Ξάνθη-Λεβαδειακός

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση Ξάνθη-Λεβαδειακός, για την 22η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Καλησπέρα σας!
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Ξάνθη-Λεβαδειακός για την 22η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, το οποίο θα διεξαχθεί κανονικά.
Πολύ δύσκολες οι καιρικές συνθήκες λόγω των θυελλωδών ανέμων.
Η ενδεκάδα της Ξάνθης: Ζίβκοβιτς, Κοβάσεβιτς, Κασάδο, Μπαριέντος, Αλμέιδα, Ντουρίτσκοβιτς, Λισγάρας, Καμαρά, Καντά, Γέντρισεκ, Μπαξεβανίδης
Η ενδεκάδα του Λεβαδειακού: Μπάγιτς, Νανγκίς, Κονέ, Μαρκόφσκι, Στανόγεβιτς, Ρεκβιασβίλη, Τσαμπούρης, Ντιόγκο, Σαβαντογκό, Μητρόπουλος, Αντιλέχου
5' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό.
Δεν παίζεται... ποδόσφαιρο στα πρώτα λεπτά, αφού οι ισχυροί άνεμοι δυσκολεύουν τις προσπάθειες των παικτών των δύο ομάδων.
7' Σουτ του Καμαρά έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Μπάγιτς.
Οι άνθρωποι της Ξάνθης διαμαρτύρονται στον διαιτητή Παπαδόπουλο για την απόφαση που πήρε να διεξαχθεί το παιχνίδι κάτω από αυτές τις συνθήκες.
14' Πολλά τα παράπονα, κυρίως από τους ανθρώπους των γηπεδούχων, προς τον διαιτητή του αγώνα καθώς οι καιρικές συνθήκες δεν επιτρέπουν να παιχτεί ποδόσφαιρο της... προκοπής.
19' Σουτ του Γέντρισεκ μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
20' Σουτ του Ντουρίτσκοβιτς από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
23' Διακόπτεται το ματς.
Δεν γινόταν να συνεχιστεί το παιχνίδι καθώς πνέουν ισχυροί άνεμοι στα Πηγάδια.
Έτσι, ο διαιτητής του αγώνα αποφάσισε να στείλει τους παίκτες των δύο ομάδων στα αποδυτήρια.
Όπως αναφέρεται στην τηλεοπτική μετάδοση, ο διαιτητής θα συνομιλήσει με τους αρχηγούς των δύο ομάδων στα αποδυτήρια και θα τους ενημερώσει για την τελική του απόφαση, αν και η διακοπή αναμένεται να είναι οριστική.
Οριστικά διακόπτεται το παιχνίδι Ξάνθη-Λεβαδειακός, θα συνεχιστεί αύριο την ίδια ώρα (16:00) από το 23ο λεπτό.
Ο διαιτητής του αγώνα ενημέρωσε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια για την οριστική απόφασή του.
Καλό σας απόγευμα.
Μαζί θα παρακολουθήσουμε το δεύτερο κομμάτι του αγώνα Ξάνθη-Λεβαδειακός, που διεκόπη χθες στο 23ο λεπτό λόγω των άσχημων καιρικών συνθηκών.
Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι.
Καλύτερες οι καιρικές συνθήκες σήμερα στα Πηγάδια.
Η Ξάνθη έχει παραταχθεί με Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδη, Λισγάρα, Αλμέιδα, Κασάδο, Καμαρά, Κοβάσεβιτς, Ντουρίτσκοβιτς, Μπαριέντος, Καντά, Γέντρισεκ.
Ο Λεβαδειακός έχει δύο αλλαγές σε σχέση με τη χθεσινή ενδεκάδα του. Μπάγιτς, Τσαμπούρης, Ρεκβιασβίλι, Αντιλέχου, Ντιόγκο, Μητρόπουλος, Κονέ, Μέλεγκ, Νανγκίς, Καραχάλιος, Μαρκόφσκι η ενδεκάδα των φιλοξενούμενων. Μέλεγκ και Καραχάλιος πήραν τις θέσεις των Σαβαντογκό, Στανόγεβιτς, αλλά δεν λογίζονται ως αλλαγές.
29' Χωρίς κάτι σημαντικό μέχρι τώρα.
32' Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβανίδη.
38' Καλή στιγμή για την Ξάνθη. Ο Καντά πήρε την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ.
43' Χωρίς μεγάλες φάσεις το ματς.
45' Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο.
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, Ξάνθη και Λεβαδειακός στο 0-0.
Θυμίζουμε ότι το ματς συνεχίστηκε σήμερα από το 23ο λεπτό λόγω της χθεσινής διακοπής σε αυτό το χρονικό σημείο.
Βγαίνουν οι δύο ομάδες για το δεύτερο ημίχρονο.
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.
47' Κόρνερ για την Ξάνθη.
48' Πέναλτι για την Ξάνθη!
Μετά την εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα βρήκε (πιθανότατα) σε χέρι παίκτη του Λεβαδειακού. Αμφισβητούμενο το πέναλτι που δόθηκε.
Άστοχη η εκτέλεση πέναλτι από τον Ντουρίτσκοβιτς, έδιωξε με τα πόδια ο Μπάγιτς. Στην πρώτη εκτέλεση ο Ντουρίτσκοβιτς ευστόχησε, αλλά ο διαιτητής διέταξε επανάληψη του πέναλτι και ο παίκτης της Ξάνθης αστόχησε.
Στο 50' δέχθηκε κίτρινη κάρτα ο Λισγάρας.
56' Επικίνδυνη στιγμή για τον Λεβαδειακό. Σουτ του Κονέ έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.
60' Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ντε Αμορίμ αντικαθιστά τον Καντά.
62' Διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για πέναλτι σε χέρι του Κασάδο στην περιοχή.
68' Έπεσε πάλι ο ρυθμός του αγώνα.
71' Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μπρίτο αντικαθιστά τον Μπαριέντος.
72' Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά και στον Μέλεγκ.
78' Επικίνδυνο γύρισμα του Μπαξεβανίδη στην περιοχή, έδιωξαν οι αμυντικοί του Λεβαδειακού.
83' Φάουλ για την Ξάνθη σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
85' Φάουλ τώρα για τον Λεβαδειακό σε καλό σημείο.
86' Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Κοβάσεβιτς αντικαθιστά τον Σαρπόνγκ.
88' Μίνι διακοπή στο ματς καθώς τραυματίστηκε ο Μητρόπουλος.
89' Πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Ιωαννίδης αντικαθιστά τον Μέλεγκ.
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.
92' Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Παντελιάδης παίρνει τη θέση του Καραχάλιου.
92' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό.
93' Γκολ για τον Λεβαδειακό!
Σέντρα του Νανγκίς, ο Ιωαννίδης πήρε την κεφαλιά ανενόχλητος από το ύψος της μικρής περιοχής και άνοιξε το σκορ.
94' Τρίτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Στανόγεβιτς αντικαθιστά τον Νανγκίς.
Τέλος αγώνα, ο Λεβαδειακός φεύγει με το διπλό (0-1) από την Ξάνθη!
Το μοναδικό γκολ ο Ιωαννίδης με κεφαλιά στο 93'.