Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της ρεβάνς του Ολυμπιακού με την Ντιναμό στο Κίεβο για τους «32» του Europa League μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

21:17
Γειά σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της ρεβάνς του Ολυμπιακού με την Ντιναμό στο Κίεβου για τους «32» του Europa League
21:18
Υπενθυμίζεται ότι πριν από ακριβώς μια εβδομάδα η αναμέτρηση έληξε 2-2 στο Καραϊσκάκη, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν λίγα λεπτά πριν το φινάλε.
21:19
Το ματς στο «Ολιμπίνσκι» είναι προγραμματισμένο για τις 22:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesports2 και ραδιοφωνικά φυσικά θα υπάρχει μετάδοση από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
21:19
21:21

Θυμηθείτε τι έγινε στο πρώτο ματς...

21:21
Πάμε να δούμε σιγά-σιγά τις ενδεκάδες, για τις οποίες ενημερωθήκατε και νωρίτερα μέσω του sport-fm.gr
21:22
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς/4-2-3-1): Σα, Τσιμίκας, Σισέ, Μεριά, Τοροσίδης, Μπουχαλάκης, Γκιγέρμε, Φορτούνης, Ποντένσε, Ντίας, Χασάν
21:23
Ντιναμό Κιέβου (Αλεξάνταρ Χάτσκεβιτς/4-3-3): Μπόικο, Κετζιόρα, Μπούρντα, Σαμπάνοφ, Μικολένκο, Μπουγιάλκσκι, Σεπέλιεφ, Σαπαρένκο, Τσιγκάνκοφ, Βέρμπιτς, Σολ.
21:23
Στον πάγκο των Πειραιωτών: Λοντίγκιν, Νάτχο, Ανδρούτσος, Γκερέρο, Μασούρας, Κούτρης, Μιράντα
21:24
Στον πάγκο των γηπεδούχων οι: Μπουστσάν, Σίντορτσουκ, Σίντκλεϊ, Γκαρμάς, Ρουσίν, Σμιρνίι, Αλιμπέκοφ
21:24
21:25
21:25
21:27
21:28
Υπενθυμίζεται ότι ο Πέδρο Μαρτίνς δεν έχει ση διάθεσή του τον Γιάγκος Βούκοβιτς, που τραυματίστηκε στο ντέρμπι με την ΑΕΚ, αλλά και τον Μαντί Καμαρά, που δέχθηκε κίτρινη στο πρώτο ματς και δεν έχει δικαίωμα να αγωνιστεί σήμερα, τον Ομάρ Ελαμπντελαουί, με τον Νορβηγό μπακ να είναι εδώ και αρκετές ημέρες στα... πιτς. Όπως, φυσικά, και τον Λάζαρο Χριστοδουλόπουλο που χάνει το υπόλοιπο της σεζόν
21:32
Υπενθυμίζεται ότι ο Ολυμπιακός θέλει νίκη ή ισοπαλία με 3-3 και πάνω για να προκριθεί στους 16 της διοργάνωσης
21:35
21:37
Η Ντιναμό βρέθηκε στους "32", έχοντας τερματίσει πρώτη σε όμιλο με Ρεν, Αστάνα και Γιάμπλονετς, στον οποίο μάζεψε 11 πόντους με 3 νίκες, δύο ισοπαλίες και μια ήττα
21:42
Στο Κίεβο έχουν ταξιδέψει ο Καμαρά, ο οποίος είναι τιμωρημένος, αλλά και οι Αβρ. Παπαδόπουλος-Σολδάνο, οι οποίοι δεν έχουν δηλωθεί στην ευρωπαϊκή λίστα
21:44
Κι ενώ απομένει ένα τέταρτο για την έναρξη, ας υπενθυμίσουμε τις ενδεκάδες...
22:04
1' Επικίνδυνη αντεπίθεση και μπαλιά για τον Σαπαρένκο, διάβασε τη φάση και έδιωξε σε πλάγιο ο Σα.
