του ημιχρόνου.
45' Κόρνερ η Γιουβέντους.
45' Δύο λεπτά έξτρα
Πεσμένος ο Ντε Σίλιο
45+3' Κίτρινη κάρτα ο Τομάς που χάνει επίσης τη ρεβάνς. Πεσμένος ο Ντιμπάλα από το μαρκάρισμα.
45+3' Κακό βολ πλανέ του Ρονάλντο, η μπάλα στον Όμπλακ, λήξη α' μέρους και δίκαιο το 0-0 για το πρώτο ημίχρονο.
Τώρα βγαίνουν οι δύο ομάδες στο τερέν για την επανάληψη.
46' Σέντρα β' μέρους
48' Kόρνερ για τη Γιουβέντους
49' Σουτ του Ρονάλντο άουτ.
50' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΑΤΛΕΤΙΚΟ. Ο Γκριεζμάν βγάζει τον Ντιέγκο Κόστα σε τετ-α-τετ, κάκιστο τελείωμα από τον επιθετικό των "ροχιμπλάνκος".
51' Σουτ του Πιάνιτς, άουτ.
53' ΔΟΚΑΡΙ Η ΑΤΛΕΤΙΚΟ. Ο Γκριεζμάν πλασάρει, αλλά ο Σζέσζνι με τα ακροδάχτυλα τη στέλνει στο δοκάρι και μετά κόρνερ.
57' Ετοιμάζεται ο Μοράτα
58' Μοράτα αντί Ντιέγκο Κόστα
59' Κόρνερ η Γιουβέντους.
61' Λεμάρ αντί Τόμας
63' Κόρνερ η Γιουβέντους
63' Διώχνει με γροθιές ο Όμπλακ.
67' Κορέα αντί Κόκε
69' ΓΚΟΟΟΟΟΛ Ατλέτικο με Μοράτα.
Σέντρα του Φιλίπε Λουίς, o Mοράτα νικάει τον Κιελίνι αλλά θα έχουμε VAR.
Ο Ζβάιερ θα ξαναδεί τη φάση για ενδεχόμενο επιθετικού φάουλ του σκόρερ στον Κιελίνι.
Δεν μετράει το γκολ αφού ο Μοράτα έχει κάνει καθαρό φάουλ στον Κιελίνι.
72' Τσαν αντί Πιάνιτς
77' Φάουλ για την Ατλέτικο.
78' Κόρνερ η Ατλέτικο.
ΓΚΟΟΟΟΛ η Ατλέτικο
78' Ο Χιμένες θα κερδίσει την μπάλα από τις καραμπόλες μετά το κόρνερ και με πλασέ θ' ανοίξει το σκορ για το 1-0.
80' Μπερναρντέσκι αντί Ντιμπάλα.
80' Κόρνερ για Ατλέτικο
81' Νέο κόρνερ για τη γηπεδούχο.
83' ΓΚΟΟΟΟΛ Ο Γοδίν 2-0 η Ατλέτικο.
Εκτέλεση φάουλ του Γκριεζμάν, από τις κόντρες στον Μάντζουκιτς, ο αρχηγός της Ατλέτικο πλασάρει, η μπάλα χτυπάει και στον Ρονάλντο και γίνεται το 2-0.
88' Κίτρινη στον Γκριεζμάν για σκληρό φάουλ στον Άλεξ Σάντρο και φάουλ για την Μεγάλη Κυρία.
89' ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΟΜΠΛΑΚ σε σουτ του Μπερναρντέσκι
90' Ο Λεμάρ σουτάρει άουτ.
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις
93' Κεφαλιά του Ρονάλντο άουτ
90+4' Τέλος αγώνα. Με τα γκολ των κεντρικών αμυντικών της, η Ατλέτικο από ένα κόρνερ και ένα φάουλ επικράτησε 2-0 και έχει αέρα πρόκρισης για τη ρεβάνς.