Αστέρας Τρίπολης-Εργοτέλης

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της ρεβάνς του Αστέρα Τρίπολης με τον Εργοτέλη για τους "8" του Κυπέλλου Ελλάδος, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της ρεβάνς ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον Εργοτέλη για τα προημιτελικά του Κυπέλλου
Η πρώτη αναμέτρηση είχε λήξει 1-0 υπέρ των Αρκάδων με τέρμα του Ρόλε
Το ματς είναι προγραμματισμένο για τις 17:15 και θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesports2
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων...
Αστέρας Τρίπολης (Γιώργος Παράσχος): Αθανασιάδης, Κώτσιρας, Ορτέγκα,Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Βαλιέντε, Μπελόκ, Μπαστιάνος, Τσιλιανίδης, Ρόλε, Αραβίδης
Εργοτέλης (Νίκκι Παπαβασιλείου): Καλογεράκης, Μπουτσάκης, Οικονόμου, Κοιλιάρας, Μπάτζιος, Μπρους, Ζόσεφ, Τσέλιος, Μπουρσέλης, Ιατρούδης, Κουατένγκ
Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης (Άρτας) Βοηθοί: Αθανάσιος Κολοσιώνης (Αιτ/νιας), Κωνσταντίνος Καλαμπόκης (Αιτ/νιας) Τέταρτος: Μιχαήλ Ματσούκας (Αιτ/νιας)
Στον πάγκο των Αρκάδων: Παπαδόπουλος, Τασουλής,Βλάχος, Τζίμας, Φερνάντεθ, Καλτσάς, Δουβίκας.
Στον πάγκο των Κρητικών: Κατσιμήρος, Προβυδάκης, Γροντής, Λούκαρης, Ροβίθης, Bahanack, Χατζημπίδας.
Κάτι λιγότερο από 10' για τη σέντρα
Πάμε να θυμηθούμε τι έγινε στην πρώτη αναμέτρηση...
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο
Έναρξη στο ματς!
Ελάχιστος ο κόσμος στο "Θ. Κολοκοτρώνης"
3' Σουτ του Ρόλε, μπλόκαρε ο Καλογεράκης
Οι δύο ομάδες παίζουν αρκετά ανοιχτά, αλλά δεν έχει γίνει κάποια καλή φάση έως τώρα
9' Γκολ ο Αστέρας, 1-0! Οι Αρκάδες βγήκαν στην επίθεση με ελεύθερο του Αθανασιάδη, κεφαλιά του Αραβίδη και γέμισμα του Ρόλε για τον Μπαστιάνο που... τσίμπησε διεκδικούμενη μπάλα, πρόλαβε την έξοδο του Καλογεράκη και τον κρέμασε.
19' Εκτέλεση φάουλ του Ρόλε, μπλόκαρε ο Καλογεράκης
21' Οι παίκτες του Αστέρα προσπάθησαν να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα με... βόλεϊ, το κατάφεραν εν μέρει, αλλά ο Μπαστιάνος έκανε φάουλ στον Καλογεράκη.
27' Κίτρινη για τον Αστέρα, στον Μπελόκ
30' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Κομπίνα σε εκτέλεση φάουλ, με τον Ρόλε να ανοίγει δεξιά για τον Τσιλιανίδη που έκανε σέντρα και τον Πασαλίδη να κάνει άστοχη κεφαλιά
44' Απειλεί ο Αστέρας. Ο Ρόλε μοίρασε για τον Αραβίδη, που έπιασε το σουτ και με κόντρα η μπάλα κατευθύνθηκε προς την εστία του Καλογεράκη που έδιωξε σε κόρνερ
Ημίχρονο στην Τρίπολη. Αστέρας-Εργοτέλης 1-0 Καλύτεροι οι γηπεδούχοι που προηγούνται με 1-0 με το τέρμα του Μπαστιάνου στο 9', ελέγχουν πλήρως την κατάσταση οι Αρκάδες
Έναρξη στο δεύτερο μέρος
52' Καλή επίθεση για τον Αστέρα. Ο Τσιλιανίδης κουβάλησε την μπάλα και έκανε το γύρισμα για την καρδιά της περιοχής και η άμυνα των φιλοξενούμενων έδιωξε την ύστατη στιγμή σε κόρνερ.
55' Τελική για τον Αστέρα με τον Αραβίδη να δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής, στην αγκαλιά του Καλογεράκη η μπάλα. Διαμαρτυρήθηκαν για χέρι οι φιλοξενούμενοι στο ξεκίνημα της φάσης
61' Καπνίδης αντί Κουατένγκ για τον Εργοτέλη
61' Φερνάντεθ αντί Ρόλε για τον Αστέρα
65' Καλτσάς αντί Τσιλιανίδη στο ματς για τον Αστέρα
Αντεπίθεση του Εργοτέλη με καλές προϋποθέσεις που κόβεται (λανθασμένα) με offside
71' Επέμβαση του Καλογεράκη σε καλό σουτ του Φερνάντεθ, κόρνερ η μπάλα. Πρώτη αξιόλογη φάση έπειτα από αρκετή ώρα
72' Γκολ ο Εργοτέλης, 1-1! Σέντρα από τ' αριστερά για τους φιλοξενούμενους, ο Ιατρούδης κυριάρχησε από αέρος νικώντας τον Μαρτίνεθ σε πρώτη φάση και τον Αθανασιάδη στη συνέχεια.
73' Παραλίγο το 2-1 στα καπάκια για τον Αστέρα! Σέντρα του Καλτσά και προβολή του Ερνάντεθ, μπλόκαρε ο Καλογεράκης.
77' Ροβίθης αντί Μπουτσάκη για τον Εργοτέλη
79' Γκολ ο Αστέρας, 2-1! Σκαστή κεφαλιά του Αραβίδη (τον οποίο έχασε η αντίπαλη άμυνα) μετά από σέντρα από τα δεξιά και οι Αρκάδες και πάλι κρατούν γερά στα χέριά τους την πρόκριση
83' Βλάχος αντί Μπαστιάνου για τον Αστέρα
Οπότε, ο Γιώργος Παράσχος πάει για να προστατέψει το υπέρ της ομάδας του 2-1
85' Γροντής αντί Μπρους για τον Εργοτέλη
87' Σουτ του Βαλιέντε από το ημικύκλιο, η μπάλα εκτός σε κόρνερ
89' Γκολ ο Αστέρας, 3-1! Ο Καλτσάς βρέθηκε σε θέση βολής μετά από ωραία μπαλιά του Αραβίδη λίγο πάνω από το κέντρο και με ψυχραιμία εκτέλεσε τον Καλογεράκη, σφραγίζοντας την πρόκριση των Αρκάδων στα ημιτελικά
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις
90+3' Γκολ ο Αστέρας, 4-1! Ο Φερνάντεθ εκμεταλλεύτηκε την κάθετη του Κώτσιρα, βρέθηκε απέναντι από τον Καλογεράκη και πέτυχε με άνεση το τέταρτο τέρμα των Αρκάδων
Τέλος στο ματς. Αστέρας-Εργοτέλης 4-1