22:05
Σκληρό φάουλ του Μπουγιάλσκι πάνω στον Γκιγέρμε, που βρίσκεται στο έδαφος. Έπρεπε να δεχθεί κίτρινη, δεν την έδειξε ο Σλοβάκος
22:08
Νευρικότητα και πάλι από τον Σισέ στο ξεκίνημα του παιχνιδιού
22:09
7' Μακρινό σουτ του Χασάν, η μπάλα εκτός δίχως να ανησυχήσει ο τερματοφύλακας της Ντιναμό
22:13
11' Άπειλεί ο Ολυμπιακός. Καλή επίθεση από τους φιλοξενούμενους με Ποντένσε και Τσιμίκα, αλλά καθυστέρησε να κάνει το γύρισμα ο δεύτερος και πήρε μόνο το κόρνερ
22:15
Πρόβλημα με Ποντένσε, που βρίσκεται στο έδαφος, τον πάτησε ο Κετζιόρα
22:16
Δεν το πατάει καλά ο Ποντένσε
22:17
22:19
16' Επικίνδυνη επίθεση από τον Ολυμπιακό. Σέντρα-σουτ του Τσιμίκα από τ' αριστερά, έδιωξε με δυσκολία ο Μπόικο.
22:20
Παίζει πολύ από την αριστερή του πτέρυγα ο Ολυμπιακός με Τσιμίκα-Ποντένσε
22:21
22:23
Κόρνερ από τα δεξιά, πήγαν δυνατά στη φάση Τοροσίδης και Σισέ, αλλά δεν έστειλαν την μπάλα προς την εστία
22:24
Δυνατό φάουλ του Σισέ που έχασε τη φάση εντελώς
22:24
22' Κίτρινη σε Σισέ και Βέρμπιτς, ο πρώτος για το φάουλ, ο δεύτερος για ένταση που ακολούθησε
22:25
Ο στόπερ του Ολυμπιακού χάνει το επόμενο ματς
22:26
Εκτελέστηκε το φάουλ, μπλόκαρε ο Σα
22:26
24' Κίτρινη στον Κετζιόρα
22:28
Μπούκα του Φορτούνη στην περιοχή και κόρνερ για τον Ολυμπιακό
22:33
30' Εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας με Μπουχαλάκη, Φορτούνη και Ποντένσε, αλλά ο Πορτογάλος τα χάλασε και πάλι στην τελική προσπάθεια. Καθυστέρησε και δεν σούταρε καν, τα έκανε... μούσκεμα ο εξτρέμ των Πειραιωτών
22:34
22:35
32' Γκολ η Ντιναμό, 1-0! Σε μια φάση διαρκείας (όπου άρχισε με κακό διώξιμο του Τοροσίδη με τακουνάκι), έγινε παράλληλη σέντρα από τ' αριστερά και ο Σολ με προβολή νίκησε τον Σα. Κακή αντίδραση από τον Μεριά, που είχε κρατήσει τους Ουκρανούς στο παιχνίδι στο ξεκίνημα της φάσης και δεν βγήκε δυναμικά στο τέλος, ενώ έχει χάσει τη φάση και ο Σισέ
22:38
Κρύο γκολ από τους Ουκρανούς που δεν είχαν απειλήσει ιδιαίτερα έως τώρα
22:38
35' Άστοχο σουτ του Σεπέλιεφ
22:39
Το 1-0 του Σολ στο 32':
22:43
Επικίνδυνη επίθεση των Ουκρανών και πάλι από τ' αριστερά, κέρδος γι' αυτούς ένα κόρνερ
22:47
45' Κίτρινη στον Ποντένσε
22:49
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις
22:50
45' + 2' Μεγάλη ευκαιρία για την Ντιναμό! Ο Σολ έγινε αποδέκτης της μπάλας, έκανε κοντρόλ μέσα στην περιοχή και ο Σα αρχικά του έκλεισε το πεδίο και στη συνέχεια απέκρουσε
22:50
Ημίχρονο στο Κίεβο. Ντιναμό-Ολυμπιακός 1-0! Το τέρμα του Σολ στο 32' κάνει τη διαφορά στο παιχνίδι και πιο δύσκολη την αποστολή των "ερυθρόλευκων". Καλό το πρόσωπο της ομάδας του Μαρτίνς στο πρώτο μισάωρο (εξαιρώντας την επίθεση που δέχθηκαν στο πρώτο λεπτό), αλλά η κακή αντίδραση στο σημείο που δέχθηκε το γκολ, τον πλήγωσε.
23:10
50' Επικίνδυνη αντεπίθεση των γηπεδούχων, με την άμυνα του Ολυμπιακού ψηλά και τον Τοροσίδη να απομακρύνει σε πλάγιο προ του Τσιγκάνοφ
23:11
51' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Πλαγιοκόπηση με Ποντένσε-Τοροσίδη και σέντρα του δεύτερου για τον Μασούρα που αστόχησε περίπου από το ύψος του πέναλτι με κεφαλιά. Μπορούσε και έπρεπε να τελειώσει καλύτερα τη φάση.
23:14
Έχει ανοίξει αρκετά το παιχνίδι, παίζει με πιο ψηλά την άμυνα ο Ολυμπιακός και είναι αρκετά ευάλωτος πίσω
23:16
56' Απειλεί η Ντιναμό. Γυρισμα από τ' αριστερά και άστοχο σουτ του Μικολένκο
23:19
60' Σουτ εκτός περιοχής από τον Φορτούνη, μπλόκαρε ο Μπόικο
23:23
63' Σουτ του Σαπαρένκο, έδιωξε ο Σα.
23:24
64' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Αντεπίθεση από τους φιλοξενούμενους, με τον Μασούρα να γίνεται αποδέκτης της μπάλας και με δυνατό σουτ βρήκε σε ετοιμότητα τον Μπόικο
23:25
65' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Νάτχο και Γκερέρο μέσα, αντί Μπουχαλάκη και Φορτούνη στο ματς. Έκλεισε τις αλλαγές του ο Πορτογάλος
23:25
66' Κάρτα κατευθείαν για τον Γκερέρο.
23:26
Χωράει αρκετή κουβέντα η αντικατάσταση του Φορτούνη
23:29
69' Σουτ του Τσιγκάνοφ, στην αγκαλιά του Σα
23:31
72' Σέντρα-σουτ του Ποντένσε από τα δεξιά, μπλόκαρε ο Μπόικο
23:35
74' Τρομερή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Μασούρας κινήθηκε μέσα στην περιοχή, γύρισε για τον Χασάν που δεν νίκησε τον Μπόικο εξ επαφής. Εξαιρετική αντίδραση του γκολκίπερ των γηπεδούχων, αυτές οι φάσεις πρέπει να γίνονται γκολ πάντως
23:35
Αντεπίθεση-φωτιά για την Ντιναμό στα... καπάκια, βγήκ κερδισμένος ο Μεριά
23:36
76' Γκάρμας αντί Σπαρένκο για την Ντιναμό
23:39
Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Ολυμπιακό.
23:39
80' Κίτρινη στον Σεπέλιεφ
23:42
83' Κεφαλιά του Χασάν από καλή θέση έπειτα από κόρνερ, η μπάλα εκτός
23:44
84' Κίτρινη στον Τοροσίδη.
23:47
87' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Γκερέρο βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω στον Μπόικο
23:48
88' Κι άλλη επικίνδυνη θέση, με τον Ποντένσε να κάνει ημιτελή προσπάθεια από τα δεξιά
23:50
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις. Σαφώς και είναι πολύ λίγα
23:50
90' Στοπ του Σα στον Γκάρμας που βγήκε απέναντι από τον Πορτογάλο
23:51
90+1' Σουτ του Νάτχο, πάνω στον Μπόικο